Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 14-01-17 17:28 #1
    Προεπιλογή
    γεια σας! κανω γυμανστηριο εδω και 3 χρονια! γενικα εκανα ελξεις με ανοιχτη λαβη και εβαζα και επιπροσθετο βαρος και δεν ειχα κανενα θεμα αντιθετως ηταν απο τα δυνατα μου σημεια! σε καποια φαση αρχισα να πεφτω! και αρχησα να παρατηρω οτι η δεξια πλευρα δεν ακολουθουσε την αριστερη! και αυτο γινοταν πιο εντονο στο περας των επαναληψεων! δεν εχω καμια ενοχληση πουθενα! και πλεον δεν βγαζω πολλες ελξεις γιατι η δεξια πλευρα παρετειται! πηγα σε γιατρο μου ειπε οτι εχω τενοντιτιδα στο υπερακανθεο μου ειπε να βαζω παγο και να κανω αρκετα λαστιχα! το περιεργο ειναι οτι δεν εχω καμια ενοχληση! επεστρεψα απο 2 μηνες ξεκουρασης και το ξαναπαρατηρησα! μηπως εχει συμβει σε κανεναν? εχεις καποια γνωμη?

    τωρα σκεφτομαι να παρατησω το μονοζυγο και να αρχισω τροχαλια προοδευτικα να ανεβαζω κιλα να τα φερω στα ισια παλι? σαν λογικη αυτο ισχυει?

    σαν τον τυπο παω και λιγο πιο εντονα

    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-01-17 18:39 #2
    Προεπιλογή
    Θες ανεξάρτητη έλξη αριστερού / δεξιού χεριού.

    Η τροχαλία πλάτης δε θα σου λύσει το πρόβλημα, εάν κάνεις με ενιαία λαβη. Αντίθετα, ενδέχεται να στο επιδεινωσει. Είτε κάποιο μηχάνημα έλξεως, είτε έλξεις σε κρίκους.

    Πάρε λάστιχα οπωσδήποτε, είναι σωτήρια, θα δεις και ανάπτυξη στους ώμους, καθώς η άρθρωση θα γίνει πιο δυνατή.
    Ψάξε βίντεο για
    Band pull apart και shoulder rehab with band
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aepiskeptis : 14-01-17 στις 18:41
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-01-17 18:42 #3
    Προεπιλογή
    το θεμα ειναι οτι δεν ειχα πριν τετοιο προβλημα και μου εμφανιστηκε τωρα χωρις πονους
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-01-17 06:29 #4
    Προεπιλογή Προβλημα στης ελξεις
    γεια σας! κανω γυμανστηριο εδω και 3 χρονια! γενικα εκανα ελξεις με ανοιχτη λαβη και εβαζα και επιπροσθετο βαρος και δεν ειχα κανενα θεμα αντιθετως ηταν απο τα δυνατα μου σημεια! σε καποια φαση αρχισα να πεφτω! και αρχησα να παρατηρω οτι η δεξια πλευρα δεν ακολουθουσε την αριστερη! και αυτο γινοταν πιο εντονο στο περας των επαναληψεων! δεν εχω καμια ενοχληση πουθενα! και πλεον δεν βγαζω πολλες ελξεις γιατι η δεξια πλευρα παρετειται! πηγα σε γιατρο μου ειπε οτι εχω τενοντιτιδα στο υπερακανθεο μου ειπε να βαζω παγο και να κανω αρκετα λαστιχα! το περιεργο ειναι οτι δεν εχω καμια ενοχληση! επεστρεψα απο 2 μηνες ξεκουρασης και το ξαναπαρατηρησα! μηπως εχει συμβει σε κανεναν? εχεις καποια γνωμη?

    https://www.youtube.com/watch?v=B9eik_rhwzg

    Όταν κάνω ελξεις είναι σαν τον του αυτόν. Να σημιωσω ότι ποτέ δεν είχα το πρόβλημα αυτό και εμφανίστηκε τελευταία. Ευχαριστώ προκαταβολικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-01-17 10:12 #5
    Προεπιλογή
    Το πιο πιθανό είναι από το ξεκίνημα σου στις έλξεις να έβαζες παραπάνω δύναμη στην αριστερή πλευρά ασυνείδητα οπότε έχει φτάσει σε σημείο να έχει δυναμώσει πολύ παραπάνω, λογικά και στον καθρέφτη θα μπορείς να παρατηρήσεις τον αριστερό σου ώμο μεγαλύτερο από τον δεξί αν μιλάς για τόσο μεγάλες διαφορές, το μόνο που σκεφτώ είναι τώρα να συγκεντρωθείς και να κάνεις το αντίθετο μέχρι να βρεις ισορροπία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-01-17 14:05 #6
    Προεπιλογή
    Δεν είναι περίεργο ότι κάνω εδώ και ποσά χρο ια Μ έξτρα βάρος και Πότε δεν είχε εμφανιστεί κάτι τέτοιο. Γιατί να εμφανιστεί Τώρα? Αφού υπήρχε απόλυτη ισορροπία. Και όχι οι ώμοι μου είναι στο ίδιο μεγεθος
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hardcore10 : 15-01-17 στις 14:07
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-04-17 17:08 #7
    Προεπιλογή
    Αυτο που θα σου προτεινα ειναι να τσεκαρεις τον infraspinatus(υπακανθιος) και οχι τον υπερακανθιο.Αν δεν ειναι αυτος προφανως θα ειναι ο πλατυς ραχιαιος οπου ενας απο τους δυο θα ειναι πιο δυνατος.Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να συγκεντωθεις στην πλευρα που υστερεις ή να κανεις παραπανω ξεχωριστα σετ γιαυτη.Αυτο που θελω να σε ρωτησω ειναι αν το δυνατο ''φτερο'' ειναι μεγαλυτερο απο το αδυναμο ή αν το ιδιο ισχυει με τον πισω ωμο.Επισης αν νιωθεις σφιχτη την πισω μοιρα του ωμου.
    Απάντηση με παράθεση