Σελίδα 17 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 71516171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 241 έως 255 από 280
  1. 23-07-17 18:53 #241
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Πολυ καλη προσπαθεια.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-07-17 20:05 #242
    Προεπιλογή
    Πανο πολυ καλός πολυ καλη δουλειά
    Must η αλυσίδα στο λαιμό τύπου Branch,αλλα και το gym απο όσο μπόρεσα να δω αποπνέει ενα πιο hardcore ύφος.

    Οποτε μπορέσεις γράψε το πλάνο σου και πως το δούλεψες σε προπονα και σε διατροφη.

    Καμια βόλτα προς τα δω παίζει η.....μπα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-07-17 02:08 #243
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    Αφεντικο πολυ ωραια δουλεια,ειχες χαθει και επιβαλλοταν μια επιστροφη καθως πεπλο σκεπαζε την κατασταση σου
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-07-17 15:45 #244
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από μια φωτογράφιση στα τέλη Μαΐου μετά από μια δίαιτα που έχασα περίπου 14 κιλά στην πλειοψηφία τους λίπος και νερά, αλλά και κάποια μυϊκή μάζα…

    Το πρώτο ευχάριστο συμπέρασμα ήταν ότι το σώμα μου συνεχίζει να ανταποκρίνεται στις δίαιτες όπως πριν 15 χρόνια.
    Το δεύτερο είναι ότι μπορώ πλέον να συντηρήσω τα χαμηλά ποσοστά λίπους και νερών πολύ εύκολα και 2 μήνες μετά το σώμα μου έχει πλέον σταθεροποιηθεί σε μια κατάσταση που με ικανοποιεί περισσότερο από ποτέ.

    Να ευχαριστήσω τον Ηλία για τις συμβουλές του κατά την τελευταία εβδομάδα πριν τη φωτογράφιση. Είναι σημαντικό να έχεις έναν άνθρωπο να συζητάς, να συμβουλεύεσαι και να ακούς μια 2η γνώμη όσα καλά και να γνωρίζεις το σώμα σου.
    Πάνο πέτυχες ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα και αρκεί να σκεφτούμε οτι δεν έκανες καν αγωνιστική προετοιμασία με τα σέα και τα μέα , αλλα για τις ανάγκες μιας φωτογράφησης που καμια σχέση δεν έχει το ένα με το άλλο
    Στην δική σου περίπτωση το αποτέλεσμα είχε σαν στοχο την αισθητική και πίστεψέ με το πέτυχες στο έπακρο
    Απέδειξες οτι το σώμα δεν ξεχνά και με μια πειθαρχία και ενα πρόγραμμα γυμναστικης και διατροφης ξυπνα και επανερχεται σε ικανοποιητικά επίπεδα
    Και όλα αυτα έχοντας υποχρεώσεις και χωρίς να είσαι αγωνιστικός ωστε να έχεις αγωνιστικούς στόχους !!
    Αυτο το ββ αρέσει σε μεγαλύτερο ποσοστο απο το χάρτ κορ και ο καθένας μπορει να εμπνευστεί και να το θέσει ως πρότυπο
    Σ ευχαριστω για την αναφορά σου στο πρόσωπό μου και να πω πως η ουσία στα απλα πράγματα βρίσκεται και ότι πολλες φορές όλοι μας ακόμη και να γνωρίζουμε κάποια πράματα χρειαζόμαστε μια επιβεβαίωση απο έμπιστα άτομα για να συνεχίζουμε με σιγουρια και να μην νιώθουμε οτι υδρώνουμε και προσπαθούμε άδικα ακολουθώντας μη σωστο δρόμο , τον οποίο μετα είναι αργα να γυρίσουμε πίσω να διορθώσουμε !

    Πάρα πολυ καλό αποτέλεσμα και τέτοιες φωτο καλό είναι να έχει ο καθένας που ασχολείται με την σωματοδόμηση και υπήρξε και αγωνιστικός , ώστε να έχει ενθύμια της σωματικής του κατάστασης ανα περιόδους
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-07-17 22:42 #245
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    φοβερος, μπραβο
    την ιδρωνει την φανελα ο Μπος κ φαινεται..κ τα ποδια πολυ μπομπα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-07-17 01:57 #246
    Προεπιλογή
    Εφτασες σε πολυ καλη κατασταση Πανο κ με τις φορτωμενες επαγγελματικες υποχρεωσεις που εχεις , για δωσε τουλαχιστον ενα πλανο διατροφης
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-07-17 04:45 #247
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ παιδιά. Μερικές μεμονωμένες απαντήσεις πριν περιγράψω εν συντομία το πρόγραμμά μου.

    Δημήτρη: τέρμα οι διακοπές για φέτος, τέλος του χρόνου πρώτα ο Θεός θα έρθω για να μείνω σημαντικό διάστημα. Ετοιμάσου!
    Ράμπο: Δίκιο, χάθηκα για ένα διάστημα κάπου εσκεμμένα από το τέλος του 2011, αλλά ... I 'll be back!!

    Λίγα λόγια για τη δίαιτά μου:

    Έκανα γενικά πράγματα old school, για τον απλό λόγο ότι τα τελευταία 10 περίπου χρόνια έχω σταματήσει να ενημερώνομαι αναλυτικά για τις τελευταίες τάσεις και έρευνες και γενικά κάνω αυτά που ξέρω από παλιά ότι δουλεύουν, γνωρίζοντας ότι ίσως να μην είναι η βέλτιστη λύση.

    Στο παρακάτω διάγραμμα φαίνεται η εξέλιξη του σωματικού μου βάρους από τις αρχές του έτους (το κενό 2 εβδομάδων ήμουν διακοπές). Να σημειώσω ότι για να έχω το δυνατόν ακριβέστερες ενδείξεις ζυγίζομαι πάντα ίδια μέρα και ώρα (συγκεκριμένα Κυριακή πρωί μόλις ξυπνήσω και μετά από τουαλέτα κτλ) χωρίς ρούχα. Εδώ και περισσότερο από 2 χρόνια διατηρώ αρχείο με μετρήσεις σωματικού βάρους, αρτηριακή πίεση και σφυγμούς εν ανάπαυση. Έχω καταλάβει πολύ σημαντικά στοιχεία για τις τάσεις του σώματός μου από αυτά τα δεδομένα, καθώς και άλλα που καταγράφονται από fitness trackers που χρησιμοποιώ. Γενικά τα παραπάνω τα προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους.


    Όνομα: diaita_2017.PNG Εμφανίσεις: 838 Μέγεθος: 29,0 KB

    Στο θέμα τώρα... τα τελευταία χρόνια έχω παρατηρήσει ότι το σώμα μου φτάνει από μόνο του ένα μέγιστο βάρος στη χρονιά κάπου στις αρχές Μαρτίου, ενώ στη συνέχεια έχει τάσεις σταθεροποίησης και χάσιμου βάρους. Έτσι και φέτος, γενικά με σημαντική χρήση κλασσικών συμπληρωμάτων εμπορίου είχα ένα μέγιστο 104 κιλων, 1 κιλό πάνω από την περασμένη χρονιά. (Να τονίσω ότι πρόκειται για καθαρό σωματικό βάρος. Αν ζυγιστώ απόγευμα με βασικά ρούχα, τα νούμερα αυτά είναι 2-3 κιλά πάνω)

    Ξεκίνησα μείωση υδατανθράκων αρχές Μαρτίου, με σχεδόν καθόλου αμυλώδη υδατάνθρακα μετά τις 5μμ ενώ αύξησα τις προπονήσεις σε 5-6 την εβδομάδα. Το σώμα μου ανταποκρίθηκε αμέσως και μετά από 2 περίπου βδομάδες προχώρησα σε περαιτέρω μείωση στην ποσότητα υδατανθράκων. Η φωτογράφιση είχε κλείσει για τις 28 Μαίου. Γύρω στις αρχές Απριλίου ξεκίνησα κετογενική δίαιτα, ενώ στα τέλη Απριλίου πρόσθεσα πρωινή αεροβίωση και κοιλιακούς. Στη δίαιτα έπαιξε πολύ αυγό, ψάρι και συμπλήρωμα πρωτείνης whey isolate. Πειραματίστηκα με διάφορα είδη λίπους.

    Τα πράγματα άρχισαν να δυσκολεύουν κατά τα μέσα Μαΐου, η κούραση ήταν μεγάλη και άρχισε και μια απώλεια μυικής μάζας όταν άρχισα να πέφτω κάτω από τα 95 κιλά (ειδικά στα πόδια), ωστόσο συνέχισα καθώς δεν με ενοχλούσε και ήθελα να δω που μπορούσε να φτάσει το σώμα μου χωρίς βοηθήματα που χρησιμοποιούνται σε αγωνιστικές προετοιμασίες. Τα χαμηλά επίπεδα ενέργειας ήταν γενικά και θέμα στην εργασία μου που για τις τελευταίες 2 εβδομάδες ήμουν οριακά και απείχα από κάποια καθήκοντα.

    Την τελευταία εβδομάδα προσπάθησα να κάνω ένα κλασσικό άδειασμα-γέμισμα, και τις τελευταίες 2 ημέρες δοκίμασα ένα φυτικό διουρητικό εμπορίου, το οποίο μάλλον χειρότερα τα έκανε... Από τότε έχω σταδιακά εισάγει λογικές ποσότητες υδατάνθρακα στη διατροφή μου ώστε να έχω ενέργεια για την προπόνηση και μέσα στη μέρα, αλλά διατηρώ τη διατροφή μου πολύ καθαρή. Πλέον έχω σταθεροποιηθεί σε κάτι παραπάνω από τα 90 κιλά, αλλά παρατηρώ και γνωρίζω ότι αν ανεβάσω υδατάνθρακες και θερμίδες το σώμα μου θα αρπάξει κιλά αμέσως.

    Αυτό που με χαροποιεί είναι ότι είμαι πλέον βέβαιος ότι έχω φτάσει το γενετικό μου μέγιστο και μπορώ να κάνω το σώμα μου ό,τι θέλω με τις γνώσεις που έχω, γνωρίζoντας τι μπορεί και τι δεν μπορεί να κάνει.
    Κλείνοντας, να σημειώσω ότι αυτή τη στιγμή είμαι πιο ικανοποιημένος από ποτέ με τη σωματική μου κατάσταση και νομίζω αυτό είναι το σημαντικότερο όλων.

    Viva la bodybuilding!
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-07-17 11:47 #248
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Καλημερα μασκλε μπος..σε ειχα δει πριν καμποσες εβδομαδες να κανεις προπο αγρινιο στον σκουλι...κ ελεγα κατι μ θυμιζει αυτος..αλλα λεω κατσε μ μιλησω σε κανεναν ακυρο κ μου λεει τι παπαριες μ λες τι φορουμ κτλπ..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-07-17 11:58 #249
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    σγχαρητηρια muscleboss οχι μονο για το αποτελεσμα,αλλα και για τη θεληση,τη συνεπεια και την πειθαρχια.
    και παλι μπραβο απο εμενα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-07-17 07:38 #250
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    amateur666: Ναι, ήταν την περίοδο των διακοπών μου που πέρασα λίγες μέρες από Αγρίνιο. Ο Γιώργος με μεγάλωσε μέσα στα γυμναστήρια από όταν ήμουν 16 χρονών, είναι σαν μεγάλος αδερφός...
    Θα κάνεις κάποιους μήνες να με ξαναδείς, αλλά την επόμενη φορά να μου μιλήσεις οπωσδήποτε! Δώσε στον Σκουλι χαιρετίσματα.

    psonara: Σε ευχαριστώ!
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-08-18 11:17 #251
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    We trust our sponsors our efforts and our progress

    Εμπιστευόμαστε στους χορηγούς μας την προσπάθεια και την πρόοδό μας

    #warriorlab #nutrend #xtremestores

    Όνομα: 20180731_185054.jpg Εμφανίσεις: 553 Μέγεθος: 108,0 KB
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-08-18 14:13 #252
    Προεπιλογή
    Παναγιωτη σε βλεπω σε πολυ καλο επιπεδο,ετοιμος για comparison
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-08-18 01:25 #253
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    ^ Δημήτρη, πάντα έτοιμος για comparison ανεξαρτήτως επιπέδου
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-08-18 02:06 #254
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Μπράβο Πάνο μια φορα ββερ για πάντα ββερ , δεν φευγει η καψούρα και επειδη το σώμα θυμάται όποτε αποφασίζεις έρχεσαι σε φορμα και μενα στη προπόνηση μ αρέσει να πίνω αυτο το ζουμί που πίνεις με καρνιτίνη και δοκίμασα τη καινούρια γεύση Μοχίτο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-08-18 21:24 #255
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Μαχιμο μπλουζάκι, για σκληρές προπονήσεις. Αντε να κανούμε καμια ομαδική προπόνηση, καιρό έχουμε!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 17 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 71516171819 ΤελευταίαΤελευταία