Θέμα: beegee's log

Σελίδα 2 από 46 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 677
  1. 02-12-14 01:21 #16

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    ζορικα δεν λες τιποτα αλλα δεν θελω να το βαλω κατω ...ειναι κατι που εχω μαθει να ζω με αυτο αλλα δεν μου αρεσει να με περιοριζει ουτε στην εικονα μου ουτε στισ δραστηριοτητες μου ...γενικα δεν ειμαι απο αυτους που θα πουν'' πωωωωω τι με βρηκε''... για αυτο και θελω να το προσπαθησω λιγο παραπανω απο οτι συνηθως
    σε ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-12-14 01:26 #17
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι καλα κανεις..ετσι πρεπει γιατι οταν τα παρατας τις περισοτερες φορες γυρναει εναντιον σου σε πολλα πραγματα.
    καμια φορα ομως καταλαβαινω οτι μπορει να θελει πολυ εσωτερικη δυναμη για να συνεχισεις κατι υπο συνθηκες,κ αυτο μπορει να σε απογοητευει κ να σε κανει να θες να τα παρατησεις..αλλα μιας κ γραφτηκες στο φορουμ γιαυτο ειμαστε εδω,να λεμε κ καμια κουβεντα παραπανω πανω στο θεμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-12-14 01:38 #18

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    να σαι καλα για αυτο αλλωστε γραφτηκα ..σιγουρα ξεκιναει απο μεσα μας αλλα αν εχεις και μια στηριξη κ ενθαρυνση ειναι αλλιως ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-12-14 03:54 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Διάβασα το θέμα σου και μπήκα στη διαδικασία να γράψω γιατι έχω εμεπιρία όχι προσωπική δική μου αλλα απο ένα φίλο που ίσως και πάνω απο 15 χρόνια κάνει αιμοκάθαρση
    όταν τον ρώτησα αν μπήκε σε λίστα για μεταμόσχευση μου είπε όχι γιατι φοβάται και δεν κατάλαβα τον λόγο ούτε ρώτησα

    γυμναζόμασταν μαζί το 86 όταν ήταν φοιτητής στην Καβάλα και όταν μετα απο κάποια χρόνια το έπαθε ήταν χάλια ψυχολογικά ,μετα όμως έμαθε να ζεί μ αυτο και δεν σταμάτησε να γυμνάζετε ποτε και αυτη την στιγμή βρίσκετε σε αξιοζήλευτη φυσική και σωματική κατάσταση όπως ένας απόλυτα φυσιολογικός και υγιής άνθρωπος

    εσυ απλα εφόσον επιβάλετε να παίρνεις κάποια αγωγή θα το συνεχίσεις και θα ακολουθήσεις τις διατροφικές υποδείξεις των γιατρών , γιατι η τροφή μας είναι το φάρμακό μας

    και η γυμναστική θα σε βοηθήσει εκτός την ψυχολογία που στάνταρ θα στην ανεβάσει , αλλα να μειώσει τις παρενέργειες των φαρμάκων και χάνοντας κάποια κιλα η έστω με την γυμναστικη επειδη δεν γίνετε να είναι κάποιος ίδιος όπως όταν δεν γυμναζόταν θα ανατάξει και η ψυχολογία

    ένας λόγος που όσοι άνθρωποι δυσκολεύονται να χάσουν κιλα η έχουν κάποιες διαταραχές , είναι και η κακή ψυχολογία που επηρεάζει ποικιλοτρόπως τον καθένα

    εσυ έχεις ένα πλεονέκτημα που δεν είσαι δέσμια να πηγαίνεις 2η 3 φορές την εβδομάδα για αιμοκάθαρση και αυτο είναι η διαφορά και το θετικό σε σχέση με τον φίλο μου

    οπότε ενω κάποιοι κάνουν διατροφή άλλος πρωταρχικά για την υγεία και οι περισσότεροι να ικανοποιήσουν την ματαιοδοξία τους , εσυ έχεις να κάνεις τα ίδια πράγματα κυρίως για την υγεία , αλλα σαν φυσικό επακόλουθο και η εμφάνιση και φυσική κατάσταση

    και αυτο λέμε είναι εφικτο μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται , απλα ρωτας τους γιατρούς και ψάχνεσαι παίρνοντας και άλλη γνώμη , γιατι στην ιατρικη όσο περισσότερο το ψάχνουμε τόσο βρίσκουμε λύσεις , ακολουθείς την πρέπουσα διατροφη προσαρμοσμένη σε λίγο πιο αυξημένες απαιτήσεις λόγω γυμναστικής

    και ενα να θυμάσαι δεν πάς να κάνεις πρωταθλητισμό , ούτε σε στιβο , ούτε σε σωματική διάπλαση αλλα ένα επίπεδο ρεαλιστικό χωρίς υπερβολές και καταπόνηση του οργανισμού

    και για να μην λέω αερολογίες , απ ότι θυμάμαι μετα την μεταμόσχευση χρειάζεσαι πρωτείνες εκτός τον πρώτο καιρό απο όσπρια που δεν ενδείκνυνται
    απαγορεύεται το ζωικό λίπος και τα πουλερικα χωρίς την πέτσα να τρώγονται , ότι λίπος φαίνετε να αφαιρείτε
    τα γαλακτοκομικα χωρίς αλάτι η πολυ χαμηλό τύπου κότατζ και ολα μαγιονεζες κτλ μακρυα

    κυρίως ελαιόλαδο στο μαγείρεμα
    αν τα φάρμακα που σε δίνουν είναι κορτικοστεροειδή , τότε να μειώσεις το αλάτι γιατι σε κραταει νερα και σε πρίζει και ενω εσυ ψωφάς στην πείνα και παρ όλα αυτα δεν χάνεις τότε μην νομίζεις είναι αιτία αυξημένες θερμίδες αλλα κατακράτηση υγρων λόγω των φαρμάκων
    και επίσης αν δείς ότι έχεις αυξημένο κάλιο , υπερκαλιαιμία , τότε προσοχή στη λήψη τροφων που περιέχουν πολυ κάλιο , όπως μπανανες ακτινίδια , πολύσπορα νεκταρινια κτλ
    και νομίζω χρειάζετε λήψη ασβεστίου , αν και αυτα θα πρέπει να τα πούν οι γιατροι και να τηρούνται με ευλάβια
    και έλεγχος τακτικα του ζακχάρου

    με απλα λόγια το ρεζουμέ είναι ότι ότι κάνει ένας που ακολουθεί εναν υγιεινο τρόπο ζωής και γυμνάζεται θα κάνεις και εσυ απλα θα γυμνάζεσαι δεν είπαμε να σκοτώνεσαι και να σέρνεσαι απο την προπόνηση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-12-14 04:05 #20
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    επίσης να πείς τον γιατρό ένας σε ένα φόρουμ τρελός Ηλία τριανταφύλλου τον λένε με είπε ενω έδωσες συμβουλες για το τι να μην κάνω με βάρη κτλ , δεν έδωσες το κυριότερο τι να τρώω και τι να αποφεύγω , γιατι εσένα το πρόβλημά σου δεν είναι οι θερμίδες που βάζεις κιλα αλλα η κατακράτηση υγρών και θα πρέπει να προσέξεις το αλάτι , όχι αυτο που βάζουμε η δεν βάζουμε στις τροφές , αλλα αυτο που περιέχετε μέσα στις τροφές

    απλα αυτοι για να μην μπουν στην διαδικασία να εξηγούν λένε ένα μην κάνεις τίποτε και τέλος , γιατι τα 10 κιλα πως τα ενοεί κάποιος στα πόδια ? στα χέρια ? στο στηθος?
    και αν εσυ τα έχεις για πλάκα και δεν ζορίζεσαι ποιό το πρόβλημα και ενοείτε δεν λέμε να σκοτώνεσαι στην προπόνηση , αυτο δεν κατάλαβα πολυς λόγος για τα εξασκητικα κιλα και τίποτε για το σημαντικότερο που είναι η διατροφή , κάποιο λάκο έχει η φάβα , όλοι την ουρά απ έξω
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-12-14 12:37 #21
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Ηλια αυτο με την πρωτεινη ηθελα να το ρωτησω κ εγω μιας κ για αιμοκαθαιρουμενους η ημερισια συνισταμενη προσληψη ειναι 1.2 γρ ανα κιλο σωματικου βαρους..αλλα ομως εδω εχει γινει μεταμοσχευση κ δεν ξερω αν αλλαζουν τα δεδομενα λογω του μοσχευματος..ισως δλδ δεν πρεπει να ανεβαινει τοσο πολυ η πρωτεινη..

    γενικα σαν αιμοκαθαιρουμενος εκτος απο αυτο με την πρωτεινη ,τα λιπαρα πρεπει να ειναι καπου στο 30% κατα κυριο λογο απο ελαιολαδο,κ φυτικες ινες καπου 30γρ την μερα..σιγουρα το αλατι δεν πρεπει να ξεπερνα τα 5γρ την μερα κ η ληψη νερου ειναι περιορισμενη στο μισο λιτρο κ σε αυτο υπολογιζεις κ τα υγρα που περνεις απο φρουτα/τροφες.

    οπως γραφεις κ συ το καλιο θελει προσοχη γενικα..πανω απο 40mgr/ κιλο σωματικου βαρους..το κακο ειναι πως πλουσια σε καλιο ειναι το γαλα,τα φρουτα κ τα λαχανικα..τα λαχανικα αν τα βρασεις κ πεταξεις το νερο της πρωτης βρασης μειωνεις καπως την ποσοτητα του.
    αλλα κ παλι οσον αφορα το καλιο δεν θελει πολλους καφεδες ,σοκολατες ,τσαι, ακομα κ κρασι η μπυρα..

    επισης ο φωσφορος θελει προσοχη γιατι τα νεφρα δεν μπορουν να τον αποβαλουν σωστα κ παραμενει σε υψηλα επιπεδα στο σωμα,πραγμα που ενεργοποιει τους παραθειρεοειδης αδενες κ με την παραγωγη παραθυρορμονης υπαρχει αποροφηση ασβεστιου απο τα οστα..
    εκει σιγουρα θες συμπληρωμα ασβεστιου (συνηθως δινουν το titralac) k βιτ d (σε μικρες σχετικα δοσεις) ,γιατι βοηθαει στην ισσοροπια ασβεστιου-φωσφωρου..

    μεσες ακρες αυτα ειναι γενικες οδηγιες για αιμοκαθαιρουμενος..κ παλι ξαναγραφω οτι καποια πραγματα μπορει να αλλαζουν λογω του μοσχευματος,αυτα σιγουρα θα τα εχει εξηγησει ο γιατρος κ μου φαινεται αδυνατο να μην εχει γινει κατι τετοιο..
    απο κει κ περα αν δουμε τι μενει ,ουσιαστικα σαν μακρουστατικο μενουν οι υ/ες,οι οποιοι μπορουν να λαβανονται αφθονα αλλα αυτο σε περιπτωση παλι που δεν υπαρχει ιστορικο ζακχαρου..εκει γινεται ακομα πιο δυσκολο.
    αλλα κ παλι με αυξημενους υ/ες θα υπαρξει κ κατακρατηση υγρων ακομα κ αν το αλατι ειναι χαμηλα..

    γενικα ειναι μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα,γιατι απο πρωτεινη τα γαλακτοκομικα δεν ενδυκνεινται (ισως το στραγγιστο 2% που κ που),σαλατικα περιορισμενα οπως κ τα φρουτα..
    πανω στο θεμα πρωτεινη υπαρχει μια >μελετη< διαρκειας 10 ετων σε ασθενεις με μοσχευμα..αυτο που παρατηρηθηκε για καλυτερη λειτουργια του οργανισμου πανω στο θεμα αυτο ηταν μια μεση ληψη πρωτεινης καπου στο 0.8γρ ανα κιλο σωματικου βαρους..πραγμα που ειναι αρκετα λιγοτερο απο αυτο που προτεινεται για αιμοκαθαιρουμενους..ισως λογω του οτι στην αιμοκαθαρση ουσιαστικα το μηχανημα φιλτραρει τα παντα ενω με το μοσχευμα στηριζεσαι εκει για να γινει η δουλεια αυτη..

    μου φανταζει πολυ περιεργο να μην εχουν δωθει αυτες οι οδηγιες ,μεταξυ αλλων απο τους γιατρους (ειναι τα πρωτα πραγματα που λενε σε αυτες τις περιπτωσεις ) κ απλα ετσι τα γραφω τιμης ενεκεν επειδη αναφερθηκε κ ο Ηλιας σε καποια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-12-14 13:13 #22

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    καλημερα κι ευχαριστω για το ενδιαφερον σας πραγματικα ...ειχα γραψει ολοκληρο κατεβατο αλλα με πεταξε οποτε το παιρνω απο την αρχη ...
    Ηλια καταρχην θα ηθελα να πεις στον φιλο σου να ξανασκεφτει την μεταμοσχευση .μπορω να συμμεριστω τους φοβους του ,τους ειχα κι εγω αλλωστε στην αιμοκαθαρση ομως εγω απο το πρωτο δευτερολεπτο ηθελα να ξεφυγω απο το λουκι της αιμοκαθαρσης και μονη λυση ειναι η μεταμοσχευση ... ειναι νεος ανθρωπος και με μια καλη μεταμοσχευση μπορει να εχει μια σχεδον φυσιολογικη ζωη ...οτιδηποτε χρειαστει εδω ειμαστε ..μπορω να βοηθησω σε πολλα .

    στα δικα μας τωρα .. η διατροφη ενος μεταμοσχευμενου ειναι εντελως διαφορετικη απο του αιμοκαθαιρομενου κι επισης οι οδηγιες μπορει να εχουν τεραστια αποκλιση απο τον εναν ασθενη στον αλλο. π.χ. εγω εχω υπερκαλιαιμια ... που αμεσως με περιοριζει αυστηρα σε λαχανικα, οσπρια, φρουτα ,χορτα ,ξηρους καρπους ,γιαουτι κλπ που ειναι και βαση μιας σωστης διατροφης...οδηγιες του τυπου ποσα γρ πρωτεινη πρεπει να λαμβανεις δεν δοθηκαν ποτε ... σου λενε μην τρως εκεινο μην τρως το αλλο και στην ουσια τι σου μενει να φας? υδατανθρακες...δραμα!!!! το αλατι απο την αλλη το βρισκεις παντου ...οσο μπορεις το περιοριζεις φυσικα αλλα ειναι παντα μπροστα σου ...
    οι ασκησεις τωρα ¨.. η γενικη οδηγια ειναι ''μεχρι δεκα κιλα βαρη και αεροβια ως εκει που αντεχεις '' τρεχα γυρευε δηλ... απο τη αλλη οταν πας σε γυμναστηριο οι γυμναστες δεν εχουν τις απαραιτητες γνωσεις για μια τετοια παθηση και λογικο ειναι... παρ ολα αυτα προσωπικα μεχρι σημερα δεν εχω καταφερει να γινω μαρτυρας μιας καλης συνεργασιας γιατρου-γυμναστη ...οποτε συλλεγω πληροφοριες κ οδηγιες κι απο τους δυο και προσπαθω μονη μου ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-12-14 14:19 #23
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    δεν ξερω ποια ειναι τα οικονομικα σου η ο ελευθερος χρονος που διαθετεις αλλα η συμβουλη μου ειναι να γραφτεις σε ενα γυμναστηριο εκει οι γυμναστες θα καταρτισουν ενα προγραμμα εξατομικευμενο στις αναγκες σου και ακουγοντας το σωμα σου θα μπορεσεις να καταλαβεις αν καποιες ασκησεις σε καταπονουν ιδιαιτερα αλλα και ποια ειναι τα ορια σου. διατροφικα το τι πρεπει να τρως για την κατασταση σου ειμαι σιγουρος πως εχεις διδακτορικο πανω στον τομεα και τα γνωριζεις καλυτερα απο εμας. οι γενικες οδηγιες και κατευθυνσεις που σου δωθηκαν για γυμναστικη με βαρη (με αυτο με τα δεκα κιλα γελασα πολυ)αλλα και το αυθερετο κανε με αεροβια μεχρι εκει που αντεχεις ειναι...αντε να μην πω γιατι ειναι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggan : 02-12-14 στις 14:29
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-12-14 14:33 #24
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    . οι γενικες οδηγιες και κατευθυνσεις που σου δωθηκαν για γυμναστικη με βαρη (με αυτο με τα δεκα κιλα γελασα πολυ)αλλα και το αυθερετο κανε με αεροβια μεχρι εκει που αντεχεις ειναι...αντε να μην πω γιατι ειναι
    ρε συ βαγγελη εχει κανει μεταμοσχευση νεφρου,δεν ειναι παιξε γελασε..
    κ μετα ποιος γυμναστης θα αναλαβει ευθυνη για την κατασταση της?
    εδω καλα καλα δεν τους εμπιστευομαστε για ενα ανθρωπο χωρις θεματα υγειας θα τους εμπιστευτεις σε μια τετοια κατασταση?

    γενικα σε μια τετοια κατασταση οι οδηγιες του γιατρου ειναι πανω απο τις δικες μας αποψεις η ιδεες για το τι πρεπει να γινει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-12-14 14:35 #25

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    χαχαχχαχα ντροπη κοιτα η αληθεια ειναι οτι λογω εργασιας ο χρονος ειναι πολυ περιοσμενος ..προς το παρον τουλαχιστον... και δεν μπορω να παω γυμναστηριο. εχω παρει ομως μερικα οργανακια σπιτι... ενα στεπερ κατι βαρακια σχοινακι στρωμμα για κοιλιακους κι ενα ποδηλατο που εχει καταληξει κρεμαστρα μονος σου ομως στο σπιτι ειναι βαρετα .αλλα το προσπαθω οκ..
    στο γυμναστηριο απο την αλλη η πρςτη ερωτηση ειναι ''τι οδηγιες εχεις απο τους γιατρους? '' και μολις τους πεις αυτεσ τισ αερολογιες βλεπεις αμεσως το βλεμμα ''ασε μας κουκλιτσα μου...τι να κανεις με αυτα? '' οποτε σου λενε 3 σετ 3 εκει 3 εκει και αυτο ειναι..
    εχεις εσυ καποιες ασκησεις να προτεινεις???
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-12-14 14:42 #26
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε συ βαγγελη εχει κανει μεταμοσχευση νεφρου,δεν ειναι παιξε γελασε..
    κ μετα ποιος γυμναστης θα αναλαβει ευθυνη για την κατασταση της?
    εδω καλα καλα δεν τους εμπιστευομαστε για ενα ανθρωπο χωρις θεματα υγειας θα τους εμπιστευτεις σε μια τετοια κατασταση?

    γενικα σε μια τετοια κατασταση οι οδηγιες του γιατρου ειναι πανω απο τις δικες μας αποψεις η ιδεες για το τι πρεπει να γινει..
    διονυση δεν αντιλεγω και εχεις δικιο αλλα πρεπει να γινει απο καπου μια αρχη δηλαδη ας ξεκινησει γυμναστικη και βλεπει δεν ξερω αλλα αυτο το κανε οσο αντεχεις μου φαινεται πολυ αυθαιρετο εννοειται παντα οσο αντεχεις κανεις επισης το βαλε μεχρι 10 κιλα οκ αλλα 10 κιλα που?σε ποια ασκηση?χερια ποδια στηθος για ολα δηλαδη ο κανονας του 10?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggan : 02-12-14 στις 14:45
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-12-14 14:45 #27

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    beefmeup το βασικοτερο ειναι αυτο που λες..η αναληψη ευθυνης ...ο γιατρος δεν ενδιαφερεται για κατι περα απο την βιωσιμοτητα του μοσχευματος, αυτο ειναι και ισως δικαια για αυτον το σημαντικο και ο γυμναστης παλι δεν μπορει να κανει κατι παραπνω απο αυτο που λεει ο γιατρος ...απο εκει κ περα θετουμε οι ασθενεις καποια ορια στον εαυτο μας ...το θεμα ομως ειναι να εχεις κ τη βοηθεια του γυμναστη αλλα φοβουνται
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-12-14 14:48 #28
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    βαγγελη,μαλλον θα εννοουν σε βαριες ασκησεις,οχι σε τπτ χερια..
    κ οντως ειναι λιγο αυθαιρετο αλλα αποτι καταλαβα ουσισαστικα της λεει να μην κανει πολλα κιλα μην τυχον κ ζοριστει..
    επιπλεον σιγουρα οι γιατροι δεν μπορουν να δωσουν ενα εξειδικευμενο προγραμμα γυμναστικης γιαυτο λενε αυτες τις γενικοτητες που ειναι βασικα ο,τι θα σου πει ο καθε γιατρος αμα τον ρωτησεις..
    πους απς,περπατημα κανα μισαωρο κλπ..οποιον γιατρο κ να ρωτησεις αυτο το πραγμα θα σου πει..χρονια τωρα το ακουω καρμπον απο ολους..ακομα κ για μενα η εσενα το ιδια θα μας ελεγαν..

    το θεμα ειναι οτι αν εσυ κανεις κατι διαφορετικο απο αυτα που προτεινουν στην προκειμενη περιπτωση ποιος θα παρει την ευθυνη κ φυσικα ποιος θα υποστει τις συνεπειες αν παει κατι στραβα..οποτε δεν ξερω,θελει πολυ προσοχη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-12-14 14:57 #29

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    δηλαδη μου λες κι εσυ να κανω αυτα που λενε ... το τιποτα δηλ...γιατι με αυτα δεν προκειται ουτε καταφερα τοσα χρονια να δω καποια ουσιαστικη αλλαγη
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-12-14 15:04 #30
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    οχι αυτο που λεω ειναι πως υπαρχουν γιατροι κ γιατροι..
    αν μπορεσεις να βρεις καποιον που θα ξερεις οτι θα μπορεις να εμπιστευεις κ να ειναι καλος στον τομεα του,μπορει να σε βοηθησει με εξατομικευμενες συμβουλες πανω στο θεμα προπονηση..για την διατροφη τα ειπαμε πανε κατω αλλα ακομα κ εκει υπαρχουν διατροφολογοι που μπορει να βοηθισουν οι οποιοι φυσικα θα εχουν κ μια σχεση με εκγυμναση με βαρη..κ παλι θελει ψαξιμο να βρεις καποιον που να ειναι καλος κ να μπορεις να επιστευτεις..

    διατροφικα μια ιδεα στην εδωσα που αποτι ειδα δεν την κανεις..ανεβασε την πρωτεινη στα 0.7 γρ ανα κιλο σωματικου βαρους με πηγες κυριως απο λευκο κρεας κ συνοδευε τα γευματα αυτα με λαχανικα τα οποια θα εχουν παρει μια βραση τουλαχιστον να αφαιρεθει λιγο απο το καλιο που μπορει να περιερχουν..καλλως η κακως ρουτινα θα ειναι,αλλα δεν εχεις κ πολλες επιλογες..η πρωτεινη απο μονη της θα σου κανει μια διαφορα στη συσταση του σωματος..

    για τις προπονησεις τωρα ο,τι κ να σου πω ειναι ατοπο μιας κ οπως εγραψα κ απο πανω ειναι δυσκολο να γνωριζει κανεις ακριβως τα ορια του αλλου πανω στο θεμα κ επειδη η κατασταση σου ειναι περιπλοκη οποιαδηποτε προταση μπορει να μην ειναι σωστη..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 46 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία