Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 123
  1. 30-08-10 21:56 #1
    Προεπιλογή Μελατονίνη
    Εδω μπορουμε να συζητησουμε το κατα ποσο αποτελεσματικη ειναι η μελατονινη. Εχει χρησιμοποιησει κανεις;

    Σημερα πηρα μετα απο καιρο τη μελατονινη της NOW Foods, 3mg. Μερικοι λενε οτι δε πρεπει να παιρνουμε πανω απο 0,5mg. Δε μπορω να το καταλαβω αυτο.

    Επισης μπορει να συνδιασει με το ZMA; Να παιρνω 1 ωρα πριν τον υπνο ZMA+Μελατονινη και ακριβως πριν τον υπνο τη καζεινη; Νομιζω γινεται και το αντιστροφο, αλλα θελω να παιρνω το τελευταιο γευμα, ακριβως πριν τον υπνο, ωστε να με κραταει περισσοτερο.

    Τι λετε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-08-10 22:19 #2
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Αφου θα παιρνεις μελατονινη το ΖΜΑ τι το θες??

    Επισης,εχει ξεκαθαριστει το τοπιο με την καζεινη και το ΖΜΑ??

    Εγω αυτον τον καιρο παιρνω τις ταμπλετες του ενος μιλι,μερικες φορες 2 μαζι και με στελνουν στον διαολο κανονικα.Τις περισσοτερες φορες γιατι υπαρχουν και εξαιρεσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-08-10 22:22 #3
    Προεπιλογή
    Καλα το zma σημερα τελειωσε, ηταν η τελευταια δοση. Λες να το σταματησω; Απλα την μελατονινη θα την παιρνω το πολυ 7 φορες το μηνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-08-10 22:26 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    περνω 3 μιλι,οποτε νιωθω οτι τα χρειαζομαι..δεν κανω συνεχη χρηση κ οποτε περνω με μπιανει οκ.
    καμια φορα που κοιμαμαι λιγες ωρες μαλιστα δυσκολευομαι να σηκωθω το πρωι.

    τα προτινα κ στην μητερα μου,κ την εχουν βοηθησει,γιατι κανει ανυσηχο υπνο.

    απτο να παρει φαρμακα,καλυτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-08-10 22:26 #5
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα το zma σημερα τελειωσε, ηταν η τελευταια δοση. Λες να το σταματησω; Απλα την μελατονινη θα την παιρνω το πολυ 7 φορες το μηνα.
    Για μενα σταματα το.Ουτως η αλλος οι περισσοτεροι υποστηριζουν οτι εαν δεν εχεις ελλειψη ειναι αχρηστο.

    Και γω μελατονινη τοσες φορες παιρνω,και αλλες τοσες gaba.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 31-08-10 00:23 #6
    Προεπιλογή
    κυκλοφορει στα φαρμακεια με το ονομα circadin,2 mg.πολυ καλο.γραφεται κιολας κανει 20 ευρω και εχει 21 ταμπλετες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 31-08-10 02:45 #7
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ioannis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κυκλοφορει στα φαρμακεια με το ονομα circadin,2 mg.πολυ καλο.γραφεται κιολας κανει 20 ευρω και εχει 21 ταμπλετες.
    Είμαστε κλέφτες εμείς οι φαρμακοποιοι
    Πάντως η τιμή του έπεσε στα 14Ε, πάλι πανάκριβω βέβαια σε σχέση με την μελατονίνη της Optimum
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-08-10 03:07 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαστε κλέφτες εμείς οι φαρμακοποιοι
    Πάντως η τιμή του έπεσε στα 14Ε, πάλι πανάκριβω βέβαια σε σχέση με την μελατονίνη της Optimum
    κανει δουλεια δηλαδη αν εχεις αυπνιες??
    αν μηλατε γιαυτο και δεν πεταξα κοτσανα
    ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-08-10 03:12 #9
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο salpas18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κανει δουλεια δηλαδη αν εχεις αυπνιες??
    αν μηλατε γιαυτο και δεν πεταξα κοτσανα
    Προσωπικά σιχαίνομαι την μελατονίνη γιατί μου προξενεί εφιάλτες και συνήθως ξυπνάω μετά από 4-5 ώρες και προτιμώ GABA 1000 φορές αλλά άλλοι άνθρωποι ορκίζονται στο όνομα της.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-08-10 03:22 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά σιχαίνομαι την μελατονίνη γιατί μου προξενεί εφιάλτες και συνήθως ξυπνάω μετά από 4-5 ώρες και προτιμώ GABA 1000 φορές αλλά άλλοι άνθρωποι ορκίζονται στο όνομα της.
    και που μπωρο να το βρω αυτο γιατι δεν ξερω και τι ειναι
    ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-08-10 06:37 #11
    Προεπιλογή
    Δεν ευχαριστηθηκα υπνο σημερα! Ξυπνησα πανω απο 10 φορες!! Δε μπορω να καταλαβω καν αν κοιμηθηκα.. Λογικα λιγο ναι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-08-10 09:15 #12
    Προεπιλογή
    επειδη και εγω κανω διαλειματα στον υπνο μου κυριως για τα καταουρηματα ειπα να δοκιμασω και λιγο μελατονινη να δω αν θα με βυθιση λιγακι.

    πηρα απο ebay me 5 ευρω optimum
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-08-10 13:39 #13
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Το circadin το ειχα δοκιμασει και γω αλλα δε με βοηθησε.Συνταγογραφουμενο απ οτι θυμαμαι ειχα πληρωσει 8 ευρω.

    Και απο Αμερικη ειχα παρει 250 ταμπλετες NOW με 3 ευρω περιπου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά σιχαίνομαι την μελατονίνη γιατί μου προξενεί εφιάλτες και συνήθως ξυπνάω μετά από 4-5 ώρες και προτιμώ GABA 1000 φορές αλλά άλλοι άνθρωποι ορκίζονται στο όνομα της.
    Bane,το GABA ειναι γνωστο(τουλαχιστον αυτο ακουγεται) οτι βοηθαει και στην αυξηση της ΑΟ,η μελατονινη εκτος απο την βελτιωση του κιρκαδικου κυκλου βοηθα καπου αλλου που να εχει σχεση με το αθλημα μας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-08-10 13:46 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το circadin το ειχα δοκιμασει και γω αλλα δε με βοηθησε.Συνταγογραφουμενο απ οτι θυμαμαι ειχα πληρωσει 8 ευρω.

    Και απο Αμερικη ειχα παρει 250 ταμπλετες NOW με 3 ευρω περιπου.



    Bane,το GABA ειναι γνωστο(τουλαχιστον αυτο ακουγεται) οτι βοηθαει και στην αυξηση της ΑΟ,η μελατονινη εκτος απο την βελτιωση του κιρκαδικου κυκλου βοηθα καπου αλλου που να εχει σχεση με το αθλημα μας?

    Βρε παρε gaba!!

    Θυμαμαι στο ελεγα και παλιοτερα!!!

    Αλλα δυστυχως ολοι αυτοι οι νευροδιαβιβαστες δεν ειναι να τους παιρνεις πολυ καιρο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-08-10 13:52 #15
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παρε gaba!!

    Θυμαμαι στο ελεγα και παλιοτερα!!!

    Αλλα δυστυχως ολοι αυτοι οι νευροδιαβιβαστες δεν ειναι να τους παιρνεις πολυ καιρο..


    Μα εχω Gaba!!!Οχι της AST που μου ελεγες ομως,της NOW.Χθες πηρα Gaba,δυσκολευτηκα πολυ να κοιμηθω γιατι την επεσα σχεδον 3 ωρες νωριτερα απ οτι συνηθιζω,το λοιπον εκανα 2.5 ωρες να κοιμηθω.2.30 την επεσα και στην 6 παρα σηκωθηκα,αλλα αβιαστα λες και ειχα κοιμηθει κανα 6ωρο.Ασχετα αν την επεσα παλι απο τις 9 μεχρι της 12


    Με τη μελατονινη απ τη στιγμη που θα πεσω,μεσα σε μιση ωρα ειμαι νταγκλα και δυσκολα να ξυπνησω απο κατι.Ειναι κι αυτο που λεει ο bane ομως,αν κοιμηθω 6-7 ωρες σηκωνομαι λιγο αγαρμπα.Θελει τουλαχιστον 8ωρο για να σηκωθεις φρεσκος και με τσιτα επιδερμιδα.

    Α!!Και δε παιρνω gaba καθε μερα,ουτε μελατονινη.8-10 φορες το μηνα απ το καθενα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία