Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: φιλία μεταξύ αγοριού και κοριτσιού !

Ψήφισαν
80. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ΝΑΙ

    27 33,75%
  • ΟΧΙ

    53 66,25%
Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 65
  1. 18-07-13 10:15 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^αυτο το γκουγκλαρες?

    Σαφως και δεν υπαρχει...ολα τα αλλα ειναι για να δουλευομαστε μεταξυ μας.
    χαχαχα
    έσταξε αντρίλα το forum
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-07-13 10:21 #17
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε σου χει τυχει ποτε να γνωρισεις καμια που δεν σε ελκει σεξουαλικα ουτε στο ελαχιστο? Αυτη δηλαδη την απορριπτεις σαν ανθρωπο? Αν ταιριαζετε σαν χαρακτηρες απολυτα δεν θα εκανες φιλια μαζι της?
    E ναι σαφως,αλλα οχι επειδη τη βλεπω φιλικα,αλλα επειδη δε με ελκυει εμφανισιακα.Πολλες φορες γνωριζεις μια και αρχικα βλεπεις οτι δε σαρεσει κτλ και το βλεπεις καθαρα "φιλικα" το θεμα...στην πορεια ομως βλεπεις οτι κατι αλλαζει κι οτι θα εκανες κατι κατω απο ορισμενες συνθηκες.

    Ειχα φιλη/φιλες που αρχικα δεν μου περναγε κατι απο το μυαλο,αλλα στην πορεια τα ενστικτα λεγανε αλλο.Απο τη φυση μας δεν μπορει να υπαρξει "πραγματικη" φιλια,γιατι κατω ορισμενες συνθηκες και υπο προυποθεσεις μπορει να γινει το μπαμ.

    Δηλαδη και φιλη σου να ειναι,με μια νορμαλ εμφανιση,αμα τη δεις γυμνη ή σου κανει ρανει τα δικα της,δε θα θες να πας ενα βημα παραπερα τη σχεση σας?Δε γινεται...εκτος αν ο αλλος ειναι gay.Εκτος αν η αλλη ειναι εκτρωμα εμφανισιακα,εκει χαιρω πολυ,αλλα και παλι οχι λογω φιλιας αλλα εμφανισης.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tϊγκα Τέστο!
    Γαμησετα,δεν ξερω που να την πρωτοχωρεσω.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-07-13 10:26 #18
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Μπορεί να υπάρξει αν και μόνο αν την ξέρεις από μικρή (ή) και κατά τη διάρκεια της φιλίας σας την απέρριψες ερωτικά για κάποιο λόγο πχ όπως λέει και ο Ηλίας ήταν τάνκερ, ή μπουρούχα ή καφρογκόμενα, ή να το πω ευγενικά εξυπηρετούσε πολύ κόσμο κλπ. Αυτά τα στοιχεία που λογικά θα σε ξενερώσουν στον ερωτικό τομέα, στη φιλία δεν παίζουν κανένα ρόλο.

    Και φυσικά πρέπει να μη σε γουστάρει και αυτή αλλιώς δεν νοείται φιλία.

    Κατά τα άλλα τις κουκλάρες, καλές και έξυπνες τις κάνουμε γκόμενες όχι φίλες.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-07-13 12:20 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η καλύτερη μου φίλη είναι γυναίκα, είναι κουκλάρα και δεν έχω διανοηθεί να κάνω ποτέ κάτι μαζί της.
    Ανωμαλε
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-07-13 13:08 #20
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε σου χει τυχει ποτε να γνωρισεις καμια που δεν σε ελκει σεξουαλικα ουτε στο ελαχιστο? Αυτη δηλαδη την απορριπτεις σαν ανθρωπο? Αν ταιριαζετε σαν χαρακτηρες απολυτα δεν θα εκανες φιλια μαζι της?
    δεν θα γινω και κολλητος με μια γυναικα οσο και αν ταιριαζω φιλικες σχεσεις ειναι αλλο και φιλια ειναι αλλο και να σου πω την αληθεια απο την εμπειρια μου οσες με προσεγγισαν αρχικα φιλικα και ναι βαγγελη τι ωραια που τα λες και σε παω και εισαι γαμω τα ατομα και τις ψυχες και μου αρεσει η παρεα σου και μην με παρεξηγεις σε βλεπω φιλικα και τετοια οταν τους την επεσα σε μια δυο απο αυτες ανταποκριθηκαν αμεσως οποτε...αλλο πινω εναν καφε και λεω πεντε κουβεντες και αλλο την εχω φιλη μου και την εμπιστευομαι στα παντα..σε μια μονο περιπτωση πιστευω στην φιλια αντρα γυναικας να γνωριζονται απο μικρα παιδια πριν την εφηβεια αλλα ακομα και εκει ποτε δεν ξερεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-07-13 13:16 #21
    Προεπιλογή
    Να συμπληρώσω εγώ τις περιπτώσεις συγγένειας, βλ αδέρφια, ξαδέρφια που γνωρίζονται από μωρά και έχει περάσει μέσα τους από πολύ νωρίς ότι δεν μπορούν να αναπτύξουν ερωτικά συναισθήματα μεταξύ τους....
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-07-13 13:23 #22
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να συμπληρώσω εγώ τις περιπτώσεις συγγένειας, βλ αδέρφια, ξαδέρφια που γνωρίζονται από μωρά και έχει περάσει μέσα τους από πολύ νωρίς ότι δεν μπορούν να αναπτύξουν ερωτικά συναισθήματα μεταξύ τους....
    στη ξαδερφη και στη θεια 10 ποντους πιο βαθεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-07-13 13:25 #23
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Γενικά στη ζωή μην είστε απόλυτοι για τίποτα, το να γενικεύεις στο 99% είναι λάθος. Just my 2 cents.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-07-13 13:36 #24
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    στη ξαδερφη και στη θεια 10 ποντους πιο βαθεια
    Και λιγο λες...just my 2 cents.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη COBRA_STYLE : 18-07-13 στις 13:39
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-07-13 15:03 #25
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    εγω πιστευω το κάλυψα το θέμα σε όλες τις πτυχές , είπα στην περίπτωση του Mikekan ότι μπορεί να υπάρξει αν είναι κατι που έχει βαθειες ρίζες απο παλια , το διευκρίνησα ξεκάθαρα
    και το βαρόμετρο είναι η γυναίκα , αν η γυναίκα τον βλέπει τον άλλο φιλικα τον θεο μπάρμπα να έχει ο άλλος δεν θα φάει , αν ό άντρας την βλέπει φιλικα και είναι κανένα δυνατο κομμάτι δηλητηριώδες , ο άντρας μπορει να ενδωσει φιλικά και εκεί ισχυει τα καλύτερα γκόλ μπαίνουν στα φιλικα

    αλλα και πάλι δεν ξέρω εσείς η σημερινοι νεολαία αλλα αν η γυναίκα κουνήσει την ουρά της και είναι και αιδοιάρα , όσο φιλικα και να την βλέπουμε και καθόλου ερωτικά εκείνη την ώρα για πότε γυρνάει ο διακόπτης και αλλάζουν τα δεδομένα χαμπάρι δεν παίρνεις

    εκτός όμως 2 σοβαρών περιπτώσεων και αναφέρομαι στην δικιά μου εποχη την νοοτροπία και ψυχοσύνθεση ..
    η μία περίπτωση είναι να είμαι σε σχέση και να είμαι καλυμένος και ερωτικα και συναισθηματικά , οπότε εκεί δεν χωράει τιποτε και τονίζω το ερωτικα γιατι αν δεν είμαι και ερωτικα έχω ενδώσει σε περίπτωση χτυπήματος απο τον αντίπαλο κάτω απο την ζώνη και θα πω ας πάει και το παλιάμπελο

    και η άλλη εκ των 2 περιπτώσεων είναι να είναι γκόμενα η γυναίκα φίλου , εκεί δεν πά να είναι ότι θέλει , ούτε στα μάτια δεν μπορώ να την κοιτάξω και αν ακόμα με σκανδαλίζει θα προσπαθήσω να το αποφύγω , γιατι είπαμε ζούμε με κάποιες αρχες και αξίες και για μενα όποιος ξενοπηδάει καλα κάνει αλλα υπο προυποθέσεις να μην ξεφτυλίζετε για ενα πήδουλο , με ψέματα και ενα σωρο παπαρολογίες που λένε για να πηδήξουν, αυτο δεν είναι αντριλίκι

    ο διάολος παιδια είναι η γυναίκα και αν ακόμη και σε μια καθαρα φιλική σχέση αν είναι καμια κουκλάρα δηλητηριώδης , όσο αυτη καθετε στα αυγα της μια χαρα φίλοι θα είναι αν όμως κουνήσει την ουρά της και ο άντρας μεσα στις φλέβες έχει αίμα και όχι αριάνι η κεφίρ , την έχει εκτελέσει στο γόνατο με κονσερβοκούτι που λέει η παροιμία .

    τωρα οι εποχές αλλάξαν βέβαια , εγω θυμάμε οι φίλες μου στο σχολείο ερχόταν φιλικα με πείραζαν με μιλούσαν στο αυτι και αυτα τα χαριτωμένα που κάνουν τα κοριτσάκια αυτης της ηλικίας , εμένα με άρεσε αλλα έλεγα αλάργααααα , γιατι κορίτσια εγω αυτα δεν τα παίρνω στην πλάκα αν αυτα τα κάνετε σε όποιον να ναι στο γκόμενο τι θα κάνετε και όταν μιλάτε στο αυτι παρακαλω απόσταση γιατι η ανάσα σας σκανδαλίζει και αν ξύνεστε στου τσομπάνη την γκλίτσα θα φατε και καμια ξυλια , γι αυτο κανονήστε την πορεία σας
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-07-13 15:16 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    και επίσης στην δική μου εποχή δεν υπήρχαν οι άνδρες οι μεν και οι δέ , αλλα αυτοι που το παραδέχονταν και αυτοί που δεν το παραδέχονταν , να ξερετε αυτα που τωρα τις βλέπουμε σχεδον γυμνές και ο άλλος κοιταει με απάθεια δεν υπήρχαν , λίγο μπούτι να βλεπες και τα πράματα σοβαρευαν δεν υπήρχε η απομυθοποίηση οπότε ο άντρας ηταν κυνηγός και επινοούσε τεχνάσματα να φάει , αλλιως θα έμενε νηστικός , ενω τωρα με συνοπτικες διαδικασίες γινονται όλα , γι αυτο ακούμε την βλέπω σαν φίλη η σαν αδερφη , ενω τότε το λέγαμε περισσότερο να το πιστέψουμε αν η γυναίκα έριχνε φράχτη

    όλα άλλη νοστιμια είχαν γι αυτο όσοι έχουν την παλια νοοτροπία δεν γουστάρουν να απομυθοποιήσουν την γυναίκα για να μην πάψει να εξιτάρει τον άντρα με στόχο την μέγιστη απόλαυση και την αποφυγη του περάσματος στην απέναντι όχθη να γινει πισογλέντης δηλαδή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-07-13 15:50 #27
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Ουτε κι εγω πιστευω πως υπαρχει απολυτη φιλια..Νομιζω οτι απο τη στιγμη που ενας απ τους 2 (μαλλον ο αντρας πρωτος) κανει εστω και μια σκεψη ερωτικη,παυει να ισχυει η απολυτη φιλια..μπορει να μη γινει και τιποτα,ποτε,ομως εστω και ο ενας εκ των δυο αν λιγουρευτει και φαντασιωθει σαρκικη απολαυση τοτε δε μιλαμε για φιλια..γιατι η φιλια ειναι κατι αγνο (γι αυτο και δεν υπαρχει,γιατι εχει χαθει πλεον η αγνοτητα σε ολες τις διαπροσωπικες σχεσεις,φιλια,σχεση,οικογενεια κλπ).Εδω βλεπουμε να παντρευονται ξαδερφια κι εσεις νομιζετε οτι ο αλλος-αλλη θα κολλησει επειδη ειναι φιλος-φιλη?Κοπελες τα φτιαχνουν με τον κολλητο της σχεσης τους και το αντιστροφο και θα κολλησουν να κανουν κατι με εναν φιλο-φιλη?

    Και επειδη δε θελω να ειμαι απολυτος,πιστευω πως υπαρχουν καποιες εξαιρεσεις..οταν ο αντρας ειναι gay (το αντιστροφο για τη γυναικα δεν ισχυει μιας και αν καποια ειναι λεσβια δε νομιζω να μας χαλασει στην ιδεα) και οταν ο ενας απ τους δυο ειναι εξαιρετικα ασχημος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-07-13 16:14 #28
    Banned
    Εγγραφή
    26-01-2013
    Μηνύματα
    297
    Προεπιλογή
    Aυτό που λέτε με τον έναν από τους 2 να είναι άσχημος, δεν αποκλείει να είναι αυτός ο ένας που θα έχει έλξη προς τον άλλον, οπότε πάλι ρουά ματ.

    Κατά τα άλλα συμφωνώ με τα πόστ του Vaggan και του Eddie.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-07-13 17:10 #29
    Προεπιλογή
    Με λίγα λόγια φιλία όπως την εννούμε και την εκφράζουμε ως κολητό ή κολητή, πολύ δύσκολα, όμως στη λογική της εκτίμησης και εφόσον δεν αφήσεις τον εαυτό σου να παρασυρθεί, μπορείς να διατηρείς μια πολύ καλή υγιής σχέση.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-07-13 17:44 #30
    Προεπιλογή
    όπως είπε και ο ηλίας το μπαρούτι και η φωτιά μαζί δν πάνε...μια σπίθα θέλει και μπαίνουν 2 και βγαίνουν 3επισης
    αυτο που λέτε πολλοι οτι αν είναι και οι 2 προσωποποίηση τς ασχήμιας, απο την στιγμη που ειναι και οι 2 γιατι οχι?συνήθως κατι τέτοιοι έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση και γενικώς ψυχολογία υπό τους μηδενός και βλέπουν πιο πολυ εσωτερικά που λεμε παρα εξωτερικά!οπότε ?
    οι παλιοί λένε οτι ο σωστός ο αντρας δν έχει φιλες!αυτες μπορει να τον έχουν αυτος όμως οχι!
    και η δικιά μου η άποψη αρνητική ειναι με λίγα λόγια..



    ας πει την γνώμη του και κάποια γυναίκα δν είναι κακο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία