Σελίδα 501 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 401451491499500501502503511551601 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 7.501 έως 7.515 από 9689
  1. 02-05-12 20:26 #7501
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ας δουμε ενα παραδειγμα εμπειρος λιφτερ (10+ χρονια εμπειριας) κοβει θερμιδες για να χασει λιπος και περιμενει και τπ λογικο χασιμο μυικης μαζας και ενω μεχρι σημερα ετρωγε το διαδεδομενο πρ/λιπος/υδατ 30/20/50 λεει για κατσε να παιξω λιγο 30/50/20 και διαπιστωνει οτι χανει λιπος και βαζει μυς ταυτογχρονα. Η διατηρηση της ενεργειας δε μπορει να παραβιαζεται. Φαρμακα δεν παιρνει, προπονηση δεν αλλαξε, ηταν στο 10% δεν ηταν 15+%. Τι παει λαθος?
    αυτο το παραδειγμα αριθμητικα ειναι τυχαιο,η στεκουν οι αριθμοι?

    οπως κ να χει,η θεωρια δεν ειναι απαραιτητο οτι μπαζει νερα,γιατι εχουμε αφησει εξω το γεγονος πως το ατομικο παραδειγμα δεν ειναι τεκμηριο..
    οκ,κ εγω μπορει να κανω κατι αλλο κουφο που δουλευει(δεν εχω μετρησει ποτε θερμιδες τα τελευταια 6 χρονια),αλλα αυτο δεν σημαινει οτι γινεται γενικοτερα..
    αλλο εγω,αλλο εσυ,αλλο ο αλλος..
    μαλλον καπου εκει ειναι ο παραγοντας Χ που ψαχνετε..
     

  2. 02-05-12 20:28 #7502
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μολις ερθει στην νεα θερμοδυναμικη ισορροπια για να χασει επιπλεον λιπος τι θα κανει? θα προσπαθησει να δημιουργησει νεο ελλειμα. Υπεροχα.

    πως? θα αυξησει τη δραστηριοτητα? θα μειωσει και αλλο τις θερμιδες?


    και τι επιπτωσεις θα εχουν τα παραπανω.

    συζητηση να γινεται, αλλα ξερεις κατι δεν καθεται καλα. Προσωπικα διαισθητικα και μονο, τα παραπανω δε μου κανουν μια "ωραια συνταγη", μια καλα ορισμενη θεωρια, εχει τρυπες μπαζει απο παντου.

    Ας δουμε ενα παραδειγμα εμπειρος λιφτερ (10+ χρονια εμπειριας) κοβει θερμιδες για να χασει λιπος και περιμενει και τπ λογικο χασιμο μυικης μαζας και ενω μεχρι σημερα ετρωγε το διαδεδομενο πρ/λιπος/υδατ 30/20/50 λεει για κατσε να παιξω λιγο 30/50/20 και διαπιστωνει οτι χανει λιπος και βαζει μυς ταυτογχρονα. Η διατηρηση της ενεργειας δε μπορει να παραβιαζεται. Φαρμακα δεν παιρνει, προπονηση δεν αλλαξε, ηταν στο 10% δεν ηταν 15+%. Τι παει λαθος?
    μαγεια.... αυξανει ογκο.... στιμς/λιποτροπικα κτλ.... αλλαζει διατροφη.... 4 λυσεις για πλακα....


    αν ειναι ζωντανο παραδειγμα θα ηθελα να δω φοτος.....

    απο την αλλη ρεκομπ πιθανοτατα να γινετε.... βεβαια δεν θα το προγραμματιζα ετσι... μια απλη αλλαγη σε λιπαρα/υδατανθρακα δεν μου κανει... κατι σε ud2 η' ακομα χειροτερα psmf σπασμενη με overfeed πιθανοτατα να μου εκανε καλητερα.... ακομα και ABCDE like diet...
    αλλα μια απλη αλλαγη στη διατροφη με λιπαρα/υδατ δεν θα ελεγα οτι μπορει να κανει κατι...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  3. 02-05-12 20:46 #7503
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαγεια.... αυξανει ογκο.... στιμς/λιποτροπικα κτλ.... αλλαζει διατροφη.... 4 λυσεις για πλακα....


    αν ειναι ζωντανο παραδειγμα θα ηθελα να δω φοτος.....

    απο την αλλη ρεκομπ πιθανοτατα να γινετε.... βεβαια δεν θα το προγραμματιζα ετσι... μια απλη αλλαγη σε λιπαρα/υδατανθρακα δεν μου κανει... κατι σε ud2 η' ακομα χειροτερα psmf σπασμενη με overfeed πιθανοτατα να μου εκανε καλητερα.... ακομα και ABCDE like diet...
    αλλα μια απλη αλλαγη στη διατροφη με λιπαρα/υδατ δεν θα ελεγα οτι μπορει να κανει κατι...
    δυστυχως τις φοτο τις εχει κατεβασει, το ολο λογκ υπαρχει εδω http://www.eatcleanlifthard.com/foru...of...something

    shake diet με 1-2 γευματα κρεατος τη μερα και 1 carb up την εβδομαδα ειναι η διαιτα που προτεινει ο Τζειμι (chaosandpain.blogspot.com) Apex Predator Diet και φαινεται να δουλευει για πολυ κοσμο που την ακολουθει
     

  4. 02-05-12 20:55 #7504
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    παντως το 30/50/20 (50 λιπος) που αναφερεται παραπανω καθως το χρησιμοποιω τωρα ενα εξαμηνο, θεωρω οτι βοηθησε παρα πολυ στο να κανω το καλυτερο recomp που χω επιτυχει μεχρι στιγμης.

    βεβαια, αλλαξε πολυ και η προπονητικη φιλισοφια μου (περασμα απο split σε upper/ lower και κανα 2μηνο τωρα full body) σε συνδυασμο με το fast που κανω επισης κανα διμηνο.

    απλα μια αποψη ακομα.
     

  5. 02-05-12 20:56 #7505
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχως τις φοτο τις εχει κατεβασει, το ολο λογκ υπαρχει εδω http://www.eatcleanlifthard.com/foru...of...something

    shake diet με 1-2 γευματα κρεατος τη μερα και 1 carb up την εβδομαδα ειναι η διαιτα που προτεινει ο Τζειμι (chaosandpain.blogspot.com) Apex Predator Diet και φαινεται να δουλευει για πολυ κοσμο που την ακολουθει
    mountainman ε? εχει χαθει απο παντου αυτος μετα την συνεντευξη στο bb.com.... τις εχω δει τις φοτο του.... αλλα το στορυ ξεκιναει οτι ηταν χοντρος...

    ναι το ξερω οτι δουλευει η ΑΡΕ.... εχουμε και ενα μελος που την κανει....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  6. 02-05-12 21:00 #7506
    Προεπιλογή
    σε αυτην την περιοδο ειναι κανα 1-2 χρονια μετα την συνεντευξη και οπως λεει κ ο ιδιος ηταν το καλυτερο καλοκαιρι της φισικ του, μετα "πηρε ο διαολος το Λονγκ Μπιτσ", ειχε τραυματισμους κά

    τωρα ειναι φιτ αδυνατουλης
     

  7. 02-05-12 22:32 #7507
    Προεπιλογή
    αα κυρ Ντεβιλ αν θες ριξε καμια ματια σε αυτο που ανεβασα εδω http://www.forum.bodybuilding.gr/sho...B7%CF%82/page8
     

  8. 02-05-12 23:17 #7508
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμε και χωρις ελειμμα χανεις, αν αυξησεις την ευαισθησια σου στην ινσουλινη. βεβαια δε χανεις βαρος, αλλα χανεις λιπος με το βαρος σου σταθερο.

    margarita02

    δες εδω για τους ρυθμους απορροφησης

    http://www.bodyrecomposition.com/nut...on-part-2.html
    Ευχαριστώ για το link.Πολύ ενδιαφέροντα τα όσα λέει.
     

  9. 02-05-12 23:38 #7509
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαγεια.... αυξανει ογκο.... στιμς/λιποτροπικα κτλ.... αλλαζει διατροφη.... 4 λυσεις για πλακα....


    αν ειναι ζωντανο παραδειγμα θα ηθελα να δω φοτος.....

    απο την αλλη ρεκομπ πιθανοτατα να γινετε.... βεβαια δεν θα το προγραμματιζα ετσι... μια απλη αλλαγη σε λιπαρα/υδατανθρακα δεν μου κανει... κατι σε ud2 η' ακομα χειροτερα psmf σπασμενη με overfeed πιθανοτατα να μου εκανε καλητερα.... ακομα και ABCDE like diet...
    αλλα μια απλη αλλαγη στη διατροφη με λιπαρα/υδατ δεν θα ελεγα οτι μπορει να κανει κατι...

    Κανεις δε λυπαται την ξανθια!!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  10. 02-05-12 23:51 #7510
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αα κυρ Ντεβιλ αν θες ριξε καμια ματια σε αυτο που ανεβασα εδω http://www.forum.bodybuilding.gr/showthread.php?436-Βιβλία-Bodybuilding-Διατροφής-και-Προπόνησης/page8
    δεν το εχα δει... thanks...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανεις δε λυπαται την ξανθια!!!!!
    για ριξε ερωτηση....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  11. 02-05-12 23:53 #7511
    Προεπιλογή
    o τζειμι ουσιαστικα προτεινει ckd..
    "behind every successful shredded sikkunt is a slut who broke his heart"
     

  12. 02-05-12 23:59 #7512
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαγεια.... αυξανει ογκο.... στιμς/λιποτροπικα κτλ.... αλλαζει διατροφη.... 4 λυσεις για πλακα....


    αν ειναι ζωντανο παραδειγμα θα ηθελα να δω φοτος.....

    απο την αλλη ρεκομπ πιθανοτατα να γινετε.... βεβαια δεν θα το προγραμματιζα ετσι... μια απλη αλλαγη σε λιπαρα/υδατανθρακα δεν μου κανει... κατι σε ud2 η' ακομα χειροτερα psmf σπασμενη με overfeed πιθανοτατα να μου εκανε καλητερα.... ακομα και ABCDE like diet...
    αλλα μια απλη αλλαγη στη διατροφη με λιπαρα/υδατ δεν θα ελεγα οτι μπορει να κανει κατι...

    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  13. 03-05-12 00:18 #7513
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    stim/στιμ = stimulants = διεγερτικα... δες εδω πχ... http://en.wikipedia.org/wiki/Stimulant

    ud2 = ultimate diet 2.... ειναι μια διατροφη του lyle mcdonald.... http://books.google.it/books/about/T...MC&redir_esc=y

    (με ενα μικρο search στο google ''ultimate diet 2 pdf'' μπορεις και να το κατεβασεις τσαμπα.... εγω δεν σου ειπα τιποτα...)

    psmf = protein sparing modified fast... ουσιαστικα ειναι διαιτα που τρως μονο πρωτεινες... http://en.wikipedia.org/wiki/Protein..._Modified_Fast

    overfeed = τρως πανω απο το κανονικο.... δλδ... σε κυκλικη κετο διατροφη πχ οταν φτασει το σαββατο συνηθως πρεπει να γεμισεις με υδατανθρακες... μερικοι φτανουν και τα 1000γρ υδατανθρακα (δεν εκανα λαθος κανενα μηδενικο 1000 ειναι...) αυτο ειναι οverfeed... αλλιως λεγετε refeed...

    ABCDE = anabolic burst cycling diet and excercise.... με ενα googlaρισμα θα βρεις ινφο.... ουσιαστικα ειναι 1-2 εβδομαδες με πολυ χαμηλες θερμιδες και μετα 1-2 εβδομαδες με πολυ ψηλες θερμιδες....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  14. 03-05-12 00:25 #7514
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    stim/στιμ = stimulants = διεγερτικα... δες εδω πχ... http://en.wikipedia.org/wiki/Stimulant

    ud2 = ultimate diet 2.... ειναι μια διατροφη του lyle mcdonald.... http://books.google.it/books/about/T...MC&redir_esc=y

    (με ενα μικρο search στο google ''ultimate diet 2 pdf'' μπορεις και να το κατεβασεις τσαμπα.... εγω δεν σου ειπα τιποτα...)

    psmf = protein sparing modified fast... ουσιαστικα ειναι διαιτα που τρως μονο πρωτεινες... http://en.wikipedia.org/wiki/Protein..._Modified_Fast

    overfeed = τρως πανω απο το κανονικο.... δλδ... σε κυκλικη κετο διατροφη πχ οταν φτασει το σαββατο συνηθως πρεπει να γεμισεις με υδατανθρακες... μερικοι φτανουν και τα 1000γρ υδατανθρακα (δεν εκανα λαθος κανενα μηδενικο 1000 ειναι...) αυτο ειναι οverfeed... αλλιως λεγετε refeed...

    ABCDE = anabolic burst cycling diet and excercise.... με ενα googlaρισμα θα βρεις ινφο.... ουσιαστικα ειναι 1-2 εβδομαδες με πολυ χαμηλες θερμιδες και μετα 1-2 εβδομαδες με πολυ ψηλες θερμιδες....

    Ευχαριστωωωωω!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
     

  15. 05-05-12 14:43 #7515
    Προεπιλογή
    παιδες..η φραουλες τωρα που θελω να καψω λιπος...ειναι καλο να τις εχω στην διατροφη ?
     

Σελίδα 501 από 646 ΠρώτηΠρώτη ... 401451491499500501502503511551601 ... ΤελευταίαΤελευταία