Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 32
  1. 28-09-10 23:27 #16
    Προεπιλογή
    αν ειναι να παιρνεις μετα την προπονηση σου , παιρνε μονο αυτην...ουτε φρουτα ουτε τπτ αλλο αρκετα εχει απο μονη της μεσα >.< .... οχι και πεταμα στον καδο και συ μαν.... αν μπορεις πλασαρε το σε κανα φιλαρακι σου π δν ξερει πολλα πολλα στη μιση τιμη να παρεις γουει κατευθειαν γτ αν δν κανω λαθος την πηρες κ εσυ πανακριβη την κουτα !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-09-10 00:59 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν μπορεις πλασαρε το σε κανα φιλαρακι σου π δν ξερει πολλα πολλα στη μιση τιμη να παρεις γουει κατευθειαν γτ αν δν κανω λαθος την πηρες κ εσυ πανακριβη την κουτα !!
    Ε όχι και στη μισή... δεν είσαι γεννημένος για business loukiss! Άμα είναι να την πουλήσει θα την πουλήσει στην τιμή που την πήρε τουλάχιστον, μην πω και παραπάνω! Τώρα αν είναι φίλος του ο άλλος, εκεί δεν κάνουμε τέτοια. Αχρησιμοποιήτη είναι ούτως ή άλλως, κρίμα να έχει χασούρα το παιδί...
    You 're not training to win friends.
    You 're not training to look pretty.
    You 're not training to stare some chick's ass (well... sometimes).
    You know why you 're training. And if you don't, then get the hell out because you 're just taking up space... This is heavy duty.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-09-10 01:43 #18
    Προεπιλογή
    70 ευρω εδωσα παιδια για την gainer..αφηστε..πηρα και τη μεγαλη ο εξυπνος..τελος παντων..να τη πουλησω μαλλον δεν μπορω θα τη χρησiμοποιω που και που ως μεταπροπονητικο..ελπιζω να μη μου δημιουργησει προβλημα..παω για whey επειγοντως!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-09-10 01:45 #19
    Προεπιλογή
    α!παω και για ζυγαρια οπωσδηποτε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-12-11 23:00 #20
    Προεπιλογή διατροφη για ογκο
    καλησπερα παιδια.θα ηθελα να αναρτησω τη διατροφη ογκου που εχω και να μου ειτε αν μπορειτε τις γνωμες σας.ειμαι 1.77 75 κιλα.τα γευματα μου δεν ειναι πολλα τελευταια λογω ελλειψης χρονου αλλα οι ποσοτητες εινι λιγο μεγαλυτερες.πρωτο γευμα πιτακι βρωμης με 5 ασπραδια και 2 ολοκληρα αυγα,90 γραμμαρια κουακερ,λιγη κανελα και μελι
    προπονηση
    μεταπροπονητικο πιτακι βρωμης 5 ασπραδια 2 ολκληρα αυγα,120 γραμμαρια κουακερ,λιγο μελι και κανελα
    γευμα 3 140 γραμμαρια κοτοπουλο ειτε μοσχαρι με 240 γραμμαρια ρυζι και σαλατα με 20 γραμμαρια ελαιολαδο
    γευμα 4 350 γραμμαρια γιαουρτι και 20 γραμμαρια αμυγδαλα και 10 γραμμαρια σταφιδες

    αυτο ειναι το προγραμμα μου,αλλα τωρα τελευταια τρωω και ενα επιπλεον γευμα πραγμα που πιστευω οτι ειναι υπερβολικο.τι πιστευετε εσεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-12-11 23:17 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JOHN65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια.θα ηθελα να αναρτησω τη διατροφη ογκου που εχω και να μου ειτε αν μπορειτε τις γνωμες σας.ειμαι 1.77 75 κιλα.τα γευματα μου δεν ειναι πολλα τελευταια λογω ελλειψης χρονου αλλα οι ποσοτητες εινι λιγο μεγαλυτερες.πρωτο γευμα πιτακι βρωμης με 5 ασπραδια και 2 ολοκληρα αυγα,90 γραμμαρια κουακερ,λιγη κανελα και μελι
    προπονηση
    μεταπροπονητικο πιτακι βρωμης 5 ασπραδια 2 ολκληρα αυγα,120 γραμμαρια κουακερ,λιγο μελι και κανελα
    γευμα 3 140 γραμμαρια κοτοπουλο ειτε μοσχαρι με 240 γραμμαρια ρυζι και σαλατα με 20 γραμμαρια ελαιολαδο
    γευμα 4 350 γραμμαρια γιαουρτι και 20 γραμμαρια αμυγδαλα και 10 γραμμαρια σταφιδες

    αυτο ειναι το προγραμμα μου,αλλα τωρα τελευταια τρωω και ενα επιπλεον γευμα πραγμα που πιστευω οτι ειναι υπερβολικο.τι πιστευετε εσεις?
    Μπορείς να τρως αυτά κάθε μέρα για μερικούς μήνες; ΟΧΙ!

    Οπότε ακολούθησε τον οδηγό μου για σίγουρα αποτελέσματα!

    1) Υπολόγισε Basal metabolic rate
    2) Υπολόγισε TDEE
    3) Πρόσθεσε +500 θερμίδες στο TDEE σου
    4) Υπολόγισε τα μάρκο σου 40:40:20 (protein/carbs/fat)
    4) Κατέγραφε τι τρώς (www.myfitnesspal.com) και make sure ότι χτυπάς τα μάκρο σου
    4) ??
    5) Όγκος!

    PS. Το νούμερο τον γευμάτων δεν παίζει ρόλο, εγώ τρώω 3 την ημέρα πχ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 05-12-11 στις 23:20
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-12-11 00:05 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Keirox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να τρως αυτά κάθε μέρα για μερικούς μήνες; ΟΧΙ!

    Οπότε ακολούθησε τον οδηγό μου για σίγουρα αποτελέσματα!

    1) Υπολόγισε Basal metabolic rate
    2) Υπολόγισε TDEE
    3) Πρόσθεσε +500 θερμίδες στο TDEE σου
    4) Υπολόγισε τα μάρκο σου 40:40:20 (protein/carbs/fat)
    4) Κατέγραφε τι τρώς (www.myfitnesspal.com) και make sure ότι χτυπάς τα μάκρο σου
    4) ??
    5) Όγκος!

    PS. Το νούμερο τον γευμάτων δεν παίζει ρόλο, εγώ τρώω 3 την ημέρα πχ.
    Αυτο δεν το εχω ξανακουσει...πιστευω πως ειναι πιο ευκολο να παιρνεις καθημερινα 3.000-4.000 θερμιδες μοιρασμενες σε 6 γευματα και καλυτερο για τον οργανισμο που περνει σχεδον καθ ολη τη διαρκεια της ημερας τα απαραιτητα θρεπτικα συστατικα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-12-11 00:09 #23
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δες μια εδω..

    3 Γευματα Vs 6 Γευματα

    σε γενικες γραμμες αυτο για τα γευματα οντως δεν ισχυει..συμφωνω με τον Keirox
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-12-11 01:29 #24
    Προεπιλογή
    μολις εχω περισσοτερο χρονο σε λιγο καιρο θα αυξησω τον αριθμο των γευματων μου,αυτο ειναι σιγουρο.προς το παρον ομως δεν μπορω οποτε θα μεινω στα 4..ελπιζω τουλαχιστον οι ποσοτητες να ειναι οι σωστες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-12-11 06:45 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    δες μια εδω..

    3 Γευματα Vs 6 Γευματα

    σε γενικες γραμμες αυτο για τα γευματα οντως δεν ισχυει..συμφωνω με τον Keirox
    προσωπικα προτιμω το πογραμμα μου να εχει 6 γευματα...αισθανομαι 100% ενταξει και μπορω πιο ευκολα να ακολουθησω κατα γραμμα το προγραμμα μου..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-04-13 20:57 #26
    Προεπιλογή γνωμες για διατροφη γραμμωσης
    καλησπερα παιδες......ειμαι 1.77 84 κιλα 14-15% λιπος και εχω ξεκινησει εδω και μια εβδομαδα υποθερμιδικη διατροφη.......οι θερμιδες που καταναλωνω ειναι 2430 οπου εχω 35% υδατανθρακα(213 γρ) 40% πρωτεινη(243 γρ) και 25 %λιπος(68 γρ).....αναλογα με τις ημερες προπονησης και τη δυσκολια της αυξομειωνω τις ποσοτητες υδατανθρακα-λιπους....

    κανω αεροβια χαλαρη το πρωι νηστικος 3 με 4 φορες την εβδομαδα απο 25 λεπτα....

    τα φαγητα που καταναλωνω ειναι βρωμη,αυγα,μπιφτεκια μοσχαρισια η γαλοπουλας,τονο,γιαουρτι απο πρωτεινη
    καφε ρυζι,σπανια ψωμι ολικης,λαχανικα απο υδατανθρακα
    ελαιολαδο,αμυγδαλα,animal omega απο λιπαρα

    σκοπος μου ειναι σε 2.5 μηνες να εχω πεσει σε ενα 11-10% λιπος με ελαχιστη απωλεια μυικης μαζας.... λοιπον απο αποψη θερμιδων τι γνωμη εχετε?τις εχω υπολογισει σωστα η τα εχω κανει σαλατα?πρπει στις τροφες που εχω παραθεσει να προσθεσω και αλλες?η αεροβια ειναι επαρκης για τον στοχο μου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-04-13 21:21 #27
    Προεπιλογή
    γραψε μας με ποιο τροπο υπολογισες τις θερμίδες που χρειαζεσαι κατα ποσο μειωσες και μειωνεις θερμιδες και υδατανθρακεςι λυπαρα, καθως και τα γευματα σου με τα μακρος που βγάζουν( πρωτεινη-υδατάνθρακα-λυπος)
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-04-13 21:59 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aqua_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    γραψε μας με ποιο τροπο υπολογισες τις θερμίδες που χρειαζεσαι κατα ποσο μειωσες και μειωνεις θερμιδες και υδατανθρακεςι λυπαρα, καθως και τα γευματα σου με τα μακρος που βγάζουν( πρωτεινη-υδατάνθρακα-λυπος)
    ναι αδελφε μου,φυσικα...λοιπον το προγραμμα που χρησιμοποιω ειναι το my fitness pal και μεσω αυτου κανω ο,τι αυξομειωσεις χρειαζονται στις θερμιδες μου.οι θερμιδες συντηρησηςμου ειναι 2680 συμφωνα με το προγραμμα και ετσι λοιπον τις μειωσα για αρχη κατα 250.
    τα γευματα μου ειναι τα εξης
    πρωινο 100 γρ βρωμη 3 ολοκληρα αυγα 4 ασπραδια στα οποια βγαινουν περιπου 70 γρ υδ,42 γρ πρω,21 γρ λιπ
    μετα συνηθως προπονηση μεταπροπονητικο 1 σκουπ γουευ και 1 μπανανα

    40 λεπτα μετα 2 μπιφτεκια γαλοπουλα και 200 γρ ρυζι καφε 46 γρ υδα,48 γρ πρ,14 γρ λιπ

    επομενο γευμα 200 γρ ρυζι και μια κονσερβα τονου σε νερο,1 κουταλια ελαιολαδο,μπροκολο 46 γρ υδ,27γρ πρ,15 gr λι
    \επομενο 150 γρ ρυζι 1σκουπ γουευ μπροκολο 37 γρ υδ,28 γρ πρ

    επομενο 2 γιαουρτια 40 γρ πρωτ,15 γρ υδ,8γρ λιπ

    και οτι μενει απο θερμιδες που ειναι συνηθως απο πρωτεινη το καταναλωνω ειτε παλι με γουευ ειτε λιγο γαλα...

    χρησιμοποιω για λιπαρα και το συμπληρωμα ανιμαλ ομεγα.αυτα περιπου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-04-13 22:33 #29
    Προεπιλογή
    αρα εχεις 5 γεύματα και αν καταλαβα καλα γυμναζεσαι πρωί. εγω θα το εκανα το εξης.

    αρχικά 6 γεύματα

    Βρες τα συνολικα γραμμάρια πρωτεινης ανα ημερα. διαιρέσετε τα ισομερος(εν προκειμενου δια 6 ) στα γευματα της ημερας. παιξε με το υδατανθρακα αναλογα με τις μερες που εισαι υψυλα ή χαμηλά. ΑΠο το 4ο γευμα και μετα, υδατανθρακα μονο απο λαχανικα.Εδω βαζεις και τα λιπαρα οξεα. Οσο φτανει στο τελος η ημερα τοσο μειωνονται και οι θερμηδες σου.
    medical 'science' is one of the few areas of study where speculation gets published as fact. Anything that is not a pharmaceutical will kill you!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-04-13 22:43 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aqua_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα εχεις 5 γεύματα και αν καταλαβα καλα γυμναζεσαι πρωί. εγω θα το εκανα το εξης.

    αρχικά 6 γεύματα

    Βρες τα συνολικα γραμμάρια πρωτεινης ανα ημερα. διαιρέσετε τα ισομερος(εν προκειμενου δια 6 ) στα γευματα της ημερας. παιξε με το υδατανθρακα αναλογα με τις μερες που εισαι υψυλα ή χαμηλά. ΑΠο το 4ο γευμα και μετα, υδατανθρακα μονο απο λαχανικα.Εδω βαζεις και τα λιπαρα οξεα. Οσο φτανει στο τελος η ημερα τοσο μειωνονται και οι θερμηδες σου.
    οκ φιλε μου σευχαριστω πολυ....θα ακολουθησω τη συμβουλη σου...τις συνολικεςθερμιδες πιστευεις οτι τις εχω υπολογισει σωστα?την αεροβια πως την βλεπεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία