Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 68
  1. 08-02-11 15:03 #31
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    ta doms και τα αποτελεσματα δεν κολλανε πουθενα...doms μπορεις να προκαλεσεις με πολλους τροπους,δεν ειναι μονοδρομος.αν ητανε ετσι ολοι θα καναμε 1 λεπτο διαλειμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-02-11 16:35 #32
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ta doms και τα αποτελεσματα δεν κολλανε πουθενα...doms μπορεις να προκαλεσεις με πολλους τροπους,δεν ειναι μονοδρομος.αν ητανε ετσι ολοι θα καναμε 1 λεπτο διαλειμα
    αν δεν κοιτας ενα προγραμμα απο τα αποτελεσματα απο τι το κοιτας?Και ποιος ειπε οτι τα doms μπορεις να τα προκαλεσεις μονο με ενα τροπο?Ναι αν θελετε καντε ολοι 1 λεπτο διαλλειμα γιαυτο ειναι τα προγραμματα για να τα δοκιμαζουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-02-11 17:15 #33
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη ελμερ

    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    περιστερι
    Μηνύματα
    4.032
    Προεπιλογή
    καλησπερα...δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να χουμε αντιπαραθεση,ουτε κατι ειναι κατι λαθος η σωστο....εγω για παραδειγμα επειδη θελω να χασω αρχικα λιπος κιλα κτλ,κανω περιπου 40 δεπτερολεπτα διαλλειματα ισως και λιγο παραπανω (εμπειρικα μετραω) .σετ μεχρι κοπωσης πολλεσ φορες και εχω doms σχεδον σε ολες τις προπονησεις και πολυ καλα αποτελεσματα....εφοσον δουλευει το κραταω,καποια στιγμη θα τ αλλαξω ομως κι αυτο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-02-11 01:20 #34
    Προεπιλογή
    Γιατι ειναι 30 σετ πολλα; Συνηθως οταν κανουμε μια μυικη ομαδα την ημερα, παιζουμε στις 5 ασκησεις επι 4 σετ, οποτε παμε στα 20 σετ. Εγω παιζω 2 μυικες ομαδες την φορα. Οποτε λογικο ειναι τα σετ να ανεβαινουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-02-11 03:09 #35
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ειναι 30 σετ πολλα; Συνηθως οταν κανουμε μια μυικη ομαδα την ημερα, παιζουμε στις 5 ασκησεις επι 4 σετ, οποτε παμε στα 20 σετ. Εγω παιζω 2 μυικες ομαδες την φορα. Οποτε λογικο ειναι τα σετ να ανεβαινουν.
    5Χ4??Ποιος τα λεει αυτα??Εγω νομιζω οτι ειναι πολλα.

    Για καποιον προχωρημενο που ξερει τι κανει,4Χ4 θεωρω οτι ειναι αρκετα για τις μεγαλες ομαδες και 3Χ4 για τις μικρες.

    30 σετ μου φαινονται υπερβολικα που λες..ουτε για ποδια δε μου εβγαιναν τοσα που ειναι και 3 μυικες ομαδες!!Εγω θα ελεγα να παιξεις απο 12 σετ στην καθε ομαδα,αν και παλι πολλα μου φαινονται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-02-11 03:33 #36
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    30 σετ είναι σίγουρα πολλά και καλύτερα φίλε αντί να γυμνάζεις δύο ομάδες κάθε φορά, να γύμναζες μια ώστε να κάνεις πολύ λιγότερα σετ.

    Τώρα, τα 20 σετ για πλάτη, πόδια είναι μια χαρά.
    Επίσης για στήθος, τρικέφαλους κάπου γύρω στα 16 και για ώμους, δικέφαλους γύρω στα 12-3.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-02-11 04:15 #37
    Το avatar του χρήστη jimmy007

    Εγγραφή
    20-09-2010
    Περ.
    Athens,Greece
    Μηνύματα
    1.522
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    30 σετ είναι σίγουρα πολλά και καλύτερα φίλε αντί να γυμνάζεις δύο ομάδες κάθε φορά, να γύμναζες μια ώστε να κάνεις πολύ λιγότερα σετ.

    Τώρα, τα 20 σετ για πλάτη, πόδια είναι μια χαρά.
    Επίσης για στήθος, τρικέφαλους κάπου γύρω στα 16 και για ώμους, δικέφαλους γύρω στα 12-3.
    Περισσότερα σετ στον τρικέφαλο από τον δελτοειδή(ώμοι)?
    Αν πας σε failure πάλι πολλά είναι παντού...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-02-11 13:24 #38
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    και παλι πολλα ειναι...συνεχιζω να λεω οτι τα χερια θελουν απο 8-10 σετ την βδομαδα,και ωμοι 10-12...εφοσον γυμναζονται σε προπονηση στηθους-πλατη,και μαλιστα πολυ καλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-02-11 13:25 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ρε παιδια,ιδεα μου ειναι η οτι συζητατε τοση ωρα δεν εχει καμια σχεση με το θεμα??

    ΔΕΝ μας νοιαζει ποση ωρα κανει κ καθενας διαλειμμα,ουτε ποσα σετ κανει..

    την αποψη σας για το αν εχετε καλυτερα αποτελεσματα με μεγαλυτερα διαλειματα,αναμεσα στα σετ σε σχεση με μικροτερα ζηταμε να δουμε..

    κ γιαυτο ακριβως παρεθεσα στο αρχικο ποστ,κ τα σχετικα λινκ,μιας κ υποστηριζει μεγαλυτερα διαλειματα.

    το θεμα εκτιμω οτι ειναι σημαντικο για οσους γυμναζονται,μιας κ υπαρχει αντιθεση αποψεων χρονια πανω σε αυτο,κ μιας κ υπαρχουν κ οι μελετες των ερευνων που δειχουν προς τα μεγαλυτερα διαλειμματα,μην το καψετε συζητοντας τα προγραμματα προπονησης που κανει ο καθενας σας κ αν ειναι σωστα η οχι.

    τα τελευταια 5 ποστ ειναι πολυ οφ,ομως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-02-11 13:35 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια,ιδεα μου ειναι η οτι συζητατε τοση ωρα δεν εχει καμια σχεση με το θεμα??

    ΔΕΝ μας νοιαζει ποση ωρα κανει κ καθενας διαλειμμα,ουτε ποσα σετ κανει..

    την αποψη σας για το αν εχετε καλυτερα αποτελεσματα με μεγαλυτερα διαλειματα,αναμεσα στα σετ σε σχεση με μικροτερα ζηταμε να δουμε..

    κ γιαυτο ακριβως παρεθεσα στο αρχικο ποστ,κ τα σχετικα λινκ,μιας κ υποστηριζει μεγαλυτερα διαλειματα.

    το θεμα εκτιμω οτι ειναι σημαντικο για οσους γυμναζονται,μιας κ υπαρχει αντιθεση αποψεων χρονια πανω σε αυτο,κ μιας κ υπαρχουν κ οι μελετες των ερευνων που δειχουν προς τα μεγαλυτερα διαλειμματα,μην το καψετε συζητοντας τα προγραμματα προπονησης που κανει ο καθενας σας κ αν ειναι σωστα η οχι.

    τα τελευταια 5 ποστ ειναι πολυ οφ,ομως.
    εγω περιμενω πολυ λιγο αναμεσα στα σετ, βεβαια ΠΧ

    χτες ειχα πλατη , ξεκινισα με επισθολαιμιες 40 κιλα 12 , 60, 65, μετα 40-30 οσο μπορουσα να βγαλο , περιμενω κανεναν λεπτο να τελειωσει ο αλλος...


    αυτο που ενοω ειναι οτι ουτος συ αλιως περιμενεις....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-02-11 13:42 #41
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο naturale Εμφάνιση μηνυμάτων
    , περιμενω κανεναν λεπτο να τελειωσει ο αλλος...


    αυτο που ενοω ειναι οτι ουτος συ αλιως περιμενεις....
    μιλαμε για τουλαχιστον 3 λεπτα διαλειμα,οχι 1 λεπτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-02-11 13:45 #42
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    3 λεπτα διαλειμμα δεν ειναι τεραστιος χρονος? τεσπα για να ειμαστε στο θεμα,αυτο που χω παρατηρησει εγω ειναι,οτι σε ασκησεις οπως οι πιεσεις για να ξεκουραστω πληρως και να μπω στο επομενο σετ θελω τουλαχιστον 2 λεπτα,ενω με τις εκτασεις,και ασκησεις χεριων ξεκουραζομε μεσα στο 1 λεπτο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-02-11 13:45 #43
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιλαμε για τουλαχιστον 3 λεπτα διαλειμα,οχι 1 λεπτο.
    ναι καταλαβα, ειναι και αναλογος τα κιλα ...

    δεν ξερω ΕΓΩ προσωπικα εαν παω για κιλα χρειαζομαι και λιγο BREATH time.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-02-11 15:09 #44
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmy007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περισσότερα σετ στον τρικέφαλο από τον δελτοειδή(ώμοι)?
    Αν πας σε failure πάλι πολλά είναι παντού...
    Τώρα που το λες σαν να έχεις δίκιο γιατί κι εγώ 4Χ4 παίζω στους ώμους, όχι 3Χ4, απλά μπερδεύτηκα στο μέτρημα.
    Συνεπώς όσες επαναλήψεις περίπου κάνω στους τρικέφαλους κάνω και στους ώμους.

    Τώρα, σχετικά με τα διαλείμματα που είναι και ο τίτλος του τόπικ, στα πρώτα σετ που είμαι πιο ξεκούραστος αφήνω περίπου 1,5 λεπτό και όσο περνάει η ώρα φτάνω από 2 έως μαξιμουμ 3 για τα τελευταία πολύ βαριά σετ (ανάλογα και την άσκηση πάντα).

    Αυτά για προπόνηση όγκου. Όταν ξεκινήσω γράμμωση θα φροντίσω να περιορίσω τα διαλείμματα κατά 1 λεπτό περίπου, αρκεί να δω ότι βγαίνει το πρόγραμμα σωστά και δεν τα φτύνω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-02-11 19:31 #45
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    Ενας τροπος να μεγαλωσεις την ενταση ειναι ο μικρος χρονος διαλειματος.
    Αρα αν ισχυει αυτο αναιρειται αυτος ο τροπος για μεγαλωσεις την ενταση?

    ..αφου στην τελικη δεν κερδιζεις κατι κ ειναι πιο κουραστικο κιολας.
    Και αλλη μια απορια,με τα δισετ τοτε τι παιζει?
    Η εκει δεν ισχυει αυτο?
    Γτ στην ουσια κ το δισετ για την ενταση δεν γινετε?

    Ετσι οπως το εχω στο μυαλο μου αναιρει αρκετα πραγματα απο αυτα που ξερω..ισως κανω λαθος..

    Ας κανουμε μια σωστη συζητηση κ οσοι μπορουν ας δωσουν τα φωτα τους γτ ειναι ενδιαφερον το θεμα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία