Σελίδα 11 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 165 από 209
  1. 20-10-16 22:39 #151
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΓΚΟΣ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟ BODYBUILDING.GR - OΚΤΩΒΡΙΟΣ 2016
    ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΓΚΟΣ: ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΣΤΟ BODYBUILDING.GR - OΚΤΩΒΡΙΟΣ 2016

    Ο Γιάννης Μάγκος , ο πρωταθλητής από την Ρόδο, πολλοί μάλιστα τον αναφέρουν ως «Κολοσσό της Ρόδου» , παίρνοντας την σκυτάλη από τον άλλο μεγάλο πρωταθλητή της Ρόδου, Γιάννη Γκινή.
    Αγωνίζεται από το 2004 με αρκετούς τίτλους στο ενεργητικό του.
    Βάσει αριθμών , ο αθλητής της πενταετίας με 3 Γενικούς Τίτλους σε Πανελλήνια Κύπελλα (2011-2013-2015) και ένα Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (2012).
    Την χρονιά που μας πέρασε (2015) συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της IFBB κερδίζοντας της κατηγορία του, όπως επίσης και στο Μεσογειακό Πρωτάθλημα στην Γαλλία.
    Την φθινοπωρινή σεζόν πήρε τον Γενικό Τίτλο στο Πανελλήνιο Κύπελλο της IFBB καθώς και την 9η θέση στο Amateur Olympia στην Αγγλία.
    Το 2016 ξεκίνησε αγωνιστικά για τον Γιάννη στο Ben Weider Legacy Cup στην Φινλανδία, όπου κατέλαβε την 5η θέση.
    Το Bodybuilding.gr αναζήτησε τον Γιάννη για μας ενημερώσει για τις τρέχουσες εξελίξεις.





    ΒΒ.GR: Γιάννη καλησπέρα. Ελπίζουμε να εισαι καλά. Πως είσαι; Που σε πετυχαίνουμε αυτή την περίοδο;

    Καταρχήν να σας ευχαριστήσω για άλλη μια φορά για την προβολή προς το πρόσωπό μου.
    Αυτή την περίοδο βρίσκομαι στο επόμενο στάδιο της προετοιμασίας μου που ετοιμάζομαι για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα και το Diamond Cup.
    Παράλληλα μετά από μια πορεία και εμπειρία 13 χρόνων γεμάτη αγώνες αποφάσισα να κάνω τον δικό μου χώρο σε συνεργασία με άλλους 2 επιχειρηματίες : Το Popeye's Supplements που θα είναι ένας χώρος πολύ μπροστά για τα δεδομένα της Ρόδου αλλά και της Ελλάδας.

    ΒΒ.GR: Γιάννη συμμετείχες πρόσφατα στο Ben Weider Legacy Cup στην Φινλανδία. Πως είδες αρχικά την διοργάνωση και κατόπιν την κατηγορία σου; Έμεινες ευχαριστημένος από την συμμετοχή σου σαν εμφάνιση αλλά και ως αποτέλεσμα;

    Ήταν μια πολύ ωραία διοργάνωση και μπορώ να πω καλά οργανωμένη.
    Όσον αφορά για την εμφάνισή μου, νομίζω ότι με τον Δαυίδ κάναμε για μια ακόμη φορά το καλύτερο και για εμάς αυτό έχει σημασία.
    Τώρα, όσον αφορά την θέση: Μην γίνομαι γραφικός αλλά νομίζω ότι μου άξιζε κάτι παραπάνω.
    Αλλα οκ, αυτό ήταν , τελείωσε και πάμε παρακάτω!





    ΒΒ.GR: Θα συμμετάσχεις λοιπόν στο Πανελλήνιο Κύπελλο και στο Diamond Cup, όπως μας προανέφερες.

    Ναι , θα συμμετάσχω στο Πανελλήνιο Κύπελλο.
    Όσο για το Diamond, νομίζω είναι ευκαιρία για τον κάθε Έλληνα αθλητή να συμμετέχει σε τέτοιους αγώνες στην χώρα του.

    ΒΒ.GR: Πως πάει η προετοιμασία σου; Τι σχέδια ετοιμάζετε με τον προπονητή σου Δαυίδ;

    Συζητήσαμε μετά την Φινλανδία με τον Βάκη και αλλάξαμε κάποια πράγματα διατροφικά και προπονητικά οπότε πάμε για κάτι ακόμη καλύτερο και πιστεύω ότι μέχρι τώρα μας πάει πολύ καλά.
    Έτσι κι αλλιώς με τον Βάκη έχουμε καλή χημεία οπότε συνεργαζόμαστε άψογα.


    ΒΒ.GR: Πως βλέπεις τον «χάρτη» της IFBB με τους τόσους αγώνες πιο διοργανώνει ανα χώρα;
    Εχεις συμμετάσχει στα περισσότερα μεγάλα meetings, Εlite Tour Grand Prix, Μεσογειακά , Arnold Classic, Ben Weider , Amateur Olympia και έχεις καλή εικόνα.

    Με όλους αυτούς τους αγώνες η IFBB δίνει την ευκαιρία στους αθλητές να αγωνίζονται όλο τον χρόνο σε αγώνες του εξωτερικού παίρνοντας εμπειρίες και διακρίσεις που άμεσα ή έμμεσα σε κάποιους ανοίγει το μέλλον.
    Απλά το μόνο αρνητικό είναι ότι ακόμα δεν μπορούμε να καταλάβουμε πως κρίνουν και τι ζητάνε ακριβώς γιατί σε κάποιους αγώνες κρίνουν διαφορετικά απ΄οτι υπολογίζουμε και σε κάποιους όχι.





    ΒΒ.GR: Είσαι ενθουσιασμένος που θα συμμετάσχεις στο Diamond Cup;
    Θα είναι πιστεύεις ο μεγαλύτερος αγώνας που έχει γίνει, δίνωντας μάλιστα 5 επαγγελματικές κάρτες;

    Εννοοείται! Τόσα χρόνια κυνηγάμε τέτοιους αγώνες στο εξωτερικό και τώρα γίνεται στην χώρα μας, έχωντας την ευκαιρία κάποιοι Έλληνες να αποκτήσουν την Pro Card.

    ΒΒ.GR: Γιάννη παραμένει στο μυαλό σου μια πιθανότητα συμμετοχής στο IFBB Pro;

    Αυτός είναι ο στόχος μου πλέον. Αυτό κυνηγάω..Και νομίζω ότι κάποια στιγμή θα καταφέρω να έχω κάποια συμμετοχή, σαν IFBB Pro πλέον..


    ΒΒ.GR: Γιάννη να σε ευχαριστήσουμε που μας παραχώρησες την συνέντευξη.
    Θα τα πούμε από κοντά τον Νοέμβριο. Κάτι για το τέλος;

    Εγώ σας ευχαριστώ που όπως είπα και στην αρχή από τα πρώτα μου βήματα με στηρίζετε.
    Νομίζω πρέπει να ευχαριστήσουμε την IFBB και την ΕΟΣΔ που μας έφεραν ένα τέτοιο αγώνα στην χώρα μας και καλή προετοιμασία σε όλους τους αθλητές.
    Επίσης θα ήθελα να ευχαριστήσω την εταιρία μου που με στηρίζει , την FITWAY.
    Τον προπονητή μου, Δαυιδ Μπαλάσα. Τον Φώτη Χατζηγεωργίου που μοιράζεται τις προπονήσεις μου εδώ και τόσα χρόνια μαζί μου.
    Last but not least, τον άνθρωπό μου, την Βούλα Γκασιάμη που είναι πάντα δίπλα μου.
    Περιμένω να δώ όλους τους φίλους του αθλήματος αλλά και τους προσωπικούς μου φίλους το τριήμερο 25-27 Νοεμβρίου, στο κλειστό Γαλατσίου,στο Diamond Cup.
    Με εκτίμηση, Γιάννης Μάγκος

    ΕΟΣΔ Πανελλήνιο Κύπελλο 2015




    ΕΟΣΔ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 2015




    Ben Weider Legacy Cup2016 , με τον νικητή της κατηγορίας και Γενικό Νικητή



    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες       
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-12-16 22:26 #152
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-12-16 22:46 #153
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Έδωσε συνέντευξη και στο κυριακάτικο <<πρώτο θέμα>>,ενώ αύριο θα είναι στο ΟΛΑ του Θέμου Αναστασιάδη (ΑΝΤ1)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-12-16 09:46 #154
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Σήμερα , Τρίτη, 00:45 θα βγει, στο ΟΛΑ ΚΟΛΑΣΗ. Χθες ήταν τα γυρίσματα, όπως κατάλαβα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-12-16 14:31 #155
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    O Γιάννης Μάγκος στο ΟΛΑ Ξεκόλλα του Θέμου Αναστασιάδη, προβλήθηκε στις 7 Δεκεμβρίου

    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-12-16 21:56 #156
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Οντως ετσι εγιναν τα πραγματα? Δεν ηθεκε ο Λεβεντελης να κανει το γενικο? Και στον cup δεν εγινε συγκριση?

    Μια χαρα τα ειπε...
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-12-16 14:21 #157
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή Δηλώσεις Γιάννη Μάγκου - 13 Δεκεμβρίου 2016
    Δηλώσεις Γιάννη Μάγκου - 13 Δεκεμβρίου 2016

    Μετά τα τελευταία γεγονότα στο Diamond Cup Athens, τις εξελίξεις που διαδραματίστηκαν αλλά και τις ανακοινώσεις που ακολούθησαν και αφορούν το άτομό μου , οφείλω ως Γιάννης Μάγκος να ενημερώνω προσωπικά τον κόσμο που παρακολουθεί το αγωνιστικό bodybuilding και τα δρώμενα, για θέματα που με αφορούν.


    Κατόπιν δηλώσεών μου σε social medias αλλά και από συνεντεύξεις που έχω παραχωρήσει σε κανάλια και μέσα πανελλήνιας εμβέλειας (τα οποία ευχαριστώ για την φιλοξενία) ανάμεσα σε όλα που είπα, τα πλέον σοβαρά που αγγίζουν διοργανωτικές παραλείψεις, ενδεικτικά έθιξα στην συνέντευξή μου οτι οι αθλητές πληρώνουν συμμετοχές σε Πανελλήνια και Παγκόσμια, χωρίς να παίρνουν καν αποδείξεις.
    Η Ελληνική Ομοσπονδία κατόπιν αυτών των δηλώσεων φρόντισε να μου εσωκλείσει σε φάκελο και να ταχυδρομήσει την απόδειξη των 30 ευρώ για την συμμετοχή μου στο Πανελλήνιο Κύπελλο!

    Όνομα: 15497649_10207538131679071_427294419_n.jpg Εμφανίσεις: 1882 Μέγεθος: 20,7 KB


    Το να μου αποσταλλεί προσωπικά μια απόδειξη μετά από 2 εβδομαδες το θεωρώ άστοχη κίνηση και περισσότερο για τις εντυπώσεις.
    Το τελευταίο που περίμενα αγωνιζόμενος, θα ήταν να τοποθετώ τα προσωπικά μου αγωνιστικά έξοδα για φορολογική χρήση.
    Η προσωπική μου αναφορά έχει να κάνει με την σωστή διαχείριση των αθλητών, ως έμψυχο δυναμικό που στηρίζουν και ματώνουν καθημερινά για το άθλημα, για πολλά χρόνια κάνοντας πρωταθλητισμό και υποστηρίζοντας τις διοργανώσεις με προσωπικό κόπο, προσπάθεια, αγωνίες και σωματικές επιβαρύνσεις.
    Όσοι έχουν κάνει πρωταθλητισμό για πολλά χρόνια, με καταλαβαίνουν.
    Παρατηρώντας και άλλες ανακοινώσεις τιμωρίας άλλων αθλητών, για ένα γεγονός που απο δικιά μου συμπεριφορά βαρύνει αποκλειστικά εμένα, θα πρότεινα να πλεύσουν προς αυτή την κατεύθυνση που έθιξα στην προσωπική μου αναφορά και όχι με αποστολή εγγράφων και αποδείξεων που δεν έχουν καμία ηθική αξία προς έναν αθλητή.


    Με τιμή , Γιάννης Μάγκος

    Όνομα: DSC_0773.jpg Εμφανίσεις: 1898 Μέγεθος: 95,7 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-12-16 22:25 #158
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Η αποδειξη δεν ειναι καν θεωρημενη ή κανω λαθος?
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-12-16 22:36 #159
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    ^^ Στα αθλητικά σωματεία έχω την εντύπωση οτι δεν απαιτείται η θεώρηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-12-16 23:56 #160
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Δεν το γνωριζω Κωστα.
    Λεπτομερια φυσικα μπροστα στα οσα συνεβησαν...σε αλλους εστειλαν αραγε?
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-12-16 00:06 #161
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    τα αθλητικα σωματεία υποχρεούνται να κόβουν αποδείξεις αλλα δεν είναι θεωρημένες όπως των επιχειρήσεων ,(οπότε σωστη είναι η απόδειξη ) αλλα είναι αριθμημένες και σφραγισμένες απο τον φορέα της νομαρχίας τους και μετα οι σύλλογοι κόβουν γραμμάτια είσπραξης και εντάλματα πληρωμων όπου τα περνούν στα βιβλία τους
    Μπορεί να έγιναν ίσως διαφοροποιήσεις αλλα σε γενικές γραμμές έτσι είναι
    θεωρούνται μη κερδοσκοπικές επιχειρήσεις και τα έσοδα θεωρητικά είναι για να καλύπτουν λειτουργικά έξοδα , πληρωμές προπονητών , οδοιπορικά κτλ και συνήθως έρχονται ίσα βάρκα ίσα πανί , η αν δεν καλύπτονται τα έξοδα , τότε τσοντάρουν ώς δωρεά ο πρόεδρος συνήθως

    Απλα με όσα έγιναν πλέον φοβάται ο Γιάννης το θεριό και το θεριό τον Γιάννη , Αλλιως ποιός ο λόγος να σταλεί ετεροχρονισμένα μια απόδειξη η οποία δεν δόθηκε στην ώρα της και δεν το βρίσκω και παράξενο βέβαια
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-12-16 00:08 #162
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    ...και φυσικα δεν φορολογουνται τα σωματεια!!!
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-12-16 00:20 #163
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Εμένα παντως μου μοιαζει περισσότερο με αποτυχημένο ''τρολάρισμα'' της Ομοσπονδιας στον Μαγκο μετα απο αυτα που ειπε δημόσια περι αποδειξεων κτλ., ειδικά απο την στιγμή που δεν εχουν αποσταλεί αποδείξεις στους υπολοίπους συμμετεχοντες, σ'εναν - εναν ξεχωριστα

    Πάντως δεν ειναι η πρωτη φορα που η ΕΟΣΔ αντιδρά σπασμωδικά, εκτος αν τις επομενες μέρες λαβουν ολοι την αντιστοιχη αποδειξη οποτε θα εχει καποιο νοημα η κίνηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-12-16 11:00 #164
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Συνέντευξη του Γιάννη Μάγκου στον Dave Palumbo, στο RX Muscle

    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-12-16 20:40 #165
    Προεπιλογή
    Ωραιο ειναι να ακουγεται η μια πλευρα...Εγω απλα να προσθεσω πως μια χαρα comparison εγινε,στον πρωτο γυρο συγκρισεων ο Πιστολας καθοταν διπλα στο Μαγγο και εκαναν κανονικα ολες τις ποζες,μετα εφεραν τον Πιστολα στο κεντρο που σημαινει απλα πως δεν τον υπολογιζαν στην 3αδα...Οι 3 αθλητες του κεντρου στο δευτερο γυρο συγκρισεων ειχαν κοινα χαρακτηριστικα που δειχνει την ξεκαθαρη πολιτικη που εχει υοθετησει η δεθνης ομοσπονδια σε σχεση με το τι ζηταει....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 11 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία