Θέμα: Fit στα 40

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 14-11-16 23:08 #1
    Προεπιλογή Fit στα 40
    Καλησπέρα

    Αν και χρόνια αθλητής στο ερασιτεχνικό μπάσκετ και με μεγάλες χρονικές περιόδους σε γυμναστήρια, τα τελευταία χρόνια είχα πάρει κιλά που δεν μπορούσα να τα διώξω εύκολα. Πριν 1.5 χρόνο και λόγω προβλήματος στον αριστερό ώμο (παγωμένος ώμος) ξεκίνησα σιγά σιγά και συστηματικά ξανά γυμναστήριο. Τους πρώτους 6 μήνες ήταν δύσκολα τα πράγματα γιατί πονούσε πολύ ο ώμος μου. Ακριβώς ένα χρόνο πριν αποφάσισα να το πάρω πιο ζεστά το θέμα με εφαρμογή παράλληλα διατροφικού προγράμματος σχεδιασμένο από μένα με όσα ήξερα και διάβαζα στα ελληνικά και διεθνή φόρουμ. Μέχρι το καλοκαίρι κατάφερα με συστηματική δουλειά στο γυμναστήριο και διαρκή αναπροσαρμογή της διατροφής μου να χάσω 20 κιλά και από το 27% να γράφει 14.5% και να μιλάω για μια άκρως επιτυχημένη χρονιά. Τώρα είμαι σταθερός στο 17% και έχω βάλει στόχο για το επόμενο καλοκαίρι το 10%. Αν και ο ώμος με ταλαιπωρεί ακόμα έχω πετύχει η σωματική μου διάπλαση να είναι κάπως καλύτερη και από τα 20 μου.

    Μπορεί κάποιος να σκέφτεται τώρα ότι την έχω δει κάπως αλλά τα γράφω όλα αυτά για όλους εκείνους κάθε ηλικίας που θέλουν να πετύχουν αντίστοιχα αποτελέσματα, να κάνουν μια ολική μεταμόρφωση και οι συνομήλικοι μου να σκέφτονται ότι είναι κάπως αργά ....αλλά θα τους απαντήσω ότι δεν είναι αδύνατο...όλα είναι μέσα στο μυαλό μας.

    Να πω επίσης ότι έχω δουλειά, οικογένεια και ένα πολύ γεμάτο πρόγραμμα ακόμα και με σπουδές...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-11-16 23:03 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.624
    Προεπιλογή
    Kαλώς ηρθες στην παρέα μας και καλή επιτυχία στους στοχους σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-11-16 00:04 #3
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες Εισαι σε ηλικια που μπορεις να δεις μεγαλη βελτιωση στο σωμα σου κ ιδιως εσυ που εχεις αθλητικη παιδεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-11-16 15:23 #4
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση