Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 33
  1. 08-12-16 23:47 #16
    Προεπιλογή
    ξεθαβω αυτο το θεμα γιατι αντιμετοπιζω ενα παρομοιο προβλημα. εδω και 1 μηνα,απο τοτε που χειμωνιασε κανονικα, λιμοκτονω απλα μετα την προπονηση. κραταω 500-600 θερμιδες γιαυτο το γευμα μονο και μονο για να χορτασω. που ακομα και ετσι παλι κρατιεμε μεχρι να κοιμηθώ για να μην αρχισω το σαβουριασμα. πραγματικα δεν καταλαβαινω, κανω διατροφή στις 2000 θερμιδες εδω και 6μηνες και ποτε δεν αντιμετοπισα τετοιο προβλημα. και τα bcaa μου παιρνω πριν και μετα την προπ, και την whey μετα την προπ, και 200γρ υδατανθρακα εχω μεσα στην μερα.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-12-16 00:03 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lupus dei Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεθαβω αυτο το θεμα γιατι αντιμετοπιζω ενα παρομοιο προβλημα. εδω και 1 μηνα,απο τοτε που χειμωνιασε κανονικα, λιμοκτονω απλα μετα την προπονηση. κραταω 500-600 θερμιδες γιαυτο το γευμα μονο και μονο για να χορτασω. που ακομα και ετσι παλι κρατιεμε μεχρι να κοιμηθώ για να μην αρχισω το σαβουριασμα. πραγματικα δεν καταλαβαινω, κανω διατροφή στις 2000 θερμιδες εδω και 6μηνες και ποτε δεν αντιμετοπισα τετοιο προβλημα. και τα bcaa μου παιρνω πριν και μετα την προπ, και την whey μετα την προπ, και 200γρ υδατανθρακα εχω μεσα στην μερα.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Αυτο που λες! Με το κρυο συνηθως πειναμε περισσοτερο ,ιδιως το βραδυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-12-16 00:06 #18
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Αυξησε λιπαρά, αν πεινας, δε νομιζω οτι υπαρχει αλλος τρόπος. Ειδικά οσο πεφτει η θερμοκρασία, τα λιπαρά πρεπει να ανεβουν σε σχεση με καλοκαιρι.
    Δεν ειμαι ειδικος, απλα λεω την αποψη μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-12-16 00:35 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που λες! Με το κρυο συνηθως πειναμε περισσοτερο ,ιδιως το βραδυ.
    φιλε μου το περισσότερο εχει και ενα οριο... εδω μιλαμε κανω λες και ζω στην κατοχη και ειμαι 3μερες νυστικος. για να καταλαβεις, μολις πριν 1,30 ωρα εφαγα ενα σαντουιτσοτοστ(homemade, οχι junk) μεταπροπ 630 θερμιδων και 30gr αμυγδαλα και ακομα πειναω. δηλ το σκεφτομαι και γελαω

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-12-16 00:50 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lupus dei Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου το περισσότερο εχει και ενα οριο... εδω μιλαμε κανω λες και ζω στην κατοχη και ειμαι 3μερες νυστικος. για να καταλαβεις, μολις πριν 1,30 ωρα εφαγα ενα σαντουιτσοτοστ(homemade, οχι junk) μεταπροπ 630 θερμιδων και 30gr αμυγδαλα και ακομα πειναω. δηλ το σκεφτομαι και γελαω

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Φιλε μου συγκεκριμενα κ εγω σημερα εφαγα τις τελευταιες 3 ωρες , ενα ροφημα πρωτεινης ,150 γρ φυστικια αραπικα , ενα εκλερακι ,ενα τοστακι κ πειναω σαν π@...ς. Τι να κανουμε τωρα;
    Ισως εαν απο το ξεκινημα της ημερας τρωγαμε περισσοτερες θερμιδες , να ηταν καλυτερα τα πραγματα τωρα το βραδυ
    (εκανα κ προπονηση σημερα)

    *....Παω να φαω ενα τοστακι ακομα.....δεν θα σκασουμε κιολλας! Δεν ειναι καθε μερα ετσι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρήστος Τριανταφύλλου : 09-12-16 στις 00:52
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-12-16 08:42 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου συγκεκριμενα κ εγω σημερα εφαγα τις τελευταιες 3 ωρες , ενα ροφημα πρωτεινης ,150 γρ φυστικια αραπικα , ενα εκλερακι ,ενα τοστακι κ πειναω σαν π@...ς. Τι να κανουμε τωρα;
    Ισως εαν απο το ξεκινημα της ημερας τρωγαμε περισσοτερες θερμιδες , να ηταν καλυτερα τα πραγματα τωρα το βραδυ
    (εκανα κ προπονηση σημερα)

    *....Παω να φαω ενα τοστακι ακομα.....δεν θα σκασουμε κιολλας! Δεν ειναι καθε μερα ετσι.
    δεν ειναι κακη ιδεα. θα το δοκιμασω. καλα τωρα το τοστακι και το εκλερακι ειναι για προθέρμανση στομαχου ευχομαι το τοστακι που ακολούθησε ναταν τουμπανιαρικο.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-12-16 09:03 #22
    Προεπιλογή
    εξαρταται και απο το προγραμα που ακουλουθεις στο γυμναστιριο αμα πας και συκωνεις απειρα κιλα λογικο ειναι! αμα ακολουθησεις κατι πιο συνετο θα πεσει η πεινα απο μονη της
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-12-16 11:06 #23
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Υπηρχαν μερες που το βραδυ με επιανε μια λαιμαργια (πρωτοφανες για μενα) και ετρωγα οτι βλακεια εβρισκα μπροστα μου. Ενω ολη μερα ημουν μια χαρα, το βραδυ κατι με επιανε. Μου εδωσαν ια συμβουλη και με βοηθησε...
    Αβεβασα ποσοτητα/θερμιδες στο πρωινο μου, το ιδιο και στο δεκατιανο. Φροντισ να μη παραλειπω το απογευματινο μου, ακομα και αν αισθανομαι οτιδε παει κατω. Αποτελεσμα? Και να νοιωθω χορτατος το βρδυ, και ν ειμαι στα ιδια/λιγοτερα κιλα παρολο που ανεβασα θερμιδες συνολικα
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-12-16 12:30 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπηρχαν μερες που το βραδυ με επιανε μια λαιμαργια (πρωτοφανες για μενα) και ετρωγα οτι βλακεια εβρισκα μπροστα μου. Ενω ολη μερα ημουν μια χαρα, το βραδυ κατι με επιανε. Μου εδωσαν ια συμβουλη και με βοηθησε...
    Αβεβασα ποσοτητα/θερμιδες στο πρωινο μου, το ιδιο και στο δεκατιανο. Φροντισ να μη παραλειπω το απογευματινο μου, ακομα και αν αισθανομαι οτιδε παει κατω. Αποτελεσμα? Και να νοιωθω χορτατος το βρδυ, και ν ειμαι στα ιδια/λιγοτερα κιλα παρολο που ανεβασα θερμιδες συνολικα
    πολυ σωστος
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-12-16 16:02 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπηρχαν μερες που το βραδυ με επιανε μια λαιμαργια (πρωτοφανες για μενα) και ετρωγα οτι βλακεια εβρισκα μπροστα μου. Ενω ολη μερα ημουν μια χαρα, το βραδυ κατι με επιανε. Μου εδωσαν ια συμβουλη και με βοηθησε...
    Αβεβασα ποσοτητα/θερμιδες στο πρωινο μου, το ιδιο και στο δεκατιανο. Φροντισ να μη παραλειπω το απογευματινο μου, ακομα και αν αισθανομαι οτιδε παει κατω. Αποτελεσμα? Και να νοιωθω χορτατος το βρδυ, και ν ειμαι στα ιδια/λιγοτερα κιλα παρολο που ανεβασα θερμιδες συνολικα
    θα το δοκιμασω,μακαρι να πιασει. ποιο απογευματινο μου λες??? το χα κοψει τον τελευταιο μηνα και πηγα το μεσημεριανο μιση ωρα μετα για να εχω θερμιδες ελευθερες για το βραδυνο-μεταπροπ!!!! δηλ αστεια πραγματα

    εξαρταται και απο το προγραμα που ακουλουθεις στο γυμναστιριο αμα πας και συκωνεις απειρα κιλα λογικο ειναι! αμα ακολουθησεις κατι πιο συνετο θα πεσει η πεινα απο μονη της
    τον τελευταιο καιρο κανω full body προγραμμα, 3 φορες την βδομαδα και τις αλλες 2 αν εχω χρονο αεροβιο-κοιλιακους-ραχιαιους
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-12-16 16:08 #26
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Δεν εχω διαβασει τα υπολοιπα σχολια,αλλα παιζει σαν ενδεχομενο να μην εχεις καλη ευαισθησια στην ινσουλινη και απο τα σκαμπανεβασματα της να χεις τετοιες λαιμαργιες...ή οι διατροφικες επιλογες σου να δημιουργουν εντονα ups and downs στην ινσουλινη με το επακολουθο effect.

    Σα γενικοτερο ενδεχομενο το λεω.

    Απο την αλλη βεβαια,εξαρταται κ τι κανει ο καθενας στο γυμναστηριο...αμα εχει πολυ ενταση κ συχνοτητα ξερω γω το προγραμμα,τοτε προφανως κ ζηταει περισσοτερα θρεπτικα συστατικα το σωμα.Και γω ας πουμε με 5 φορες τη βδομαδα βαρη με μεγαλη ενταση πειναω σε αισθητο βαθμο.

    Γενικα παντως μπορει να ειναι διαφοροι λογοι.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-12-16 16:42 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω διαβασει τα υπολοιπα σχολια,αλλα παιζει σαν ενδεχομενο να μην εχεις καλη ευαισθησια στην ινσουλινη και απο τα σκαμπανεβασματα της να χεις τετοιες λαιμαργιες...ή οι διατροφικες επιλογες σου να δημιουργουν εντονα ups and downs στην ινσουλινη με το επακολουθο effect.

    Σα γενικοτερο ενδεχομενο το λεω.

    Απο την αλλη βεβαια,εξαρταται κ τι κανει ο καθενας στο γυμναστηριο...αμα εχει πολυ ενταση κ συχνοτητα ξερω γω το προγραμμα,τοτε προφανως κ ζηταει περισσοτερα θρεπτικα συστατικα το σωμα.Και γω ας πουμε με 5 φορες τη βδομαδα βαρη με μεγαλη ενταση πειναω σε αισθητο βαθμο.

    Γενικα παντως μπορει να ειναι διαφοροι λογοι.
    σωστο αυτο αλλα δεν θα ειχα παρουσιασει τα ιδια συμπτωματα τους προηγουμενους μηνες?ειδικα στις αρχες που προσπαθουσα να πεταξω τα περιττα κιλα, που οργανισμος μου ειχε μαθει σε αλλο ειδος τροφων? δεν ξερω μου φαινεται περιεργο.

    εχω καταγραψει τι αλλαγες εχουν συμβει στην ζωη και στο περιβαλλον μου μπας και καταληξω σε τι μπορει να οφειλεται και ειναι οι εξης:

    1)εχει πεσει η θερμοκρασια παρα πολυ, θερμανση κεντρικη δεν υπαρχει στο σπιτι γιατι φυσικα κανενας δεν θελει να βαλουμε πετρελαιο.
    2)απο τα διαφορα σπλιτ που ειχα στην προπ τους τελευταιους 7 μηνες, το εχω γυρισει στο full body που σημαινει οτι οι προπονησεις μου κρατανε απο 65'-80' λεπτα, μαζι με τα διαλείμματα τα οποια ειναι απο 1'-3' αναλογα την μερα.
    3)το αεροβιο μου γινεται (αν υπαρχει χρονος και ορεξη) σε ξεχωριστες μερες πλεον.
    3)εκοψα το πρασινο τσαι (το χρησιμοποιουσα απτον σεπτεμβρη) γιατι μου προκαλουσε απιστευτη συχνοουρία
    4)υπαρχει μια ψυχολογικη κουραση με την αυστηρη διατροφη σε συνδιασμο με κακη ψυχολογια γενικως στον επαγγελματικο τομεα
    5)εχω σταματησει το ιντρα λογω οικονομικων, το χω παει σε απλα bcaa πριν και μετα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-12-16 16:57 #28
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Δεν ξερω για το πριν που λες και δε θυμαμαι κ τι τρως τωρα...βαριεμαι να παω να τσεκαρω

    Τωρα αυτο με το κρυο που λενε οτι τρωμε παραπανω,δεν το χω εξακριβωσει με μενα..προσωπικα παντα εχω ορεξη για φαγητο,δλδ το καλοκαιρι δε μου κοβεται η ορεξη που λενε μερικοι.

    Τωρα αυτο με το τσαι που λες,θεωρητικα εχει μια βαση,γιατι ολα αυτα με καφεινη,κατεχινες κτλ κοβουν την ορεξη...ενας βασικος λογος που τα βαζουν κ στους λιποδιαλυτες.

    Επισης ενδεχεται πριν να μην εκανες προπ με την ενταση που κανεις τωρα...και γενικοτερα,οση περισσοτερη μυικα μαζα βαζει καποιος τοσο αυξανονται κ οι αναγκες.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-12-16 17:06 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    και γενικοτερα,οση περισσοτερη μυικα μαζα βαζει καποιος τοσο αυξανονται κ οι αναγκες.
    ας ειναι αυτο και χαλαλι!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-12-16 21:46 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lupus dei Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα το δοκιμασω,μακαρι να πιασει. ποιο απογευματινο μου λες??? το χα κοψει τον τελευταιο μηνα και πηγα το μεσημεριανο μιση ωρα μετα για να εχω θερμιδες ελευθερες για το βραδυνο-μεταπροπ!!!! δηλ αστεια πραγματα



    τον τελευταιο καιρο κανω full body προγραμμα, 3 φορες την βδομαδα και τις αλλες 2 αν εχω χρονο αεροβιο-κοιλιακους-ραχιαιους
    Και γω οταν ξεκινησα να κανω full body πειναγα τοσο που μολις γυρνουσα σπιτι επινα την πρωτεινη 800κατι θερμιδες(υποτιθεται οτι σε φουσκωνει)και καπακι μετα απο 10 λεπτα μεταπροπονητικο.Εγω ανεβασα τη βρωμη στο πρωινο απο 100γρ. σε 150 και 45 λεπτα πριν την προπονηση τρωω μια μπανανα και εστρωσε η φαση.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία