Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 25
  1. 20-07-12 14:01 #1
    Προεπιλογή Μηνιαίο Κόστος Διατροφής
    Είμαι φοιτητής, επομένος ζώ μόνος μου και είμαι υπέυθηνος για την διατρόφη μου. Μέχρι τώρα έτρωγα στην λέσχη, ίσως και να το συνεχίσω γιατί το τζάπα στης μέρες μας είναι πολύ σημαντικό. Ωστόσο αν τα μπορώ να στεριθώ μερικούς καφέδες, καμία μπύρα και άλλα μικροπράγματα και να κάνω μια σώστη διατροφή θα το επιχειρίσω. Θέλω λοιπόν να πάρω μια ιδέα για το πόσο μπορεί να κοστίζει σε μηνιαία βάση η διατροφή για έναν bber. Η κοπέλα μου ας πούμε, αν δεν κάνω λάθος ξοδεύει περίπου 50-70€ τον μήνα για τροφές, εγώ με 100-130 λέτε να μπορώ; Θεωρώντας δεδομένο ότι θα κυνηγάω προσφορές, θα κατεύω και στην λαχαναγορά αν γίνεται κλπ.
    Once the mind and body have been awakened to their true potential, its impossible to turn back, the iron never lies to you
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-07-12 14:04 #2
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    αδερφε αρχικα σε μια σωστη διατροφη δεν εχουν θεση οι μπυρες οχι τουλαχιστον σε καθημερινη βαση.η διατροφη κοστιζει οκ αλλα με εξυπνες αγορες τα ιδια λεφτα θα δινες αντε κανενα 20-30αρι παραπανω.στη δε λσεχη στανταρ παιζουν και κοτοπουλα και χοιρινα και καποιες φορες μοσχαρια.με ρυζι η σαλατες κτλπ.κ απο εκει να τρως κομπλε εισαι.τωρα αν δε παιζουν λεφτα για κρεας τσιμπα καμια πρωτεινη
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-07-12 14:17 #3
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    ειχα ανοιξει ενα θεμα και νομιζω οτι ανανεωνεται συνεχεια με προσφορες , καλες τιμες κλπ.
    Δε θυμαμαι τιτλο , καποιος θα σου ποσταρει το λινκ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-07-12 14:28 #4
    Προεπιλογή
    @tolis93 βασικά έχω βαρέθει την κατάσταση στην λέσχη και από φέτος θα προτιμίσω να μαγειρέψω σπίτι μου παρά να φάω εκεί, αν μου το επιτρέψει η τσέπη μου. Από εκεί και πέρα έχει μερικά καλά φαγητά, αλλά δεν είναι και το ίδιο με το να το μαγειρέψεις ο ίδιος. Λαδίλα κάκης ποιότιτας κλπ ενοώ.
    Αν δεν βγάινω φυσικά και θα τρώω εκεί προσέχοντας όσο μπορώ.
    Όσο για τις μπύρες, είναι το πάθος μου και το cheat meal μου! Δεν πίνω συχνά ωστόσο, θα πίω 2-3 την εβδομάδα, περισσότερες από ότι θα έπρεπε, ήδη όμως είναι ένα πολύ μεγάλο βήμα για εμένα. Ίσως στην πορεία τις μειώσω και άλλο.


    @ggeorge Κάπου το έχω πετύχει αυτό το θέμα, σε ευχαριστώ και σίγουρα θα το χρησιμοποιήσω, αλλά και χωρίς αυτό πιστεύω πως όποιος θέλει βρίσκει.
    Once the mind and body have been awakened to their true potential, its impossible to turn back, the iron never lies to you
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-07-12 17:05 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Ρίξε και μια ματιά στη δημοσκόπηση, να δεις που κινούνται οι περισσότεροι..

    Ποσα χρήματα ξοδεύετε για τη διατροφη σας σε εβδομαδιαια βαση?
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-07-12 18:23 #6
    Προεπιλογή
    Οι περισσότεροι σε αυτήν την δημοσκήπηση είναι στα 50€+ ανα εβδομάδα! Εγώ δεν παίζει να βγω με τέτοια ποσά! Ίσως τελικά η λέσχη να είναι απαραίτητη!
    Once the mind and body have been awakened to their true potential, its impossible to turn back, the iron never lies to you
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-07-12 16:49 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aaheru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσότεροι σε αυτήν την δημοσκήπηση είναι στα 50€+ ανα εβδομάδα! Εγώ δεν παίζει να βγω με τέτοια ποσά! Ίσως τελικά η λέσχη να είναι απαραίτητη!
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις φίλε είναι να τα συνδυάσεις και τα 2. θα σου βγει πολύ φτηνότερα έτσι. Πιστεύω με το να τρως 3-4ς μέρες στην λέσχη( τότε που θα έχει τα καλά φαγητά εννοείται ) άνετα μπορείς να περάσεις με κανα 35ρι για τις υπόλοιπες μέρες τις εβδομάδας
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-07-12 17:02 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Φιλε εξαρταται ποσα τα παιρνεις τα φαγητα. Δηλαδη εγω που'χω 4,5 ευρω κιλο κοτοπουλο φιλετο ειναι διαφορετικα αν εσυ το εχεις 8-9 ευρω , περιπου διπλασιο.
    Με αυτα τα λεφτα θα εκανα κατι τετοιο υπολογιζοντας πως ειναι στην Ελλαδα , 8-10 αυγα την μερα και 2-3-4 οσες γινεται φορες την εβδομαδα κρεας ή ψαρι (οτι σου ειναι πιο φθηνο). Τα αλλα ειναι ρυζια και αν θες καποια σαλατικα , αλλα νομιζω πως αυτα δε ποιανουν και πολλα λεφτα , ε τουλαχιστον το ρυζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-01-14 20:27 #9
    Προεπιλογή Το κοστος της διατροφης σας
    Καλησπερα παιδια,
    επειδη εψαξα και δεν βρηκα κατι σχετικο
    επειδη σκεφτομαι να ασχοληθω με αυτον τον χωρο (την γυμναστικης με σωστη διατροφη) και δεν υπαρχουν αρκετα λεφτα
    θα ηθελα να ρωτησω ποσο κοστιζει περιπου το μηνα η διατροφη σας η γενικα μια διατροφη ογκου-γραμμωσης κτλπ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-01-14 20:36 #10
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    δεν ειναι αυτο κατι απλο να απαντηθει εξαρταται απο τους στοχους σου και φυσικα απο το δικο σου μεγεθος πχ εγω στον ογκο μπορει να θελω 100 ευρω και εσυ 70 το ιδιο ισχυει και για την γραμμωση εχει να κανει απο το μεγεθος σου και τις θερμιδες που χρειαζεται να φτασεις για να παρεις βαρος η να χασεις επισης θα πληρωσεις περισσοτερα αν κανεις ποιοτικη διατροφη για ογκο αποτι με σαβουρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-01-14 20:37 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    προς το παρον ξοδευω περιπου 150 για φαϊ , αλλα μπαινουν πολλα εκει μεσα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-01-14 20:39 #12
    Προεπιλογή
    Και εγω οπως το υπολογισα το μηνα θελω μονο για φαει 150..και μια πρωτεινη 45 και μια κρεατινη 27 και δεξτροζι 10 ευρω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-01-14 20:39 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα πληρωσεις περισσοτερα αν κανεις ποιοτικη διατροφη για ογκο αποτι με σαβουρα
    καλα , μη παιρνεις οργκο.. Ενας γυρος με σαλατες ετσι απ'ολα κανει οσο 500 γρ κρεας. Να μη λεμε μακαρονια , πατατες , ρυζι οτι ειναι φθηνα. Μια κρεπα 5 ευρω , εγω με 5 ευρω τρωω ολη μερα 700 υ/ες 200 πρωτεϊνη και 100-150 λιπαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14.  

  15. 26-01-14 21:22 #15
    Προεπιλογή
    100 ευρω ειναι μονο το γαλα π πινω (3-4 λιτρα την μερα) . Απο εκει και μετα εχουνε 15 κιλα κρεας τον μηνα, που βγαινει αλλο ενα κατοσταρικο χοντρα χοντρα, ρυζια μακαρονια κλπ ενα 30αρι, και κανα 50αρικο σε διαφορες αηδιες που θα φαω για να συμπληρωσω θερμιδες, 300αρι μες το νερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία