Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 24 από 24
  1. 20-11-16 04:55 #16
    Προεπιλογή
    Εκτος απ ολα τ αλλα , σε καθιζει κατω εδω που ειμαι , και ο καιρος.. Λες να γυρισω σπιτ και να παω γυμναστηριο , και γυρνας και μετα με τοσο κρυο λες πως να βγω τωρα ξανα.

    Εγω για την υγεια θελω να πηγαινω στο γυμναστηριο , για να ειμαι και σε μια καλη διατροφη , αλλα εχω κι εγω το ιδιο προβλημα.. Χρονος , κουραση, κινητρο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-11-16 11:14 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δουλευω πενθημερο 8ωρο, το συνολικο βαρος που εχω κουβαλησει οταν σχολασω,ειναι τουλαχιστον 10 τονοι...καποιες φορες (τις περισσότερες βασικα) παιρνω νιτρικο. Απο κει και περα αυτο που εχω παρατηρησει ειναι, οτι οταν επαναπαυομαι λεγοντας στον εαυτο μου ξεκουρασου μιση μια ωρα δε παω πουθενα για μενα μη ξεκουραζεσαι...πανε σπιτι πλυσου π.χ κατσε 10 15 λεπτα και φυγε προπονηση...η ορεξη θα ερθει μολις πιασεις τα βαρη
    συμφωνω απολυτα, εγω αυτο κανω γιατι αλλιως δεν θα πηγαινα πουθενα.εχω ετοιμη τσαντα, μπαινω σπιτι, πινω το ροφημα μου (το οποιο ειναι ηδη ετοιμο στο σεικερ) αλλαζω ρουχα και φευγω. μαξ 10-15'
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-11-16 19:12 #18
    Προεπιλογή
    δηλωνω καταρχην οτι ΔΕΝ εχω προσοπικη εμπειρια με πολλες ωρες δουλειας καθε μερα οντας φοιτητης, οποτε οτι θα προτινω, ειναι απλα εμπειρικο απ οτι εχω δει αλλους να κανουν

    1) Αλλαξε το προγραμμα σου σε full body ουτοσωστε να πηγενεις γυμναστηριο και να γυμναζεις ολες τις μυικες ομαδες
    2) Προσπαθησε να πηγενεις γυμναστηριο πριν την δουλεια - εν αναγκη βρες ενα 24ωρο γυμναστηριο
    3) Οι προπονησεις σου δε χρειαζεται να ειναι τεραστιες, εξαλου ερευνες εχουν δειξει οτι 1 σετ ειναι ολο οσο χρειαζεται το σωμα ουτοσωστε να δημιουργηθουν οι "οπες" τραυματισμου. Μπορει να μην ειναι το 100% optimal για μυικη αναπτυξη, αλλα να θυμασε οτι απ το τιποτα, καλο ειναι και το 70-80%! Με μικρα σετ (1-2σετ το πολυ,εκτος του ζεσταματος) και μικρα διαλειματα στο ενδιαμεσο μπορεις πρακτικα να μπεις και να βγεις απ το γυμναστηριο μεσα σε 30-40 λεπτα.

    4) Εαν εχεις λεφτα, και χωρο στο σπιτι, μπορεις καληστα να "επενδυσεις" καποια χρηματα και να αγωρασεις γυμναστηριακο εξωπλησμο. Ενας τετοιος εξοπλοισμος κοστιζει γυρο στα 1000-1500ευρω (μινιμαλιστικος υπολογυσμος, περνεις ΜΟΝΟ οτι χρειαζεται και οχι φανφαρες). Η αποσβεση αυτης της επενδυσης πιστεψε με ερχεται παρα πολυ γρηγορα, γιατι εχει απειρα οφελη του να εχεις ενα σπιτικο γυμναστηριο.
    Βεβαια εαν θες να μιλισεις καθαρα και μονο για αποσβεση χρηματων, η αποσβεση ερχεται περιπου μετα απο 5-7 χρονια (βλεπωντας τις τωρινες συνδρομες γυμναστηριων που κημενονται γυρο στα 100-200ευρω μεσω ορο. Κατα τιν γνωμη μου, η επιλογη 4 ειναι η καλητερη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-11-16 05:08 #19
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ^^ σιγουρα ενα πολυμηχανημα θα ηταν οτι πρεπει αλλα δυστυχως δεν εχω χωρο στο σπιτι
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-11-16 19:02 #20
    Προεπιλογή
    Το ίδιο θέμα αντιμετωπίζω κι εγώ, κάθε χρόνο έχω όλο και λιγότερο κίνητρο/κουράγιο/όρεξη/ενέργεια/αντοχή/δύναμη/βάλτε ό,τι θέλετε για γυμναστήριο.
    Το ίδιο επίσης για να καταφέρω να κρατήσω τη διατροφή που θέλω.
    Είναι λογικό, με τη δουλειά να κυμαίνεται σε 10ωρα καθημερινά να συσσωρεύεται μια κούραση ακόμα και πνευματική εφόσον η δουλειά δεν είναι χειρωνακτική.
    Περνάνε και τα χρόνια, όλα παίζουν ρόλο.
    Πιάνω έναν ρυθμό, κάτι στραβώνει μένω καιρό έξω, και πάλι από την αρχή, αυτή η δουλειά γίνεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-11-16 20:47 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ippokratis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιάνω έναν ρυθμό, κάτι στραβώνει μένω καιρό έξω, και πάλι από την αρχή, αυτή η δουλειά γίνεται.
    Αν σε παρηγορει.....αυτο ακουω να συμβαινει ολο κ σε περισσοτερους . Δεν το βαζουμε κατω ομως ,εστω κ ετσι προσπαθουμε να μην χασουμε την επαφη κ.....συνεχιζουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-11-16 23:40 #22
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Αν ηταν ευκολο θα ηταν ολοι εξω φετες κ τουμπανα, αλλος δεν εχει χρόνο, αλλος ειναι κουρασμενος, αλλος εχει χρονο αλλα δεν εχει χρήμα κ καποιοι τα χουν ολα κ παλι βαριουνται... Αυτο που δεν καταλαβαινουν οι περισσοτεροι, ειναι πως το bodybuilding δεν ειναι μονο σωματικο, αλλα κυριως ψυχολογικο. Εγώ ξερω ατομα με φουλ δουλειες κ το πανε πρεσσα, δεν το κοβουν (απλα ίσως να το αραιώνουν μερικες περιοδους) κ αλλους με πολυ χρόνο που δεν περναν ουτε απο έξω.

    Ψαξε βρες κινητρα, υπαρχουν ανθρωποι που χωρις γυμναστηριο δεν ζουνε, τους προσδιοριζει σαν ατομα. Αν δε το θελεις παρατα το, υπαρχουν αλλα πραγματα να αγχωθεις εκει εξω, μην προσθετεις στη λιστα κατι ακομα να σε αγχωνει

    Προσωπικα παω τζυμ, γιατι ειναι σαν ψυχοφαρμακο, σταματάει το μυαλο μ δε σκεφτομαι πραγματα που με ενοχλουν στην καθημερινοτητα, και μετά γιατι με ενδιαφερει να χω ενα σωμα υγιες κ δυνατο, επειδη αγαπαω τον εαυτό μου, κ δεν πινω καπνιζω κλπ

    *Στο φορουμ παντως υπαρχει γιατρος με φουλ ωραριο, που το δουλευει πρεσσα κ πολλοι αλλοι που εχουν φουλ δουλειες κ δεν το παρατανε...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bodybuilder wannabe : 23-11-16 στις 23:43
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-11-16 15:07 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σε παρηγορει.....αυτο ακουω να συμβαινει ολο κ σε περισσοτερους . Δεν το βαζουμε κατω ομως ,εστω κ ετσι προσπαθουμε να μην χασουμε την επαφη κ.....συνεχιζουμε
    Αυτό κάνω , πλέον πάω πιο πολύ για να ξεδίνω από το άγχος της καθημερινότητας, να καθαρίζει το μυαλό. γι αυτό και κάνω μόνο ασκήσεις που με ευχαριστούν, κανενός είδους καταπίεση και άγχος δεν χωράει σε ένα χόμπι , γιατί τότε παύει να είναι χόμπι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-11-16 16:55 #24
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Ένα δικό μου άρθρο που μπορεί να σας βοηθήσει σε αυτό τον τομέα είναι αυτό: http://forum.bodybuilding.gr/showthr...%84%CF%8E-quot
    ρίξτε μια ματιά
    Visit my website here ➡ https://iqfitness.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12