Θέμα: Billy89 Log

Σελίδα 19 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 9171819
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 271 έως 279 από 279
  1. 11-12-16 23:07 #271
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Αδερφέ τα γράψες πολύ πιο ωραία απο μένα...δεν ήθελα να σου χαλάσω και την έκπληξη

    Τα πήγες απίθανα και είχες και άλλα κιλά πιστεύω....επίσης άμα ξαναβγάλουμε φωτό θυμησέ μου να πατήσω πάνω σε κάνα bumper plate....looking short af.

    Και το ποστ μου άνοιξε καινούργια σελίδα στο λογκ σου και δεν φαίνονται τα video ....Τα video του Βασίλη είναι στην πίσω σελίδα....εγώ τα είδα live
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-12-16 23:11 #272
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    μπραβο για τις προσπαθειες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-12-16 23:27 #273
    Προεπιλογή
    Συγχαρητήρια και σε σένα φίλε μου!!!
    Squat είσαι δυνατός και έχεις αρκετά κιλά ακόμα όπως φάνηκε. Όπως επίσης και dl είχες και άλλα κιλά, αλλά ισχύει αυτο που λες. Από 8 το πρωί σε πήγε 8 το βράδυ σχεδόν...
    Deadlift θα ανέβει και αυτό, μην τρελαίνεσαι.

    Προσωπική συμβουλή: δώσε έμφαση σε squat που φαίνεται ότι σου πάει καλύτερα και άσε το deadlift για λίγο καιρό. Απλά κάνε φουλ κωπηλατικές για να το συντηρήσεις εκεί που είναι. Πιστεύω δε θα πέσεις καθόλου στο dl και επειδή θα δυναμώσεις συνολικά, θα ανέβει και αυτό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-12-16 23:39 #274
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδερφέ τα γράψες πολύ πιο ωραία απο μένα...δεν ήθελα να σου χαλάσω και την έκπληξη

    Τα πήγες απίθανα και είχες και άλλα κιλά πιστεύω....επίσης άμα ξαναβγάλουμε φωτό θυμησέ μου να πατήσω πάνω σε κάνα bumper plate....looking short af.

    Και το ποστ μου άνοιξε καινούργια σελίδα στο λογκ σου και δεν φαίνονται τα video ....Τα video του Βασίλη είναι στην πίσω σελίδα....εγώ τα είδα live
    Ήταν να μην κάνουμε την αρχή bro από δω και πέρα αρχίζουν τα καλά


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο liveris Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο για τις προσπαθειες!
    Ευχαριστώ μαν!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pankol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγχαρητήρια και σε σένα φίλε μου!!!
    Squat είσαι δυνατός και έχεις αρκετά κιλά ακόμα όπως φάνηκε. Όπως επίσης και dl είχες και άλλα κιλά, αλλά ισχύει αυτο που λες. Από 8 το πρωί σε πήγε 8 το βράδυ σχεδόν...
    Deadlift θα ανέβει και αυτό, μην τρελαίνεσαι.

    Προσωπική συμβουλή: δώσε έμφαση σε squat που φαίνεται ότι σου πάει καλύτερα και άσε το deadlift για λίγο καιρό. Απλά κάνε φουλ κωπηλατικές για να το συντηρήσεις εκεί που είναι. Πιστεύω δε θα πέσεις καθόλου στο dl και επειδή θα δυναμώσεις συνολικά, θα ανέβει και αυτό.
    Ευχαριστώ πολύ μαν, τα deadlifts σου τα θαυμάζω άπειρα, οπότε οποιαδήποτε συμβουλή την εκτιμώ

    Τώρα από deadlift έκανα σύμφωνα με το πρόγραμμα μία μέρα βαριά σούμο και μία μέρα πιο χαλαρά conventional. Πιστεύεις έχει νόημα να αφήσω τελείως τις conventional και να βάλω στη θέση τους deficit ή rack pulls?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-12-16 23:51 #275
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήταν να μην κάνουμε την αρχή bro από δω και πέρα αρχίζουν τα καλά




    Ευχαριστώ μαν!



    Ευχαριστώ πολύ μαν, τα deadlifts σου τα θαυμάζω άπειρα, οπότε οποιαδήποτε συμβουλή την εκτιμώ

    Τώρα από deadlift έκανα σύμφωνα με το πρόγραμμα μία μέρα βαριά σούμο και μία μέρα πιο χαλαρά conventional. Πιστεύεις έχει νόημα να αφήσω τελείως τις conventional και να βάλω στη θέση τους deficit ή rack pulls?
    Για μένα όχι αδερφέ....Είδες τι έπαθε το άλλο το παιδί και αναγκάστηκε να τραβήξει conventional τελικά, αντί για sumo....Γενικά οι περισσότεροι που έχω ακούσει λένε να τα προπονούμε και τα δύο...

    Θεωρώ ότι οι sumo άμα τις ξεκολήσεις απτο πάτωμα σχεδόν σίγουρα θα κλειδώσου....Οπότε εγώ θα παιζα rack pulls, snatch grip deadlifts (ή και συνδυασμό των 2) για upper back + farmer's walk. Απο κεί και πέρα μπορείς να βάλεις μερικά speed pulls conventional για να μην χάνεις το movement pattern
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-12-16 00:02 #276
    Προεπιλογή
    Χωρίς να είμαι ειδικός ή οτιδήποτε, θα σου πω την άποψή μου:
    - Απτή στιγμή που σε νοιάζει να κατεβαίνεις σε αγώνες διάλεξε τι σου ταιριάζει καλύτερα από sumo ή conventional και επικεντρώσου σε αυτή. Γενικά conventional έχει καλύτερο potential να σε δυναμώσει συνολικά, αλλά το να χάνεις χρόνο να την κάνεις ενώ με σούμο τραβάς καλύτερα δεν έχει νόημα.

    - Πιστεύω δεν έχει πολύ νόημα να κάνει κάποιος εξειδικευμένες ασκήσεις του στυλ deficits για να ανεβάσει το dl του ή γενικά οποιοδήποτε άλλο λιφτ, πολύ απλά γτ η πλειοψηφία από εμάς είμαστε σε πολύ μικρό επίπεδο και πρωταρχικός στόχος θα πρέπει να είναι η συνολική ενδυνάμωση του σώματος σε όλα τα σημεία, και όχι σε ένα λιφτ. Με αυτή τη λογική σου πρότεινα κωπηλατικές για να δυναμώσει η πλάτη σου όσο γίνεται.
    (Εγώ πάντως rack-pulls τα αγαπώ, αλλά δεν έχω ιδέα αν έχουν καλό carry-over στο deadlift πέρα απτο lockout... Χτίζουν όμως την πλάτη απίστευτα γτ μπορείς να κάνεις άπειρο overload)

    - Να ανεβάζεις dl και sq ταυτόχρονα είναι πολύ δύσκολο. Δες τι πηγαίνει καλύτερα απο sq και dl ανά περιόδους και επικεντρώσου σε αυτό για ένα διάστημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-12-16 02:28 #277
    Προεπιλογή
    Συγχαρητήρια Μάστερ Σκουοτερ

    Πολύ ωραίο το παρεακι και σε άλλα με υγεία
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-12-16 19:36 #278
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    ελα η ομαδα!!

    congrats μπιλ, ομοιως και στον οπου!!! ειμαι σιγουρος οτι περασατε αψογα, παντα τετοια!

    πηρες τα pl trainer? ποσο? εχω το πρωτο ζευγαρι της σειρας και βγηκαν αψογα.

    μια χαρα οι προσπαθειες, ειδικα καθισμα νομιζω θα σαι πολυ ευχαριστημενος. ελα και το 2xbw!
    τα αλλα θα χρειαστουν δουλεια, αλλα who am I to judge?

    τι προγραμματισμο θα ακολουθησεις τωρα?

    υγ.
    ... και καλη χρονια, με υγεια!
    "Pressure. It changes everything.
    Some people, you squeeze them, they focus. Others fold.
    Can you summon your talent at will?
    Can you deliver on a deadline?
    Can you sleep at night?"
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-12-16 20:57 #279
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Εεεελα ρε bro χρόνια και ζαμάνια!

    Thanks ναι περάσαμε πολύ ωραία!

    Δουλειά δουλειά φίλε εννοείται πάμε για παραπάνω.

    Squat nuckols συνεχίζω 2/week intermediate, πάγκο nuckols 3/week intermediate high volume, άρσεις ή nuckols intermediate 1/week ή ένα προγραμματάκι magnusson - ortmayer το οποίο είναι τρίμηνο.

    Παπούτσια πήρα τα powerlift 3 θα τα δοκιμάσω σήμερα:

    Όνομα: Adidas-powerlift3-shoes-900x600-450x300.png Εμφανίσεις: 163 Μέγεθος: 121,7 KB

    Εσύ πώς τα πας τι κάνεις τώρα? Γράψε κανα λογκ!
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 19 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 9171819