Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24
  1. 17-11-16 13:39 #1
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή ελειψη κινητρου και ορεξης
    αντιμετωπιζοντας το εξης θεμα και ψαχνωντας λυση
    δουλευω 10ωρες καθημερινα χωρις ρεπο με αποτελεσμα να παραταω την προπονηση σε σημειο πχ για 2 βδομαδες να μην κανω καθολου .Ορεξη και κουραγια μηδεν .
    ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?
    μια λυση σκεφτηκα να παρω καποια νιτρικο αλλα παλι δεν ξερω ποσο θα βοηθησει
    αν εχει κανεις το ιδιο προβλημα και πως το αντιμετωπισε ? ακουω γνωμες
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-11-16 19:50 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν ξερω τι προγραμμα κανεις, αλλα προσανατολισου σε κατι που θα σε κανει να πηγανεις λιγοτερες φορες στο γυμναστηριο..
    upper/lower η full body, push-pull-legs κλπ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-11-16 20:07 #3
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντιμετωπιζοντας το εξης θεμα και ψαχνωντας λυση
    δουλευω 10ωρες καθημερινα χωρις ρεπο με αποτελεσμα να παραταω την προπονηση σε σημειο πχ για 2 βδομαδες να μην κανω καθολου .Ορεξη και κουραγια μηδεν .
    ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?
    μια λυση σκεφτηκα να παρω καποια νιτρικο αλλα παλι δεν ξερω ποσο θα βοηθησει
    αν εχει κανεις το ιδιο προβλημα και πως το αντιμετωπισε ? ακουω γνωμες
    αλλαζεις δουλεια η σταματας την γυμναστικη λογικα για να λες οτι εχεις μηδεν κουραγιο παει να πει οτι η φυση τηςδουλειας σου ειναι αρκετα απαιτητικη οποτε οτι και να παρεις αργα η γρηγορα παλι εκει θα οδηγηθεις αν ηθελα ομως να το παλεψω οσο μπορω θα προσπαθουσα να κανω ενα προγραμμα ωστε να μην μενω πανω απο μιση ωρα στο γυμναστηριο με λιγα βαρια σετ οσο μπορουσα εγω θα εκανα στην περιπτωση σου εναν μυ την μερα παντως ειμαι περιεργος να ακουσω τι δουλεια κανεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-11-16 20:40 #4
    Προεπιλογή
    Ποσο χρονων εισαι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-11-16 20:59 #5
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Βρες ενα φιλο να πηγαινετε παρεα. Ειναι κινητρο, ο ενας παρακινει τον αλλο, και σιγουρα οταν εχεις ενα spotter κανεις πολυ καλυτερες προπονησεις απ'οτι μονος σου
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-11-16 21:33 #6
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2016
    Περ.
    Π.Φαληρο
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    Αλλαξε δραστικα το προγραμμα σου, το επαθα και εγω και τωρα ξεκινησα full body δυο φορες και μια ποδια. Σκεφτομαι ακομη και αλλαγη γυμναστηριου σε αλλο της ιδιας αλυσιδας.
    Νιτρικο εχω δοκιμασει, κατα την γνωμη μου πεταμενα λεφτα, καλυτερα σουβλακια να γουσταρεις κιολας και να παρεις και ογκο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-11-16 22:04 #7
    Προεπιλογή
    Προφανώς με τόσες ώρες δουλειά και τα καθημερινά άγχη της ζωής, λογικό είναι να μην έχεις όρεξη.
    Τέτοιοι περίοδοι είναι πάρα πολύ λογικό να υπάρχουν, αλλά το θέμα είναι τι να κάνεις για να τις ξεπερνάς.

    Για μένα είναι πολύ σημαντικό για την ψυχολογία η προπόνηση να έχει κάποιο χειροπιαστό αποτέλεσμα, γιατί με αυτό τον τρόπο νιώθεις ότι δεν πάει τσάμπα ο κόπος σου, οπότε ζορίζεσαι και περισσότερο για καλύτερα αποτελέσματα.
    Οπότε σαν πρόταση θα έλεγα να κάνεις κάτι το οποίο μπορείς να θέσεις ένα βραχυπρόθεσμο στόχο και να τον κυνηγήσεις έτσι ώστε να έχεις κίνητρο. Αυτό τώρα μπορεί να διαφέρει ανάλογα με τα ενδιαφέροντά σου στο γυμναστήριο.
    Δλδ μπορεί να είναι από το να χτυπάς συνέχεια πχ δικέφαλα με σκοπό να τα μεγαλώσεις σε ένα μήνα, ή να κυνηγάς κιλά σε μια άσκηση κοκ, είτε να δοκιμάσεις ασκήσεις που ποτέ δεν έχεις κάνει και με το μάτι σου φαίνονται ενδιαφέρουσες κοκ...

    Εν κατακλείδι πρέπει να βρεις ένα κίνητρο, ένα στόχο, κάτι τέλος πάντων που θα σε κάνει όταν είσαι στο γυμναστήριο να έχεις καλή ψυχολογία και να κυνηγάς το στόχο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-11-16 23:19 #8
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2016
    Περ.
    Π.Φαληρο
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    Αλλη μια καλη ιδεα ειναι να πας στα ομαδικα και να καθισεις τερμα πισω στην αιθουσα, θα εχεις αρκετα κινητρα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-11-16 23:23 #9
    Προεπιλογή
    Πηγαινε αμεσως μετα απο τη δουλεια με οτι ψυχη και αντοχη εχεις.
    Αν πηγαινεις πρωτα στο σπιτι χαλαρωνεις και μετα δε κουνιεσαι ε;

    Θα συμφωνησω με τα παιδια για σποτερ και στοχο.
    Every day...Its gains day!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-11-16 23:38 #10
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Δουλευω πενθημερο 8ωρο, το συνολικο βαρος που εχω κουβαλησει οταν σχολασω,ειναι τουλαχιστον 10 τονοι...καποιες φορες (τις περισσότερες βασικα) παιρνω νιτρικο. Απο κει και περα αυτο που εχω παρατηρησει ειναι, οτι οταν επαναπαυομαι λεγοντας στον εαυτο μου ξεκουρασου μιση μια ωρα δε παω πουθενα για μενα μη ξεκουραζεσαι...πανε σπιτι πλυσου π.χ κατσε 10 15 λεπτα και φυγε προπονηση...η ορεξη θα ερθει μολις πιασεις τα βαρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-11-16 02:14 #11
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω τι προγραμμα κανεις, αλλα προσανατολισου σε κατι που θα σε κανει να πηγανεις λιγοτερες φορες στο γυμναστηριο..
    upper/lower η full body, push-pull-legs κλπ..
    beef παντα upper lower η push-pull-legs εκανα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσο χρονων εισαι;
    29χρηστο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο κει και περα αυτο που εχω παρατηρησει ειναι, οτι οταν επαναπαυομαι λεγοντας στον εαυτο μου ξεκουρασου μιση μια ωρα δε παω πουθενα για μενα μη ξεκουραζεσαι...πανε σπιτι πλυσου π.χ κατσε 10 15 λεπτα και φυγε προπονηση...η ορεξη θα ερθει μολις πιασεις τα βαρη
    ^^ισχυει στον επαρκον αυτο - αν δεν παω κατευθειαν μετα δεν παιζει να σηκωθω

    -
    ---vaggan σε εργοστασιο δουλευω στο λιμανι κυριως (εκφορτωση πλοιον κτλ)ειναι καθαρα χειρονακτικη δουλεια πολλους τονους κουβαλημα την ημερα και γενικα πολυ τρεξιμο και ποτε ρεπο .νομιζω αυτο φταιει που δεν την παλευω για γυμναστηριο
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-11-16 11:30 #12
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ωραια γνωμη οτι το uper lower h full body δεν ειναι για την περιπτωση σου τρωνε χρονο και κουραζουν τον μυαλο εγω θα εκανα μιση ωριτσα την μερα ενα μυ οσο πιο εντατικα μπορουσα αλλα οχι πανω απο μιση ωρα στο γυμναστηριο στο θεμα η καπακια η δεν παω δεν συμφωνω εγω θα εριχνα μια ωριτσα δυο υπνο και θα πηγαινα μετα ακομα και αν πηγαινα στις 9 το βραδυ βασικο να βρεις γυμναστηριο ενα βημα απο το σπιτι σου επισης και βεβαια αυτο φταει φιλε και εισαι ηρωας που ακομα σκεφτεσαι το γυμναστηριο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggan : 18-11-16 στις 11:33
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-11-16 19:11 #13
    Προεπιλογή
    το ιδιο ακριβως εχω παθει εγω τα τελευταια 2 χρονια

    1. πηγαινε με ενα φιλο σου γυμναστηριο. αν ειναι καινουργιος ατο χωρο θα εχει θεληση να κανετε συχνα και δυνατα..βρες καποιον να σε παρακινει και οχι να τον παρακινεις απαραιτητα

    2. βαζε μικρους στοχους. πχ περυσι που πηρα μερος σε πιεσεις παγκου στην ΕΣΔΤ εκανα γ@μω τις προπονησεις , τα εδινα ολα καθως ειχα στοχο.


    3. μικρες προπο και με μεθοδους που σου ταιριαζουν... πχ αν θες να βαλεις μεσα δροπ ,σουπερ σετ κτλ

    4. εγω επικεντρωθηκα σε compound βαρια κιλα , και προς το τελος για πριξιμο λιγα ντροπ
    40 λεπτα τελειωνα προπο

    5. κοιτα και την διατροφη, καθως αν δεν εχεις φαει αναλογα μπορει μετα απο τοσες ωρες να μην εχεις ενεργεια.. εγω επινα ενα ροφημα κουακερ,πρωτεινη, κρεατινη κανα 2ωρο πριν για να εχω λιγο ενεργεια να παω αμεσως μετα απο την δουλεια στο γυμναστηριο

    αυτα, καλη δυναμη
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-11-16 20:49 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων

    29χρηστο

    Ωραια....ρωταω απο την αποψη οτι εγω μεχρι τα 34-35 ηξερα οτι εαν ειχα προγραμματησει προπονηση ,οσο κ κουρασμενος να ημουν απο την δουλεια, ξυπναγα απο τον απογευματινο μου υπνο (σχεδον παντα) κ χωρις σκεψη πηγαινα.
    Μετα ομως απο αυτη την ηλικια αρχισα μετα τον υπνο να το σκεφτομαι κ να το ''καλλιεργω'' μεχρι να το αποφασισω ακομη κ την τελευταια στιγμη.
    Συμφωνω απολυτα με τις αποψεις του τελευταιου ποστ του Vaggan
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-11-16 00:46 #15
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Κανω καθιστικη δουλεια κ παρόλα αυτα βαριεμαι πολλές φορες, αλλα πάω γιατι σκεφτομαι πως ήμουν οταν ειχα πιασει καλη φορμα κ λεω ειναι κριμα να μην εχω παλι τετοιο σωμα. Αυτό ειναι ενα κολπο που λειτουργει σε μενα. Καθενας πρεπει να βρει δικα του κινητρα. Προσωπικα γυμναζομαι για να αισθανομαι καλα με τον εαυτό μου.
    Ενα κολπο γι' αυτο ειναι οταν εισαι στην καλυτερη σου φορμα να βγαλεις φωτογραφιες κ να τις βλεπεις οταν εισαι στα κατω σου, να παιρνεις ωθηση

    Επισης και τα Log στο forum ειναι κινητρο, κρατας ημερολογιο, βλεπεις την προοδο το που ησουν πριν πολυ καιρο κ που εφτασες κ μεσα απο φωτος ή απο τα σχολια των αλλων παιρνεις ιδεες κ ωθηση. Παντως κ να το αφησεις ενα διαστημα δεν ειναι οτι πας στο μηδεν, πολλες φορες επανερχεσαι με μεγαλυτερη ορεξη, μετα απο ενα κενο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bodybuilder wannabe : 19-11-16 στις 00:52
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία