Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 62
  1. 11-01-17 21:16 #31
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Ναι εχεις το δικαίωμα απλως πρεπει να εισαι διατεθειμένος να το διεκδικήσεις γιατι ειναι σιγουρο οτι θα σου αρνηθουν την επιστροφη χρηματων.

    Υπαρχει ηδη θεμα στο φορουμ για ακύρωση συνδρομής και αν θυμάμαι καλα εχω γραψει εκει μερικες νομικες συμβουλες σε αλλο μελος που ειχε το ιδιο προβλημα.

    Για ποια πολη μιλας?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-01-17 02:21 #32
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    αν όπως λές αυτο είναι το καλύτερο της πόλης απορω το χειρότερο πως είναι
    λεφτα πίσω δεν παίρνεις ούτε το θεό μπαρμπα να έχεις και αυτο γιατι δεν υπέγραψες κάποιο συμβόλαιο με κάποιες ρήτρες και ασφαλιστικές δικλείδες
    Είναι θέμα ιδιοκτήτη και πόσο σωστος μπορεί να είναι και να σκέφτεται τις απαιτήσεις του πελάτη , εμένα πχ συνέχεια με τυχαίνει κάποιος που έχει κάνει ετήσιο η 6μηνο κτλ να πρέπει επειδη πρέπει να λείψει κανενα μήνα με την δουλειά του να γίνει διακοπή και τους μήνες να τους κάνει μετα , η να βάλει το υπόλοιπο διάστημα αν είναι στρατιωτικός η καποιος δάσκαλος η καθηγητής που θα πάρει μετάθεση να το κάνει κάποιος συγγενής η φίλος και γενικά τους λέω όλα γίνονται κατόπιν συνεννοήσεως , ώστε να μείνει ευχαριστημένος ο πελάτης και να μη νιώσει αδικημένος
    αλλα εσυ του το λές , αλλα ένας άνθρωπος που πάει να βγάλει απ τη μύγα ξύγκι με την συμπεριφορά του όπως λές , που να δώσει πίσω λεφτα και αν πείς να το κυνηγήσεις νομικά , πάλι εσυ χαμένος θα βγείς γιατι θα πληρώνεις και για αγωγές και θα σε πει εγω αυτο έχω και αυτες τις παροχές και τρέχα γύρευε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-01-17 02:34 #33
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Αρχικά όπως λέει ο κ. Τριανταφύλλου κατά την γνώμη μου πρέπει πρώτα να προσπαθήσεις να συννενοηθείς μαζί τους....

    Δλδ κάνε ένα παράπονο γι'αυτά που συμβαίνουν αποκλείεται εξάλλου να είσαι και ο μόνος που ενοχλείται...

    Ο billy89 σε μένα είχε δώσει συμβουλές. Εγώ πήρα τα χρηματά μου πίσω (πλήρωσα λόγω δικιάς μου καλής θέλησης και επειδή ήταν και το σωστό και δίκαιο φυσικά την προπόνηση που έκανα). Είχα κάνει κι εγώ ετήσια συνδρόμη. Επίσης κατάφερα να πάρει και ο training partner τα χρηματά του πίσω...

    Είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν αντίγραφο της σύμβασης που έχετε κάνει, όπως και απόδειξη για τα χρήματα που πλήρωσες. Επίσης πρέπει να σου έχουν δώσει έντυπο δικαιώματος υπαναχώρησης....
    Για μένα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πιάσεις τον ιδιοκτήτη-υπεύθυνο να πεις τα παραπονά σου και ότι αν δεν διορθωθεί η κατάσταση θα αναγκαστείς να αλλάξεις γυμναστήριο και θα ζητήσεις το υπόλοιπο των χρημάτων πίσω....Λογικά θα στο δώσουν, βέβαια θα σου βγάλουν πρώτα την ψυχή.

    Βρες τρόπο να συνενοηθείς πάντως γτ αλλιώς θα πρέπει να το κυνηγήσεις και σημαίνει ξόδεμα χρόνου και χρήματος
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-02-17 13:41 #34
    Προεπιλογή
    Γεια χαρά σε όλους. Δεν ανοίγω νέο θέμα μιας και το πρόβλημα είναι ίδιο.

    Πλήρωσα ετήσια συνδρομή και με 1 μόλις προπόνηση θα πάω να ζητήσω τα χρήματα μου πίσω. Επειδή πλήρωσα και εγγραφη 20 ευρώ, τα χρήματα της εγγραφης δικαιούνται να μου τα κρατήσουν? Απλά μην μου πουν καμια δικαιολογία έστω για την εγγραφη και μου κρατήσουν και το 20ρικο. Ξέρει καποιος αν ισχύει κατι πάνω σε αυτο το κομμάτι?

    Αντίγραφο σύμβασης δεν μου έδωσαν, μονο μια απόδειξη παροχής υπηρεσιών που γραφει πάνω 2 μήνες συν 10 μήνες δωρεάν.


    Ο λόγος που φεύγω είναι ότι τους αλτήρες τους παρατάνε όπως γουστάρουν με αποτέλεσμα να κάνω κυνήγι θησαυρού για να βρω το άλλο ταίρι του. Οι δίσκοι επίσης παρατημένοι δεξιά, αριστερά και όλοι ανακατωμένοι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MALE : 11-02-17 στις 13:45
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-02-17 16:51 #35
    Προεπιλογή
    Μακράν ότι χειρότερο έχω ζήσει σε γυμναστήριο!
    Μολις γύρισα απο το gym.
    Παρόλο που έκανα 1 προπόνηση μου ζήτησε 90 ευρώ για την ακύρωση της συνδρομής και 40 ευρώ παρακράτηση για την εγγραφη (είμαστε 2 άτομα)! Δηλαδή από τα 178 ευρώ μου λέει θα πάρεις πίσω 48! Έμεινα!

    Ο λόγος που φεύγω από το γυμναστήριο του φάνηκε ασήμαντος! Του είπα πως δεν έχω υπογράψει κάποια σύμβαση και μου λέει δεν υπάρχουν συμβάσεις πουθενά, αυτοί είναι οι κανόνες του γυμναστηρίου για την ακύρωση. Του ζητάω τους κανόνες και άλλαζε κουβέντα. Του λέω οκ τοτε θα αναγκαστώ να πάω στον συνήγορο του καταναλωτή και μου λέει πήγαινε δεν θα καταφέρεις τίποτα.

    Ο τύπος είναι ότι χειρότερο έχω συναντήσει σε γυμναστήριο, αγενέστατος και με υφάκι! Το τρελό είναι ότι του μίλαγα ευγενικά και μου απαντούσε με ειρωνικό χαμόγελο του τύπου δεν με νοιάζει καθόλου.


    Πραγματικά έχω φάει τρελή ξενέρα! Μετά από παύση κάποιων μηνών βρήκα επιτέλους χρόνο για γυμναστήριο. Πληρώνω 178 ευρώ, κάνω 1 προπόνηση και έχω τέτοια άσχημη αντιμετώπιση!

    Το γυμναστήριο βρίσκετε στα δυτικά προάστια Αττικής!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-02-17 15:57 #36
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα.
    Δες στην προηγουμενη σελίδα, ποστ #20.
    Τωρα για την ακαταστασία με τους αλτήρες, είνα κάτι που γίνεται κατα κορον στα μεγαλα γυμναστηρια, οι πελάτες "εκπαιδευονται", αρκεί να υπάρχει υπευθυνος στην σάλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-02-17 16:07 #37
    Προεπιλογή
    Πιστευω δεν ειναι ο μονος λογος οι ακαταστατοι αλτηρες που θελεις να φυγεις. Ακομη κ το κλιμα μπορει να στην ''σπαει'' κ να μην ταιριαζει η χημεια σου....δεν ειναι κακο.
    Αν πχ ησουν με 2-3 φιλους σου κ συναθλητες ,σιγουρα θα το προσπερνουσες το θεμα με τους αλτηρες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-02-17 16:58 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.
    Δες στην προηγουμενη σελίδα, ποστ #20.
    Τωρα για την ακαταστασία με τους αλτήρες, είνα κάτι που γίνεται κατα κορον στα μεγαλα γυμναστηρια, οι πελάτες "εκπαιδευονται", αρκεί να υπάρχει υπευθυνος στην σάλα.
    Ναι είδα την απάντηση, από χτες έχει γίνει καταγγελία και το θέμα πλέον έχει πάει στον συνήγορο του καταναλωτή.

    Για τους αλτήρες, έχω πάει σε αρκετά, είναι υποφερτή η κατάσταση, έχω αλλάξει άσκηση πολλές φορες για να συνεχίσω κάτι άλλο, όμως αυτό που συνάντησα εκεί δεν είχε προηγούμενο! Όλα μπάχαλο! Και μετά η συμπεριφορά του υπευθυνου τραγική!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστευω δεν ειναι ο μονος λογος οι ακαταστατοι αλτηρες που θελεις να φυγεις. Ακομη κ το κλιμα μπορει να στην ''σπαει'' κ να μην ταιριαζει η χημεια σου....δεν ειναι κακο.
    Αν πχ ησουν με 2-3 φιλους σου κ συναθλητες ,σιγουρα θα το προσπερνουσες το θεμα με τους αλτηρες.
    Ούτε καν φίλε, δεν έχω θέμα με το κλίμα, εγώ την δουλειά μου θέλω να κάνω και να φεύγω. Ήθελα να βγάλω πρόγραμμα και ήταν αδύνατον! Το 80-90% των αλτήρων ήταν πεταμένοι και δεξιά αριστερά ανακατωμένοι! Τα ίδια και με τους δίσκους, ήταν ένα χάος! Εγώ δουλεύω σχεδόν σε όλες τις ασκήσεις αλτήρες-δίσκους, αν είναι να ψάχνω συνεχεια που είναι τι άστα να πάνε! Δεν ζητάω να είναι όλα τέλεια και σωστα τοποθετημένα, ξέρω τι παίζει στα γυμναστήρια, αυτό που μου έτυχε εκεί πραγματικα δεν είχε προηγούμενο! Και ειδικά όταν ζήτησα τα δικαιώματα μου ο υπεύθυνος μου συμπεριφέρθηκε χαλια! Έλεος!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-02-17 00:59 #39
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Δεν εισαι περιεργος , καλα κανεις και θελεις να φυγεις. Και εγω μπηκα μετα απο 2.5 χρονια σε γυμναστηριο και ηθελα να φυγω επειδη διπλα στον 4αρη αφηνει ενας ανωμαλος συνεχεια το 6αρι και το δευτερο 4αρι στην κατω σειρα. δηλαδη στις 2 βδομαδες που παω , το εχω πετυχει 4 φορες. Τι ακριβως ασκηση κανει με ενα 4αρι και ενα 6αρι δεν μπορω να καταλαβω.

    θα εχει καμια αδυναμια στην μια πλευρα και θελει να τα ισοροπησει
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-02-17 01:16 #40
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    αυτα ειναι γυφτιες για εμενα να ζητας τα λεφτα σου πισω επειδη δεν εισαι ευχαριστημενος επειδη θες να αποχωρησεις γιατι το ενα σου ξυνιζει και το αλλο σου βρωμαει μπλα μπλα μπλα και να βρισκεις δικαιολογιες για αλτηρες και χιλια δυο αμα δεν σας αρεσει κυριοι η θελετε να κανετε αναγνωριση του γυμναστηριου δινετε με τον μηνα τα λεφτα τους πρωτους δυο μηνες και η φυγετε οποτε θελετε η αν μεινετε ευχαριστημενοι καντε την ετησια σαν να ερθει ο αλλος να μου πει καφε και επειδη δεν του αρεσει να ζηταει τα λεφτα πισω ο γυφτος που χασαμε ναουμε νταξ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-02-17 01:56 #41
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Εσυ δινεις το 100% των χρηματων , αν ο αλλος δεν σου προσφερει το 100% των παροχων τοτε η συμφωνια/συμβαση ειναι ακυρη και δικαιουσαι οπως γραφουνε κ πιο πισω τα χρηματα σου πισω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-02-17 03:15 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτα ειναι γυφτιες για εμενα να ζητας τα λεφτα σου πισω επειδη δεν εισαι ευχαριστημενος επειδη θες να αποχωρησεις γιατι το ενα σου ξυνιζει και το αλλο σου βρωμαει μπλα μπλα μπλα και να βρισκεις δικαιολογιες για αλτηρες και χιλια δυο αμα δεν σας αρεσει κυριοι η θελετε να κανετε αναγνωριση του γυμναστηριου δινετε με τον μηνα τα λεφτα τους πρωτους δυο μηνες και η φυγετε οποτε θελετε η αν μεινετε ευχαριστημενοι καντε την ετησια σαν να ερθει ο αλλος να μου πει καφε και επειδη δεν του αρεσει να ζηταει τα λεφτα πισω ο γυφτος που χασαμε ναουμε νταξ
    Άποψη σου, κάποιος άλλος μπορεί να πει ότι είναι γυφτιά η ύπαρξη της εγγύησης όταν αγοράζεις μια ηλεκτρικη συσκευη ή γυφτιά το να είσαι εξασφαλισμένος ότι δεν θα σε κοροϊδέψουν ή γυφτιά να αγοράζεις ετήσια συνδρομή και να ζητας σύμβαση ενώ είναι υποχρεωμένοι βάση νομου. Για κάποιους οι νομοι του κράτους και τα δικαιώματα του καταναλωτή μπορεί να είναι γυφτιές. Απλά δεν σημαίνει ότι έχουν και δίκιο.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ δινεις το 100% των χρηματων , αν ο αλλος δεν σου προσφερει το 100% των παροχων τοτε η συμφωνια/συμβαση ειναι ακυρη και δικαιουσαι οπως γραφουνε κ πιο πισω τα χρηματα σου πισω.
    Φαντάσου, ούτε καν σύμβαση μου δώσανε όπως είναι υποχρεωμένοι.
    Και με το 60% πάλι ευχαριστημένος θα ήμουν, αλλα όχι να μην προσφέρουν ούτε το 10%. Πάει πολύ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-02-17 03:22 #43
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτα ειναι γυφτιες για εμενα να ζητας τα λεφτα σου πισω επειδη δεν εισαι ευχαριστημενος επειδη θες να αποχωρησεις γιατι το ενα σου ξυνιζει και το αλλο σου βρωμαει μπλα μπλα μπλα και να βρισκεις δικαιολογιες για αλτηρες και χιλια δυο αμα δεν σας αρεσει κυριοι η θελετε να κανετε αναγνωριση του γυμναστηριου δινετε με τον μηνα τα λεφτα τους πρωτους δυο μηνες και η φυγετε οποτε θελετε η αν μεινετε ευχαριστημενοι καντε την ετησια σαν να ερθει ο αλλος να μου πει καφε και επειδη δεν του αρεσει να ζηταει τα λεφτα πισω ο γυφτος που χασαμε ναουμε νταξ
    Δεν γίνεται φίλε βαγγ αυτό που λες...Ο ένας μήνας εδώ κοστίζει 60 ευρώ την ίδια στιγμή που το έτος κοστίζει 75 ευρώ. Δεν συμφέρει να πληρώσεις με τον μήνα για κανένα λόγο...

    Το ξέρω ότι το λες σαν παράδειγμα αλλά αν δεν μαρέσει ο καφές πχ σε ενα μαγαζί, απλά δεν ξαναπάω για καφέ στο μαγαζί, έχασα έναν καφέ ok 2-4 ευρώ...Δεν του πλήρωσα 156 καφέδες μπροστά με την υποσχέση ότι θα μου φτιάχνει καφέ που πίνεται και τελικά να πίνω σκ*τ@.

    Αν δεν μπορεί το γυμναστήριο να έχεις σε τάξη τον εξοπλισμό του ας προσλάβει και άλλους γυμναστές....Παίρνεις μία δέσμευση αν δεν μπορείς να την τηρήσεις είσαι φάουλ. Μην ανοίγεις γυμναστήριο την τελική...
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-02-17 08:26 #44
    Post
    Δικιο εχει ο φιλος που θελει να φυγει, εφοσον η κατασταση ειναι ετσι οπως την περιγραφει, εγω μια απορεια εχω....οταν πηγες να γραφτεις αδερφε δεν κοιταξες τον χωρο??? τα βρη τα μηχανιματα ολα αυτα? ετσι πηγες και εσκασες τοσα λεφτα στο ντουκου?
    Επισης στην θεση σου θα καταονομαζα το ονομα του γυμναστηριου ωστε να μην την πατησει κανας αλλος
    eat clean, TRAIN HARD, get ripped
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 13-02-17 11:37 #45
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MALE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άποψη σου, κάποιος άλλος μπορεί να πει ότι είναι γυφτιά η ύπαρξη της εγγύησης όταν αγοράζεις μια ηλεκτρικη συσκευη ή γυφτιά το να είσαι εξασφαλισμένος ότι δεν θα σε κοροϊδέψουν ή γυφτιά να αγοράζεις ετήσια συνδρομή και να ζητας σύμβαση ενώ είναι υποχρεωμένοι βάση νομου. Για κάποιους οι νομοι του κράτους και τα δικαιώματα του καταναλωτή μπορεί να είναι γυφτιές. Απλά δεν σημαίνει ότι έχουν και δίκιο.




    Φαντάσου, ούτε καν σύμβαση μου δώσανε όπως είναι υποχρεωμένοι.
    Και με το 60% πάλι ευχαριστημένος θα ήμουν, αλλα όχι να μην προσφέρουν ούτε το 10%. Πάει πολύ.
    τοτε κυνηγησε τους βαση νομου γιατι ολα αυτα δεν τα ειπες απο την πρωτη στιγμη οτι βαση νομου ειναι υποχρεωμενοι να κανουν αυτο εκεινο και το αλλο?μην συγκρινεις ηλεκτρικες συσκευες με γυμναστηρια γελαω την ηλεκτρικη συσκευη δεν την βλεπεις πως κατασκευαζεται και δεν εχεις την γνωση να κρινεις αν ειναι καλη η οχι γιαυτο και η εγγυηση στο γυμναστηριο μεσα σε μια βδομαδα εχεις καταλαβει τι παιζει και με το παραπανω

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται φίλε βαγγ αυτό που λες...Ο ένας μήνας εδώ κοστίζει 60 ευρώ την ίδια στιγμή που το έτος κοστίζει 75 ευρώ. Δεν συμφέρει να πληρώσεις με τον μήνα για κανένα λόγο...

    Το ξέρω ότι το λες σαν παράδειγμα αλλά αν δεν μαρέσει ο καφές πχ σε ενα μαγαζί, απλά δεν ξαναπάω για καφέ στο μαγαζί, έχασα έναν καφέ ok 2-4 ευρώ...Δεν του πλήρωσα 156 καφέδες μπροστά με την υποσχέση ότι θα μου φτιάχνει καφέ που πίνεται και τελικά να πίνω σκ*τ@.

    Αν δεν μπορεί το γυμναστήριο να έχεις σε τάξη τον εξοπλισμό του ας προσλάβει και άλλους γυμναστές....Παίρνεις μία δέσμευση αν δεν μπορείς να την τηρήσεις είσαι φάουλ. Μην ανοίγεις γυμναστήριο την τελική...
    40 ευρω ειναι στην αθηνα εκτος αν πατε σε τιποτα σουπερ λουξ γυμναστηρια τι να κανουμε οπου δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα δικα μας αλλιως καθομαστε σπιτακι μας και τα βρισκουμε με την παρτυ μας . ωραια 75 ευρω το χρονο και δεν ντρεπεστε να το λετε? δηλαδη μπορει να πατε για 4 μηνες να μην σας αρεσει και να ζητησετε τα λεφτα πισω?δεν ειναι αυτο τραγικο?? πολυ καλομαθημενοι ειστε αλλη φορα να προσεχετε που γραφεστε αλλα επρεπε να εισασταν επαρχια και να μην εχετε καν την επιλογη συνδρομης. ναι ε??εχεις σκεφτει οτι το γυμναστηριο μπορει να μην εχει τους γυμναστες γιατι μπορει να μην βγαινει επειδη σου εχει το ετησιο 75 ευρω για να γυμναζεσαι εσυ στο τζαμπα και να ερχεσαι και να κανεις και παραπονα στο φιναλε οτι θες τα λεφτα σου πισω?με αυτο το σκεπτικο φιλε που εχετε ολοι καθε βδομαδα θα αλλαζαν τα γυμναστηρια σαν τα πουκαμισα θα παταγαν σε μια φτηνη δικαιολογια και θα ηθελαν τα λεφτα τους πισω για εμενα απλα αχαριστια και γυφτια το ολο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία