Θέμα: Ραγάδες

Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 256 έως 270 από 272
  1. 05-07-15 22:59 #256
    Προεπιλογή ΣΧΗΣΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΑΓΓΕΙΑ
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΙΖΩ ΤΟ FORUM..... ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΕΧΕΙ ΣΚΙΣΤΕΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΜΑΣΧΑΛΗΣ(ΚΑΙ ΑΠΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ) ΕΝΣ ΣΤ ΔΙΕΚΦΑΛΟ ΑΠΤΗΝ ΠΛΑΓΙΑ ΜΕΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΑΓΓΕΙΑ... ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΣΧΗΜΑ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-07-15 16:14 #257

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    δοκιμασε τη laroche cicaplast ...για το δερμα
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-07-15 19:11 #258
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ για την απαντηση... τν εχεισ δοκιμασει? και αν ναι ποσο χρονικο διαστημα χρειαζεται η χορηγηση της?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-07-15 11:25 #259
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί στο τόπικ αλλά στο εξωτερικό για τις ραγάδες και τις ουλές χρησιμοποιείται ευρέως το bio oil, το οποίο πωλείται και στα ελληνικά φαρμακεία.
    Υπάρχουν πολύ καλά reviews εκεί έξω, ψάξτε το λίγο..
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-07-15 13:57 #260

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bestiriveneu2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω πολυ για την απαντηση... τν εχεισ δοκιμασει? και αν ναι ποσο χρονικο διαστημα χρειαζεται η χορηγηση της?
    δεν την εχω δοκιμασει αλλα εχω δει αποτελεσματα της σε αλλους και ηταν εκπληκτικα .δεν υπαρχει συγκεκριμενος χρονος χορηγησης . βαλτη μεχρι να επουλωθει και να αναπλαστει το δερμα εντελως ...δεν εχει καποιες παρενεργειες η χρηση της .
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-07-15 14:00 #261

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    για ακομα καλυτερη αισθητικη αποκατασταση χρησιμοποιησε αφου τελειωσεις την επουλωση με αυτη . την proflamine της frezyderm .
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-07-15 15:36 #262
    Προεπιλογή
    Εχω χρησιμοποιήσει πολλά παραπλήσια σκευάσματα,και δεν κάναν τίποτα παρα μόνο μια ενυδάτωση..Δεν ξέρω αν η συγκεκριμένη κάνει όντως δουλεία μιας και δεν την έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά,άλλα οποιαδήποτε κρέμα ειναι για πρόληψη και όχι για αντιμετώπιση......
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-07-15 15:49 #263
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    η ραγάδα απο την στιγμή που δημιουργηθεί δεν γινετε ποτε να χαθεί! απο την αλλη αν η ραγαδα ειναι φρέσκια ( ροζ/κοκκινη ) μπορεις να την προτρέψεις ενα ποσοστό καθώς ποτε δεν θα εξαφανιστεί. αν η ραγαδα ειναι ωριμη ( λευκη ) δεν γινετε να χαθεί ποτε. οποτε κρεμες και λοιπα σκατά το μονο που θα σας βοηθησουν ειναι στο να ελαφρύνει η τσεπη σας! και η μερες ειναι δυσκολες.


    Όνομα: tumblr_mgflw1fVNV1s2focxo1_500.jpg Εμφανίσεις: 808 Μέγεθος: 168,1 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-07-15 17:27 #264
    Προεπιλογή
    τις ραγαδες τις εβγαλα πριν 2 βδομαδες στα μπρατσα αλλα στην περιοχη της μαχαλης και του στηθους εχω σχισιμο μεγλουτσικο και τωρα παει να βγει απτην αλλη πλευρα γιαυτο ρωταω
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-03-16 13:01 #265
    Προεπιλογή ραγαδες
    παιδια καλησπερα
    μετα απο ενα χασιμο αρκετων κιλων παρατηρω πως εχω αποκτησει ραγαδες
    πειτε μου πως εχω ελπιδα να τις εξαφανισω καπως και αν ναι πως

    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-03-16 16:58 #266
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Δεν υπάρχει αποκατάσταση των ραγάδων από τη στιγμή που το δέρμα έχει σχιστεί.Υπήρχε μια άποψη πως οι ουλές σβήνουν με laser,αλλά τελικά δεν υφίσταται.Οι διάφορες κρέμες βοηθούν στο να παραμείνει ελαστική η επιδερμίδα.Εάν θέλετε περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στην Dr.Aspa Zahari & Dr.John Anastasatos (facebook),δερματολόγος-πλαστικός/επανορθωτικός χειρούργος αντίστοιχα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-03-16 18:36 #267
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Αφου δεν διορθωνονται ουτε επεμβατικα...
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-03-16 01:21 #268
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου δεν διορθωνονται ουτε επεμβατικα...
    Το ίδιο μου είχε επιβεβαιώσει και ο Dr.Ανδρέας Φουστάνος,για όποιον έχει ακόμη ελπίδες ότι μπορούν να <<σβηστούν>>
    Κάποιες ανέκδοτες απόψεις έλεγαν πως η χρήση Α.Ο ανανέωνε το δέρμα και πίστευαν (λαθεμένα) ότι υπήρχε λύση στο πρόβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-03-16 14:36 #269
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα. Μέσα σε 5 μήνες αφού το χέρι μου πήρε 2 εκατοστά εμφανίστηκαν ξαφνικά ραγαδες στο εσωτερικό του δικέφαλου. Δεν είναι μεγάλες λα μικρές και πολλές. Είναι ακόμα κόκκινες. Άκουσα ότι μπορούν να φύγουν πριν περάσει μήνας με διάφορες θεραπείες με αλειφες. Ισχύει; Και Γιατι οι ραγαδες εμφανίστηκαν μόνο στο ένα χερι; Παίζει ρόλο κάτι άλλο εκτός της διόγκωσης;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-03-16 14:47 #270
    Banned
    Εγγραφή
    07-04-2014
    Μηνύματα
    77
    Προεπιλογή
    Δεν θα φύγουν ποτέ. Κλάψε. Οι ραγάδες είναι τα παράσημα του σφίχτη-αρσιβαρίστα.Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μην αυξομείωνεις το βάρος σου απότομα και τις χειροτερέψεις. Όταν περάσει καιρός θα γίνουν άσπρες αλλά και πάλι θα φαίνονται.Είμαι παθών χρόνια τώρα και τα ξέρω. Ακόμα και επαγγελματίες της IFBB είναι γεμάτοι σε στήθος,ώμους, χέρια παρόλα τα μαυρίσματα και τις κρέμες που βάζουν.Είναι κάτι που από την στιγμή που φορτώνεις κιλά και μέγεθος στο σώμα σου θα πρέπει να συμβιβαστείς.Εκτός και αν κάνεις σταδιακά αλλαγές δηλαδή πάρα πολύ αργά. Χρόνια και δεκαετίες αργά. Τότε και μόνο τότε κάποιος μπορεί να μην βγάλει ραγάδες.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 18 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 816171819 ΤελευταίαΤελευταία