Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 32
  1. 19-10-10 15:05 #1
    Το avatar του χρήστη Beefcake

    Εγγραφή
    18-10-2010
    Περ.
    ioannina
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή Ασυμμετρία στο στήθος.
    Εχει αρχιζει και σχηματιζεται το στηθος μου αλλα βλεπω πως το αριστερο μου στηθος ειναι πιο μεγαλο απο το δεξι...Μηπως πρεπει να γυμναζω το δεξι μονο του τις μερες που δεν κανω στηθος ή θα ερθουνε σε ενα κανονικο μεγεθος στη πορεια ?Ξερω πως σχεδον τπτ πανω μας δν ειναι ομοιο αλλα αμα μεγαλωσει το αριστερο λιγο πιο πολυ θα φαινεται ασχημο το μπροστα μερος του σωματος μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-10-10 15:07 #2
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Μονο το στηθος η ολη η αριστερη μερια ειναι μεγαλυτερη?Δλδ χερι,φτερο κλπ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-10-10 15:12 #3
    Το avatar του χρήστη George1993

    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή
    και γω τα ίδια ρε παίδες
    αριστερό στήθος μεγαλύτερο
    τώρα για χέρια δεν μπορώ να κρίνω καποια μεγάλη διαφορά
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-10-10 15:25 #4
    Το avatar του χρήστη Beefcake

    Εγγραφή
    18-10-2010
    Περ.
    ioannina
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή
    Μονο το στηθος.Βσκ η δεξια μου πλευρα ειναι πιο δυνατη,δικεφαλοι τρικεφαλοι κλπ αλλα το στηθος ειναι μικροτερο...Εχω ακουσει πως ειναι ετσι λογω της καρδιας που ειναι στα αριστερα.Τεσπα το θεμα ειναι αν πρεπει να το γυμνασω μονο του ή θα φτιαξει στη πορεια.Any ideas?Nα κανω πιεσεις με αλτηρες(οριζοντιο) και pek dek μονο με το δεξι στηθος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-10-10 15:27 #5
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Εγω πιστευω οτι δεν αξιζει να γυμναζεις μονο το ενα μερος.

    Εδω ολοκληροι Olympia και εχουν ασσυμετριες,αυτο παει να πει οτι δε γινεται τιποτα εαν ειναι γεννετικο.Προσεξε τα χερια διαφορων επαγγελματιων,μερικοι εχουν κορυφωση στο ενα και το αλλο ειναι flat.Μην αγχωνεσαι,ολοι ετσι ειμαστε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-10-10 15:30 #6
    Προεπιλογή
    επ`ουδενι ΜΗ γυμνασεις μονο το ενα.

    και τα δυο μαζι θα τα γυμναζεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-10-10 15:36 #7
    Το avatar του χρήστη chr04

    Εγγραφή
    27-04-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    218
    Προεπιλογή
    Όταν τράκαρα και έσπασα το χέρι μου στην παλάμη όταν έβγαλα το γύψο και ακούμπησα τις δυο παλάμες μου, είδα ότι η παλάμη από το σπασμένο χέρι έχει 'μπει' μέσα. Ρώτησα τον γιατρό και μου λέει το είχες παρατηρήσει άλλη φορά ότι εφάρμοζαν κανονικά; Του λέω όχι. Οπότε μου λέει δεν μπορεί να ξέρεις αν προήρθε από το ατύχημα ή ήταν έτσι από πριν. Δεν υπάρχει απόλυτη συμμετρία στο σώμα.

    Ερώτηση.
    Επειδή έχω παρατηρήσει ότι το αριστερό χέρι είναι πιο αδύνατο από το δεξί, όταν πχ κάνω δικέφαλους, κάνω με τα ίδια κιλά και τα 2 χέρια, και ας δυσκολεύεται το αριστερό περισσότερο ή δεν μπορώ να κάνω τις ίδιες επαναλήψεις. Υπάρχει λόγος να βάλα λιγότερα κιλά στο αριστερό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-10-10 15:50 #8
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chr04 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση.
    Επειδή έχω παρατηρήσει ότι το αριστερό χέρι είναι πιο αδύνατο από το δεξί, όταν πχ κάνω δικέφαλους, κάνω με τα ίδια κιλά και τα 2 χέρια, και ας δυσκολεύεται το αριστερό περισσότερο ή δεν μπορώ να κάνω τις ίδιες επαναλήψεις. Υπάρχει λόγος να βάλα λιγότερα κιλά στο αριστερό;
    Οχι!!!Ετσι θα το κανεις ακομα πιο αδυναμο.Κανονικα,θα ζοριζεσαι λιγο παραπανω για να βγαλεις κανονικα τα κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-10-10 15:56 #9
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Beefcake Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει αρχιζει και σχηματιζεται το στηθος μου αλλα βλεπω πως το αριστερο μου στηθος ειναι πιο μεγαλο απο το δεξι...Μηπως πρεπει να γυμναζω το δεξι μονο του τις μερες που δεν κανω στηθος ή θα ερθουνε σε ενα κανονικο μεγεθος στη πορεια ?Ξερω πως σχεδον τπτ πανω μας δν ειναι ομοιο αλλα αμα μεγαλωσει το αριστερο λιγο πιο πολυ θα φαινεται ασχημο το μπροστα μερος του σωματος μου...
    να κανεις ασκησεις με αλτηρες, με τα ιδια κιλα εννοείτε και στους δυο, και να προσέχεις την τεχνική σου για να βελτιώσεις καπως την εικόνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-10-10 22:27 #10
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να κανεις ασκησεις με αλτηρες, με τα ιδια κιλα εννοείτε και στους δυο, και να προσέχεις την τεχνική σου για να βελτιώσεις καπως την εικόνα.
    Νομίζω δεν υπάρχει σώμα με απόλυτη συμμετρία και ψιλοδιαφορές πάντα θα βλέπεις. Αριστερό χέρι - δεξί χέρι, διαφορα σε εκατοστά, κοιλιακοί αριστεροί δεξιοί, διαφορα και πάει λέγοντας.

    Κανε τα ίδια κιλά σε αριστερό και δεξί και πιστεύω η διαφορα θα αρχίσει να μειώνεται. Όταν κανεις μπάρα, φρόντισε να είσαι στην ίδια ευθεία (η αν έχει κάπου πιο ελαφρώς πιο πολύ βάρος να είναι η αδύναμη μεριά). Στους αλτήρες όπως είπε ο Κατερίνη κανε ίδια κιλά και άρχιζε με το αδύναμο για να κανεις ίδιες επαναλήψεις.

    Το να βάλεις παραπάνω κιλά στο ένα νομίζω είναι η εσχατη λύση και δεν ξέρω κατά ποσο καλά μπορεί να δουλέψει.
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-10-10 00:50 #11
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω φιλε και έχω ξενερώσει!
    Όταν το είχα ρωτήσει στο forum τα παιδιά μου απάντησαν αυτό που λένε και σε εσένα "δεν υπάρχει απόλυτη συμμετρία στο σώμα μας".

    Ευελπιστώ όταν μπω στην γράμμωση να δείχνει κάπως ποιο συμμετρικό

    Μάλιστα έχω παρατηρήσει τον εαυτό μου να "να κλέβει" στις τελευταίες επαναλήψεις και να σηκώνει το μεγαλύτερο βάρος με το αριστερό στήθος, δε ξέρω γιατί έτσι, είναι ποιο δυνατό?!
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-10-10 02:01 #12
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Αυτό το πρόβλημα με το αριστερό στήθος και τον δικέφαλο το είχα κι εγώ στην αρχή,αν και ο αριστερός δικέφαλος ακόμη είναι περίπου 1 πόντο μικρότερος!
    Να έχετε στο νού σας ότι πολλές φορές όταν έχουμε εμμονή με κάτι,όπως με την συγκεκριμένη ασυμμετρία,επειδή το σκεφτόμαστε συνεχώς,μεγενθύνουμε με το μυαλό μας το πρόβλημα και δημιουργούμε από μόνοι μας υπερβολική ανησυχία ενώ δεν χρειάζεται!
    1)ΣΥΜΒΟΥΛΗ:σε ασκήσεις με το ένα χέρι αρχίστε πρώτα με το αδύναμο άκρο(είτε πρόκειται για 2κέφαλο είτε για 3κέφαλο).Ισχύει και για τις εκτάσεις 4κεφάλων,τις πιέσεις ενός ποδιού στην πρέσσα,τις κάμψεις μηρ.2κεφάλων κλπ.,όταν υπάρχει ασυμμετρία ποδιών.
    2)ΠΑΝΤΑ να εκτελούνται οι ασκήσεις με αυστηρό και ελεγχόμενο τρόπο και να υπάρχει κάποιος να ελέγχει την κίνησή μας και να μας διορθώνει αν χρειαστεί!
    -The Fallen Army-
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-10-10 02:21 #13
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Menios Ser1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να έχετε στο νού σας ότι πολλές φορές όταν έχουμε εμμονή με κάτι,όπως με την συγκεκριμένη ασυμμετρία,επειδή το σκεφτόμαστε συνεχώς,μεγενθύνουμε με το μυαλό μας το πρόβλημα και δημιουργούμε από μόνοι μας υπερβολική ανησυχία ενώ δεν χρειάζεται!
    Δεν κατάλαβα τι εννοείς με αυτό?

    Μπορούμε να αυξήσουμε την μυϊκή μας μάζα με το μυαλό?!?
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-10-10 02:47 #14
    Το avatar του χρήστη Menios Ser1985

    Εγγραφή
    13-08-2010
    Περ.
    Karditsa,Greece
    Μηνύματα
    727
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mitsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβα τι εννοείς με αυτό?

    Μπορούμε να αυξήσουμε την μυϊκή μας μάζα με το μυαλό?!?
    Εννοώ ότι,μερικές φορές επειδή σκεφτόμαστε συχνά και περισσότερο απ'όσο πρέπει την αδυναμία μας,αυτή μας φαίνεται πιό έντονη απ'ότι είναι στην πραγματικότητα!
    Δηλαδή μεγενθύνουμε το πρόβλημα με το μυαλό μας,ενώ δεν είναι τόσο σημαντικό!
    Το έπιασες τώρα?
    -The Fallen Army-
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-10-10 03:03 #15
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Menios Ser1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ ότι,μερικές φορές επειδή σκεφτόμαστε συχνά και περισσότερο απ'όσο πρέπει την αδυναμία μας,αυτή μας φαίνεται πιό έντονη απ'ότι είναι στην πραγματικότητα!
    Δηλαδή μεγενθύνουμε το πρόβλημα με το μυαλό μας,ενώ δεν είναι τόσο σημαντικό!
    Το έπιασες τώρα?
    +100
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία