Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 02-11-10 11:37 #1
    Προεπιλογή Διατροφη μου και στοχος μου
    καλημερα θα μπω κατευθειαν στο θεμα , παρολο που ειμαι πολυ καιρο στο φορουμ και παρακολουθω αυτο θα ειναι το πρωτο μου ποστ μετα απο τοσο καιρο...
    γυμναστικη εκανα αρκετο καιρο παλια , σταματησα απο ενα τραυματισμο αποτομο (λεγομενη κυρσοκηλη την οποια δεν εχω βγαλει οπως μου ειπε ο χειρουργος γιατι δεν ειναι αναγκη .. αλλα με δεσμευει οτι δεν μπορω να τρεχω συνεχεια γιατι υπαρχουν μερες που με ενοχλει στο τρεξιμο.. ) ειμαι 1,75 και ειμαι στα 92 κιλα αυτη την περιοδο , εχω γενικα γερο σωμα , εχω ποσοστα λιπους κυριως κοιλια μεχρι τον ποπο εκει εχω δηλαδη μεγαλυτερη αποθηκευση λιπους.. μικρος ημουν 1,50 υψος και ημουν 120 κιλα , παχυσαρκος δηλαδη ! ειχα μεγαλο προβλημα και δεν ελεγα να το βαλω στο νου, εχασα σε καποια φαση κιλα απο τρομερη ελεινη διετα και απο 120 πηγα μεσα σε ενα χρονο 79 κιλα, αλλα μετα οταν ετρωγα φυσικα εφτασα στα 85.. μετα απο τον τραυματισμο μου εφτασα στα 92 που ειμαι και σημερα, εχω μυικη μαζα συγκεκριμενα εχω αρκετη στα ποδια γιατι εκανα ποδηλασια (με αγωνιστικο πολλα χιλιομετρα καθημερινα) απλα θελω να διωξω ποσοστο λιπους συντομα θα ανεβασω και φωτογραφιες να δειτε , διατροφη που κανω ειναι
    πρωινο κουακερ , βιταμινες, και ομεγα
    μετα απο 2 ωρες μια σαλατα(πχ μαρουλι, καροτο , κολοκυθι)
    μετα απο 1μισι-2 ωρες ενα μηλο
    μεσημερι κοτοπουλο η γαλοπουλα ,η (1 φορα την βδομαδα μοσχαρι) η ψαρι μισι κουπα ρυζι και σαλατα..
    προ γυμναστικη1 ωρα πριν (συμπληρωμα πρωτεινης, κρεατινη (για 2 μηνες και μετα 6 μηνες παυση αποτι με εχει συμβουλεψει ενας φιλος μου που κανει χρονια bodybuilding ) bcca 2 καψουλες , και δεξτροζη μαλτοδεξτρινη ..
    μετα γυμναστικης αμεσως τα ιδια + μια μπανανα

    βραδυνο παλι το μεσημεριανο μου χωρις ρυζι

    προ υπνου 5-6 ασπραδια αυγα..


    καθε μηνα αλλαζω και κατι στην διατροφη με εχει αναλαβει αυτος ο φιλος μου..
    τ θεμα μου ειναι με το λιπος εμενα, εχω αρκετο ογκο και θελω κιαλο , αλλα χωρις ευκολο τρεξιμο δεν μπορω να χασω και γρηγορα, τι μου προτινετε? εκτος απο το γρηγορο περπατημα που κανω ετσι και αλλιως, και πως κρινεται την διατροφη μου γενικοτερα..
    ευχαριστω και χαρικα που ειμαι μαζι σας!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη je666 : 02-11-10 στις 15:06
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-11-10 16:35 #2
    Το avatar του χρήστη GyM=life

    Εγγραφή
    31-10-2010
    Περ.
    Switzerland
    Μηνύματα
    685
    Προεπιλογή
    βαλε πρωτεινη στο πρωινο +κουακερ+ πολυβιταμινη
    δεκατιανο που ειναι η πρωτεινη?
    1μηλο?γτ?
    το κυριως γευμα παει και ερχεται
    πριν την γυμναστικη σωστα ταλες αλλα οχι για 2 μηνες κρεατινη 2βδομαδες κρεατινη....
    επισης τα bcca παρτα μετα την προπονα και φυσικα την κρεατινη μαζι με την δεξτροζη μετα την προπονηση και αν θες ισως και 5γρ το πρωι κρεατινη
    αυγα το βραδι?γιατι οχι 2γιαουρτακια 2%?
    Failure is not the worst thing in the world...the very worst is not to try...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-11-10 16:40 #3
    Προεπιλογή
    την διατροφη μου την εχει δωσει ο φιλος μου που ασχολειτε παρα πολλα χρονια με την γυμναστικη , δεν την εχω φτιαξει μονος μου
    επισης στο πρωινο εχω και πολυβιταμινη και ωμεγα αν ειδες, τωρα τα αυγα ειναι πρωτεινη, και επισης ειναι και αναρρωση για τους μυς αποτι ξερω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη je666 : 02-11-10 στις 16:46
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-11-10 16:59 #4
    Το avatar του χρήστη GyM=life

    Εγγραφή
    31-10-2010
    Περ.
    Switzerland
    Μηνύματα
    685
    Προεπιλογή
    δεν μου φαινεται καλη...ασχολουμαι 2 χρονια με διατροφη...αυτη ειναι λαθος...ασ μιλησει και καποιος μεγαλος εδω μεσα να μας πει την γνωμη του!
    Failure is not the worst thing in the world...the very worst is not to try...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-11-10 17:49 #5
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GyM=life Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μου φαινεται καλη...ασχολουμαι 2 χρονια με διατροφη...αυτη ειναι λαθος...ασ μιλησει και καποιος μεγαλος εδω μεσα να μας πει την γνωμη του!
    Συμφωνώ με τον φίλο, δεν είναι καλή η διατροφή σου...

    Να φροντίσεις να έχεις πρωτεΐνη σε όλα σου τα γεύματα.
    Τα αυγά βάλτα το πρωί και το βράδυ βάλε γιαούρτι ή cottage cheese.
    Ρίξε και μια ματιά στην ενότητα διατροφής - θα βρεις πολλές πληροφορίες καθώς και παραδείγματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-11-10 21:04 #6
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο je666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρωινο κουακερ , 6 απραδια, βιταμινες, και ομεγα
    μετα απο 2 ωρες μια σαλατα(πχ μαρουλι, καροτο , κολοκυθι)

    προγευμα 2 φετες μαυρο ψωμι με cottage

    μεσημερι κοτοπουλο η γαλοπουλα ,η (1 φορα την βδομαδα μοσχαρι) η ψαρι μισι κουπα ρυζι και σαλατα..
    προ γυμναστικη1 ωρα πριν (συμπληρωμα πρωτεινης, κρεατινη (για 2 μηνες και μετα 6 μηνες παυση αποτι με εχει συμβουλεψει ενας φιλος μου που κανει χρονια bodybuilding )δεν χρειαζεται 6 μηνες παυση, 1 μηνας αρκει, bcca 2 καψουλες ,
    μετα γυμναστικης αμεσως τα ιδια + μια μπανανα (μπανανα ή μαλτο/δεξτρο)

    βραδυνο παλι το μεσημεριανο μου χωρις ρυζι

    προ υπνου 1 γιαουρτι 0% και αμυγδαλα

    .
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση