Θέμα: Isobeef (Extrifit)

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15
  1. 09-07-14 14:19 #1
    Προεπιλογή Isobeef (Extrifit)
    τι γνωμη εχετε για αυτην την πρωτεινη?? μου φενεται πολυ καλη με βαση αυτα που εχει τι λετε και εσεις οι ποιο εμπειροι??

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  Isobeef.jpg Εμφανίσεις:  1474 Μέγεθος:  172,0 KB

    Όνομα: isobeef-chocolate.jpg Εμφανίσεις: 1176 Μέγεθος: 207,3 KB
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-07-14 16:49 #2
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Predator1995 Δεν ειναι καλη ολες οι πρωτεινες του ειδους που ειναι με βαση απο πρωτεινη κρεατος ειναι πολυ χαμηλοτερης βιολογικης αξιας δεν μπορει να συγκριθει με την γνωστη whey protein (γουει πρωτεινη) η οποια ειναι πρωτη στον πινακα με βαση την βιολογικη αξια απο οτιδηποτε υπαρχει....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-07-14 17:00 #3
    Προεπιλογή
    και φενοταν καλη απο το προφιλ των αμινοξεων της και λογο τιμης κυριως..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Predator1995 : 09-07-14 στις 17:05
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-09-14 21:12 #4
    Προεπιλογή
    το προφιλ των αμινοξεων παντως ειναι τουμπανο. Αμα εχει οντως αυτα που αναγραφει πρεπει να ειναι πολυ καλη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-09-14 21:23 #5
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Πολύ φτωχό προφίλ αμινοξέων ειδικά σε απαραίτητα αμινοξέα.Τόσο που μου κάνει εντύπωση ποσο λίγες ποσότητες έχει.Και πρωτεΐνη beef κιόλας.Ζελατίνη στην ουσία.Οποια άλλη πρωτεΐνη και αν πάρεις καλύτερο προφίλ amino θα έχει από whey μέχρι και pea protein.Εγώ θα σου λέγα να την αφήσεις αυτήν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-09-14 21:44 #6
    Προεπιλογή
    89.6g αμινοξεα δε τα λες και λιγα στα 100g
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-09-14 21:52 #7
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Στο 1 scoop κοίτα μην κοιτάς στα 100gr είναι πολύ λίγα η λεύκινη είναι 1gr μονο είναι παρα πολύ λίγο και το σύνολο των bcaa είναι βία 2μιση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-09-14 08:00 #8
    Προεπιλογή
    σε αλλες πρωτεινες γουει, η λευκινη φτανει 10.000μγ στα 100γρ ,αυτη εχει 3.500μγ στα 100γρ,πολυ λίγα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-12-16 01:53 #9
    Προεπιλογή
    συγνώμη που ξανανοίγω αυτό το θέμα βλέπω ότι είναι πολύ παλιό..φίλε predator εγώ αυτό το διάστημα τη χρησιμοποιώ αυτή κάνα μήνα περίπου,απλά να ξέρεις ότι ΟΛΕΣ οι beef έχουν χάλια γεύση, αφρίζουν πάρα πολύ (έτσι είναι τα αμινοξέα του μοσχαριού) και πίνετε δύσκολα και σου κάνει το σέικερ χάλια,θέλει πολύ δυνατό χτύπημα! αλλά ΟΛΕΣ οι beef είναι έτσι...,ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι μία whey είναι πολύ ανώτερη σε προφίλ αμινοξέων δε το συζητώ! ΑΛΛΑ εάν δεν έχεις δοκιμάσει ποτέ beef η συγκεκριμένη αξίζει τα λεφτά της! τη beef την επιλέγεις επειδή έχει καλύτερη βιοδιαθεσιμότητα στον οργανισμό !ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΑΜΙΝΟΞΕΩΝ ΤΗΣ! στην ουσία ειναι πιο "αναβολική" (δε νομίζω να παρεξηγηθώ,έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος) σε μένα προσωπικά δουλεύει ΣΟΥΠΕΡ και δεν είναι placebo! εάν θες τη γνώμη μου η συγκεκριμένη ΓΙΑ ΜΕΝΑ είναι η καλύτερη beef της αγοράς ξαναλέω ΓΙΑ ΜΕΝΑ! λόγω του ότι δεν περιέχει ζελατίνη,κρεατίνη και έξτρα αμινοξέα και είναι η μόνη που αναγράφει ποσοστό επί της % σε πρωτείνη! ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ! ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ. ελπίζω να σε βοήθησα, αυτα.
    CHANGE DOES NOT COME WITH COMFORT...EVER !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-12-16 01:56 #10
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Καπου εχεις μπερδευτει...για να'ναι πιο "αναβολικη" που λες,πρεπει να χει και καλυτερο προφιλ αμινοξεων και πιο συγκεκριμενα υψηλοτερη περιεκτικοτητα σε λευκινη.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-12-16 01:58 #11
    Προεπιλογή
    Reps to you my friend
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-12-16 02:12 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καπου εχεις μπερδευτει...για να'ναι πιο "αναβολικη" που λες,πρεπει να χει και καλυτερο προφιλ αμινοξεων και πιο συγκεκριμενα υψηλοτερη περιεκτικοτητα σε λευκινη.

    δέν έχω μπερδευτεί καθόλου. ότι ειναι πιο "αναβολική το λέω επειδή τα αμινοξέα του βόειου κρέατος έχουν καλύτερη βιοδιαθεσιμότητα από του γάλακτος. όπως είπα παραπάνω είναι ΚΑΘΑΡΑ προσωπική μου γνώμη. ξέρω ακριβώς πως δουλεύει πάνω μου επειδή τη χρησιμοποιώ. δε το έγραψα για να κάνω τον έξυπνο
    CHANGE DOES NOT COME WITH COMFORT...EVER !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-12-16 02:58 #13
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Φιλε,επειδη διαβαζει κοσμος και επειδη οντως εισαι λιγο μπερδεμενος δες εδω 2 πινακακια με βιοδιαθεσιμοτητα και προφιλ αμινοξεων περι αναβόλας κτλ.
    Το τί πιστευεις εσυ,δεν εχει καμια σχεση με το ποια εχει καλυτερη βιοδιαθεσιμοτητα και προφιλ αμινοξεων.

    Βιοδιαθεσιμοτητα

    Όνομα: Καταγραφή3.JPG Εμφανίσεις: 491 Μέγεθος: 20,6 KB

    Προφιλ αμινοξεων

    Όνομα: Καταγραφή76.JPG Εμφανίσεις: 544 Μέγεθος: 42,6 KB

    Γιατι οπως λεει κι ο λαος,η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-12-16 18:54 #14
    Προεπιλογή
    Γειά σου φίλε μου.ειμαι νέο μέλος και χρησιμοποιώ κι εγώ την ίδια πρωτεΐνη. Θέλω όμως να τη συνδυασω με bcaa, έχεις υπόψιν σου κάτι; Επίσης η ποσότητα Αργινινης που έχει χρειάζεται κύκλο χρήσης; Το ρωτάω αυτό γιατί με ταμπλέτες από σολγκαρ μου είχαν πει ναι. Τότε έπαιρνα μόνο ταμπλέτες 6 γρ.την ημέρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη angel78 : 15-12-16 στις 19:04
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-12-16 19:01 #15
    Προεπιλογή
    Sorry για το 'νεο μέλος'. Απλά έχω να μπω στο φόρουμ κάτι χρόνια,
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη angel78 : 15-12-16 στις 19:08
    Απάντηση με παράθεση