Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 105 από 107
  1. 15-07-15 10:30 #91
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Καθόλου παράξενο παιδιά. Όλες οι αμερικάνικες-καναδέζικες εταιρίες πια το κάνουν αυτό. Επίσης ποτέ δεν βγαίνει ανακοίνωση για κάτι τέτοιο. Δεν τους κόφτει κ πολύ να ενημέρωσουν το ευρωπαϊκό κοινό, είναι αυτονόητο. Σιγά σιγά τώρα που σφίγγουν τα πράγματα, δεν θα κυκλοφορεί τίποτα αμερικάνικο και οι εταιρίες πράττοντας σωστά, εναρμονίζονται με την εκάστοτε ήπειρο που πωλούνται. Σωστή είναι η ετικέτα που πόσταρες φίλε. Έχεις στα χέρια σου την ευρωπαϊκή εκδοση.

    Μια απλή απεικόνιση της ετικέτας χωρίς όμως τις μορφές, είναι αυτή:
    Όνομα: Orange-Triad-270-tabs-ingredients.jpg Εμφανίσεις: 927 Μέγεθος: 61,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-07-15 10:41 #92
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Αλλο ενα συμπληρωμα που λόγω ευρωπαικών προτύπων θα φάει μαυρο απο πολύ κοσμο...Δυστηχώς οπως το βλέπω οι τιμές ανεβαινουν και οι απαιτησεις του κοσμου το ίδιο αλλα τα blend γίνονται πιο MILD και ευρωπαικά..Αν συνεχιστούν τετοια πραγματα (αν και δυσκολο να γινει) βλέπω αρκετο κοινό να ελαχιστοποιεί τη χρήση συμπληρωμάτων και να περιορίζεται στα ''βασικα''

    -----off topic-----
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-07-15 12:37 #93
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλο ενα συμπληρωμα που λόγω ευρωπαικών προτύπων θα φάει μαυρο απο πολύ κοσμο...Δυστηχώς οπως το βλέπω οι τιμές ανεβαινουν και οι απαιτησεις του κοσμου το ίδιο αλλα τα blend γίνονται πιο MILD και ευρωπαικά..Αν συνεχιστούν τετοια πραγματα (αν και δυσκολο να γινει) βλέπω αρκετο κοινό να ελαχιστοποιεί τη χρήση συμπληρωμάτων και να περιορίζεται στα ''βασικα''

    -----off topic-----
    Εν μέρει έχεις δίκιο, αλλά σου φαίνεται περίεργο, γιατί μέχρι τώρα τα πράγματα ήταν ανεξέλεγκτα. Το σωστό είναι αυτό που συμβαίνει τώρα. Δεν μπορείς να λειτουργείς με νομοθεσίες άλλων χωρών. Αυτή η μεταστροφή είναι σωστή στα χαρτιά. Δεν λέω κ εγώ προτιμώ ορισμένες φορές να έχω στα χέρια μου τις αμερικάνικες εκδόσεις. Ειδικά σε πολυβιταμίνες οι αμερικάνικες είναι χίλιες φορές καλύτερες. Σε πρωτείνες απ' την άλλη, έχω κόψει τις αμερικάνικες γιατί 9 στις 10 δεν έχουν το ποσοστό που αναγράφουν. Σε pre και lipo τα ευρωπαϊκά πάλι είναι πιο ασφαλή. Διαλέγεις και παίρνεις μιας κ έχεις την επιλογή να φέρεις κ κάτι απ' έξω. Σαν συμπέρασμα, η άποψη μου είναι πως είναι σωστό αυτό που γίνεται. Και στην Αυστραλία που τα πράγματα είναι αυστηρά το ίδιο συμβαίνει, τίποτα αμιγώς αμερικάνικο δεν μπαίνει στην ήπειρο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-07-15 14:11 #94
    Προεπιλογή
    Δε νομίζω να είναι θέμα νομοθεσίας. Απαγορεύτηκε η χονδροϊτίνη, το υαλουρονικό, το msm στην Ε.Ε.;

    Οι ποσότητες των βιταμινών και των μετάλλων είναι ίδιες (εκτός από το Βόρον και το Βανάδιο που αφαιρέθηκαν).

    Πιστεύω ότι είναι καθαρά κερδοσκοπική κίνηση. Ουσιαστικά φτιάξαν ένα νέο προϊόν.

    Κρίμα τα λεφτά που έδωσα τέτοια περίοδο, ήλπιζα ότι η αυθεντική OT θα με βοηθούσε λίγο στους πόνους των αρθρώσεων.

    Θα γράψω και σε φόρουμ του εξωτερικού για να προειδοποιήσω τους καταναλωτές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-07-15 14:51 #95
    Προεπιλογή
    Για να είμαστε οργανωμένοι, η αμερικάνικη έκδοση είναι αυτή





    Η οποία είναι αρκετά καλή.

    Hint: προσέξτε πόσο έχουν μειώσει την Ε.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-07-15 21:43 #96
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο shogun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω να είναι θέμα νομοθεσίας. Απαγορεύτηκε η χονδροϊτίνη, το υαλουρονικό, το msm στην Ε.Ε.;

    Οι ποσότητες των βιταμινών και των μετάλλων είναι ίδιες (εκτός από το Βόρον και το Βανάδιο που αφαιρέθηκαν).

    Πιστεύω ότι είναι καθαρά κερδοσκοπική κίνηση. Ουσιαστικά φτιάξαν ένα νέο προϊόν.

    Κρίμα τα λεφτά που έδωσα τέτοια περίοδο, ήλπιζα ότι η αυθεντική OT θα με βοηθούσε λίγο στους πόνους των αρθρώσεων.

    Θα γράψω και σε φόρουμ του εξωτερικού για να προειδοποιήσω τους καταναλωτές.
    Το σχόλιο μου ήταν γενικό όπως και του συναδέλφου officer. Σε αυτό απάντησα. Εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με πρόβλημα νομοθεσίας, αλλά μάλλον λόγω κόστους εκτός από το vanadium που απ ότι ξέρω δεν επιτρέπεται Ευρώπη. Βασικά έβγαλαν κάνα-δύο που δεν επιτρέπονται και πήρε η μπάλα και μερικά ακόμη. Πάντως άδικα τρελαίνεσαι..ακόμη και αυτή η έκδοση είναι πολύ καλή και έχει κ φοβερές μορφές σε μέταλλα και ηλεκτρολύτες. Ναι μεν καλύτερη η αμερικάνικη αλλά μην την βγάλουμε άχρηστη χωρίς να είναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-07-15 21:51 #97
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    φίλε Λάο υπάρχουν ήδη τα facts που ανέβασες βλ. σελ.4 πόστ #52 , αλλά δεν πειράζει ας τα έχουμε πάλι για συγκρίσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-07-15 15:58 #98
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sobral Εμφάνιση μηνυμάτων
    φίλε Λάο υπάρχουν ήδη τα facts που ανέβασες βλ. σελ.4 πόστ #52 , αλλά δεν πειράζει ας τα έχουμε πάλι για συγκρίσεις.
    Το ξέρω φίλε μου, απλά τα ανέβασα ξανά γιατί συνήθως οι περισσότεροι δεν διαβάζουν και τις προηγούμενες σελίδες.

    Πάντως και εγώ δεν συμφωνώ με το να ακυρώνουμε τόσο πολύ την ευρωπαϊκή έκδοση. Είναι κατώτερη της αμερικάνικης, ναι, αλλά σε σχέση με κάτι Opti-Men κτλ, και πάλι καλύτερη είναι.

    Και επαναλαμβάνω: προσέξτε πόσο έχουν μειώσει την Ε, την οποία την έχουν και σαν σύμπλεγμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lao : 16-07-15 στις 16:01
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-07-15 16:58 #99
    Προεπιλογή
    Είναι μια πλήρης πολυβιταμίνη με καλές μορφές βιταμινών και μετάλλων, καλύτερη από πολλές άλλες που κυκλοφορούν, ΑΛΛΑ δεν είναι αυτό που διαφημίζει. Πρόκειται για νέο προϊόν με το ίδιο όνομα που συνεχίζει να πωλείται ως "multivitamin, joint, digestion and immune formula" όταν ουσιαστικά είναι σκέτο multivitamin. Αυτό το θεωρώ παραπλάνηση του καταναλωτή. Προσωπικά δεν θα την έπαιρνα αν είχα προσέξει ότι αφαίρεσαν τα περισσότερα συστατικά για τις αρθρώσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-07-15 19:25 #100
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο shogun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μια πλήρης πολυβιταμίνη με καλές μορφές βιταμινών και μετάλλων, καλύτερη από πολλές άλλες που κυκλοφορούν, ΑΛΛΑ δεν είναι αυτό που διαφημίζει. Πρόκειται για νέο προϊόν με το ίδιο όνομα που συνεχίζει να πωλείται ως "multivitamin, joint, digestion and immune formula" όταν ουσιαστικά είναι σκέτο multivitamin. Αυτό το θεωρώ παραπλάνηση του καταναλωτή. Προσωπικά δεν θα την έπαιρνα αν είχα προσέξει ότι αφαίρεσαν τα περισσότερα συστατικά για τις αρθρώσεις.
    κάνεις λάθος εδώ. Δεν είναι νέο προϊόν το λέμε από πάνω συνέχεια. Είναι η ευρωπαϊκή έκδοση. Μην περιμένεις οι Αμερικάνοι να αλλάξουν και τη διαφήμιση για σένα τον Ευρωπαίο...καμία εταιρία δεν το κάνει αυτό που ζητάς. Και εάν θες κάτι για τις αρθρώσεις παίρνεις ξεχωριστά κάτι, είναι προτιμότερο. Επίσης μιας και ακόμη κ αυτή η έκδοση είναι πολύ καλή, θα είχα περιέργεια να δω ποια θα έπαιρνες αν σου έλεγε στη διαφήμιση πως είναι multivitamin όπως λες...άσε που κι αυτό λάθος είναι, γιατί έχει κάποια αντιοξειδωτικά αλλά περί ορέξεως...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-09-15 16:23 #101
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    περασα σημερα απο τον Αθλητη κ την ξαναπηρα..υπαρχει σε προσφορα σε αρκετα καλη τιμη..
    ειχα καιρο να παρω μια μουλτι κ αυτη εδω ειναι σταθερη αξια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-09-15 23:18 #102
    Προεπιλογή
    Εχουν βαση και αυτα που λεει ο φιλος shogun παντως πιστευω.Το digestion και joint μερος πανε ψιλοπεριπατο και το immune -βγαλανε και την εχινατσεια πχ νομιζω - πια αναγεται πιο πολυ στην γενικη του εννοια και οχι στο οπως ισως το ειχε συνδεσει ο καθενας με το συγκεκριμενο προιον.Η τυχον υποχρεωση παντως να τηρηθει η νομοθεσια θα επρεπε να συνοδευεται με την πληροφορηση για τον καταναλωτη αν και εδω μαλλον φαινεται για κερδοσκοπικη κινηση οποτε σιγα μην σε ενημερωνε και κανενας.....Κριμα παντως γιατι... ηταν μια υπερπληρης all around λυση

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    -> Όλο αερόβιο , αερόβιο , πότε θα πιάσω σίδερα ???
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-09-16 12:19 #103
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    με τα τωρινά δεδομενα σε θεμα βιταμινών η συγκεκριμένη ειναι κομπλε?..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-09-16 15:15 #104
    Προεπιλογή
    Υπερκομπλε imo , το προηγουμενο ποστ ειχε να κανει με την αλλαγη στο προιον , κατα τα αλλα εξακολουθει να ειναι απο τις κορυφαιες...

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    -> Όλο αερόβιο , αερόβιο , πότε θα πιάσω σίδερα ???
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-02-17 17:30 #105
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    γινεται να παιρνω περισσοτερο b vitamins...γτ το τελευταιο καιρο βγαζω προσωπο κατι κοκκινιλες κ μ βγαινει κ μια αισθηση φαγουρας στο προσωπο κ λιγο κατω απο το λαιμο...κ καπου διαβασα οτι παιζει να ειναι απο μεγαλη προσληψη βιταμ Β..θα κατεβασω στις 3 καψουλες τ μερα να δω αν φυγει σε μερικες μερες.
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 5678 ΤελευταίαΤελευταία