Θέμα: Betator-stack

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 22-12-16 13:54 #1
    Προεπιλογή Betator-stack
    Καλησπερα στην παρεα!!! Δε θελω να τα πολυλογώ οποτε περναω στο ψητο κατευθειαν
    Εχω διαβασει για το betator, δυστηχως δεν εχω καποιον γνωστο να με πει απο προσωπικη αποψη οποτε θα κανω εγω το πειραμα!! Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: τι συμπληρωμα να βαλω παραλληλα με το betator? Σκεφτομουν για το tribulus (body attack)αλλα οι ερευνρς δεν με ενθαρρύνουν να το αγορασω. Απο πρωτεινη πιστευεται καλυτερα "ογκου" η whey?γενικα εχετε να προτεινεται καποιο "δυνατο" stack η να μεινω στα κλασσικα (πρωτεινη/κρεατινη)? Να πω πως ειμαι 26 ετων 77 κιλα σχεδον σε καλο επιπεδο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-12-16 14:02 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FitPal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο πρωτεινη πιστευεται καλυτερα "ογκου"

    Αν μπορεις να τρως ωστε να εισαι σε θερμιδικο πλεονασμα τοτε παρε μια whey (ειτε concentrate η blend).
    Αν απο την αλλη δεν μπορεις να φας αρκετα για να φθασεις τις επιθυμητες θερμιδες, παρε ογκου.

    Προσωπικα, παιρνω παντα whey διοτι ειμαι της μασας.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-12-16 14:09 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καταρχήν καλώς ήρθες στο φόρουμ.
    Δεν μας δίνεις αρκετές πληροφορίες για να σου δώσουμε σωστές απαντήσεις. Δεν γνωρίζουμε τίποτα για την ενασχόληση σου με το γυμναστήριο όπως χρόνο ενασχόλησης, διατροφή και προπόνηση. Και όλα φυσικά διαμορφώνονται με το πλάνο της καθημερινότητας σου ως προς την ενέργεια που καταναλώνεις.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-12-16 14:14 #4
    Προεπιλογή
    Μιας και θα ειμαι 2 μηνες με betator θα τα δοκιμασω και τα 2 πλακα κανω ! Κι εγω της μασας ειμαι αλλα πολλες φορες δε βοηθαει η δουλεια :/
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-12-16 14:39 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν καλώς ήρθες στο φόρουμ.
    Δεν μας δίνεις αρκετές πληροφορίες για να σου δώσουμε σωστές απαντήσεις. Δεν γνωρίζουμε τίποτα για την ενασχόληση σου με το γυμναστήριο όπως χρόνο ενασχόλησης, διατροφή και προπόνηση. Και όλα φυσικά διαμορφώνονται με το πλάνο της καθημερινότητας σου ως προς την ενέργεια που καταναλώνεις.
    Καλως σας βρηκα νασσερ!!! Λιγα πραγματα για μενα...26 ετων
    Επαγγελμα: αποθηκαριος (πολυ κουβαλημα,ξυπνιος απο της 6:30 περιπου)
    Διατροφη: εδω τα παω καλα! Δε πεφτω κατω απο 5 γευματα και δε τρωω σαβουρα! Φρουτα λαχανικα ολα μεσα στο προγραμμα. Λιπαρα απο φυστικοβουτιρο,ελαιολαδο,τονο! Υδατανθρακα και πρωτεινη τα κλασσικα + φαγοπυρο που λιγοι τρωνε και απορο γιατι..πρωτεινη κυριως κοτοπουλο/αυγα.
    Προπονηση: παω μετα την δουλεια,σχολαω 17:30 γυρο στης 7 7 και κατι ειμαι γυμναστηριο!
    Υψος/λιπος: γυρο στο 1,80 και με βαση τον καθρέφτη πρεπει να ειμαι 15-17% (αν σφιχτω και τραβικσω το λιπακι κατω φαινοντε και οι 6 )
    Συμπληρωματα: πρωτεινη/κρεατινη/bcaa. Επερνα καο pre workout αλλα τελειωσε και δε θα ξαναπαρω μεχρι καλοκαιρι!
    Συνηθως η προπονηση τελειωνει 9 παρα...εκει ζοριζομαι λιγο στην σκεψη και δε ξερω τι να φαω μετα την whey γιατι θα εχει παει 10 περιπου και 11-11:30κοιμαμε...

    Edit: οι θερμιδεε συντηρησης που ειχα κανει με ενα προγραμμα το οποιο βρηκα εδω μου εβγαλε 2400 περιπου αν θυμαμε καλα...κατι που αμφιβαλω αν υσχιει!
    Επισης θερμιδες διατροφης δε ξερω,δεν εχω ζυγαρια. Σκοπευω να αποκτησω ομως .
    Αυτα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-12-16 18:48 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Για μένα είσαι πολύ καλά σε ότι κάνεις. Μετά την whey κανονικό γεύμα. Δεν έχεις άλλη επιλογή και δεν είναι λάθος λόγο της ώρας. Η διατροφή είναι ερέθισμα που λαμβάνει το σώμα σε κύκλους και όχι σε ωράριο. Ελπίζω ο ύπνος σου να είναι ικανοποιητικός για να ανταπεξέρχεσαι στην εργασία σου και την καθημερινότητα σου.
    Τα συμπληρώματα σου είναι μια χαρά. Άντε να βάλεις και μια πολυβιταμίνη αφαιρώντας τα BCAA εφόσον τρέφεσαι σωστά και δεν είσαι σε δίαιτα.
    Οι αριθμοί σε ότι αφορά τις θερμίδες δεν πρέπει να σε απασχολούν καθώς ήδη έχεις προσαρμοστεί χωρίς ζυγαριά. Και στη δική σου περίπτωση που εργάζεσαι σε χειρωνακτική εργασία οι θερμίδες συντήρησης σου θα είναι κάτι παραπάνω.
    Τώρα για το Betator που σήμερα έμαθα από εσένα, αν δεν το δοκιμάσεις δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. Φρόντισε απλά να έχεις ισορροπημένη διατροφή. Είναι λάθος πάντως να το συγκρίνουμε με την πρωτεΐνη ή με άλλα συμπληρώματα καθώς λειτουργεί εντελώς διαφορετικά. Παρόμοια συμπληρώματα έχω χρισημοποιήσει και ήμουν ικανοποιημένος.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-12-16 19:30 #7
    Προεπιλογή
    Νασσερ σε ευχαριστω για την ανταποκριση!! Μαλλον καπου δεν εξηγησα κατι σωστα γιατι ειμαι καινλιγο ατσουμπαλος χωρις σημεια τηξης δε συγκρινω το betator με την πρωτεινη! Απλως ψαχνω ενα tip που θα εκανε τους "κυκλους" ποιο αποτελεσματικους...περαν της διατροφης δηλαδη!! Απο υπνο η αληθεια ειναι οτι αρκετες φορες δε κοιμαμε σωστα...ειδικα αυτην την βδομαδα ζητημα να συμπληρωσα 15 ωρες υπνου...ξυπνουσα πολυ πρωι γιατι επιανα δουλεια νωριτερα και λογο του οτι κινουμε με αστικα καταλαβαινεις....και μετα εβρισκα (δε ξερω που) το κουραγιο και πηγαινα προπονηση....και μαλιστα εβγαζα δυνατες προπονησεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-12-16 21:21 #8
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Την κόπωση σου την νιώθω γιατί στους ίδιους ρυθμούς κινούμαι και εγώ τον περισσότερο χρόνο. Γιαυτό ανέφερα και τον ύπνο
    Ενα ZMA είναι απαραίτητο πριν τον ύπνο, κάνει δουλειά. Η ανάρρωση είναι πολύ σημαντική. Γιαυτό καλό είναι να θυσιάσεις που και που προπόνηση με περισσότερες ώρες ύπνο και επιπλέον καλό γεύμα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-12-16 23:15 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την κόπωση σου την νιώθω γιατί στους ίδιους ρυθμούς κινούμαι και εγώ τον περισσότερο χρόνο. Γιαυτό ανέφερα και τον ύπνο
    Ενα ZMA είναι απαραίτητο πριν τον ύπνο, κάνει δουλειά. Η ανάρρωση είναι πολύ σημαντική. Γιαυτό καλό είναι να θυσιάσεις που και που προπόνηση με περισσότερες ώρες ύπνο και επιπλέον καλό γεύμα.

    Ειναι πραγματικα εξαντλιτικο αφου σαββατα κοιμαμε 12-13 ωρες καμια φορα
    Το zma ειναι λογικα για καθημερινη χρηση σωστα? Το μαγνησιο δε θα κανε εξισου καλη δουλεια?
    Και κατι ακομα...το zma ειναι για αδειο στομαχι? Δηλαφη αν εχω φαει στης 10?ενα γιαουρτι η ενα ελαφρι γευμα Εστω..?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-12-16 23:50 #10
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Το ΖΜΑ είναι συνδυασμός μαγνήσιο, ψευδάργυρο και Β6 βιταμίνη. Μισή ώρα πριν τον ύπνο. Αν εσύ έχεις φάει μια ώρα πριν τον ύπνο, είναι μια χαρά. Άσε που εγώ συνήθως το παίρνω και κοιμάμαι αμέσως.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-12-16 00:03 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΖΜΑ είναι συνδυασμός μαγνήσιο, ψευδάργυρο και Β6 βιταμίνη. Μισή ώρα πριν τον ύπνο. Αν εσύ έχεις φάει μια ώρα πριν τον ύπνο, είναι μια χαρά. Άσε που εγώ συνήθως το παίρνω και κοιμάμαι αμέσως.
    Χμμμ θα το κοιταξω! Δεν εχω ψαξει το παραμικρο οποτε δεν ειχα ιδεα και απο τι αποτελειται!!! Ευχαριστω και παλι νασσερ !
    Απάντηση με παράθεση