Θέμα: Photos andreasaxo

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 58
  1. 29-03-10 22:45 #1
    Προεπιλογή Photos andreasaxo
    Όνομα: Photo-00.jpg Εμφανίσεις: 2089 Μέγεθος: 28,7 KB Όνομα: Photo-001.jpg Εμφανίσεις: 1907 Μέγεθος: 24,9 KB Όνομα: Photo-002.jpg Εμφανίσεις: 1864 Μέγεθος: 42,2 KB
    Όνομα: Photo-003.jpg Εμφανίσεις: 1831 Μέγεθος: 45,7 KB Όνομα: Photo-005.jpg Εμφανίσεις: 1889 Μέγεθος: 42,9 KB Όνομα: Photo-007.jpg Εμφανίσεις: 1830 Μέγεθος: 28,9 KB
    Όνομα: Photo-008.jpg Εμφανίσεις: 1898 Μέγεθος: 26,7 KB Όνομα: Photo-009.jpg Εμφανίσεις: 1933 Μέγεθος: 42,2 KB

    Σήμερα παρέλαβα το Animal Cuts το Animal Nitro και το Animal Pak, πείτε μου τι να κάνω, τι πρόγραμμα να ακολουθήσω στο γυμναστήριο και τι πρόγραμμα διατροφής;
    Έτσι όπως με βλέπετε χρειάζομαι πρόγραμμα γράμμωσης, πρόγραμμα όγκου η πρόγραμμα μυϊκής ενδυνάμωσης;
    Πόση αερόβια (μόνο ποδήλατο κάνω) και κάθε πότε;
    Το πρόγραμμα θέλω να είναι πενθήμερο, να κάθομαι μόνο Σαββατοκύριακο.
    Εγώ χωρίς να έχω εμπειρία βλέπω όπως κι’εσυς ότι το μεγάλο πρόβλημα είναι στο λίπος της κοιλιακής χώρας και περιφερείας, έχω διαβάσει κάπου αιδώ ότι πρέπει ο κάθε ένας να φτιάχνει το πρόγραμμα του δίνοντας μεγαλύτερη σημασία στα προβληματικά του σημεία για να τα διορθώσει, αυτό θέλω να κάνω κι’εγω.
    Παίρνοντας την τριπλετα Animal, με το πρόγραμμα που θα μου προτείνετε και με αερόβια νομίζω θα γίνει καλή δουλεία.
    Βασικά θέλω όσο είναι εφικτό αυτό, να μην χάσω άλλη μυϊκή μάζα και κιλά, να παραμείνω και να δουλέψω σε αυτά τα κιλά, δεν με ενδιαφέρει αν θα παραμείνει το σώμα μου σε αυτόν τον όγκο που έχει τώρα η θα αυξηθεί, με ενδιαφέρει να μην ελαττωθεί.
    Θέλω να δουλέψω όπως είμαι τώρα και να διώξω το λίπος από την κοιλιά.
    Έχω σκεφτεί να ακολουθήσω ένα πενθήμερο πρόγραμμα μυϊκής ενδυνάμωσης με καθημερινή αερόβια (ποδήλατο) 30 λεπτών που σταδιακά θα ανεβάζω μέσα στο 30λεπτο την ένταση, εκεί που τα βρίσκω σκούρα είναι στην διατροφή, δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να βοηθηθώ παράλια και από τα Animal και από την διατροφή ώστε να διώξω το λίπος και να φανούν οι πολυπόθητοι κοιλιακοί.
    Οποιοδήποτε επιπλέον πληροφορίες χρειάζεστε είμαι διατεθειμένος να της δώσω.
    Είμαι 1,76, ξεκίνησα δίαιτα την πρώτη Οκτώβρι επειδή ήμουν 94 κιλά, τώρα είμαι 80 κιλά, γυμναστήριο ξεκίνησα πρώτη Φεβρουαρίου και ξεκίνησα με σκληρό πρόγραμμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη andreasaxo : 30-03-10 στις 10:47
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-03-10 23:01 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Δεν φαίνεται κατι,ξανανεβασε την,μεσω του φόρουμ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-03-10 09:35 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος πλεον είναι να ανεβαζουμε φωτογραφίες μέσω του φόρουμ.Τα βήματα είναι τα εξης :όταν ανοιγει το πλαισιο που γραφουμε μηνυμα παταμε το εικονίδιο του συνδετηρα.Απο εκει και πέρα πηγαίνοντας στην επιλογή Upload File from your Computer πατώντας την Αναζήτηση βρίσουμε την εικονα μεσα από τον υπολογιστη μας όπου είναι αποθηκευμενη.Παταμε ανεβασμα και η φωτογραφία επισυναπτεται στο μηνυμα μας.
    Μεγάλη προσοχη στην αναλυση γιατί υπάρχει όριο,ειδικα για αυτες που είναι από ψηφιακες,αν εχουν μεγαλη αναλυση τις "κατεβαζουμε" μέσω καποιου προγραμματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-03-10 09:57 #4
    Προεπιλογή
    Όνομα: Photo-00.jpg Εμφανίσεις: 2089 Μέγεθος: 28,7 KB Όνομα: Photo-001.jpg Εμφανίσεις: 1907 Μέγεθος: 24,9 KB Όνομα: Photo-002.jpg Εμφανίσεις: 1864 Μέγεθος: 42,2 KB
    Όνομα: Photo-003.jpg Εμφανίσεις: 1831 Μέγεθος: 45,7 KB Όνομα: Photo-005.jpg Εμφανίσεις: 1889 Μέγεθος: 42,9 KB Όνομα: Photo-007.jpg Εμφανίσεις: 1830 Μέγεθος: 28,9 KB
    Όνομα: Photo-008.jpg Εμφανίσεις: 1898 Μέγεθος: 26,7 KB Όνομα: Photo-009.jpg Εμφανίσεις: 1933 Μέγεθος: 42,2 KB

    Επιτέλους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη andreasaxo : 30-03-10 στις 10:04
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-03-10 11:43 #5
    Προεπιλογή
    Φίλε μου η βάση σου είναι καλή, αλλά είσαι ακόμα στην αρχή. Με πείσμα και πειθαρχεία θα δεις σημαντικά αποτελέσματα. (και με τη βοήθεια του φόρουμ φυσικά)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-03-10 12:05 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KontorinisMD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου η βάση σου είναι καλή, αλλά είσαι ακόμα στην αρχή. Με πείσμα και πειθαρχεία θα δεις σημαντικά αποτελέσματα. (και με τη βοήθεια του φόρουμ φυσικά)
    Έτσι κι’αλιος είμαι στην αρχή ακόμα και δεν παραλείπω ότι προέρχομαι από νηστεία 40 ημερών, που σημαίνει ότι κρέας δεν έχω φάει 40 μέρες και γενικός ζωικά, την Παρασκευή και την Κυριακή που μας πέρασε επιτρεπόταν να καταναλωθεί ψάρι, έφαγα την Παρασκευή δυο τόνους νερού και την Κυριακή που μπορώ να τρώω λάδι έφαγα καλαμάρια ροδέλες, μετά από τόσο καιρό.
    Στο τέλος του Απριλίου έχω περιέργεια να δω πώς θα είμαι και τι θα έχει αλλάξει καθότι μετά την Ανάσταση ξεκινώ πάλι τα καθιερωμένα, λευκό κρέας, τόνους, κ.α και θα παίρνω μέχρι να τελειώσει και την τριπλέτα Animal.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-03-10 12:48 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasaxo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι κι’αλιος είμαι στην αρχή ακόμα και δεν παραλείπω ότι προέρχομαι από νηστεία 40 ημερών, που σημαίνει ότι κρέας δεν έχω φάει 40 μέρες και γενικός ζωικά, την Παρασκευή και την Κυριακή που μας πέρασε επιτρεπόταν να καταναλωθεί ψάρι, έφαγα την Παρασκευή δυο τόνους νερού και την Κυριακή που μπορώ να τρώω λάδι έφαγα καλαμάρια ροδέλες, μετά από τόσο καιρό.
    Στο τέλος του Απριλίου έχω περιέργεια να δω πώς θα είμαι και τι θα έχει αλλάξει καθότι μετά την Ανάσταση ξεκινώ πάλι τα καθιερωμένα, λευκό κρέας, τόνους, κ.α και θα παίρνω μέχρι να τελειώσει και την τριπλέτα Animal.
    πολυ καλοι τραπεζοειδης πως λεγονται (traps) στα αγγλικα.
    Τι ασκησεις κανεις για αυτους? αν δεν κτλβες ειναι οι μυες αναμεσα στους ωμους και τον λαιμο
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-03-10 13:51 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannhs. Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ καλοι τραπεζοειδης πως λεγονται (traps) στα αγγλικα.
    Τι ασκησεις κανεις για αυτους? αν δεν κτλβες ειναι οι μυες αναμεσα στους ωμους και τον λαιμο
    Ευχαριστώ, πάντα τους είχα μεγάλους, δεν ξέρω, ίσιος να παίζει κάποιο ρόλο το ότι από τα 11 μέχρι τα 19 που πήγα φαντάρος καθημερινά έπαιζα βόλεϊ η μπάσκετ.
    Μετά το στρατό και μέχρι σήμερα τα παράτησα όλα λόγο δουλειάς, από όταν απολύθηκα έχω να αθληθώ, ενδιάμεσα είχα επιχειρήσει γυμναστήριο, το 2003 πρέπει να ήταν, κάνα τετράμηνο πρόλαβα να πάω.
    Τώρα έχω σκοπό να μονιμοποιηθώ στο γυμναστήριο.
    Αυτό που λες, δεν ξέρω που αλλού μπορεί να οφείλετε, βέβαια για να μην λέω ψέματα, δυο φορές την εβδομάδα κάνω άρσης ώμων με 120 κιλά, κάνω δυο δεκάρες περίπου, πάντως πάντα τους είχα έντονους τους τραπεζοειδής.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-03-10 15:36 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andreasaxo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ, πάντα τους είχα μεγάλους, δεν ξέρω, ίσιος να παίζει κάποιο ρόλο το ότι από τα 11 μέχρι τα 19 που πήγα φαντάρος καθημερινά έπαιζα βόλεϊ η μπάσκετ.
    Μετά το στρατό και μέχρι σήμερα τα παράτησα όλα λόγο δουλειάς, από όταν απολύθηκα έχω να αθληθώ, ενδιάμεσα είχα επιχειρήσει γυμναστήριο, το 2003 πρέπει να ήταν, κάνα τετράμηνο πρόλαβα να πάω.
    Τώρα έχω σκοπό να μονιμοποιηθώ στο γυμναστήριο.
    Αυτό που λες, δεν ξέρω που αλλού μπορεί να οφείλετε, βέβαια για να μην λέω ψέματα, δυο φορές την εβδομάδα κάνω άρσης ώμων με 120 κιλά, κάνω δυο δεκάρες περίπου, πάντως πάντα τους είχα έντονους τους τραπεζοειδής.
    με μπαρα 120 κιλα? παντα εκανα με λιγα λογω ηληκιας (υψους) και προβλημα στη μεση. :/
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-03-10 15:38 #10
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Ωραιος!Εχεις καλη βαση,μπορεις να γινεις πολυ καλυτερος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-03-10 16:14 #11
    Προεπιλογή
    Εισαι σε καλό δρόμο. Συνέχισε.Σίγουρα σε έχει ταλαιπωρήσει και η νηστεία, αλλά λίγες μερες μείνανε και ξαναφτιάχνεις την διατροφή σου.
    Καλή επιτυχία στους στόχους σου.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-03-10 16:25 #12
    Προεπιλογή
    Σας ευχαριστώ, τώρα περιμένω και τους ποιο ψαγμένους να μου πουν περί προγραμμάτων γυμναστήριου και διατροφής.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-03-10 17:34 #13
    Προεπιλογή
    Εγω θα ελεγα δευτερα στηθος - τριτη πλατη - τεταρτη ποδια - πεμπτη ωμους - παρασκευη χερια. Διατροφη πρωτεινη ψηλα λιπη μετρια και υδατανθρακα μετρια προς χαμηλα. Με καποια αεροβια στο τελος των προπονησεων ή το πρωι βλεποντας και κανοντας. Μη τρελλενεσαι ειναι ακομα αρχη και μπορεις να κανεις θαυματα και να βαλεις μυς και να βελτιωσεις αυτους που εχεις και να χασεις λιπος. Αν πινεις πρωτεινη θα εβαζα το νιτρο πριν τη προπονηση οπως και κανω. το πακ με το γευμα πριν τη προπονηση και το κατς δε θυμαμαι λεει το κουτι και το εχουν παρει και πολλα παιδια απο δω δες το τοπικ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-03-10 19:20 #14
    Προεπιλογή
    Υπάρχουν χιλιάδες αθλητές που έχουν πάρει αυτά τα "animal" και άλλα παρόμοια και έχουν ωφεληθεί, όπως υπάρχουν και χιλιάδες στομάχια που δεν μπορούν να τα αντέξουν. Συνεπώς το "σήμερα παρέλαβα τα animals" εμένα δεν μου λέει τίποτα.

    Το να σου φανούν οι κοιλιακοί είναι θέμα χρόνου. Το να μονιμοποιηθείς στο γυμναστήριο, πάλι, δεν είναι για όλους. Όταν το κάνεις όμως το θέμα δεν είναι το split ή η αερόβια. Πάντως εάν δεν σε ενδιαφέρει ο όγκος μπορείς να βάλεις κάθε μέρα 30-40 λεπτά ήπια αερόβια. Τα χρονικά διαστήματα αυξημένης έντασης στην αερόβια δεν προσφέρουν κάτι από θερμιδικής άποψης. Βελτιώνουν όμως την αντοχή, συνιστάνται και σε όσους έχουν προβλήματα άγχους ή καρδιάς. Αν το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι οι θερμίδες τότε μπορείς να διατηρείς ήπια σταθερή ταχύτητα για να αντέξεις περισσότερο

    Επίσης το ποδήλατο και το τρέξιμο δεν είναι η ίδια κίνηση. Στο ποδήλατο δεν ενεργοποιείς τόσο τους μύες της κοιλιάς όσο στο τρέξιμο. (Και νομίζω υπάρχει και μια διαφορά στις γάμπες, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα..). Για την περιφέρεια θα χρειαστείς και πλάγιους κοιλιακούς (όχι με βάρη)

    η πλάτη σου δεν μου αρέσει.. η πλάτη είναι το αδύνατό σου σημείο όχι οι κοιλιακοί.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-03-10 20:41 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ρόνης Κώλιας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν χιλιάδες αθλητές που έχουν πάρει αυτά τα "animal" και άλλα παρόμοια και έχουν ωφεληθεί, όπως υπάρχουν και χιλιάδες στομάχια που δεν μπορούν να τα αντέξουν. Συνεπώς το "σήμερα παρέλαβα τα animals" εμένα δεν μου λέει τίποτα.

    Το να σου φανούν οι κοιλιακοί είναι θέμα χρόνου. Το να μονιμοποιηθείς στο γυμναστήριο, πάλι, δεν είναι για όλους. Όταν το κάνεις όμως το θέμα δεν είναι το split ή η αερόβια. Πάντως εάν δεν σε ενδιαφέρει ο όγκος μπορείς να βάλεις κάθε μέρα 30-40 λεπτά ήπια αερόβια. Τα χρονικά διαστήματα αυξημένης έντασης στην αερόβια δεν προσφέρουν κάτι από θερμιδικής άποψης. Βελτιώνουν όμως την αντοχή, συνιστάνται και σε όσους έχουν προβλήματα άγχους ή καρδιάς. Αν το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι οι θερμίδες τότε μπορείς να διατηρείς ήπια σταθερή ταχύτητα για να αντέξεις περισσότερο

    Επίσης το ποδήλατο και το τρέξιμο δεν είναι η ίδια κίνηση. Στο ποδήλατο δεν ενεργοποιείς τόσο τους μύες της κοιλιάς όσο στο τρέξιμο. (Και νομίζω υπάρχει και μια διαφορά στις γάμπες, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα..). Για την περιφέρεια θα χρειαστείς και πλάγιους κοιλιακούς (όχι με βάρη)

    η πλάτη σου δεν μου αρέσει.. η πλάτη είναι το αδύνατό σου σημείο όχι οι κοιλιακοί.
    Απλά το αναφέρω γιατί είναι η αλήθεια και για να το λάβουν υπόψη όποιοι προθυμοποιηθούν και μου προτείνουν κάποιο πρόγραμμα, να γνωρίζουν δηλαδή ότι θα έχω και βοήθεια.
    Καλά, φαντάζεσαι να μην μπορεί να τα δεχθεί ο οργανισμός μου;
    Θα φρικάρω, τσάμπα τα λεφτά που θα έχω δώσει, άσε φιλαράκι που είδα μέσα στο Pak κάτι χάπια σαν τσιμεντόλιθους, στο Nitro και το Cuts είναι φυσιολογικά.
    Σιγά σιγά θα μπει και ο όγκος, πρώτο μου μέλημα είναι να διώξω το περιττό λίπος.
    Το ξέρω ότι ο διάδρομος βοηθά καλύτερα από το ποδήλατο, θα πω κάτι και άμα θέλετε το πιστεύετε, ντρέπομαι γι’αυτο που θα πω αλλά είναι η αλήθεια, το γυμναστήριο που έχουμε εδο στο χωριό είναι ταλαιπωρημένο, ο ιδιοκτήτης το έχει παρατήσει γι’ατι δεν προλαβαίνει με της πολλές δουλείες που έχει, μπαίνει όποιος θέλει από το χωριό και γυμνάζετε, εγώ αυτή την περίοδο είμαι ο μόνος, αφού μόνο 20 euro του δίνω το μήνα, τόσα μου ζήτησε και κάνω ότι θέλω και όσο θέλω, αν μπεις μέσα και το δεις θυμίζει γυμναστήριο δεκαετίας του 80’ και ερημωμένο, κάνα δυο μηχανήματα χαλασμένα και άλλα οκτώ σε πολύ καλή λειτουργική κατάσταση, γιατί από εμφάνιση βραστα, έχουν ξηλωθεί η δερματίνες και φαίνονται τα βαμβάκια από μέσα.
    Που θέλω να καταλήξω, έχει έναν παλαιό διάδρομο ο οποίος δεν λειτουργεί εδο και τέσσερα χρόνια τώρα, το ποδήλατο μια χαρά λειτουργεί, το μόνο του κακό είναι που το καντράν του δεν γράφει τίποτα, ούτε χιλιόμετρα ούτε τίποτα.
    Απλά εγώ γουστάρω την ησυχία, μπαίνω και πλακώνομαι μόνος μου και δεν έχω κανέναν πάνω από το κεφάλι μου εκτός από την era sport.
    Μια περίοδο έκανα πλάγιους με αλτήρες αλλά στην παρία τους έκοψα, κάνω πλάγιους με στρίψιμο κορμού, αυτή την άσκηση την βρίσκω στο net με μια μπάρα και να κάνη ο άλλος περιστροφές κορμού, το γυμναστήριο εδο ευτυχώς έχει ένα μηχάνημα παλιό που πάλι ευτυχώς δουλεύει τέλια, βάζεις ένα 20ακιλο βάρος επάνω του, πατάς επάνω στο βάρος και περιστρέφεις τον κορμό σου, είναι παλιό μηχάνημα που ούτε καν στο net δεν το έχω βρει.
    Και κάνω επιπλέον και τους κοινούς πλάγιους κοιλιακούς, επίσης κάνω τα κινά ροκανίσματα για τους εμπρόσθιους και για επιπλέον δυσκολία κάνω γονατιστός στην τροχαλία τραβώντας την και βυθίζοντας το κεφάλι μου προς τα κάτω.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία