Σελίδα 1 από 20 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 295
  1. 17-09-10 05:43 #1
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή Βραχιολι Ampli5
    Το ολο θεμα εχει να κανει με ενα συγκεκριμένο μέταλλο που ειναι τοποθετημένο σε αξεσουαρ το οποιο εξισορροπεί την ηλεκτομαγνητικη συχνοτητα του σωματος μας σε κυτταρικο επιπεδο με σκοπο την βελτιστει αποδοση μας.(εχω διαβασει και σε σιτε του εξωτερικου οτι η τεχνολογια αυτη δουλευει και για το λογο αυτο σας το παραθετω να το συζητήσουμε.)






    Ampli5 - Επιστήμη:
    Κάθε αντικείμενο σε αυτόν τον πλανήτη, είτε είναι ζωντανό είτε άψυχο (όπως ένας βράχος), έχει μία ηλεκτρική συχνότητα που μπορεί να μετρηθεί με ακρίβεια. Η Ηλεκτρική συχνότητα μετράται από την καταμέτρηση του αριθμού των περιστατικών σε επανάληψη σε τρέχουσα ροή ανά δευτερόλεπτο. Η μονάδα αυτή ονομάζεται Hertz (Hz) και για την ευκολία αυτή ορίζεται σε πολλαπλάσιες μονάδες όπως: KHz, MHz, GHz και THz. Όταν αναφερόμαστε σε ζώντες οργανισμούς η σωστή μονάδα μέτρησης της συχνότητας είναι τα Megahertz MHz, η οποία ισούται με 106 Hz.

    Έχει επίσης ανακαλυφθεί ότι η γενική ανθρώπινη υγιεινή συχνότητα είναι εντός του εύρους των 62-72 Hz και όταν πέφτει σε χαμηλότερα επίπεδα επιτρέπει την εμφάνιση διάφορων ασθενειών. Όταν η συχνότητα πέφτει, το ανοσοποιητικό σύστημα είναι σε κίνδυνο. Για παράδειγμα, στο επίπεδο των 58 Hz, ασθένειες όπως το κρύο και η γρίπη είναι πιθανότερο να εμφανιστούν. Με πολύ χαμηλότερα επίπεδα (42 Hz) ο Καρκίνος εμφανίζεται στον άνθρωπο. Οι επιστήμονες άρχισαν να εξερευνούν άλλα στοιχεία εκτός από την καθαρή συχνότητα δηλαδή την μέτρησή σε Hz. Με πολλές ασθένειες η κυματομορφή και η σάρωση του μήκους κύματος έχει κάνει μια τεράστια διαφορά στο συνολικό αντίκτυπο. Παθογόνοι παράγοντες έχουν χαμηλή συχνότητα. Ρύποι - δύο σωματιδίων και ακτινοβολία (EMF) - χαμηλώνουν μια υγιή συχνότητα. Μεταποιημένα και κονσερβοποιημένα τρόφιμα με συχνότητα μηδέν μπορεί να μειώσει κατά πολύ την συχνότητα ενός ατόμου.

    Πως δουλεύει το Ampli5;

    Το Ampli5 επιταχύνει τον ενεργειακό τομέα μας ,εξαλείφοντας τα περιστασιακά ή και μόνιμα αρνητικά φορτία από το σώμα μας, και το εξισορροπεί . Είμαστε όλοι ηλεκτρομαγνητικά όντα. Το ανθρώπινο σώμα λαμβάνει υπόψη την ηλεκτρική αγωγιμότητα του σώματος , στην ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία από το περιβάλλον του, την οποία προσελκύει το σώμα μας. Συχνότητα ορίζεται ως μια μετρήσιμη μονάδα ηλεκτρικής ενέργειας , που είναι σταθερή μεταξύ δύο σημείων. Αν υπάρχει μια συχνότητα, υπάρχει επίσης ένα ηλεκτρομαγνητικό δυναμικό. Είμαστε επηρεαζόμενοι από την μαγνητική δραστηριότητα (ή έλξης), από τις συχνότητες που περιβάλλουν την καθημερινή μας ζωή και επηρεάζουν την καλή διαβίωση μας. Όλα έχουν μια ηλεκτρική συχνότητα που μπορεί να μετρηθεί σε Hertz. Όλα τα συστήματα βασίζονται σε ηλεκτρομαγνητική ενέργεια. Κάθε κύτταρο στο σώμα μας παράγει ηλεκτρομαγνητικό πεδίο. Ολόκληρο το σύμπαν αποτελείται από ενέργεια, κάθε πέτρα, κάθε πλάσμα ακόμη και η ίδια η γη . Συνθετική ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία , δεν είναι η μόνη πηγή διάσπαρτων φωτονίων στο περιβάλλον. Το πρόβλημα τώρα είναι τα ανησυχητικά ηλεκτρομαγνητικά πεδία ενέργειας , που στο παρελθόν δεν υπήρχαν, όπως τα κινητά τηλέφωνα, φούρνοι μικροκυμάτων, φορητοί υπολογιστές , και πολλά άλλα ... Ο επιστήμονας Nikola Tesla με την έρευνά του κατέληξε προ πολλών ετών ανακάλυψε ότι αν εξαλειφθούν εξωτερικές συχνότητες που επηρεάζουν το σώμα μας ,θα έχουμε μεγαλύτερη αντοχή έναντι των ασθενειών .Η τεχνολογία Ampli5 εμποδίζει την διείσδυση των ηλεκτρομαγνητικών πεδίων στο σώμα μας. Έτσι, η φυσική ισορροπία σε κυτταρικό επίπεδο αποκαθίσταται . Τα Ampli5 προϊόντα επαναφέρουν το σώμα σας πίσω στην αρχική ισορροπία .

    Ampli5 - Υγεία

    Όταν μια ενέργεια εισάγεται στο σώμα η οποία ανεβάζει λίγο την συχνότητα του και το επαναφέρει σε ένα υγιές επίπεδο, τότε αποκομίζουμε πολλά οφέλη συμπεριλαμβανομένων ανακούφιση του πόνου από:

    * Αρθρίτιδα
    * Fibromyalgia
    * Σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα
    * Βλάβη στο Ισχιακό νεύρο
    * Ισχίου και άλλες αρθρώσεις

    Εκτός από την αισθητή μείωση του πόνου από αυτές και πολλές άλλες πηγές, οι χρήστες της Ampli5 Τεχνολογίας αναφέρουν επίσης δραματικές αυξήσεις στην δύναμη, την ισορροπία, στην ενεργειά τους και βελτιωμένη απόδοση σε μια ποικιλία από αθλήματα όπως: μαζορέτες, γυμναστική, ποδόσφαιρο, μπέιζμπολ , μπάσκετ, γκολφ, ποδόσφαιρο και ο κατάλογος συνεχίζεται.

    Εμείς δεν ισχυρίζόμαστε ότι τα προϊόντα είναι ένα θαυματουργό φάρμακο. Αλλά χιλιάδες που τα φορούν αναφέρουν ότι αισθάνονται τα οφέλη από την εισαγωγή του το 2008. Η Ampli5 τεχνολογία έχει δοκιμαστεί σε όλες τις ηλικίες και αποδείχθηκε αποτελεσματική για την αντιμετώπιση των άμεσων επιπτώσεων της ηλεκτρομαγνητικής ρύπανσης σε όλα τα κοινωνικά στρώματα.

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tasos Green : 21-09-10 στις 19:00
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-09-10 02:25 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    εγω τάσο το φοράω εδω και ενα μήνα, ίσως και περισσότερο συνέχεια στο χέρι , όντως κάνει δουλεια σ αυτα που υπόσχετε και το κυριοτερο είναι αποτέλεσμα πολυετούς έρευνας και το εγκρίνουν γνωστοί γιατροί και επιστήμονες , όπως και αθλητές , γιατι πέρα απο την εφαρμογή και τα στοιχεία που μου έδωσε ο εισαγωγέας και αποκλειστικός αντιπρόσωπος ελλάδας κύπρου ,γιατι μου έδειξε στην πράξη κάποια στοιχεία που να αποδεικνύουν την δράση του , υπάρχουν πληροφορίες και στο ίντερνετ για το συγκεκριμένο .

    θα βρούμε επιπλέον στοιχεία και θα βάλουμε σ αυτο το τοπικ για το συγκεκριμένο προιόν , που μακάρι να δείχνουν τα στατιστικα ότι έχει αποτελέσματα παντού και που ξέρουμε μπορεί να γίνει και αναπόσπαστο αξεσουάρ κάθε ανθρώπου , αν αποδεδειγμένα βοηθάει σε όλους
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-09-10 04:04 #3
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Βρηκα πολλες πληροφοριες και ερευνες που με ενουν πισει αρκετα μπορω να πω... το προιον αυτο δουλευει.... και στο κατο κατο τοσες βλακιες περνουμε οπως λες σε ενα σε ενα κομματι μεταλλο θα κολλήσουμε! (το μονο προβλημα μου ειναι με τον εισαγωγέα.. θελω να τον ρωτησω καποια πραγματα και να παραγκειλω και κατι αλλα δεν σηκώνουν το τηλεφωνο..)
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-09-10 19:09 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tasos Green Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρηκα πολλες πληροφοριες και ερευνες που με ενουν πισει αρκετα μπορω να πω... το προιον αυτο δουλευει.... και στο κατο κατο τοσες βλακιες περνουμε οπως λες σε ενα σε ενα κομματι μεταλλο θα κολλήσουμε! (το μονο προβλημα μου ειναι με τον εισαγωγέα.. θελω να τον ρωτησω καποια πραγματα και να παραγκειλω και κατι αλλα δεν σηκώνουν το τηλεφωνο..)

    θα περάσει απο το γυμναστήριο τασο και θα τον ρωτήσω γιατι θέλω να μου αφήσει μερικά κομμάτια , είναι πολλά άτομα που θέλουν να το πάρουν και ρωτάν
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-09-10 21:21 #5
    Το avatar του χρήστη paulakos

    Εγγραφή
    08-03-2010
    Περ.
    Ροσγουελ
    Μηνύματα
    336
    Προεπιλογή
    Παιδια κατι εχω ακουσει και εγω απο εναν φιλο μου αλλα τι τιμες παιζουνε???
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-09-10 21:33 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paulakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια κατι εχω ακουσει και εγω απο εναν φιλο μου αλλα τι τιμες παιζουνε???

    αυτο είχε 40 ευρω τιμή καταλόγου , τα καινούρια που βγήκαν είναι απίστευτα απο ποιότητα και εμφάνηση σε σχέση με τα πρώτα που ήταν πολύ απλή κατασκευή και αυτα βγαίναν 5 ευρώ παραπάνω , αλλα ο εισαγωγέας που μιλήσαμε είπε θα κρατήσει την τιμή στα ίδια επίπεδα μόνο και μόνο να γίνει γνωστή η δράση του και να μην είναι αποτρεπτική και λόγω κρίσης οικονομικής η τιμή .

    εγω ενω το φοράω παρήγγειλα απο τα καινούρια που έχουν πιο ωραίο ντιζάιν και καλλήτερο κούμπωμα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-09-10 22:15 #7
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    ενδιαφερον προιον.Ξερετε αν υπαρχει σε καταστηματα???
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-09-10 11:14 #8
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Aν προκειται για ΧΑΛΚΙΝΟ βραχιολι,το φορουσε η μανα μου πριν απο 20 χρονια για τους ρευματισμους και τα αρθριτικα!Το πουλουσαν στα φαρμακεια.Κανει δουλεια,αλλα οχι θαυματα.Αν ειναι αλλο μεταλλο δεν ξερω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-09-10 14:55 #9
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενδιαφερον προιον.Ξερετε αν υπαρχει σε καταστηματα???
    δεν πωλείται σε καταστηματα μονο απο τον αντιπροσωπο.... μπες google γραψε ampli5 και εκει εχει τηλεφωνο στην σελιδα...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LION Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν προκειται για ΧΑΛΚΙΝΟ βραχιολι,το φορουσε η μανα μου πριν απο 20 χρονια για τους ρευματισμους και τα αρθριτικα!Το πουλουσαν στα φαρμακεια.Κανει δουλεια,αλλα οχι θαυματα.Αν ειναι αλλο μεταλλο δεν ξερω.
    και μενα την πρωτη φορα που το ειδα κατι τετοιο μου περασε απο το μυαλο αλλα ειναι τελειως διαφορετικο το μεταλλο και οι ιδιοτητες... εννοειται πως ουτε αυτο κανει θαυματα αλλα βοηθαει σε τομεις που δεν μπορει να σε βοηθησει κατι αλλο... δεν υπαρχει αλλο αντικειμενο που να εξισσοροπει την μαγνητικη συχνοτητα των κυτταρων και να αυξανει την αποδοτητκοτητα σου σε κυταρικο επιπεδο....
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-09-10 17:59 #10
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Αν και γενικά είμαι επιφυλακτικός σε κάτι τέτοια, αυτο φαίνεται ενδιαφέρον.

    Για να δούμε...

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-09-10 18:03 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο LION Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν προκειται για ΧΑΛΚΙΝΟ βραχιολι,το φορουσε η μανα μου πριν απο 20 χρονια για τους ρευματισμους και τα αρθριτικα!Το πουλουσαν στα φαρμακεια.Κανει δουλεια,αλλα οχι θαυματα.Αν ειναι αλλο μεταλλο δεν ξερω.

    όπως είπε και ο τάσος καμία σχέση με αυτα τα βραχιόλια και γω στην αρχή κάτι τέτοιο νόμισα , αλλα δεν έχει ούτε μαγνήτες ούτε με χαλκό είναι έρευνα τουλάχιστον 40 ετών και μάλιστα πρίν λίγο κάναμε ενα τέστ με ένα παιδί στο γυμναστήριο που έκανε πλάτη και είδαμε ότι με το ζόρι έβγαλε 8 επαναλήψεις και μετα απο 1,5 λεπτο διάλειμα , δοκίμασε φορώντας το και έκανε 12 επαναλήψεις.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-09-10 18:28 #12
    Το avatar του χρήστη LION

    Εγγραφή
    27-05-2010
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    491
    Προεπιλογή
    Αν ηταν πρωταπριλια θαλεγα πλακα κανετε!!!Τι ειναι αυτο παλι!Απο τον πλανητη Κρυπτον ειναι το μεταλλο!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-09-10 18:32 #13
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    ειμαι κι εγω πολυ επιφυλακτικη σ αυτα....δεν τα πολυπιστευω...
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-09-10 18:45 #14
    Προεπιλογή
    συμφωνω και εγω με τον ηλια.δουλευει!βασικα και εγω για την ακριβεια το ειδα πριν κανα μηνα απο τον αδερφο μου που το εφερε απο καπου που το αγορασε στις διακοπες που ειχε παει.για την αληθεια οταν το ειδα να το φοραει στο ποδι τον κοροιδευα,αλλα οταν μου ειπε να το τεσταρουμε απανω του με καποιες κινησεις δυναμης που θα ασκουσα σε καποια σημεια στο σωμα του.....πειστηκα!!αλλα για να πω την αληθεια...δεν ψηνομαι και να το αγορασω.αυτο τωρα ειναι και στην κριση του καθενος.παντως εχει αποτελεσμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-09-10 18:55 #15
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και γενικά είμαι επιφυλακτικός σε κάτι τέτοια, αυτο φαίνεται ενδιαφέρον.

    Για να δούμε...

    ΜΒ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι κι εγω πολυ επιφυλακτικη σ αυτα....δεν τα πολυπιστευω...
    ολλες οι αποψεις δεκτες αλλωστε για να το αξιολογησουμε το ποσταρα...... και εγω στην αρχη ειχα πολλες επιφυλαξεις εως και δυσπιστια θα ελεγα.... το εψαξα αρκετα μονος μου ειδα οτι οντος δουλευει και ειπα να το μοιραστώ μαζι σας... το ξαναλεω για να μην παρεξηγηθω θαυματα δεν κανει αλλα και ενα ποσοστο 4-5% στην αποδοση να εχεις ειναι και αυτο βελτιωση...
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 20 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία