Θέμα: Κοκα κολα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 05-05-16 00:14 #1
    Προεπιλογή Κοκα κολα
    Βρήκα αυτή την Κόκα Κόλα η οποία έχει 0% ζάχαρη, ποια είναι η γνώμη σας;
    Την έχει δοκιμάσει κανείς;
    Όνομα: 13140794_1163248777041273_33631187_n.jpg Εμφανίσεις: 470 Μέγεθος: 85,1 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-05-16 17:38 #2
    Προεπιλογή
    Αναψυκτικο δεν παιζει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-05-16 17:54 #3
    Προεπιλογή
    Εννοεις δεν παιζει σε μια σωστη διατροφη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-05-16 18:48 #4
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-05-16 19:38 #5
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο debora Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναψυκτικο δεν παιζει..
    Και γιατί αυτό?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-05-16 20:11 #6
    Προεπιλογή
    Συμφωνα με τη δικη μου γνωμη παντα τ'αναψυκτικα τα θεωρω σκουπιδι για τον οργανισμο κι οχι μονο αυτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-05-16 20:25 #7
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Ναι, που το στηρίζεις αυτό δηλαδή; Ποιο είναι το συστατικό που περιέχουν και είναι επιβλαβές για τον οργανισμό;
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-05-16 20:42 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, που το στηρίζεις αυτό δηλαδή; Ποιο είναι το συστατικό που περιέχουν και είναι επιβλαβές για τον οργανισμό;
    Για αρχη...εγω δεν ειπα οτι ειναι επιβλαβες απλα λεω οτι δεν εχει τιποτα το ωφελιμο ωστε να υπαρχει στη διατροφη σαν κατι αναγκαιο...για μενα ξαναλεω ειναι κατι αχρηστο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-05-16 21:05 #9
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Ο τόπικ στάρτερ ανεβάζει να ρωτήσει για μια κόλα χωρίς ζάχαρη, διότι προφανώς θέλει να πίνει κόλα χωρίς ζάχαρη. Πιθανότατα σε αντικατάσταση κάποιου γλυκού, πιθανότατα σαν μια καθημερινή μικρή "απόλαυση" η οποία μάλιστα δεν έχει θερμίδες.

    Αφού παραδέχεσαι ότι δεν είναι επιβλαβής, γιατί του απαντάς κατηγορηματικά "δεν παίζει"?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-05-16 21:18 #10
    Προεπιλογή
    Γιατι για μενα και συμφωνα ξαναλεω με τη δικη μου αποψη δεν παιζει σε μια σωστη διατροφη αναψυκτικο...απο εκει και περα σιγουρα υπαρχουν κι αλλες αποψεις γι'αυτο ειναι ανοιχτο το θεμα και μπορουμε ν'απαντησουμε .. ο τοπικ σταρτερ θ'αποφασισει τι θα κανει αν εχεις διαφορετικη αποψη που σιγουρα εχεις κανενα προβλημα απο μενα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-05-16 21:26 #11
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Κανένα πρόβλημα και από μένα, εννοείται ο καθένας εκφράζει την άποψή του ελεύθερα γι αυτό είναι το φόρουμ.

    Δε μου εξηγείς όμως να καταλάβω, γιατί σε μια "σωστή διατροφή" δεν παίζει αναψυκτικό?

    Κατά τη γνώμη σου πάντα, αυτήν προσπαθώ να καταλάβω.

    Που βλάπτει? Με ποιο τρόπο χαλάει μια σωστή διατροφή? Τι αρνητική παρενέργεια έχει είτε στην υγεία είτε στη σωματική σύσταση και πρέπει να το βγάλουμε από μια σωστή διατροφή?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-05-16 21:28 #12
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2016
    Περ.
    Π.Φαληρο
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    Δεν βλεπω τιποτα κακο σε αυτο το αναψυκτικο, το κανω και εγω καποιες φορες για να βοηθησει να κατεβει το γευμα πιο ευκολα. Σιγουρα ομως δεν αποδιδει κατι θρεπτικο. Το μονο που συνιστω προσοχη ειναι οτι τα περισσοτερα απο τα προιοντα που ισχυριζονται οτι εχουν στεβια ειναι εξαπατηση. Κοιταζα σημερα μια κετσαπ (να μην πω ποια ειναι καλυτερα) που γραφει περηφανα στην μπροστινη ετικετα οτι εχει στεβια, η πισω ετικετα ελεγε την αληθεια, το ποσοστο της στεβιολης ηταν 0,01% και το υπολοιπο φυσικα, τι αλλο, ζαχαρη. Η σουκραλοζη τουλαχιστον διαβασα οτι δεν μεταβολιζεται και δεν αποδιδει θερμιδες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη orck : 05-05-16 στις 21:33
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-05-16 21:31 #13
    Προεπιλογή
    Πάντως η δίκη μου άποψη είναι ότι αφού δεν έχει ζάχαρη,υδατάνθρακες,λίπη μπορεί να καταναλωθεί σε λογικά πλαίσια. Ναι μεν δεν έχει κανένα θρεπτικό στοιχείο που να χρησιμεύει στον οργανισμό σου, αλλά είναι μια μικρή απόλαυση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-05-16 21:34 #14
    Προεπιλογή
    Εγώ την κέτσαπ την έχω βγάλει τελείως από τη διατροφή μου, μερικές φορές χρησιμοποιώ μουστάρδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-05-16 21:44 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα πρόβλημα και από μένα, εννοείται ο καθένας εκφράζει την άποψή του ελεύθερα γι αυτό είναι το φόρουμ.

    Δε μου εξηγείς όμως να καταλάβω, γιατί σε μια "σωστή διατροφή" δεν παίζει αναψυκτικό?

    Κατά τη γνώμη σου πάντα, αυτήν προσπαθώ να καταλάβω.

    Που βλάπτει? Με ποιο τρόπο χαλάει μια σωστή διατροφή? Τι αρνητική παρενέργεια έχει είτε στην υγεία είτε στη σωματική σύσταση και πρέπει να το βγάλουμε από μια σωστή διατροφή?
    Καλα ενταξει...μαλλον πως παιζει πολυ αναψυκτικο γι'αυτο επιμενεις...σε πειραζω.
    Ανοιξα τοπικ με τ'αναψυκτικα αν θες ριξε μια ματια.
    Ισως να φανηκα υπερβολικη στις απαντησεις μου στον τοπικ σταρτερ ομως ειμαι πολυ εναντιον γι'αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία