Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 02-10-11 15:09 #1
    Unhappy ΠΟΝΟΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ
    Καλησπέρα,
    εδώ και περίπου 6 μήνες, κατά διαστήματα και μετά από έντονη σωματική άσκηση με πιάνει ένας πόνος στα αρίστερα της μέσης στο πάνω μέρος.Ο πόνος αυτός δεν επεκτείνεται είναι πάντα σε αυτό το συγκεκριμένο μέρος, όταν είμαι όρθιος και είτε σηκώνω κάποιο βάρος είτε κάνω κινήσεις με τον κορμό μου. Κάνω βάρη στο γυμναστήριο και παίζω ποδόσφαιρο... Το πρόβλημα αυτό μου δημιουργείται όταν κουράζομαι πολύ στο ποδόσφαιρο και όχι σηκώνοντας βάρη στο γυμναστήριο (δεν έχει προκληθεί ποτέ αυτός ο πόνος όταν έχουν προηγηθεί βάρη στο γυμναστήριο)..Μετά από 2-3 μέρες βέβαια ο πόνος αυτός με αφήνει.. Πρόσφατα όμως και κάνοντας κάποιες απότομες κινήσεις παίζοντας μπάλα,το πρόβλημα επανήλθε και είναι ίσως χειρότερο από ποτέ..Κάθε φορά που αλλάζω πλευρό στον ύπνο μου έχω έντονη ενόχληση...
    Ξέρετε τι χρειάζεται να κάνω?Πρέπει να πάω σε κάποιον ορθοπεδικό υποχρεωτικά?
    Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-10-11 15:16 #2
    Προεπιλογή
    Ναι εννοειται πως πρεπει να πας.(σε αντιθεση με εμενα) Ποσο χρονων εισαι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-10-11 15:27 #3
    Προεπιλογή
    23 ειμαι και κάνω απο τα 16 βαρη.Συνηθως δεν εδινα σημασια στο προβλημα γιατι ειτε αλλες φορες δεν ηταν τοσο εντονο ειτε μου περνουσε μετα απο 2-3 μερες..Τωρα το προβλημα ειναι 4 μερες και εντονο..Σημερα,και ενω ενιωθα λιγο καλυτερα πηγα για φορα να σηκωσω για κατι δουλειες στον κηπο ενα λιγο βαρυ φορτιο και παλι ενιωσα τον πονο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-10-11 15:39 #4
    Προεπιλογή
    Θα ηταν πολυ σημαντικο να επισκεφτεις εναν γιατρο (ορθοπαιδικο φυσικα) καθως πιστευω μεγαλος εισαι, μπορεις να κανεις σχεδον ο,τι θες, δεν εχεις προβλημα.
    Σε αντιθεση με εμενα που ετσι και παω στο ορθοπαιδικο και μου βρει κατι, θα φαω απιστευτο κραξιμο για τα βαρη απτους γονεις μου, οποτε δεν αξιζει... Ασε που δε εχω και χρονο με το σχολειο...
    Επισης εσενα το συμπτωμα σου ειναι φανερο, μπορεις να του ο εξηγησεις ευκολα.

    Περαστικα ευχομαι μακαρι να μην ειναι κατι αδιορθωτο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-10-11 18:11 #5
    Προεπιλογή
    H τελευταια ερωτηση δεν χρειαζοταν.Που να πας δηλαδη σε καρδιολογο?Εννοειται θα πας σε ορθοπαιδικο μπορει να εχεις ενα τοπικο προβλημα στην μεση μεχρι και ανισοσκελια που δεν ειναι το κατι σοβαρο.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση