Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 109
  1. 20-10-16 15:48 #1
    Cool Πως να καψετε το Λιπος σε 1 Log
    Μετα απο καιρο μελετης/αναγνωσης/σκεψης/κουβεντας πηρα την αποφαση να ξεκινησω ενα Log να εχω κατι σε καθημερινη βαση να με κραταει συγκεντρωμενο στον στοχο μου. ο οποιος ειναι ενας: Να αποκτησω το σωμα που ονειρευομαι απο τοτε που θυμαμαι τον εφηβο εαυτο μου γιατι ποτε δεν το ειχα, γιατι πολυ απλα ειμαι απο αυτους που γεννιουνται για να "ειναι" χοντροι, και ναι, υπαρχουν τετοιοι ανθρωποι οπως υπαρχουν και αυτοι που θα ναι "φετες" με σουβλακια και πιτσες!c'est la vie!

    Εχω κανει πολλαπλες αποπειρες στο παρελθον, εχω φτασει αρκετα κοντα, αλλα παντα καπως χαλαγε (με δικη μου υπαιτιότητα φυσικα). Το πρωτο ποστ ειναι καθαρα pre-εισαγωγικο, δηλ. λιγο μελό και λιγο ο,τι ναναι. Δεν υπαρχει περιορισμος στο τι γραφουμε,βαζουμε κλπ Οταν εχεις τετοιους μακροπροθεσμους και δυσκολους στοχους, τα παντα βοηθανε, απ'το γιατι η annalise ειναι τοσο bitch στο How to get away with Murder μεχρι γιατι δεν πρεπει να τρωμε ζελεδακια (λεμε τωρα!)

    Στο επομενο ποστ θα ακουλουθησουν στατς,φωτος κλπ κλπ

    Καλη μου Αρχη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-10-16 16:07 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλη αρχη στο log, κ καλη επιτυχια στους στοχους σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-10-16 18:17 #3
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    Οπως κ αν ειναι τα γονιδια,στο χερι μας ειναι το αυριο να γινει καλυτερο απτο χθες.
    Kαλη αρχη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-10-16 18:39 #4

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    καλη αρχη και κυριως καλη δυναμη και προσηλωση !
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-10-16 18:46 #5
    Προεπιλογή
    Καλή αρχή και από μένα
    It doesn't matter how many times u fall down, it matters how many times u get up...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-10-16 20:14 #6
    Προεπιλογή Εισαγωγη
    Καταρχας ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Δευτερον σας επισυναπτω φωτο με τα στατς μου οπως αυτα κατεγράφην πριν 16μερες στην τελευταια λιπομετρηση. Η επομενη ειναι στις 7/11.

    Όνομα: IMG_20161020_193956.jpg Εμφανίσεις: 586 Μέγεθος: 72,4 KB
    Όνομα: IMG_20161020_194047.jpg Εμφανίσεις: 652 Μέγεθος: 84,8 KB

    Να παραθεσω πως οταν ξεκινησα (παλι) την προσπαθεια μου τον Μάϊο του 2016 τα στατς μου ηταν: 121kg - 40%>bodyfat. Κυριολεκτικα τρελενομαι για να κανω βαρη, απλα δυστυχως στο παρελθον οι σχεσεις () παντα με καθησύχαζαν και βουτουσα στο βουρκο της σαβουριασης και της αγυμνασιας ολο και πιο βαθιά. και μολις ξεμπερδευα αντε παλι 324 κιλα και αντε παλι απ'την αρχη και τσουπ μολις ημουν σε σουπερ δρομο αντε παλι ξανα..ξερω, ακουγεται χαζο και πραγματικα δεν ξερω πως να το εξηγησω απλα ενστικτοδως και χωρις καλο λογο τα παρατουσα ολα. Το καλο με μενα ειναι οτι το μονο που χρειαζεται ειναι να με βαλεις μια μερα στο τζυμ, μετα τελειωσε, πεφτω με τα μουτρα. και ευτυχως καθε φορα τα πραγματα ειναι πιο ευκολα γιατι ξερω πως να τα χασω (στο περιπου γιατι καθε ηλικια εχει και αλλα κολπακια ) Οποτε ας αναλυσουμε λιγο το στατς για αρχη.

    Το BMR μου κανει εντυπωση ποσο μικρο ειναι για τα κιλα μου και το γεγονος οτι γυμναζομαι ανελειπως εδω και 6μηνες 4 φορες την βδομαδα.. Φυσικα η διατροφο/λιπομετρο/λογος μου ειπε να ριξω τις θερμιδες στις 2000

    P.S.Παω να φτιαξω ενα φακ-ο-ρυζο και να δω λιγο μπαλιτσα και επιστρεφω στην αναλυση
    P.S2 και οχι δεν ειμαι γυναικα! ας το γραφει το χαρτι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-10-16 20:36 #7
    Προεπιλογή
    Το ΒΜR το έβγαλε ο υπολογιστής με τικαρισμενο το γυναίκα ή το αλλάξετε σε άντρα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-10-16 20:52 #8
    Προεπιλογή
    (Ημιχρονο!) εξαιρετικη ερωτηση! της εκανα την ιδια ακριβως(για το γυναικα) και μου ειπε οτι μην δινεις σημασια δεν παιζει ρολο. θελω να ελπιζω οτι το γυναικα το βγαλε μονο του και οτι δεν παιζει κανενα απολυτος ρολο. ειδαλλως τα ποσοστα που γραφει για τα νορμαλ λιπος κλπ δεν θα ταν πολυ μικροτερα??

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-10-16 20:56 #9
    Προεπιλογή
    και να συνεχισω λιγο την αναλυση μου... οταν ξεκινησα την προσπαθεια ηξερα τι πρεπει να τρωω κλπ κλπ ΑΛΛΑ την τελευταια φορα που ειχα ξαναπροσπαθησει και ειχα φτασει 79kg με bf στο 17% πηγαινα σε διατροφολογο σχεδον 2χρονια οποτε ολη την δουλεια την εκανε αυτη με μακρος θερμιδες ποσοτητες κλπ κλπ, εγω απλα εδινα 35€ τις 15-20μερες
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-10-16 21:01 #10
    Προεπιλογή
    οποτε οπως καταλαβαινετε τωρα επεσα στα βαθια γιατι δεν παιζουν δηναρια για τακτικες διατροφολογησεις οποτε τι εκανα ο δικος σου σαν παιδι της τεχνολογιας? κατεβασα εφαρμογη στο κινητο και συγκεκριμενα το myfitnesspal το οποιο ειναι εξαιρετικο και εχει μεριδιο ευθυνης στο ποσο καλα τα παω. το κακο ειναι οτι μου εβγαλε οτι πρεπει να πεσω στις 1960Θ ημερισιως για να χανω 1κιλο/βδομαδα. τα μακρος τα εφτιαξα εγω, δεν αφησα τα ιδια, με τις αμετρητες πληροφοριες που παιρνω απο το νετ. ακολουθοντας το πιστα εχανα το ενα κιλο μετα το αλλο.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-10-16 21:04 #11
    Προεπιλογή
    Το πρώτο πινακακι έχει βγει ως γυναίκα, επιθυμητό βάρος, %λιπους κτλ

    Τα επόμενα είναι οι μετρήσεις σου.

    Θα μπορούσε κάποιος να σου πει ότι τα αποτελέσματα βγαίνουν βαση των μετρήσεων και δεν έχει σημασία εάν βάλουμε άντρα ή γυναίκα. Αλλά ένας άντρας με μία γυναίκα στο ίδιο ύψος και τα ίδια κιλά δεν έχουν το ίδιο ΒΜΡ.

    Τώρα θα μπει η Λίλα και θα αρχίσει το τρολαρισμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-10-16 21:09 #12
    Προεπιλογή
    Ο διατροφολογος δεν κάνει τίποτα παραπάνω απ το να σε κάνει πειραματόζωο.
    Βάζει κάποιες βασικές αρχές δομής γευμάτων και οπότε πας σε μετράει για να προσαρμόσει τα δεδομένα στις ατομικές σου ιδιαιτερότητες.

    Κατά καιρούς το ΜυΦιτνεσσφιλαρακι βγάζει λάθος άθροισμα θερμίδων βάση των γρ μάκρος , κιπ δατ ιν μιντ
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-10-16 21:17 #13
    Προεπιλογή
    το βραδυνο μου, η που θα μαμαει η που θα με στειλει τουαλετα all night long..

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-10-16 21:26 #14
    Προεπιλογή
    καλα πλεον το φιλαρακι δεν το αφηνω για μακρος θερμιδες κλπ, τα εισαγω χειροκινητα γιατι μολις εκανα τις πραξεις με το χερι και απτους 3ς τυπους ειδα οτι εχανα 200-300θερμιδες!

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-10-16 21:42 #15
    Προεπιλογή
    αεπισκεπτη δικιο εχεις για τους διατροφολογους απλα κραταω μια πισινη γιαυτην γιατι πηρε τωρα τελειωνει ειδικευση στην αθλητικη διατροφολογια(ετσι ειπε) και με εξέπληξε το οτι μου προτεινε να παρω bcaa μετα την προπόνηση για την κουραση!
    PS το βραδυνο μαμουσε τλκ


    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία