Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 54
  1. 25-10-10 17:03 #16
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^καταλαβαμε γιατι μηλας και δεν ειναι πραματα......για πολους (και για μενα) ειναι υπερβολικες οι αθλητριες αυτης της κατηγοριας αλλα εχουμε πει 1000 φορες οτι δεν ειναι σωστο να εκφραζομστε ετσι εφοσων υποτιθετε οτι το αντιπροσοπουμε κιολας μεσα σε αυτο το φορουμ...
    +1000
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-10-10 17:12 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Titanium Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^καταλαβαμε γιατι μηλας και δεν ειναι πραματα......για πολους (και για μενα) ειναι υπερβολικες οι αθλητριες αυτης της κατηγοριας αλλα εχουμε πει 1000 φορες οτι δεν ειναι σωστο να εκφραζομστε ετσι εφοσων υποτιθετε οτι το αντιπροσοπουμε κιολας μεσα σε αυτο το φορουμ...
    έγινε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-10-10 22:32 #18
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Επειδη συνηθως η" ζητηση καθοριζει και την αγορα" ισως θα ηταν καλυτερα για το γυναικειο αθλημα αυτη η εξελιξη. Η κινηση αυτη ισως φερει και περισσοτερες γυναικες πιο κοντα σε αυτο.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-10-10 23:15 #19
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Ωραία εξελιξη,αν πραγματοποιηθει...Γενικα επειδη προαναφερθηκε για δείκτη μαζας κατι τετοιο είναι δυσκολο να οριοθετηθει,ισως μια αναλογία βαρους-υψους που να μην τους επιτρεπει να αναπτυξουν εντονη μυικότητα..
    Συνηθως δίνονται οδηγίες και στους κριτες,αν δηλαδη τις πρωτες φορες καποιες γυναικες δεν "συμμορφωθουν" με τους νεους κανονες και πλασαριστουν στις τελυταιες θεσεις ,ή δεν θα ξανασυμμετασχουν ή θα αλλαξουν και εκεινες ρότα αν θαλουν ναείναι ανταγωνιστικες..
    Φανταστείτε την Iris Kyle εκει που βγαινει πρωτη να πλασαριστεί τελευταια...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-10-10 05:09 #20
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    απόλυτα φυσιολογικό , αυτό πρίν 15 χρόνια ίσως και περισσότερο το λέγαμε με τον ανάργυρο τσοπουρίδη τον πρώτο πρόεδρο της ναββα στην ελλάδα απο το 94 , να κατεργήσουμε το γυναικείο ββ στην ναββα τουλάχιστον και τότε γεννήθηκε η ιδέα σε παγκόσμιο επίπεδο και η ομοσπονδία του φίτνες η WFF παρακλαδι της ναββα ούτως ώστε οι κατηγορίες γυναικών να είναι πιο ελκυστικές και για τις ίδιες τις γυναίκες σαν αθλήτριες και να ταιριάζει περισσότερο στην φύση της γυναίκας .

    γιατι τα πράγματα όπως είναι φυσικό επακόλουθο σε όλα τα αθλήματα είχαν ξεφύγει .
    οι σκληροπυρηνικές πάλι δεν χάσαν το δικαίωμα επιλογής αν και λιγότερες και συμμετέχουν αν υπάρχουν περιπτώσεις επιθυμίας για συμμετοχή , στις κατηγορίες εξτρίμ μπόντυ προαιρετικά βέβαια .

    αν κάτι τέτοιο γίνει και στην ιφββ μόνο κέρδος θα έχει το γυναικειο ββ , δεν είναι και καμια δύσκολη απόφαση , απλα είναι τα πράγματα , το γυναικείο σώμα πάλι θα τραβάει το ενδιαφέρον στο κοινό όχι όμως με την υπερβολή του αλλα με την καλαισθησία του , μιας και μιλάμε για το άθλημα της σωματικής διάπλασης και θα είναι και πιο υγιεινό για τις γυναίκες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-10-10 15:16 #21
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Πιστευω οτι σαν κινηση ειναι πολυ σωστη, μιας κ οι γυναικες εχουν ξεφυγει κ δυστηχως με αυτο το τροπο χανει την ομορφια του σαν αθλημα(αποψη μου βεβαια).
    Θυμαμαι το 2003 οταν ειχα κατεβει σε αγωνες κ ειχα κατεβει bodybuilding με επιασε ο Κ.Λεβεντελης κ μου λεει: Ναντια μην ξανακατεβεις Β.Β, αργα η γρηγορα θα πεθανει το γυναικειο Β.Β, αλλαξε τωρα που ειναι νωρις γιατι ο δρομος το Β.Β ειναι μονοδρομος κ δεν εχει επιστροφη.
    Κ ετσι εγινα fitness girl!!!
    Τοτε εβραζα απο μεσα μου αλλα μετα απο λιγο καταλαβα οτι ειχε δικαιο σε αυτα που μου ειπε.
    Την ιδια χρονια αν θυμαμαι καλα στο ΟLYMPIA δεν ειχε γυναικες κ βγηκαν αληθινά τα οσα μου ειπε...θελανε να αλλαξουνε αυτη τη κατηγορια.
    Βεβαια αυτο δεν κρατησε για πολυ κ οι εταιρειες φροντισαν για αυτο.
    Οποτε τωρα αυτο που καταλαβα εγω ειναι οτι απλα βρηκανε μια μεση λυση για να ειναι ολοι χαρουμενοι
    Εμενα σαν κινηση κ σαν ιδεα μου αρεσει πολυ κ ευχομαι να μην μεινουνε μονο στα λογια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-10-10 15:30 #22
    Το avatar του χρήστη Galthazar

    Εγγραφή
    15-10-2010
    Περ.
    kozani
    Μηνύματα
    2.025
    Προεπιλογή
    πολυ σωστη και λογικοτατη κινηση διοτι τα τελευταια χρονια το πραγμα εχει παραγινει...η θυληκοτητα εχει χαθει απο αυτες τις γυναικες. Οι σωστες αθλητριες πρεπει να μην φτανουν στα ορια της υπερβολης να ειναι πανω κατω κατι σαν την Wendy Rider (την οποια λατρευω!!!!!)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-10-10 17:03 #23
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Συμφωνώ απόλυτα με αυτή την κίνηση.
    Άλλο είναι το πρότυπο αισθητικής για τους άνδρες (χωρίς να σημαίνει πως οι επαγγελματίες bb είναι συνήθως κάτι όμορφο για την πλειοψηφία του κόσμου) και άλλο για τις γυναίκες και δυστυχώς τα τελευταία χρόνια έχουμε φτάσει να κρίνουμε τις γυναίκες με καθαρά ανδρικά κριτήρια (μυικότητα κλπ), αφήνοντας στην άκρη την θηλυκότητα.

    Ελπίζω λοιπόν η κατηγορία αυτή (physique) να μην έχει σχέση με το σημερινό γυναικείο bb και να βλέπουμε καλλίγραμμες αθλήτριες που να αποτελούν και πρότυπο για τη μέση γυναίκα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-10-10 18:10 #24
    Προεπιλογή
    αυτο πιστευω προσβαλλει οσες εχουν φτασει να ειναι στην bodybuilding κατηγορια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-10-10 18:37 #25
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Αποψη μου είναι πως δεν τις προσβαλλει απαραίτητα,απλα τους δειχνουν τις καινουργιες τασεις και επιθυμιες της παγκόσμιας ομοσπονδίας,νομος προσφορας-ζήτησης..
    Μην ξεγελιομαστε,πίσω από αυτες τις κινησεις παντα υπαρχει το εμπορικο συμφερον και σαφως αν οι κατηγορίες γεμιζουν με 50 γυναικες και όχι με 15 επειδη τα στανταρ είναι περισσότερο εφικτα και καλαίσθητα ,ο κόσμος θα το δει πιο θετικα,περισσότερες αθλητριες,περισσότερες χορηγίες,περισσότερο κοινο στους αγωνες,περισσότερο κίνητρο στα γυμναστηρια κτλ...
    Αν παρουμε παραδειγμα ας πουμε πόσες φωτογραφησεις εχουν τα fitness girls στα περιοδικα και πόσες φωτογραφησεις η Iris Kyle (περα από καποια προσωπικη συνεντευξη);
    Στα περιοδικα σε κατι φωτο στις παραλίες ας πουμε ποτε δεν εχω δει να πλαισιωνει εναν pro μια αντίστοιχη pro αλλα καποια χυμωδης κοπελα από τις fitness/figure κατηγορίες...
    Ακομα και τα συμπληρωματα διατροφης αν προκειται για σκληροπυρηνικα τα διαφημιζουν οι αντρες pro ενω αν είναι γυναικειες εκδόσεις ή που τελωσπαντων απευθυνονται σε γυναικες τα διαφημιζουν αθλητριες στυλ Τimea Majorova...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-10-10 19:14 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποψη μου είναι πως δεν τις προσβαλλει απαραίτητα,απλα τους δειχνουν τις καινουργιες τασεις και επιθυμιες της παγκόσμιας ομοσπονδίας,νομος προσφορας-ζήτησης..
    Μην ξεγελιομαστε,πίσω από αυτες τις κινησεις παντα υπαρχει το εμπορικο συμφερον και σαφως αν οι κατηγορίες γεμιζουν με 50 γυναικες και όχι με 15 επειδη τα στανταρ είναι περισσότερο εφικτα και καλαίσθητα ,ο κόσμος θα το δει πιο θετικα,περισσότερες αθλητριες,περισσότερες χορηγίες,περισσότερο κοινο στους αγωνες,περισσότερο κίνητρο στα γυμναστηρια κτλ...
    Αν παρουμε παραδειγμα ας πουμε πόσες φωτογραφησεις εχουν τα fitness girls στα περιοδικα και πόσες φωτογραφησεις η Iris Kyle (περα από καποια προσωπικη συνεντευξη);
    Στα περιοδικα σε κατι φωτο στις παραλίες ας πουμε ποτε δεν εχω δει να πλαισιωνει εναν pro μια αντίστοιχη pro αλλα καποια χυμωδης κοπελα από τις fitness/figure κατηγορίες...
    Ακομα και τα συμπληρωματα διατροφης αν προκειται για σκληροπυρηνικα τα διαφημιζουν οι αντρες pro ενω αν είναι γυναικειες εκδόσεις ή που τελωσπαντων απευθυνονται σε γυναικες τα διαφημιζουν αθλητριες στυλ Τimea Majorova...

    έτσι είναι όπως τα λέει ο πολυνέικος , έτσι κι αλλιώς κι αυτές που ασχολήθηκαν με το σκληρό ββ δεν ήταν αυτα τα επίπεδα στην αρχή , αλλα όπως λέμε τις παράσυρε το ρέμα και ξέφυγαν όπως όλα τα ρεκόρ σε όλα τα αθλήματα ,απλα στο γυναικείο ββ έχει πιο αρνητικές συνέπειες στην εικόνα της γυναίκας η υπερβολική μυικότητα

    και ούτε υποτιμούνται οι σκληροπυρηνικές , μ'αλλον καλό θα τις κάνει και αυτές που έχουν το καλούπι και τις προδιαγραφές , θα μπορούν να συνεχίσουν σε ποιό λάιτ κατηγορίες , που έχουν μεγαλύτερη αποδοχή
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-10-10 19:22 #27
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποψη μου είναι πως δεν τις προσβαλλει απαραίτητα,απλα τους δειχνουν τις καινουργιες τασεις και επιθυμιες της παγκόσμιας ομοσπονδίας,νομος προσφορας-ζήτησης..
    Μην ξεγελιομαστε,πίσω από αυτες τις κινησεις παντα υπαρχει το εμπορικο συμφερον και σαφως αν οι κατηγορίες γεμιζουν με 50 γυναικες και όχι με 15 επειδη τα στανταρ είναι περισσότερο εφικτα και καλαίσθητα ,ο κόσμος θα το δει πιο θετικα,περισσότερες αθλητριες,περισσότερες χορηγίες,περισσότερο κοινο στους αγωνες,περισσότερο κίνητρο στα γυμναστηρια κτλ...
    Αν παρουμε παραδειγμα ας πουμε πόσες φωτογραφησεις εχουν τα fitness girls στα περιοδικα και πόσες φωτογραφησεις η Iris Kyle (περα από καποια προσωπικη συνεντευξη);
    Στα περιοδικα σε κατι φωτο στις παραλίες ας πουμε ποτε δεν εχω δει να πλαισιωνει εναν pro μια αντίστοιχη pro αλλα καποια χυμωδης κοπελα από τις fitness/figure κατηγορίες...
    Ακομα και τα συμπληρωματα διατροφης αν προκειται για σκληροπυρηνικα τα διαφημιζουν οι αντρες pro ενω αν είναι γυναικειες εκδόσεις ή που τελωσπαντων απευθυνονται σε γυναικες τα διαφημιζουν αθλητριες στυλ Τimea Majorova...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-10-10 19:32 #28
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    crow:Θυμαμαι το 2003 οταν ειχα κατεβει σε αγωνες κ ειχα κατεβει bodybuilding με επιασε ο Κ.Λεβεντελης κ μου λεει: Ναντια μην ξανακατεβεις Β.Β, αργα η γρηγορα θα πεθανει το γυναικειο Β.Β, αλλαξε τωρα που ειναι νωρις γιατι ο δρομος το Β.Β ειναι μονοδρομος κ δεν εχει επιστροφη.
    Κ ετσι εγινα fitness girl!!!
    Που σταματαει ενα fitnes girl και που ξεκιναει μια γυναικα b.b στην κυριολεξια ομως;
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-10-10 20:00 #29
    The Trainer
    Το avatar του χρήστη crow

    Εγγραφή
    18-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    693
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που σταματαει ενα fitnes girl και που ξεκιναει μια γυναικα b.b στην κυριολεξια ομως;
    Δυσκολα να απαντησω μονοπλευρα κ μονολεκτικα αλλα θα προσπαθησω.
    Οταν η κοπελα που κανει fitness αρχισει κ κανει διατροφη και προπονηση στα βαρη που ειναι μονο για μαζα κ αρχιζει να παιρνει ογκο κ να χανει τις θηλυκες γραμμες καθως κ να σκληραίνει στο προσωπο τοτε αρχιζει να ξεφευγει απο τα στανταρτς του fitness.Ποσο θα προχωρισει μετα ειναι δικο της θεμα
    Ελπιζω να εγινα κατανοητή.......
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-10-10 20:07 #30
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο crow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυσκολα να απαντησω μονοπλευρα κ μονολεκτικα αλλα θα προσπαθησω.
    Οταν η κοπελα που κανει fitness αρχισει κ κανει διατροφη και προπονηση στα βαρη που ειναι μονο για μαζα κ αρχιζει να παιρνει ογκο κ να χανει τις θηλυκες γραμμες καθως κ να σκληραίνει στο προσωπο τοτε αρχιζει να ξεφευγει απο τα στανταρτς του fitness.Ποσο θα προχωρισει μετα ειναι δικο της θεμα
    Ελπιζω να εγινα κατανοητή.......
    Αρα ο ογκος ουσιαστικα και η σωματικα διαπλαση ειναι που κανει τη διαφορα απο κατηγορια σε κατηγορια....αν π.χ εγω που ειμαι μικροκαμωμενη παρω ποζα πλατης και εχω φτερα και πλατη μεγαλυτερη ,παλι π.χ,απο τον αντρα μου σιγουρα εχω ξεφυγει απο fitness;;;(Για να μην παρεξηγουμαι το παραδειγμα ειναι ψευτικο)Αλλιως και μια fitness ειναι γραμμωμενη οπως φυσικα εσυ!!!
    Στο προσωπο σκληραινεις ετσι και αλλιως χανοντας λιπος.
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία