Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 93
  1. 29-08-10 23:00 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον εννοει ο bane οτι τα αμινο αυτα τα παιρνεις απο μια μπριζολα καλυτρεα και δεν χρειαζεται να παρεις αυτα τα αμινο, οχι οτι τρωει μπριζολα pre/post wo

    edit: Τουλαχιστον, αυτο καταλαβα
    ακομα και αυτο να εννοει...ποτε πρεπει να φαει το "ζωνταν", υποτιθεται οτι ζηταμε τα μεγιστα οφελη τον συστατικων και κυριος του συμλεγματος τον bcaa αμεσως μετα την προπονηση!!!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-08-10 23:01 #17
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEXX1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω θα σου πω ψεματα μεχρι τωρα επερνα τα 3700 της UNIVERSAL
    3X3000 X 3 φορες την ημερα.
    OΚ...κ αυτα καλα κ εγω αυτα επαιρνα μεχρι πριν 4εβδομαδες μεσα στη μερα.
    Ομως τα Beef aminos εγω δε θα τα επαιρνα μεσα στη μερα αλλα μονο πριν -μετα τη προπονηση.Κοιτα λεω πριν κ μετα γιατι ετσι παιρνω εγω τα BCAA η κατι αναλογο με με βαση το ημερησιο μου προγραμμα.Εσυ ισως να εισαι καλυμμένος με μονο πριν ή μετα τη προπονηση.
    Κ μη βαζεις στην ιδια καταταξη με τα υπολοιπα σου γευματα το προ κ μετα προπονητικο γεύμα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη crow : 29-08-10 στις 23:04
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-08-10 23:04 #18
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Ναντια για μενα που ειμαι στα 85 κιλα 3 πριν και 3 μετα ειναι καλα??? Η να βαλω παραπανω???
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-08-10 23:10 #19
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναντια για μενα που ειμαι στα 85 κιλα 3 πριν και 3 μετα ειναι καλα??? Η να βαλω παραπανω???
    Για να σου απαντησω κ να ειναι σωστο αυτο που θα πω κ οχι κατι στον αερα θα πρεπει να ξερω τι τρως γενικος μεσα στη μερα κ τη ωρες κανεις προπονηση.
    Κ σε γενικες γραμμες σε τι ενταση δουλευεις.Οταν δεν βαριεσε κ εχεις χρονο στειλε μου μήνυμα αν θες βεβαια
    Ισως να χρειαζεσε μονο μετα τη προπονηση......
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-08-10 23:12 #20
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crow Εμφάνιση μηνυμάτων
    OΚ...κ αυτα καλα κ εγω αυτα επαιρνα μεχρι πριν 4εβδομαδες μεσα στη μερα.
    Ομως τα Beef aminos εγω δε θα τα επαιρνα μεσα στη μερα αλλα μονο πριν -μετα τη προπονηση.Κοιτα λεω πριν κ μετα γιατι ετσι παιρνω εγω τα BCAA η κατι αναλογο με με βαση το ημερησιο μου προγραμμα.Εσυ ισως να εισαι καλυμμένος με μονο πριν ή μετα τη προπονηση.
    Κ μη βαζεις στην ιδια καταταξη με τα υπολοιπα σου γευματα το προ κ μετα προπονητικο γεύμα
    σε ευχαριστω Ναντια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-08-10 18:14 #21
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crow Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΠΡΑΒΟ .......μαζι με τη μπριζολα φαε κ ολα τα χημεικα που τρωει το μοσχαρι + παρε κ ολα τα κακα λιπαρα που εχει(ουκο λιγα ειναι)
    Α)Αν είσαι χορτοφάγος το bodybuilding είναι μάλλον λάθος επιλογή αθλήματος
    Β)Χημικά έχουν πλέον τα πάντα αλλά δεν ανυσηχώ ιδιαίτερα, το άγχος κάνει μεγαλύτερο κακό
    Γ)Μεταξυ μοσχαρίσιας και βρασμένων κοκκάλων χόνδρων τενόντων και δερμάτων από πτώματα (γιατί αυτό είναι όλα τα liquid beef aminos της αγοράς μέχρι τώρα κάτι στο οποίο κανείς δεν φάνηκε να δίνει σημασία) που τα πουλάνε χρυσάφι (το ίδιο πράγμα υπάρχει και στα ζαχαροπλαστία λέγετε ζελατίνη και αν δεν κάνω λάθος είναι κατιτίς πολύ φτηνότερο) εξακολουθώ να προτιμώ την μοσχαρίσια.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-08-10 18:18 #22
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α)Αν είσαι χορτοφάγος το bodybuilding είναι μάλλον λάθος επιλογή αθλήματος
    Β)Χημικά έχουν πλέον τα πάντα αλλά δεν ανυσηχώ ιδιαίτερα, το άγχος κάνει μεγαλύτερο κακό
    Γ)Μεταξυ μοσχαρίσιας και βρασμένων κοκκάλων χόνδρων τενόντων και δερμάτων από πτώματα (γιατί αυτό είναι όλα τα liquid beef aminos της αγοράς μέχρι τώρα κάτι στο οποίο κανείς δεν φάνηκε να δίνει σημασία) που τα πουλάνε χρυσάφι (το ίδιο πράγμα υπάρχει και στα ζαχαροπλαστία λέγετε ζελατίνη και αν δεν κάνω λάθος είναι κατιτίς πολύ φτηνότερο) εξακολουθώ να προτιμώ την μοσχαρίσια.
    το ιδιο ισχυει και για τις γνωστες πρωτεινες απο μοσχαρι? νομιζα οτι το χρησιμοποιυσαν μονο στις protein bars.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-08-10 18:19 #23
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    που τα πουλάνε χρυσάφι (το ίδιο πράγμα υπάρχει και στα ζαχαροπλαστία λέγετε ζελατίνη και αν δεν κάνω λάθος είναι κατιτίς πολύ φτηνότερο)
    εηηη,τα χω γραψει κ γω αυτα,οχι κ "κανεις"
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-08-10 18:28 #24
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ιδιο ισχυει και για τις γνωστες πρωτεινες απο μοσχαρι? νομιζα οτι το χρησιμοποιυσαν μονο στις protein bars.
    Yes ακριβώς το ίδιο. Απλά εδώ είναι σε ταμπλέτες, αρκετές φορές τα βλέπεις και σε υγρή μορφή.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bane : 30-08-10 στις 21:08
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-08-10 18:29 #25
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    εηηη,τα χω γραψει κ γω αυτα,οχι κ "κανεις"
    Oups, sorry
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-08-10 18:42 #26
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι καλα ειναι......εμενα προσωπικα μου αρεσουν απο ολες τις αποψεις.
    Κ σιγουρα καλυτερα απο το να φας μπριζολα πριν κ μετα τη προπονηση χαχαχαχα
    1ον δεν μίλησα ποτέ για να φάει κανείς μπριζόλα προ ή μεταπροπονητικά.
    Κατα τα άλλα μεταξύ κολλαγόνου (πρωτείνης κάκιστης βιολογικής αξίας, ελλιπής σε τρυπτοφάνη και πτωχής σε θρεονίνη,ισολευκίνη και μεθειονίνη(απαραίτητα αμινοξέα) θα προτιμούσα την μοσχαρίσια.
    Αλλά για τέτοιες χρήσεις προτιμώ whey.

    Υπόψην το κολλαγόνο είναι ίσως η μόνη πρωτείνη ζωικής προέλευσης που προκαλεί απώλεια πρωτείνης απ το σώμα όταν χρησιμοποιείται ως αποκλειστική πηγή πρωτείνης. Τέτοια συμπληρώματα κυκλοφορούσαν το 60 στην Αμερική ως "πληρη" διαιτιτικά υποκατάστατα γεύματος και οδήγησαν αρκετό κόσμο στα νοσοκομεία.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bane : 30-08-10 στις 18:47
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-08-10 21:26 #27
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    1ον δεν μίλησα ποτέ για να φάει κανείς μπριζόλα προ ή μεταπροπονητικά.
    Κατα τα άλλα μεταξύ κολλαγόνου (πρωτείνης κάκιστης βιολογικής αξίας, ελλιπής σε τρυπτοφάνη και πτωχής σε θρεονίνη,ισολευκίνη και μεθειονίνη(απαραίτητα αμινοξέα) θα προτιμούσα την μοσχαρίσια.
    Αλλά για τέτοιες χρήσεις προτιμώ whey.

    Υπόψην το κολλαγόνο είναι ίσως η μόνη πρωτείνη ζωικής προέλευσης που προκαλεί απώλεια πρωτείνης απ το σώμα όταν χρησιμοποιείται ως αποκλειστική πηγή πρωτείνης. Τέτοια συμπληρώματα κυκλοφορούσαν το 60 στην Αμερική ως "πληρη" διαιτιτικά υποκατάστατα γεύματος και οδήγησαν αρκετό κόσμο στα νοσοκομεία.
    1ον το παιδι ρωτησε πως να παιρνει αυτα τα αμινος χωρις να σταματησει τα υγρα.
    Κ εγω απαντησα......δεν ρωτησε τι ειναι καλυτερο να κανει κ τι να παρει γενικοτερα.
    Η απαντηση μου ητανε σαφεστατη στην ερωτηση του η δικη σου παλι παραπεμτη σε ειρωνικη απαντηση καποιου που το παιζει εξυπνος κ ξερολας.
    Βεβαια αν αυτα τα αμινοξεα τα εβγαζε η εταιρεια σου θα ητανε τα καλυτερα ειμαι σιγουρη. ......
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-08-10 22:13 #28
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαια αν αυτα τα αμινοξεα τα εβγαζε η εταιρεια σου θα ητανε τα καλυτερα ειμαι σιγουρη. ......
    Πληροφοριακά η εταιρεία μου πουλάει γλουταμίνη και προσωπικά κατακραυγάζω την χρήση γλουταμίνης από τότε που ξεκίνησα να γράφω αλλά τέσπα καθείς είναι ελεύθερος να πιστεύει και να ξοδεύει τα λεφτά του όπως θέλει.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-08-10 22:28 #29
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.604
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α)Αν είσαι χορτοφάγος το bodybuilding είναι μάλλον λάθος επιλογή αθλήματος
    Β)Χημικά έχουν πλέον τα πάντα αλλά δεν ανυσηχώ ιδιαίτερα, το άγχος κάνει μεγαλύτερο κακό
    Γ)Μεταξυ μοσχαρίσιας και βρασμένων κοκκάλων χόνδρων τενόντων και δερμάτων από πτώματα (γιατί αυτό είναι όλα τα liquid beef aminos της αγοράς μέχρι τώρα κάτι στο οποίο κανείς δεν φάνηκε να δίνει σημασία) που τα πουλάνε χρυσάφι (το ίδιο πράγμα υπάρχει και στα ζαχαροπλαστία λέγετε ζελατίνη και αν δεν κάνω λάθος είναι κατιτίς πολύ φτηνότερο) εξακολουθώ να προτιμώ την μοσχαρίσια.
    Μας ανοιξες την όρεξη
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-08-10 22:40 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    9700mg hydroxyproline. Κατάλαβα. Από κόκκαλα και δέρματα και αυτό.

    Εγώ προσωπικά δίνω ψήφο στην μοσχαρίσια μπριζόλα
    Αν κρινω οτι η υδροξυπλρολινη -Προλινη ειναι Μη Ε 'απαραίτητο αμινοξύ. Αυτό είναι ένα από τα κύρια συστατικά του κολλαγόνου, η οποία δεσμεύει και υποστηρίζει τα κύτταρα. Προάγει την επούλωση των πληγών και την βελτίωση της απόδοσης σε συνδυασμό με τη βιταμίνη C.Και βαση σε προσφατη κιολας διδακτορικη μελετη που εχει γινει στο πανεπιστημιο Πατρων στο τμημα ιατρικης με θεμα {ΑΚΤΙΝΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΟΣΤΙΚΩΝ ΑΣΘΕΝΩΝ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΔΙΦΩΣΦΟΝΙΚΩΝ} ,αναφεροντας μεσα στη διατριβη τα οφελη της χρησεις αυτου!!
    Επειδη δεν καταλαβα μαλλον καλα......το προβλημα ειναι η ουσια ?,η ο τροπος παραγωγης?(απο κοκαλα και δερματα) νομιζω κανεις δεν μπορει να πει πως παρασκευαζεται κατι ,εκτος και αν εχει δικο του εργοστασιο
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία