Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 69 από 69
  1. 21-02-12 15:32 #61
    Προεπιλογή
    Υπάρχει σχετικό θέμα . Πάτα εδώ


    Υ
    .Γ : Το δερματοπτυχόμετρο είναι το πιο φθηνό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-02-12 15:37 #62
    Προεπιλογή
    Έτσι όπως είναι γραμμένος ο τίτλος του θέματος, νόμιζα ότι βγήκε μηχάνημα που μετράει την λύπη και ψάρωσα
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-02-12 15:54 #63
    Προεπιλογή
    Συμφωνα άρα με το άρθρο αυτό που προκύπτει αν εξαιρέσουμε
    Την υποβρύχια και την DXA που είναι η πιο έγκυρες η αμέσως επόμενη που μπορούμε να κάνουμε σπίτι9γιατι οι άλλες δεν)είναι τα δερματοπαχύμετρα...!!!!
    Για πιο λόγο δεν χρησιμοποιούν παντού αυτη την μέθοδο λοιπόν που είναι και η πιο φτηνή και μας βάζουν μηχανήματα με "patch: που εινα ιακ ιπιο ακριβα και πιο αναξοιόπιστα?
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-02-12 02:11 #64
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Saldi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνα άρα με το άρθρο αυτό που προκύπτει αν εξαιρέσουμε
    Την υποβρύχια και την DXA που είναι η πιο έγκυρες η αμέσως επόμενη που μπορούμε να κάνουμε σπίτι9γιατι οι άλλες δεν)είναι τα δερματοπαχύμετρα...!!!!
    Για πιο λόγο δεν χρησιμοποιούν παντού αυτη την μέθοδο λοιπόν που είναι και η πιο φτηνή και μας βάζουν μηχανήματα με "patch: που εινα ιακ ιπιο ακριβα και πιο αναξοιόπιστα?

    που ακριβώς σου βάζουν πατσ; Γιατί συνήθως στα γυμναστήρια έχουν ζυγαριές με joystick . Και η απάντηση σε αυτό που ρωτάς είναι ,επειδή βαριούνται να κάνουν τους υπολογισμούς .
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-02-12 02:57 #65
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Saldi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνα άρα με το άρθρο αυτό που προκύπτει αν εξαιρέσουμε
    Την υποβρύχια και την DXA που είναι η πιο έγκυρες η αμέσως επόμενη που μπορούμε να κάνουμε σπίτι9γιατι οι άλλες δεν)είναι τα δερματοπαχύμετρα...!!!!
    Για πιο λόγο δεν χρησιμοποιούν παντού αυτη την μέθοδο λοιπόν που είναι και η πιο φτηνή και μας βάζουν μηχανήματα με "patch: που εινα ιακ ιπιο ακριβα και πιο αναξοιόπιστα?
    Tα δερματοπτυχόμετρα φαίνονται λιγότερο "επιστημονικά", θέλουν και περισσότερο χρόνο για να υπολογιστεί το λίπος και χρειάζεται και να ξέρεις και πέντε πράγματα για να δουλέψεις τις σχετικές εξισώσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-02-12 12:54 #66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos! Εμφάνιση μηνυμάτων
    που ακριβώς σου βάζουν πατσ; Γιατί συνήθως στα γυμναστήρια έχουν ζυγαριές με joystick . Και η απάντηση σε αυτό που ρωτάς είναι ,επειδή βαριούνται να κάνουν τους υπολογισμούς .
    Εγω 2 φορές εχω κάνει...
    Η μια ηταν τζάμπα και η άλλη 20euro μαζί με δαιτροφή
    Στο γυμναστήριο(τζάμπα)ειχανε μια ζυγαριά ανέβαινεσ με γυμνά πόδια έπιανες και 2 χερούλια και σε μετρούσε..
    Στον δαιτροφολόγο ξάπλωνα μοθ έβαζε 2 πάτσ στο δεξί χέρι αφου τα καθάριζε με οινόπνευμα και άλλα 2 πάτς στο κουτεπιε...Τα καλώδια κατέληγαν σε ενα μηχάνημα φορητό 30Χ10 με 3-4 κουμπιά και μια οθόνη..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα δερματοπτυχόμετρα φαίνονται λιγότερο "επιστημονικά", θέλουν και περισσότερο χρόνο για να υπολογιστεί το λίπος και χρειάζεται και να ξέρεις και πέντε πράγματα για να δουλέψεις τις σχετικές εξισώσεις.
    Εγώ σου λέω οτι δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί πέρα απο ότι λεει το post δηλαδή που μετράς...
    Μπορώ κάπως να μάθω?Είναι δύσκολο?Υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες λάθους?
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-02-12 11:45 #67
    Το avatar του χρήστη flexakis

    Εγγραφή
    08-07-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    247
    Προεπιλογή
    Δερματοπτυχομετρο μαζι με μετρησεις με μεζουρα στο καθε σημειο του σωματος για μενα ειναι ο καλυτερος τροπος,απλα θελει λιγο εξασκηση.
    Οσο για τους υπολογισμους υπαρχουν στο νετ ετοιμες φορμες οπου εσυ βαζεις μονο τις μετρησεις και αυτο υπολογιζει αυτοματα.
    Τα μηχανηματα δεν τα εμπιστευομαι,περσυ επικεσκεφτηκα την FIBO,οπου εκει ειχαν περιπτερα οι μεγαλυτερες εταιριες σχετικα με μηαχηματα μετρησης λιπους κτλ.
    Κανει ενας φιλος τεστ 10% στην μια εταιρια,παμε παραδιπλα σε αλλη ξανακανει 13% !!!
    Και μιλαμε για μηχανηματα αξιας 10.000 euro.
    ISSA Certified Fitness Trainer/Certified Fitness Nutrition

    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-08-12 14:00 #68
    Προεπιλογή
    Συγγνώμη που το ξεθάβω αλλά και αυτοί οι τύποι μου βγάζουν διαφορές. Οι περισσότεροι με βγάζουν 12.1-12.5% b.f. ενώ δύο τρεις στο 8-9 %. (αυτους τους δυο τρεις εμπιστευομαι ). Μια απορία που μου δημιουργήθηκε είναι σχετικά με την ακρίβεια των υπολογισμών όταν δίνεις παραπάνω δεδομένα. Για παράδειγμα στην μέθοδο με μέτρηση 6 σημείων είναι μεγαλύτερο το σφάλμα από αυτό στην μέθοδο μέτρησης 3 σημείων;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-03-13 13:01 #69
    Το avatar του χρήστη GeorgeToumpa

    Εγγραφή
    30-05-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    211
    Προεπιλογή Δερματοπτυχόμετρα Θεσσαλονίκη
    Παιδιά, ξέρετε πού μπορώ να βρω δερματοπτυχόμετρο στην Θεσσαλονίκη; ..και σε τί είδους μαγαζιά; Δεν συνηθίζω να αγοράζω μέσω ιντερνετ οπότε από κατάστημα θέλω.. Ευχαριστώ!
    Φιλικά, Γιώργος
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345