Σελίδα 37 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 273536373839 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 541 έως 555 από 586
  1. 30-07-16 15:49 #541
    Προεπιλογή
    αυτη την περιοδο δεν πηγαινω γυμναστηριο σχεδον καθολου και αραια και που και περισσοτερο με χαλαει το γυμναστηριο που πηγαινω ειναι χαλια χαλασμενα μηχανηματα 2 μερες χωρις ρευμα κλπ. αυτη μου ειπε οτι πρεπει να κανω οπωσδηποτε 3 ωρες αεροβικη στο γυμναστηριο για να δω αποτελεσματα ή τωρα που δεν θελω να πηγαινω γυμναστηριο λογω καλοκαιριου που βαριεμαι μου ειπε να περπατω καθε μερα 40 λεπτα για να δω αποτελεσματα αλλιως δεν προκειται της ειπα να αφαιρεσει καποιους υδατανθρακες αλλα δεν το κανει και σκεφτηκα μηπως τους μειωσω απο μονος μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-07-16 15:49 #542
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fire84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω αυτη μου ειπε οτι θα εχω χασει 7 με 8 κιλα σε 40 ημερες μεχρι σεπτεμβριο 5 με 6. δεν ξερω να φτιαχνω μονος μου διατροφη γι αυτο πληρωσα και εχω προσπαθησει απο το φορουμ
    σε σαραντα μερες σεπτεμβριος ειναιβασικα οσο την διαβαζω τοσο πιο αστεια μου φαινεται φυτικο τυρι εννοει τοφου απο σογια?αν το μοναδικο σου μελημα ειναι να χασεις κιλα δοκιμασε την τι να σου πω
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-07-16 15:52 #543
    Προεπιλογή
    ειμαι 1.65 82 κιλα περιπου μπορει και 80, γυμναστηριο πηγαινω αλλα τωρα βαριεμαι και πηγαινω αραια και που. το οτι θα μου πει οτι κατι δεν εκανα σωστα σιγουρα θα μου το πει. οταν της ειπα οτι δεν πηγαινω γυμναστηριο μου ειπε να προσεχεις παρα πολυ τα γραμμαρια αν δεν πηγαινεις γυμναστηριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-07-16 15:53 #544
    Προεπιλογή
    αυτη την περιοδο μονο το λιπος θελω να χασω
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-07-16 15:54 #545
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fire84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτη μου ειπε οτι πρεπει να κανω οπωσδηποτε 3 ωρες αεροβικη στο γυμναστηριο


    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 30-07-16 στις 15:56
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-07-16 16:06 #546
    Προεπιλογή
    αυτο τι ειναι τωρα; δεν ειπα να μην κανω αλλα δεν ειμαι στη φαση του να πηγαινω συνεχεια γυμναστηριο αλλα ουτε να τρεχω εξω στα παρκα για περπατημα. στην αθηνα περπατω αν οχι παρα πολυ νομιζω πολυ σχεδον καθε μερα. οχι οτι το περπατημα δεν βοηθαει ισα ισα, αλλα δεν εχω τη διαθεση να βγω και να παω 2 χλμ περιπου να βρω το παρκο που θα περπατησω. αλλα διατροφη που να μην χανεις κιλα αν δεν περπατησεις μου ακουγεται λιγο καπως. διοτι ξερω απο γνωστους που χρειαστηκε να κανουν διατροφη για πωλεια λιπους/βαρους και το πετυχαν με διατροφη μονο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-07-16 17:18 #547
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Φιλε αφου δεν σε νοιαζουν γυμναστηρια και απλα θες να χασεις βαρος τοτε ακολουθα την διατροφη που σου δωθηκε, αν στο τελος μεινεις ευχαριστημενος και χασεις οσα κιλα σου ειπε τοτε ξαναπηγαινε ξαναπληρωσε για να σου βγαλει αλλη για να προχωρησεις και να φθάσεις στα επιθυμητα κιλά.
    Εγω πάντως θα πηγαινα 3 φορές γυμναστηριο με εστιαση σε πολυαρθρικές ασκήσεις με 3-4 φορες την εβδομαδα χαλαρο τρεξιματακι και αντιστοιχη διατροφη.

    Αυτο ειναι πανω σε αυτο που σου ειπε η διατροφολογος, τι 3 ωρες αεροβικη.. υπερβολη.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 30-07-16 στις 17:22
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-07-16 17:48 #548
    Προεπιλογή
    Για μένα κάνε τη διατροφή που πλήρωσες αλλά βάλε και λίγο τρέξιμο η περπάτημα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-07-16 18:07 #549
    Προεπιλογή
    Οσο αναφορα την τελευταια προταση σου συμφωνω και ετσι εκανα αλλα τωρα δεν εχω διαθεση για γυμναστηριο και ειδικα σε αυτο που εχω συνδρομη. θελω να χασω κυριως το λιπος και θα προσπαθησω να πηγαινω και για περπατημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-07-16 18:51 #550
    Προεπιλογή
    Φίλε fire84, τα αγαθά κόποις κτώνται. . . Για μένα είναι λάθος να προσπαθείς να χάσεις τα κιλά χωρίς γυμναστική ή έστω χωρίς περπάτημα . Ειδικά για το ύψος και τα κιλά σου. Όσο για το ότι βαριέσαι να πας γυμναστήριο το θεωρώ κάπως. Δηλαδή δε βαριέσαι να μπαίνεις στη διαδικασία να ακολουθήσεις μια τέτοια διατροφή και βαριέσαι να πας 1 ώρα γυμναστήριο την ημέρα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-10-16 22:02 #551
    Προεπιλογή
    Η διατροφη μου

    10.00
    whey+φυστικοβουτυρο
    γαλα με quaker
    1 κουταλια μελι

    14.30
    κοτοπουλο ή μοσχαρι
    ρυζι ή πατατα βραστη
    σαλατα
    βιταμινη D3

    18.30 προπονηση

    μετα την προπονηση
    Whey+κρεατινη+φυστικοβουτυρο
    μπανανα
    γιαουρτι 2%

    21.00
    2 αυγα
    τοστ τυρι γαλοπουλα ντοματα

    10.00
    γαλα με quaker


    ποια ειναι η γνωμη σας ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-10-16 22:40 #552
    Προεπιλογή
    Κατά τη γνώμη μου,αφήνεις πολύ διάστημα μεταξύ των γευμάτων και το βράδυ έχεις βάλει απανωτά 2 γεύματα στις 9 και 10!Να τρως περίπου κάθε 2-3 ώρες και να μην αφήνεις μεγάλα διαστήματα όπως πχ. κάνεις στις 14.30 και μετά τρως μεταπροπονητικά στις 19.30-20.00!Δεν ξέρω τι θα πουν οι άλλοι αλλά εγώ αυτό παρατήρησα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-10-16 19:07 #553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panhell34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά τη γνώμη μου,αφήνεις πολύ διάστημα μεταξύ των γευμάτων και το βράδυ έχεις βάλει απανωτά 2 γεύματα στις 9 και 10!Να τρως περίπου κάθε 2-3 ώρες και να μην αφήνεις μεγάλα διαστήματα όπως πχ. κάνεις στις 14.30 και μετά τρως μεταπροπονητικά στις 19.30-20.00!Δεν ξέρω τι θα πουν οι άλλοι αλλά εγώ αυτό παρατήρησα
    Δεν έχεις άδικο, αλλά δεν είναι υποχρεωτικό να τρως κάθε τρεις ώρες. Για εμένα ο κύριος λόγος για να το κάνει είναι για να νιώθει "γεμάτος" όλη μέρα με ενέργεια, ή άμα είναι λιγούρης είναι καλό να τρώει συχνά ώστε να του φεύγουν οι "παράνομες" επιθυμίες. Τώρα αυτά που λέγονται για τον μεταβολισμό, την ινσουλίνη κλπ, νομίζω ότι είναι μύθος.

    Τσέκαρε εδώ:
    http://www.simplyshredded.com/myth-b...-martinez.html
    http://www.barbellsandbeakers.com/20...ur-metabolism/
    http://www.jonnybowden.com/eat-every-three-hours/
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-10-16 19:42 #554
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fire84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτη την περιοδο δεν πηγαινω γυμναστηριο σχεδον καθολου και αραια και που και περισσοτερο με χαλαει το γυμναστηριο που πηγαινω ειναι χαλια χαλασμενα μηχανηματα 2 μερες χωρις ρευμα κλπ. αυτη μου ειπε οτι πρεπει να κανω οπωσδηποτε 3 ωρες αεροβικη στο γυμναστηριο για να δω αποτελεσματα ή τωρα που δεν θελω να πηγαινω γυμναστηριο λογω καλοκαιριου που βαριεμαι μου ειπε να περπατω καθε μερα 40 λεπτα για να δω αποτελεσματα αλλιως δεν προκειται της ειπα να αφαιρεσει καποιους υδατανθρακες αλλα δεν το κανει και σκεφτηκα μηπως τους μειωσω απο μονος μου
    Φίλε fire φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα έλλειψης κινήτρου(lack of motivation) για το γυμναστήριο. Πρέπει να βρεις έναν τρόπο να έχεις την ψυχολογία και την πειθαρχία για να ακολουθήσεις έναν υγιή και αθλητικό τρόπο που θα σε οφελήσει στο μέλλον(εμφανισιακά και σωματικά). Είναι κρίμα να μην ακολουθείς τους στόχους και να αποδέχεσαι ότι έχεις δεν έχεις όρεξη για προπόνηση. Άμα το γυμναστήριο σου είναι σε τόσο κακή κατάσταση, τότε άλλαξε το. Επίσης είναι πολύ χρήσιμο να αφιερώνεις λίγο χρόνο κάθε μέρα για να κρατάς το ενδιαφέρον σου ζωντανό για το γυμναστήριο. Το ίδιο το φόρουμ μπορεί να παίξει μεγάλο θετικό παράγοντα στην ψυχολογία σου και να σου δώσει κίνητρο για να μην ξεφύγεις από τους στόχους σου. Επίσης μπορείς να διαβάζεις άρθρα σχετικά με το γυμναστήριο/διατροφή, να βλέπεις motivational videos, να διαβάζεις αθλητικά περιοδικά, να μαθαίνεις για ιστορίες body transformation με άτομα που πέτυχαν τρομερά αποτελέσματα με σωστή διατροφή/προπόνηση και πλήρη πειθαρχία. Επίσης μην ξεχνάς τους στόχους, και άμα το κάνεις, καλό είναι να τους ξαναθυμίζεις στον εαυτό σου.

    Ολα αυτά θα σε βοηθήσουν να ξαναβρεις και να κρατήσεις το κίνητρο για να πας σε γυμναστήριο και παράλληλα θα μαθαίνεις καινούργια πράγματα. Θα εμπλουτίζεσαι με καινούργιες γνώσεις μέσα από την καθημερινή ενασχόληση με το άθλημα. Μόνο όφελος θα έχεις από αυτά.

    ΄Πάντως σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να λες ότι βαριέσαι να πας γυμναστήριο, πρέπει να βρεις τρόπο να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα. Όταν το καταφέρεις, θα δεις πόσο απολαυστική εμπειρία θα είναι ο καινούργιος τρόπος ζώης.


    Τώρα όσον αφορά την διατροφή σου, ότι σου είπαν οι άλλοι. Δεν είμαι διατροφολόγος, αλλά με βάση την εμπειρία μου και την δικιά μου διατροφή, μπορώ να σου πω ότι η διατροφή που σου έδωσε δεν είναι 100% bodybuilding. Μήπως δεν τις περιέγραψες καλά τι είδους διατροφή θες; Είπες στον διατροφολόγο σου ότι θες να χάσεις κιλά αλλά και να αυξήσεις την μυική σου μάζα; Γιατί εμένα η διατροφή σου μου φαίνεται ότι είναι κατάλληλη για ένα άτομο που θέλει αποκλειστικά να χάσει μόνο κιλά.
    Τέλος πάντων. Εγώ σου προτείνω να την ακολουθήσεις και όταν χάσεις τα παραπανίσια κιλά σου, τότε να αρχίσεις μια καινούργια διατροφή για ογκο. Λογικά θα κάνεις τακτικές επισκέψεις στον διατροφολόγο σου για να βλέπει την πρόοδο σου. Μόλις τον ξαναδείς πες του ότι θες να αυξήσεις και την μυική σου μάζα, μήπως σου αλλάξει λίγο την διατροφή σου και την κάνει πιο κατάλληλη με βάση τους στόχους σου. Επίσης καλό θα ήταν να διαβάσεις αρκετά άρθρα ή και βιβλία σχετικά με τις διατροφές bodybuilding, ώστε να έχεις μια καλή εικόνα πάνω στο θέμα. Θα κάνεις και πιο ουσιαστικές συζητήσεις με τον διατροφολόγο σου. Τα άρθρα του bodybuilding.gr είναι μια καλή αρχή για να μαθαίνεις κάποια πράγματα.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-10-16 23:22 #555
    Προεπιλογή
    Λοιπον η διατροφη μου ειναι :

    2650 θερμιδες με Υδ/πρωτ/λιπ -> 40%/35%/25% !

    Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 37 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 273536373839 ... ΤελευταίαΤελευταία