Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 32
  1. 20-10-10 12:20 #16
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Menios Ser1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ ότι,μερικές φορές επειδή σκεφτόμαστε συχνά και περισσότερο απ'όσο πρέπει την αδυναμία μας,αυτή μας φαίνεται πιό έντονη απ'ότι είναι στην πραγματικότητα!
    Δηλαδή μεγενθύνουμε το πρόβλημα με το μυαλό μας,ενώ δεν είναι τόσο σημαντικό!
    Το έπιασες τώρα?
    Ωραιος

    Οταν παμε γυμναστηριο εχουμε πιο σημαντικα πραγματα να σκεφτουμε!!Μη κολλατε στη συμμετρια,αφου το λεγαν και οι αρχαιοι "ουδεις συμμετρικος"
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-10-10 14:57 #17
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Μηπος απλα εχεις περισοτερο λιπος στο αριστερο στιθος και φενετε μεγαλιτερο???γιατι εγω αφτο εχω αλλα στην ουσια το δεξει ειναι μεγαλιτερο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-10-10 23:58 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Menios Ser1985 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ ότι,μερικές φορές επειδή σκεφτόμαστε συχνά και περισσότερο απ'όσο πρέπει την αδυναμία μας,αυτή μας φαίνεται πιό έντονη απ'ότι είναι στην πραγματικότητα!
    Δηλαδή μεγενθύνουμε το πρόβλημα με το μυαλό μας,ενώ δεν είναι τόσο σημαντικό!
    Το έπιασες τώρα?
    swstos
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-10-10 00:46 #19
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Πάντα το ένα άκρο είναι πιο δυνατό από το άλλο. Βέβαια όταν αποκτήσεις ένα σεβαστό όγκο η διαφορά δεν θα φαίνεται...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-10-10 20:15 #20
    Προεπιλογή
    το πιο πιθανο ειναι να εχεις σκολιωση.γι αυτο και το ενα στηθος πιο μεγαλο απ το αλλο.μην σπαταλας τον χρονο σου γυμναζοντας μονο την μια μερια(το εχω κανει και ξερω,αδικος κοπος),γυμνασου κανονικα και μην σε απασχολει η ασσυμετρια,και τι να λεει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-10-10 00:26 #21
    Προεπιλογή
    φιλε μου δεν βαζεις μια φωτογραφια να δουμε καλυτερα για τι πραγμα μιλας?
    Αν το μυαλο σου μεγαλοποιει το προβλημα (αν υπαρχει προβλημα ) ή αν μιλαμε για την κλασικη διαφορα μεταξυ αριστερης και δεξιας πλευρας?

    Για να σου δωσω ενα παραδειγμα , ειμαι αριστεροχειρας και η αριστερη μου πλευρα ειναι ποιο δυνατη (χερι , ποδι κ.τ.λ.)
    επισης αν μετρησω χερια ή ποδια της αριστερης πλευρας ειναι μεγαλυτερα 1-1,5 ποντους.
    φιλικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-10-10 11:55 #22
    Το avatar του χρήστη Beefcake

    Εγγραφή
    18-10-2010
    Περ.
    ioannina
    Μηνύματα
    11
    Προεπιλογή
    η διαφορα ειναι αισθητη αλλα οντως εχω σκολιωση,υπαρχει περιπτωση μολις παρω ενα σεβαστο ογκο να μην φαινεται και τοσο η διαφορα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-10-10 14:39 #23
    Προεπιλογή
    μην σε απασχολει ρε συ..καθεσαι κ αναλωνεσαι σε μικροπραματα..δεν χαθηκε κ ο κοσμος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-12-10 20:12 #24

    Εγγραφή
    28-07-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    12
    Προεπιλογή
    φιλε και σε εμενα αυτο συμβαινει...το αριστερο στηθος ειναι πιο μεγαλο αλλα δεν πολυφαινεται(τωρα...).στην αρχη εκανα ασκησεις μονο στο δεξι στηθος και μπορω να πω οτι παρατηρησα βελτιωση.τωρα υπαρχει μονο αμεληταια περισσοτερη μαζα (ψυλαφιζοντας το)στο κατω μερος και περισσοτερο λιπος το οποιο μαλλον θα φυγει στη γραμμωση.αποτι ειπαν τα παιδια ηταν λαθος που γυμναζα μονο το ενα αλλα τωρα τι να σου πω,κανε ο,τι νομιζεις αλλα παλι μη σε αγχωνει καθολου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-12-10 18:50 #25
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπος απλα εχεις περισοτερο λιπος στο αριστερο στιθος και φενετε μεγαλιτερο???γιατι εγω αφτο εχω αλλα στην ουσια το δεξει ειναι μεγαλιτερο....
    MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM


    κολαστηκα παλι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-12-10 18:53 #26
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marine Εμφάνιση μηνυμάτων
    MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM


    κολαστηκα παλι.
    Πονιρουλη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-02-14 16:53 #27
    Προεπιλογή Προβλημα με το στηθος μου ΣΟΣ
    Γεια σας παιδια.. εχω ενα προβλημα το τελευταιο καιρο με το στηθος μου , που εχω απελπιστη τελιος.. λοιπον.. το τελευταιο διαστημα που πηγαινω για στηθος.. κανω τις ασκησεις μου ωραια και καλα .. ( με σωστη τεχνικη απο οσο μπορω να δω γιατι δεν ειμαι αρχαριος.. ασχολουμαι 2-3 χρονια με τα βαρη + οτι σπουδαζω και Τεφαα και εχω μια εμπειρια πανω στο θεμα του ασκησελογιου) .. την επομεμενη μερα.. στο μυικο πιασιμο νιωθω πιασμενο την μεγαλυτερη πλευρα του στηθους μου...και η μιρκοτερη πλευρα ελαχιστα πιασμενη.. με αποτελεσμα.. να μου δημιοργησει μεγαλη ασσυμετρια στο στηθος.. παλιοτερα δεν μου συνεβεναι αυτο ... πιανοταν και τα δυο το ιδιο... αλλα ειχα κανει για ενα διαστημα καθιστικη ζωη ( χωρις βεβαια να σταματησω απο το γυμ.. ) και νομιζω απο εκει που εγινε.. γερνουν ελαχιστα οι ωμοι μπροστα.. και νομιζω οτι ο δεξις ωμος γερνει περισσοτερο απο τον αλλο.. με αποτελεσμα να γινεται αυτο το πραγμα .. και να δουλευει περισσοτερο ο ωμος και ο τρικεφαλος παρα το στηθος απο την μια πλευρα..εχω βαλει και αλτηρες στο προγραμμα μου.. αλλα και παλι τα ιδια... τι θα μου συμβουλευατε? γιατι ειμαι σε απογμωση πλεον..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-02-14 23:03 #28
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Γεια σου Bodymachine .

    Βλέπεις οπτικά ασυμμετρία ή σε δύναμη - αριθμό επαναλήψεων πχ όταν εκτελείς πιέσεις στήθους με αλτήρες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-02-14 00:30 #29
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    δεν είναι απίθανο η μια πλευρα να πιάνετε περισσότερο α[πο την άλλη , το ένα χέρι να το νιώθουμε καλύτερα απο ότι το άλλο , τον ώμο κτλ , αυτα συμβαίνουν περισσότερο σε άτομα που βρίσκονται στο ξεκίνημά τους και γυμνάζονται περισσότερο σε μηχανήματα

    γιατι σε τέτοιου είδους προβλήματα όταν κάνουμε σε μηχανήματα μπορεί η μία πλευρά να σηκώνει περισσότερο βάρος και η άλλη απλα να συμμετέχει , αυτο όμως με ελεύθερα βάρη δεν μπορεί να γίνει γιατι θα γύρει η βάρκα και αναγκαστικα οι δυνάμεις μεταφέρονται ασύμμετρα
    ενω με τα ελεύθερα βάρη σε ορισμένες βασικές ασκήσεις και οι 2 πλευρές συμμετέχουν αναγκαστικα το ίδιο , εκτός αν υπάρχει κάποιο σκελετικό θέμα , εκεί αλλάζει το πράμα καιμια φορα απο ατύχημα η κάποια κατασκευαστική ανωμαλία , γενετική δηλαδή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-03-14 03:10 #30
    Post
    Το τελευταιο διαστημα εχω παρατηρησει και'γω ασυμετρία, το αριστερο στηθος ειναι μικροτερο απο
    το δεξι. Δεν ειχε διαφορα πριν μερικους μηνες. Παντως νιωθω στις τελευταιες επαναληψεις το δεξι στηθος
    και χερι να δινει περισσοτερη ωθηση. Οι περισσοτερες ασκησεις που κανω στηθος ειναι με μπαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία