Θέμα: IBCAA (Myprotein)

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 15-04-13 15:31 #1
    Post IBCAA (Myprotein)


    Τα έχει δοκιμάσει κανείς λέω να τα τιμήσω...σε άγευστα φυσικά...πως σας φαίνονται?να πάρω αυτά ή της ON τα bcaa powder 5000?

    iBCAA powder is an instantised form of BCAAs (branch chain amino acids) providing a water soluble amino acid which results in greater uptake by the body.Our iBCAA provides an instant mixing 2:1:1 combination of Leucine, Isoleucine and Valine, which dissolves rapidly in water whilst being much more available and usable by the working muscle.
    BCAAs are required to maintain lean tissue, with studies showing that they help to preserve glycogen stores whilst preventing tissue breakdown during intense exercise. Unlike other amino acids BCAAs are not metabolised in the stomach and are instead metabolised directly in the muscle. This unique quality means that they help build lean tissue and prevent catabolism. These unique amino acids (Leucine, Isoleucine and Valine) cannot be synthesised by your body so they are essential to your growth.

    Ingredients for unflavoured option
    BCAA (Leucine:Isoleucine:Valine), Emulsifier (Soy Lecithin)
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-05-13 23:24 #2
    Προεπιλογή
    υπαρχει καποιο update στο θεμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-05-13 08:20 #3
    Προεπιλογή
    τα εχω παρει αυτα..δν εχω να παω και τιποτε εκτος απο το οτι απο γευση δν παλευονται με τπτ..μαρτυραω καθε φορα που τα κατεβαζω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-05-13 10:34 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Instantised Branch Chain Amino Acids (Myprotein)
    Και εγω τα πήρα, μια χαρά ειναι, αλλά όπως αναφέρθηκε τα αγευστα ειναι απαισια στο στομα. Και το λεω εγω που δεν εχω γκρινιαξει ποτε για γευση συμπληρωματος. Αλλά έτσι και αλλιώς έχει και flavoured.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-05-13 01:30 #5
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    πας στα χτρεμε στορ περνεις ινκοσπορ ηλεκτρολυτες και τα βαζεις μαζι με τα αμινοξεα και τ πινεισ μεσα στην προπο μια χαρα σαν λεμοναδα..δεν θελει κοπο τροπο θελει κ 10 ευρω επιπλεον
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-05-13 08:07 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Instantised Branch Chain Amino Acids (Myprotein)
    Ωραίος και ο Inkospor, μαζί σου!
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-09-14 14:03 #7
    Προεπιλογή
    τα δοκίμασα και εγώ πραγματικά δεν παλεύετε η γεύση τους
    (μακράν ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει σε συμπλήρωμα)
    έχω όμως μια ερώτηση επειδή δεν έχω ξαναπάρει amino από άλλη εταιρία είναι φυσιολογικό που ΔΕΝ διαλύονται μέσα στο νερό?
    φίλος μου είπε ότι ένα από τα 3 BCAA είναι υδροφοβικό για αυτό δεν διαλύεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-09-14 18:41 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι ισχυει οτι δεν διαλυονται στο νερο καλα,αλλα αυτα εδω που ποσταρες ειναι τα instantised τα οποια οπως λεει κ το ονομα τους διαλυονται σε νερο χωρις θεμα.
    οποτε μαλλον μηπως πηρες τα απλα bcaa του myp?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-09-14 01:51 #9
    Προεπιλογή
    BCAA 4:4:1 γραφουν μόλις τα κοίταξα....
    νόμιζα πως όλα τα BCAA είναι ίδια και το μονο που αλλάζει είναι η αναλογια δεν είχα καταλάβει ότι αλλα διαλύονται και αλλα όχι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-11-16 11:14 #10
    Προεπιλογή
    τα παρήγγειλα με γευση καρπουζι, τα απλα οχι τα 4:1:1, τα περιμενω αυριο, μολις ανοιχτουν θα γραψω review.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 16-11-16 16:13 #11
    Προεπιλογή
    λοιπον τλκ ηταν γευση berry blast,και οχι καρπουζι

    μυρωδια 10/10, γευση 7/10 εχει γευση berry αλλα πικριζει κιολας, παλευεται παντως μια χαρα, διαλυτοτητα 7/10 κανει πολυ αφρο στον οποιο πανω μενουν μερικοι κοκκοι, φανταζομαι η λευκινη ειναι, παντως κατα τ'αλλα διαλυεται αμεσως. απο θεμα αποκαταστασης μου κανει την ιδια δουλεια με 5γρ pre/5γρ post οπως και το xtend ως ιντρα, δηλ εξαιρετικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-11-16 17:52 #12
    Προεπιλογή
    Το χρησιμοποίησες μονο του ή μαζι με ηλεκτρολύτες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-11-16 12:59 #13
    Προεπιλογή
    οχι σκετο με την κρεατινη πριν και μετα

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-12-16 11:49 #14
    Προεπιλογή
    τα δοκιμασα ως ιντρα 10γρ μαζι με ηλεκτρολυτες (600mg νατριο,600mg καλιο,225mg μαγνησιο) [δοκιμαστικα] και μπορω να πω πως ειχα καλα αποτελεσματα στην ανάρρωση
    Απάντηση με παράθεση