Σελίδα 1 από 14 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 203
  1. 27-11-09 17:06 #1
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή Πιάσιμο μετά από προπόνηση
    Μερικές φορές μετά από έντονες προπονήσεις οι μυς μας είναι πιασμένοι την επόμενη μέρα.
    Ειδικά σε μεγάλες ομάδες, πχ στήθος, τετρακέφαλους, γάμπες το νιώθω για αρκετες μέρες.
    Αυτό το "πιασιμο" είναι φυσιολογικό να κρατάει 3 μέρες? Σε σημείο που με βγάζει εκτός προγράμματος. Δλδ για 3 μέρες μετά τη προπόνηση των ποδιών δε μπορώ να κάνω αερόβια γιατί πονάνε τα πόδια μου. Η διατροφή μου είναι το δυνατον σωστότερη, ύπνος συνήθως 6 ώρες.
    Κανένα tip υπάρχει?
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-11-09 18:02 #2
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    7-8 ώρες ύπνος, αύξησε BCAA και αν δες ότι δεν ,μια βδομάδα ξεκουράσου
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-11-09 18:44 #3
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    και εγω το παθενω ειναι το πριξιμο που ερχετε μετα απο 24ωρες.

    καλο ειναι να κανεις καλη αποθεραπια και ζεσταμα.

    μερικες διαστασης και στρονεις. αυτο κανω τουλαχιστον εγω και ειμαι οκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-11-09 20:18 #4
    Προεπιλογή
    εγω για αυτο το λογο εχω σταματησει την αεροβια και κανω γρηγορο περπατημα για 40 λεπτα μετα τα βαρη.
    Ειδικα μετα τη μερα που ειχα ποδια δεν μπορουσα να κανω καθολου ελλειπτικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-11-09 02:32 #5
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικές φορές μετά από έντονες προπονήσεις οι μυς μας είναι πιασμένοι την επόμενη μέρα.
    Ειδικά σε μεγάλες ομάδες, πχ στήθος, τετρακέφαλους, γάμπες το νιώθω για αρκετες μέρες.
    Αυτό το "πιασιμο" είναι φυσιολογικό να κρατάει 3 μέρες? Σε σημείο που με βγάζει εκτός προγράμματος. Δλδ για 3 μέρες μετά τη προπόνηση των ποδιών δε μπορώ να κάνω αερόβια γιατί πονάνε τα πόδια μου. Η διατροφή μου είναι το δυνατον σωστότερη, ύπνος συνήθως 6 ώρες.
    Κανένα tip υπάρχει?
    να ανυσηχουσες αν δεν γινοταν αυτο
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-11-09 04:44 #6
    Προεπιλογή
    γιατί να ανησυχούσε?

    που δεν ποναει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-11-09 10:30 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικές φορές μετά από έντονες προπονήσεις οι μυς μας είναι πιασμένοι την επόμενη μέρα.
    Ειδικά σε μεγάλες ομάδες, πχ στήθος, τετρακέφαλους, γάμπες το νιώθω για αρκετες μέρες.
    Αυτό το "πιασιμο" είναι φυσιολογικό να κρατάει 3 μέρες? Σε σημείο που με βγάζει εκτός προγράμματος. Δλδ για 3 μέρες μετά τη προπόνηση των ποδιών δε μπορώ να κάνω αερόβια γιατί πονάνε τα πόδια μου. Η διατροφή μου είναι το δυνατον σωστότερη, ύπνος συνήθως 6 ώρες.
    Κανένα tip υπάρχει?
    Ισως το μασαζ να βοηθάει.
    Εγώ έχω κανονίσει το απόγεμα μασαζ. Εαν με κάνει να νιώσω καλύτερα με τα πιασίματα που νιώθω και εγώ θα σας πω αύριο.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-11-09 10:41 #8
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ανυσηχουσες αν δεν γινοταν αυτο
    +1 πιάσιμο=δουλεψες σωστα στην προπονηση, απλα τρωγοντας σωστα θα ξεπιάνεσαι γρηγορότερα.
    η χρονικη διαρκεια παει ετσι:
    δευτερα πχ κανω προπονηση στηθος, την τριτη ειμαι πιασμενος καλα (απο το απογευμα και μετα), την τεταρτη δεν εχει περασει το πιασημο αλλα εχει μειωθεί, την πεμπτη ειμαι περδίκι και μπορω αν θελω να ξαναγυμνασω το στηθος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-11-09 13:16 #9
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Συμφωνώ πως το πιάσιμο αυτό σημαίνει πως δουλέυτηκαν σωστά οι μυς, και αυτό είναι καλό σημάδι πως οι προπονήσεις είναι έντονες και σε καλό δρόμο.
    Απλά με βγάζει απ' το πρόγραμμα των προπονήσεων γι'αυτό είπα μήπως υπάρχει τρόπος να φεύγει γρηγορότερα. Ειδικά σε τετρακέφαλο και δικεφαλο μηριαιο μπορει να κρατήσει 3 γεμάτες μέρες. Που σημαίνει οτι 3 μέρες δεν έχει αερόβια.
    Η διατροφή μου είναι αρκετά σωστή και πλήρης. Ύπνο δε μπορώ πάνω από 6 άντε 7 ώρες, αν και δεν είναι λίγες. Εντάξει, σχεδόν κανονικά κοιμάμαι.
    ΒCAA ε? Λες να τ'αρχίσω? Οι διατασεις στο τέλος ακούγονται καλή ιδέα, κάνω μόνο στην αρχή. Θα ξεκινήσω και ελπίζω να βοηθήσουν.
    Μασάζ ε??? Πες μας beba αν έπιασε, από καιρό θέλω να προγραμματίζω μια επίσκεψη κάθε 1-2 εβδομάδες, ευκαιρία ψάχνω να αρχίσω
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-11-09 13:18 #10
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ πως το πιάσιμο αυτό σημαίνει πως δουλέυτηκαν σωστά οι μυς, και αυτό είναι καλό σημάδι πως οι προπονήσεις είναι έντονες και σε καλό δρόμο.
    Απλά με βγάζει απ' το πρόγραμμα των προπονήσεων γι'αυτό είπα μήπως υπάρχει τρόπος να φεύγει γρηγορότερα. Ειδικά σε τετρακέφαλο και δικεφαλο μηριαιο μπορει να κρατήσει 3 γεμάτες μέρες. Που σημαίνει οτι 3 μέρες δεν έχει αερόβια.
    Η διατροφή μου είναι αρκετά σωστή και πλήρης. Ύπνο δε μπορώ πάνω από 6 άντε 7 ώρες, αν και δεν είναι λίγες. Εντάξει, σχεδόν κανονικά κοιμάμαι.
    ΒCAA ε? Λες να τ'αρχίσω? Οι διατασεις στο τέλος ακούγονται καλή ιδέα, κάνω μόνο στην αρχή. Θα ξεκινήσω και ελπίζω να βοηθήσουν.
    Μασάζ ε??? Πες μας beba αν έπιασε, από καιρό θέλω να προγραμματίζω μια επίσκεψη κάθε 1-2 εβδομάδες, ευκαιρία ψάχνω να αρχίσω
    τσαμπα λεφτα
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-11-09 13:21 #11
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    stelakos περπατημα μπορεις να κανεις, βοηθαει και στην αναρωση με το αιματομα που γινεται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-11-09 13:26 #12
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    ok thanks..
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-11-09 15:12 #13
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    τσαμπα λεφτα


    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-11-09 17:46 #14
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων


    ^^^^^^
    Λογοκρισία....???

    Έχοντας προσθέση επιπλεόν BCAA από αυτά που μου προσφέρει η πρωτεΐνη, πριν και μετά την προπόνηση. ομολογώ ότι περνάω την φάση του πιασίματος πιο ανώδυνα...!!!! Εννοείται ότι σε σχέση με παλαιότερα κάνω και καλύτερη διατροφή (= πιο προσεγμένη). Στο πρόγραμμά μου, αυτό που έχει αλλάξει, είναι ότι έχει γίνει πολύ πιο έντονο.

    Η ΦΗΜΗ:
    Είναι αλήθεια ότι ένας καλός τρόπος για να ξεπεράσεις το πιάσιμο της προηγούμενης ημέρας, είναι κάνοντας το πολύ 2 ασκήσης με κανονικά σετ αλλά λιγότερα κιλά, από την μυϊκή ομάδα της προηγούμενης, ή πρόκειται για Urban Legend...???
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη primordial : 28-11-09 στις 17:50
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-11-09 18:01 #15
    Το avatar του χρήστη drago

    Εγγραφή
    14-07-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    557
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο primordial Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^^^^^
    Λογοκρισία....???

    Έχοντας προσθέση επιπλεόν BCAA από αυτά που μου προσφέρει η πρωτεΐνη, πριν και μετά την προπόνηση. ομολογώ ότι περνάω την φάση του πιασίματος πιο ανώδυνα...!!!! Εννοείται ότι σε σχέση με παλαιότερα κάνω και καλύτερη διατροφή (= πιο προσεγμένη). Στο πρόγραμμά μου, αυτό που έχει αλλάξει, είναι ότι έχει γίνει πολύ πιο έντονο.

    Η ΦΗΜΗ:
    Είναι αλήθεια ότι ένας καλός τρόπος για να ξεπεράσεις το πιάσιμο της προηγούμενης ημέρας, είναι κάνοντας το πολύ 2 ασκήσης με κανονικά σετ αλλά λιγότερα κιλά, από την μυϊκή ομάδα της προηγούμενης, ή πρόκειται για Urban Legend...???

    μαν εχω κι εγω την ιδια απορια, γιατι φενεται οτι οι αποψεις δυιστανται.

    η μια ειναι υπερ του active recovery οπως λες με χαμηλα κιλα γιατι λεει γινεται αιματωση και με καποιον τροπο (δεν θυμαμαι τωρα) γινεται καλυτερο recovery.

    η αλλη αποψη λεει οτι πρεπει να αφηνεις τους μυς ισυχους να κανουν recovery μονοι τους. οποιαδηποτε επιπλεον ασκηση ενδιαμεσα θα επιβαρυνει τους μυς και θα σαμποταρει το recovery. δλδ, θα το κανει ακομα πιο αργο.

    τωρα ποια αποψη ειναι σωστη ελπιζω να μας πουν οι παλαιοτεροι και οσοι εχουν δοκιμασει και τα δυο...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 14 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία