Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 79
  1. 12-10-10 18:39 #16
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τρέχει τίποτα , ακόμα κι έτσι δίνεται η αφορμή να πούμε κάποιες αλήθειες και να δούμε από τι είδους δημοσιογραφία προέκυψε η υστερία και η αρνητική προκατάληψη για την πρωτείνη , τα συμπληρώματα διατροφής και την γυμναστική με βάρη.
    +100000
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-10-10 19:18 #17
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Πρεπει να πω οτι δουλευω σε δημοσιο νοσοκομειο και σε συζητηση που ειχα με τις διαιτολογους μας (νεοτατες κοπελες) προσπαθουσαν να με πεισουν γιατο ιδιο πραγμα.Τους ειχα ζητησει να μου βγαλουν ποση πρωτεινη (απο τροφη παντα,αυγα ,κρεας ,κ.λ.π) θα πρεπει να παιρνω αν κανω 5 -6 γευματα(οπως τωρα).
    Ακουσα διαφορα..μεχρι και οτι αν ειναι δυνατον στα 38 μου..οτι παρασυρομαι απο διαφορους.Ειπαν οτι η προσληψη μεγαλης ποσοτητας πρωτεινης σε φερνει πολυ κοντα σε καρκινο των νεφρων και ειλικρινα προσπαθησαν να με αποτρεψουν.Δεν ξερω τι γνωριζουν παραπανω απλα αναφερω τι μου ειπαν.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-10-10 19:24 #18
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρεπει να πω οτι δουλευω σε δημοσιο νοσοκομειο και σε συζητηση που ειχα με τις διαιτολογους μας (νεοτατες κοπελες) προσπαθουσαν να με πεισουν γιατο ιδιο πραγμα.Τους ειχα ζητησει να μου βγαλουν ποση πρωτεινη (απο τροφη παντα,αυγα ,κρεας ,κ.λ.π) θα πρεπει να παιρνω αν κανω 5 -6 γευματα(οπως τωρα).
    Ακουσα διαφορα..μεχρι και οτι αν ειναι δυνατον στα 38 μου..οτι παρασυρομαι απο διαφορους.Ειπαν οτι η προσληψη μεγαλης ποσοτητας πρωτεινης σε φερνει πολυ κοντα σε καρκινο των νεφρων και ειλικρινα προσπαθησαν να με αποτρεψουν.Δεν ξερω τι γνωριζουν παραπανω απλα αναφερω τι μου ειπαν.
    Εμενα κοντεψαν να με βγαλουν με το ενα ποδι στον ταφο (χτυπα ξυλο) μολις τους ειχα πει οτι παιρνω κρεατινη.Την επομενη φορα πες τις διατροφολογες αυτες οτι περισσοτερες πιθανοτητες εχουν να παθουν κατι τα νεφρα τους απο το αλκοολ και τα τσιγαρα που κανουν παρα απο την πρωτεινη που παιρνεις εσυ!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-10-10 21:13 #19
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρεπει να πω οτι δουλευω σε δημοσιο νοσοκομειο και σε συζητηση που ειχα με τις διαιτολογους μας (νεοτατες κοπελες) προσπαθουσαν να με πεισουν γιατο ιδιο πραγμα.Τους ειχα ζητησει να μου βγαλουν ποση πρωτεινη (απο τροφη παντα,αυγα ,κρεας ,κ.λ.π) θα πρεπει να παιρνω αν κανω 5 -6 γευματα(οπως τωρα).
    Ακουσα διαφορα..μεχρι και οτι αν ειναι δυνατον στα 38 μου..οτι παρασυρομαι απο διαφορους.Ειπαν οτι η προσληψη μεγαλης ποσοτητας πρωτεινης σε φερνει πολυ κοντα σε καρκινο των νεφρων και ειλικρινα προσπαθησαν να με αποτρεψουν.Δεν ξερω τι γνωριζουν παραπανω απλα αναφερω τι μου ειπαν.
    Ζήτα αποδείξεις, π.χ. να σου στείλουν μία έρευνα στο mail σου που να αποδεικνύει τα λεγόμενά τους.

    Σε αντίθεση με το τι πιστεύει ο περισσότερος κόσμός ένα επιστημονικό πτυχίο δεν είναι απόδειξη για έναν ισχυρισμό - ούτε το "το μάθαμε στην σχολή".

    Αν δεν είναι διατεθιμένες να παραθέσουν αποδείξεις για τους ισχυρισμούς τους μάλλον έχουν αρκετά ελλείμματα στις γνώσεις τους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-10-10 13:03 #20
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο adior Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΑΙΔΙΑ SORY ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ.

    Η ΕΡΕΥΝΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΗΔΗ ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΕΙΣ ΣΤΑ ΝΕΦΡΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ.
    Κοίτα που το πέτυχα.....

    Πρεπει να πω οτι δουλευω σε δημοσιο νοσοκομειο και σε συζητηση που ειχα με τις διαιτολογους μας (νεοτατες κοπελες) προσπαθουσαν να με πεισουν γιατο ιδιο πραγμα.Τους ειχα ζητησει να μου βγαλουν ποση πρωτεινη (απο τροφη παντα,αυγα ,κρεας ,κ.λ.π) θα πρεπει να παιρνω αν κανω 5 -6 γευματα(οπως τωρα).
    Ακουσα διαφορα..μεχρι και οτι αν ειναι δυνατον στα 38 μου..οτι παρασυρομαι απο διαφορους.Ειπαν οτι η προσληψη μεγαλης ποσοτητας πρωτεινης σε φερνει πολυ κοντα σε καρκινο των νεφρων και ειλικρινα προσπαθησαν να με αποτρεψουν.Δεν ξερω τι γνωριζουν παραπανω απλα αναφερω τι μου ειπαν.
    Πέρα από αυτό που λέτε για έρευνα, δεν διευκρίνισαν τι εννοούν ακριβώς μεγάλη ποσότητα..
    Έτσι και αλλιώς όμως δεν νομίζω να υπάρχει κάποιου είδους συσχέτιση. Πως δηλαδή κατάφεραν να ζήσουν τρώγοντας κάθε μέρα τεράστιες ποσότητες κρέατος(και όχι άπαχου) τόσοι κτηνοτρόφοι σε κάθε χωριό της Ελλάδας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-10-10 13:33 #21
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Η αμαθεια(ημιμαθεια), ο σκοταδισμος και ο μεσαιωνισμος στα θεματα αυτα υπηρχε, υπαρχει και θα υπαρχει για παντα, μην προσπαθειτε ματαια να το αλλαξετε... Απλα μην ασχολειστε.
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-10-10 13:45 #22
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρεπει να πω οτι δουλευω σε δημοσιο νοσοκομειο και σε συζητηση που ειχα με τις διαιτολογους μας (νεοτατες κοπελες) προσπαθουσαν να με πεισουν γιατο ιδιο πραγμα.Τους ειχα ζητησει να μου βγαλουν ποση πρωτεινη (απο τροφη παντα,αυγα ,κρεας ,κ.λ.π) θα πρεπει να παιρνω αν κανω 5 -6 γευματα(οπως τωρα).
    Ακουσα διαφορα..μεχρι και οτι αν ειναι δυνατον στα 38 μου..οτι παρασυρομαι απο διαφορους.Ειπαν οτι η προσληψη μεγαλης ποσοτητας πρωτεινης σε φερνει πολυ κοντα σε καρκινο των νεφρων και ειλικρινα προσπαθησαν να με αποτρεψουν.Δεν ξερω τι γνωριζουν παραπανω απλα αναφερω τι μου ειπαν.
    γιΑΤΙ ποσοτητα μιλουσαν οτι ειναι επικυνδυνο ?
    γραμμαρια ημερησις ποσοτητας θελω να μας πεις που σου ειπαν .
    γενικα αμα πας πανω απο 3.5 επι το βαρος σου και γω πιστευω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο
    αλα για καρκινο μου ακουγονται λιγο ακυρα ολα αυτα

    ας πουν και ο levrone kAI o block50 που ειναι γιατροι την γνωμη τους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thegravijia : 13-10-10 στις 14:20
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-10-10 13:52 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζήτα αποδείξεις, π.χ. να σου στείλουν μία έρευνα στο mail σου που να αποδεικνύει τα λεγόμενά τους.

    Σε αντίθεση με το τι πιστεύει ο περισσότερος κόσμός ένα επιστημονικό πτυχίο δεν είναι απόδειξη για έναν ισχυρισμό - ούτε το "το μάθαμε στην σχολή".

    Αν δεν είναι διατεθιμένες να παραθέσουν αποδείξεις για τους ισχυρισμούς τους μάλλον έχουν αρκετά ελλείμματα στις γνώσεις τους.

    Δηλαδη αμα σου πω εγω οτι η στην αρθρωση υπαρχει αρθρικο υγρο επειδη ετσι διαβασα στους αταλαντες την ανατομιας δε φτανει?

    Αμα σου πει ο γιατρος οτι εχεις τενοντιδα και πρεπει ξεκουραστεις δε φτανει?

    Αμα σου πει ο πτυχιουχος μηχανικος οτι χαλαζε το μπουζι και πρεπει να βαλεις αλλο δε φτανει?

    Σου λεω οτι η μπριζολα εχει μεσα πρωτεινη δε φτανει?

    Πρεπει ολοι οι καταρτισμενοι σε ενα επαγγελμα ανθρωποι να κουβαλανε μαζι τους τρια μπαουλα ερευνες?



    Μελετας κατι σε καθε πανεπιστημιακο ιδρυμα. Και διαβαζεις βιβλια.Διεθνως αναγνωρισμενα συγγραματα. Αλλα θελεις αποδειξεις εσυ. Οποτε τα βιβλια ειναι αχρηστα, απλα ας μας δωσουνε σε καθε σχολη τρεις φακελους με ερευνες, θα βγουμε ολοι μας καταρτισμενοι επιστημονες.


    Δε ξερω αν υπαρχει, αλλα δε γινεται να βρεθει αποδειξη για το παραμικρο.
    Ανοιγεις την ανοργανη χημεια και βλεπεις οτι το Α ανταγωνιζεται το Β.
    Ανοιγεις την ανατομια και βλεπεις εδω υπαρχει αυτο και εκεινο.
    Δηλαδη αυτο δεν αρκει? Πρεπει να σου φερει την ερευνα και της φωτογραφιες με το πτωμα και τους αλλους να κρατανε το μυ στο χερι για να το δεκτεις?


    Δεν σε καταλαβαινω, πιανει το χερι σου ο γυμναστης σου και σου λεει να εδω ειναι ο δικεφαλος βραχιονιος. Θα του πεις μπα και που το ξερεις, στο μαθαν στη σχολη αυτο δε λεει τιποτα, φερε αποδειξεις?

    Οχι και ελλειματα στις γνωσεις, επειδη δε γινεται να υπαρχουν αποδειξεις για τα παντα. Απο νευροχειρουργους μεχρι φαναρτζηδες, δε βασιζονται ολα τα επαγγελματα σε πεντε ερευνες με αρουραιους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-10-10 14:15 #24
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα κοντεψαν να με βγαλουν με το ενα ποδι στον ταφο (χτυπα ξυλο) μολις τους ειχα πει οτι παιρνω κρεατινη.Την επομενη φορα πες τις διατροφολογες αυτες οτι περισσοτερες πιθανοτητες εχουν να παθουν κατι τα νεφρα τους απο το αλκοολ και τα τσιγαρα που κανουν παρα απο την πρωτεινη που παιρνεις εσυ!!!
    Μήπως εννοείς τα ΠΟΥΡΑπου κάνουν???κυρίως σε βραδυνές βάρδιες???
    -The Fallen Army-
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-10-10 14:27 #25
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Menios Ser1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως εννοείς τα ΠΟΥΡΑπου κάνουν???κυρίως σε βραδυνές βάρδιες???
    x0ax0a0xa0xa αναλογα για τι ειδους πουρα μιλαμε
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-10-10 14:29 #26
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρεπει να πω οτι δουλευω σε δημοσιο νοσοκομειο και σε συζητηση που ειχα με τις διαιτολογους μας (νεοτατες κοπελες) προσπαθουσαν να με πεισουν γιατο ιδιο πραγμα.Τους ειχα ζητησει να μου βγαλουν ποση πρωτεινη (απο τροφη παντα,αυγα ,κρεας ,κ.λ.π) θα πρεπει να παιρνω αν κανω 5 -6 γευματα(οπως τωρα).
    Ακουσα διαφορα..μεχρι και οτι αν ειναι δυνατον στα 38 μου..οτι παρασυρομαι απο διαφορους.Ειπαν οτι η προσληψη μεγαλης ποσοτητας πρωτεινης σε φερνει πολυ κοντα σε καρκινο των νεφρων και ειλικρινα προσπαθησαν να με αποτρεψουν.Δεν ξερω τι γνωριζουν παραπανω απλα αναφερω τι μου ειπαν.
    Εγώ πιστεύω ότι σε φέρνει πολύ κοντά στο να γίνεις Mr Olympia!!!Τί άλλο θα ακούσουμε από αυτούς τους διαιτολόγους ακόμη???Τα πάντα έχουν πεί!
    Το καλύτερο που λένε σε μένα διάφοροι είναι: "Δεν πιστεύω να παίρνεις αυτές τις φουσκωτικές κρεατίνες"!!!
    Υ.Γ. Να σε ρωτήσω,σε ποιό νοσοκομείο δουλεύεις?Κανόνισέ μου ένα ραντεβού σε νυχτερινή βάρδια με αυτές τις νεότατες κοπέλες διαιτολόγους για να τους κάνω ένα ομαδικό ιδιαίτεροπερί κρέατος και πρωτείνης!
    Θα κάνουμε και μπανάναααααααα!!!ΛΙΖΑΑΑΑΑΑΑΑ!
    Το ρίχνουμε στην πλάκα γιατί θα καραφλιάσουμε με αυτά που ακούμε τόσο καιρό!!!
    -The Fallen Army-
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-10-10 14:32 #27
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    x0ax0a0xa0xa αναλογα για τι ειδους πουρα μιλαμε
    Απ'αυτά τα ΓΡΑΜΜΩΜΕΝΑ με τις φλέβες!!!Σόρρυ που γίνομαι και αγενής αλλά τί να κάνω με τις χαζοβιόλες που λένε ο,τι θέλουν!!!
    -The Fallen Army-
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-10-10 14:34 #28
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κάνει κακό στα νεφρά από διατροφικούς παράγοντες είναι η χρόνια υπεργλυκαιμία. το αλκοόλ και πολύ σημαντικό το τσιγάρο από μη διατροφικούς παράγοντες. Περισσότερα εδώ
    Επίσης να προσθέσω και την χρόνια αυξημένη πίεση.Προκαλεί μεγάλη βλάβη στα νεφρά!
    -The Fallen Army-
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-10-10 15:58 #29
    Το avatar του χρήστη hunteranimator

    Εγγραφή
    04-05-2010
    Περ.
    σαλαμινα
    Μηνύματα
    342
    Προεπιλογή
    Για αυτους που φοβουνται τον φανταστικο καρκινο απο την πρωτειηνη θα αναφερω αυτο.


    ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, Η ΛΕΜΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΧΩΡΟ. ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΣΑΝ ΛΕΜΟΝΙΑ. ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΙΤΡΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΟΨΕΙΣ, ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΓΩΘΕΙ ΑΜΕΣΑ Ή ΝΑ ΕΠΞΕΡΓΑΣΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΠΟΤΩΝ, ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΩΝ, ΓΛΥΚΙΣΜΑΤΩΝ, ΚΛΠ. ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΥΤΟ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΑ ΙΣΧΥΡΑ ΑΝΤΙΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΑΝ ΤΟΥ ΑΠΟΔΙΔΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΧΗΜΙΚΕΣ ΙΔΙΟΤΗΤΕΣ, ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΩΤΕΡΟ ΑΥΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΚΥΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΓΚΟΥΣ. ΤΟ ΦΥΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ, ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΣΕ ΚΑΡΚΙΝΟΥΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΟΡΦΩΝ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΡΦΕΣ ΚΑΡΚΙΝΟΥ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΣΑΝ ΕΝΑΝ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΑΝΤΙΜΙΚΡΟΒΙΑΚΟΥ ΕΥΡΕΟΣ ΦΑΣΜΑΤΟΣ, ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΜΟΛΥΝΣΕΩΝ ΤΩΝ ΒΑΚΤΗΡΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΟΓΚΩΝ, ΙΚΑΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗ ΤΩΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΠΑΡΑΣΙΤΩΝ ΚΑΙ ΣΚΟΥΛΗΚΙΩΝ, ΡΥΘΜΙΣΤΗ ΤΗ ΥΨΗΛΗΣ ΑΡΤΗΡΙΑΚΗΣ ΠΙΕΣΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΕΥΡΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ.
    Η ΠΗΓΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ: ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΕΚ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΩΝ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ, ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟ 1970 ΚΑΙ ΣΥΝΑΚΟΛΟΥΘΑ ΕΤΗ.
    ΤΑ ΕΞΑΧΘΕΝΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΗΣΑΝ:ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΑ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΑ ΚΥΤΤΑΡΑ 12 ΤΥΠΩΝ ΚΑΡΚΙΝΩΝ, ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ, ΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ ΚΟΛΟΝ, ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ, ΤΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΗ, ΤΩΝ ΠΝΕΥΜΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΝΓΚΡΕΑΤΟΣ...ΤΑ ΧΗΜΙΚΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΔΕΝΔΡΟΥ ΚΑΤΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ ΔΡΑ 10000 ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΒΡΑΔΥΝΣΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΩΝ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΩΝ ΚΥΤΤΑΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ ADRIAMYCIN, ΕΝΑ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΟ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ, ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΛΟΝ.
    ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΤΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΞΑΓΟΜΕΝΟ ΧΥΜΟ ΛΕΜΟΝΙΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟΝ ΤΑ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΑ ΚΥΤΤΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΔΡΑ ΣΤΑ ΥΓΙΗ ΤΟΙΑΥΤΑ
    ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΥΓΕΙΑΣ, LLC 819N, CHARLES STREET, ΒΑΛΤΙΜΟΡΗ, MD 1201 .

    Ενα απο τα σωστα ειναι.....εαν περνουμε μεγαλες δοσεις πρωτειηνης θα πρεπει να μην ξεχναμε να πινουμε νερα.
    ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ...
    ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ...
    Η ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΤΥΧΕΡΗ...
    ΠΑΘΑΙΝΩ...ΜΕΤΑ ΑΚΟΥΩ...ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ...
    ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ...
    ...ΠΑΘΑΙΝΩ...ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ...ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΩ...ΑΥΤΗ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΣΕΙΡΑ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 13-10-10 16:21 #30
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη αμα σου πω εγω οτι η στην αρθρωση υπαρχει αρθρικο υγρο επειδη ετσι διαβασα στους αταλαντες την ανατομιας δε φτανει?

    Αμα σου πει ο γιατρος οτι εχεις τενοντιδα και πρεπει ξεκουραστεις δε φτανει?

    Αμα σου πει ο πτυχιουχος μηχανικος οτι χαλαζε το μπουζι και πρεπει να βαλεις αλλο δε φτανει?

    Σου λεω οτι η μπριζολα εχει μεσα πρωτεινη δε φτανει?

    Πρεπει ολοι οι καταρτισμενοι σε ενα επαγγελμα ανθρωποι να κουβαλανε μαζι τους τρια μπαουλα ερευνες?



    Μελετας κατι σε καθε πανεπιστημιακο ιδρυμα. Και διαβαζεις βιβλια.Διεθνως αναγνωρισμενα συγγραματα. Αλλα θελεις αποδειξεις εσυ. Οποτε τα βιβλια ειναι αχρηστα, απλα ας μας δωσουνε σε καθε σχολη τρεις φακελους με ερευνες, θα βγουμε ολοι μας καταρτισμενοι επιστημονες.


    Δε ξερω αν υπαρχει, αλλα δε γινεται να βρεθει αποδειξη για το παραμικρο.
    Ανοιγεις την ανοργανη χημεια και βλεπεις οτι το Α ανταγωνιζεται το Β.
    Ανοιγεις την ανατομια και βλεπεις εδω υπαρχει αυτο και εκεινο.
    Δηλαδη αυτο δεν αρκει? Πρεπει να σου φερει την ερευνα και της φωτογραφιες με το πτωμα και τους αλλους να κρατανε το μυ στο χερι για να το δεκτεις?


    Δεν σε καταλαβαινω, πιανει το χερι σου ο γυμναστης σου και σου λεει να εδω ειναι ο δικεφαλος βραχιονιος. Θα του πεις μπα και που το ξερεις, στο μαθαν στη σχολη αυτο δε λεει τιποτα, φερε αποδειξεις?

    Οχι και ελλειματα στις γνωσεις, επειδη δε γινεται να υπαρχουν αποδειξεις για τα παντα. Απο νευροχειρουργους μεχρι φαναρτζηδες, δε βασιζονται ολα τα επαγγελματα σε πεντε ερευνες με αρουραιους.
    Καλό αντεπιχείρημα και καλή ερώτηση , αν και μάλλον υποτιμάς τις έρευνες με αρουραίους . Αν δεν υπήρχαν οι αρουραίοι και τα υπόλοιπα ζώα να γίνουν δοκιμές , πολλές ζωές ανθρώπων δεν θα είχαν σωθεί - διάβασε πώς ανακαλύφτηκε η ινσουλίνη π.χ. Πολλά είδη από ζώα χρησιμοποιήθηκαν στην ανακάλυψη της ινσουλίνης - σε έρευνες που ήταν αδύνατο να χρησιμοποιηθούν άνθρωποι - και σήμερα κάποιοι άνθρωποι ζουν εξαιτίας των ερευνών αυτών.

    Σε αυτά που θέτεις οι απαντήσεις είναι τόσο γνωστές σε όλους που δεν υπάρχει αμφισβήτηση - αν και μερικούς αιώνες πριν και η ίδια ύπαρξη των ατόμων και των μορίων ήταν υπό τεράστια αμφισβήτηση - απλά εμάς μας φαίνονται ότι τα ξέραμε από πάντα γιατί μεγαλώσαμε χωρίς να υπάρχει τέτοιο θέμα στην εποχή μας.
    Το ίδιο και με την Γη, πριν 500+ χρόνια όλοι οι άνθρωποι πίστευαν ότι η γη είναι επίπεδη , απλά αυτή η γνώση μας φαίνεται τόσο δεδομένη που δεν ζητάμε αποδείξεις πια- το ίδιο συμβαίνει και με όσα θέτεις γιατί είναι θέματα που έχουν επαληθευτεί ξανά και ξανά ότι έχουν σταθερή απάντηση.
    Από την άλλη , συχνά προκύπτουν θέματα που είναι πιο νέα και εκεί υπάρχουν αντικρουόμενες γνώμες ακόμα και μεταξύ επιστημόνων χρειάζονται τεκμηρίωση με αποδείξεις , όχι με πτυχία.
    Στα επιστημονικά θέματα δεν υπάρχουν "αυθεντίες", το να έχεις ένα επιστημονικό πτυχίο δεν σε καθιστά πάντα σωστό , μπορεί να έχεις μία μεγαλύτερη πιθανότητα να προσεγγίσεις την αλήθεια αλλά αυτό δεν συμβαίνει πάντα (π.χ Φικιώρης) , γι' αυτό σε σύγχρονα επιστημονικά ζητήματα καλύτερα να ψάχνουμε για αποδείξεις που στηρίζουν μία άποψη.Κανένας ισχυρισμός δεν γίνεται αυτόματα αλήθεια βάσει του ποιός τον πιστεύει.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Andrikos : 13-10-10 στις 17:44
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία