Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 21-11-16 12:30 #1
    Προεπιλογή καλημερα παιδια
    Εχω μια απορια που με βασανιζει καιρο και χρειαζομαι βοηθεια γτ νε τοσα διαφορετικα αρθρα και διαφορα εχω μπερδευτει λιγο..
    λοιπον να πω οτι ειμαι 1.75 και 70 κιλα και μετα απο μεγαλη απωλεια κιλων και μυων... επισης θελω να μεινω λιγο για κανα 6αμινο σε ισοθερμιδικη διατροφη μεχρι το σωμα να συνιθισει τα νεα κιλα του...

    το μηχανιμα μ υπολόγισε 2580 θερμιδες για συντηρηση οποτε θα κινουμαι εκει για ολο αυτον τον καιρο... προς το παρον τα ποσοστα μακρος που ακολουθω ειναι 50% υδατανθρακας 30% πρωτεινη και 20% λιπαρα οποτε 320 γρ υδ 192 γρ πρωτ και 57 γραμμαρια λιπαρα...ειναι σωστο αυτο??

    εχω επισης 100% καθαρη διατροφη και κανω 5 φορες τη βδομαδα βαρη και 3 αεροβιο απο μιση ωρα τη φορα...παρακαλω λιγη βοηθεια...αν αυτα τα μακρος δεν ειναι σωστα πειτε μου και εναν αλλο συνδυασμο που μπορει να δουλεψει...επισης αυτη τη βδομαδα αν συνεχισω μεωαυτα τα μακρος και δω οτι μενω σταθερος να τα αλλαξω η να τα αφησω ετσι?? υπαρχει περιπτωση να μενω σταθερος και να αλλαζει η σωματικη συσταση??βοηθηστε παιδια....

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-11-16 16:49 #2
    Προεπιλογή
    Καλά είναι τα μακροσ σ. Αν θες να μείνεις στα κιλά π είσαι να μετράς κ τισ θερμίδες σ να μην τισ υπερβενεισ. Τ σωμα αλλάζει και σε ισοθερμιδικη δίαιτα αν αυτό ρωτασ αλλά παιζουν κ αλλά ρολο όπως η γυμναστική η ένταση και γενικά το τι στοχο εχεισ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-11-16 21:30 #3
    Προεπιλογή
    Τα μάκρο σου φαίνονται μια χαρά, αλλά μην βασίζεσαι πολύ σε αυτά. Τις πραγματικές θερμίδες συντήρησης θα τις καταλάβεις από το σώμα σου και στο πως αντιδρά στην διατροφή. Απλά ακολούθα την διατροφή σου, και άμα χάνεις κιλά, μπορείς να αυξήσεις λίγο τις θερμίδες. Άμα κερδίζεις κιλά, τότε μειώνεις ελαφρώς τις θερμίδες. Καλύτερα να το πας εμπειρικά, παρά να βασίζεσαι σε υπολογισμούς. Πάντως άμα τρως καθαρά και είσαι πειθαρχημένος, θα δεις σίγουρα αποτελέσματα. Μην δίνεις τόση σημασία στον πόσοτητα, αλλά στην ποιότητα του φαγητού.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-11-16 11:28 #4
    Προεπιλογή
    ευχαριστω..υπαρχει περιπτωση η συντηρηση να ειναι παραπανω γιατιδεν χορταινω με τιποτα ρε παιδια

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-11-16 11:29 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα μάκρο σου φαίνονται μια χαρά, αλλά μην βασίζεσαι πολύ σε αυτά. Τις πραγματικές θερμίδες συντήρησης θα τις καταλάβεις από το σώμα σου και στο πως αντιδρά στην διατροφή. Απλά ακολούθα την διατροφή σου, και άμα χάνεις κιλά, μπορείς να αυξήσεις λίγο τις θερμίδες. Άμα κερδίζεις κιλά, τότε μειώνεις ελαφρώς τις θερμίδες. Καλύτερα να το πας εμπειρικά, παρά να βασίζεσαι σε υπολογισμούς. Πάντως άμα τρως καθαρά και είσαι πειθαρχημένος, θα δεις σίγουρα αποτελέσματα. Μην δίνεις τόση σημασία στον πόσοτητα, αλλά στην ποιότητα του φαγητού.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-11-16 02:46 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο peter1891 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω..υπαρχει περιπτωση η συντηρηση να ειναι παραπανω γιατιδεν χορταινω με τιποτα ρε παιδια

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπορείς να φας όσο θες από την στιγμή που τα γευματά σου αποτελούνται από ποιοτικές τροφές. Εγώ σου προτείνω να βάζεις πάντα σαλάτα στα γεύματα που τρώς κρέας, και το βράδυ να τρως γιαούρτι με μέλι και ξηρούς καρπούς.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-11-16 08:48 #7
    Προεπιλογή
    κομπλε

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-11-16 10:11 #8
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Το βραδυ το μελο τι να το κανει? ;p γιαουρτι με καμια 10ρια αμυγδαλα εισαι οκ. Πιστευω ο υδατανθρακας απο το μελι ειναι περιττός στο βραδινο. Αποψη μου παντα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-11-16 10:49 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βραδυ το μελο τι να το κανει? ;p γιαουρτι με καμια 10ρια αμυγδαλα εισαι οκ. Πιστευω ο υδατανθρακας απο το μελι ειναι περιττός στο βραδινο. Αποψη μου παντα
    το κανει τοοοοσο νοστιμο ομως το ατιμο... δεν παιζεται ο συνδυασμός!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-11-16 11:38 #10
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lupus dei Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κανει τοοοοσο νοστιμο ομως το ατιμο... δεν παιζεται ο συνδυασμός!
    Χαχαχαχαχαααχαχαχ φιλε συμφωνω απολυτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-11-16 14:44 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βραδυ το μελο τι να το κανει? ;p γιαουρτι με καμια 10ρια αμυγδαλα εισαι οκ. Πιστευω ο υδατανθρακας απο το μελι ειναι περιττός στο βραδινο. Αποψη μου παντα
    Καθαρά για την γεύση. Μην τρελαθούμε τώρα, σιγά τον υδατάνθρακα ή τις θερμίδες που έχει μια κουταλιά μέλι.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-11-16 01:29 #12
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω παιδια...μελι το εχω κοψει εδω και καιρο...φυσικο αλλα δεν παυει να ειναι ζαχαρη

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-11-16 02:12 #13
    Προεπιλογή
    Πέτρο το μέλι δεν είναι ζάχαρη.
    Περιέχει υδατάνθρακα 80%, από αυτούς το 85% είναι γλυκόζη/φρουκτοζη το υπολοιπο δισακχαρίτες. Ανάλογα την ποικιλία αλλάζει κι ο λόγος γλυκόζη/φρουκτοζη.
    Πχ μέλι ελάτης περιέχει σχεδόν 100% φρουκτόζη και γι αυτό δεν κρυσταλλωνει ποτέ, σε αντίθεση το μέλι κισσού έχει 90% γλυκόζη και κρυσταλλωνει στην κυψέλη.

    Οπότε 15 γρ μέλι περιέχουν 12 γρ υδατάνθρακα κι αυτό είναι 48 θερμίδες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 27-11-16 στις 02:16
    Απάντηση με παράθεση
     

  14.