Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 29

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 16-11-10 19:09 #1
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή Παρασκευάς Αργυράκης
    Παρασκευας Αργυρακης

    ένας αθλητής ο οποίος διέπρεψε στα τέλη του 1960 και στης αρχές του 1970.

    το 1969 τον Ιανουάριο πήρε την πρώτη θέση στο mr Αθήνα και το καλοκαίρι της ίδιας χρονιάς τον τίτλο του mr Hellas..

    το 1971 και 1972 κερδίζει και πάλι τον τίτλο του mr Hellas και τον τον τότε πολύ καλό αθλητή και πολύ καλό του φίλο, τον κούκο.

    το 1972 και ενώ ετοιμαζόταν να πάρει μέρος στο παγκόσμιο πρωτάθλημα που θα γινόταν στην Αγγλία, με αθλητές όπως ο arnold swartzeneger και ο sergio oliva κάποιο οικονομικό πρόβλημα δεν του επέτρεψαν να ανταποκριθεί στο τότε κόστος των εισιτηρίων, με αποτέλεσμα να μην αγωνιστεί σε αυτό το πρωτάθλημα.
    εκεί σταμάτησε και η πορεία του στο άθλημα.





    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-11-10 19:11 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Κι άλλες....


    Όνομα: File0005.jpg Εμφανίσεις: 3173 Μέγεθος: 85,0 KB


    Όνομα: File0006.jpg Εμφανίσεις: 2339 Μέγεθος: 140,9 KB


    Όνομα: File0007.jpg Εμφανίσεις: 2123 Μέγεθος: 144,5 KB


    Όνομα: File0009.jpg Εμφανίσεις: 2017 Μέγεθος: 85,6 KB

    Όνομα: File0010.jpg Εμφανίσεις: 3409 Μέγεθος: 175,6 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-11-10 20:29 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    νομίζω είναι χρήσιμο και αυτό το τόπικ , μιας και δεν θέλουμε να ξεχνάμε τους παλιούς ββερ και είναι πάγια πολιτική αυτού του φόρουμ , γιατι αυτοί αποτελούν την ιστορία του αθλήματός μας και βλέπουμε την εξέλιξη τού αθλήματος απο εκείνα τα χρόνια που ούτε γνώσεις υπήρχαν , αλλα ούτε και τα μέσα όπως σήμερα .

    ο παρασκευάς ήταν ένα ταλέντο όπως οι περισσότεροι που ασχολούνταν τότε , αφού και σήμερα στα 70 είναι ακμαίος και δυνατός και με καλή φυσική κατάσταση , αφού ασχολείτε και με το ψαροντούφεκο για ώρες κάθε φορά και πολύ φίλος με τον χρήστο ιακώβου που πηγαίνουν μερικές φορές για ψάρεμα μαζί .

    και είμαι χαρούμενος που ενω δεν τον ήξερα αφού κανένας δεν είχε μιλήσει γι αυτόν , τον γνώρισα στο γυμναστήριο μου, που τον έφερε ενας παλιός μου φίλος και συναθλητής και αργότερα αρσηβαρίστας και καθηγητης φυσικής αγωγής και ο μόνος απο τούς παλιούς αθλητες που μου μίλησε γι αυτόν επειδή τον θυμόταν ήταν ο σπύρος ο μπουρνάζος .

    μακάρι να βρούμε κι άλλες φωτο να εμπλουτίσουμε αυτό το τόπικ , ευελπιστω ο σπύρος ο μπουρνάζος επειδή έχει φωτο απο όλους τους παλιούς αθλητες να μας δώσει τίποτε σπάνιο υλικο για το φόρουμ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-11-10 01:54 #4
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    Πολή καλή αναφορά Γιάννη... ευχαριστούμε! Εγώ ήξερα αυτόν τον αθλητή μόνο με το μικρό του όνομα από συζητήσεις που είχα με τον Σπύρο Μπουρνάζο. Αποτελεί σίγουρα έναν από τους πρωτοπόρους και βασικούς αθλητές των πρώτων χρόνων του ελληνικού bbing που μέχρι τώρα οι περισσότεροι αγνοούσαμε.

    Περιμένουμε νέο υλικό. Μεχρι τότε θα βάλω κάποιες φώτο που φαίνεται ο παρασκευάς Αργυράκης από το τοπικ του Κούκου.

    Εδώ με τον Ben Weider.



    Στη 1η θέση του βάθρου.... 1972

    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-11-10 20:40 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    και αλλες 3 σπανιες φωτο

    Όνομα: ???????-1.jpg Εμφανίσεις: 3499 Μέγεθος: 98,3 KB

    Όνομα: ???????-2.jpg Εμφανίσεις: 3352 Μέγεθος: 76,1 KB

    Όνομα: ???????-3.jpg Εμφανίσεις: 3632 Μέγεθος: 92,5 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-11-10 21:12 #6
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Γιαννη φανταστικο αφιερωμα,για τα δεδομενα της εποχης που αγωνιζόταν ο κ.Αργυρακης ειχες τρομερες αναλογίες.Old school!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-02-14 21:33 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι άλλες....
    Mε τον αρ. 29 πρεπει να ειναι ο Σταυρος Τριανταφυλλίδης ( παλιος προεδρος τις I.F.B.B)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-02-14 21:14 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή Παρασκευας Αργυρακης
    Έτσι όπως τα λες ειναι Χρήστο , τότε αν δεν τοχες δεν περπατουσες σ αυτα τα μονοπάτια και ο παρασχος ούτε φάρμακα ούτε τίποτε και με λίγες γνώσεις

    και γι αυτο ξεχώριζε , ακόμη και μεταγενέστερα λίγο στη δική μου εποχή ακολουθούσε τον δρόμο των αγώνων μόνο οποίος είχε τις προδιαγραφές !

    Ο τρίτος που αναφέρεις λέγεται τρουλυτακης όπως μου υποσημείωσε ο Φιλος που μου έδωσε το υλικό

    Ως αναφορά τον Γιάννη κουκο τον φίλο έχω να πω ότι και για τα τότε δεδομένα αλλα και τα σημερινά η γραμμωση του ήταν υποδειγματική
    Κ αυτές οι φωτο ειναι σπανιο και συλλεκτικό υλικό
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-02-14 21:25 #9
    Προεπιλογή
    Τι να πει κανεις βλεπωντας αυτους τους αθλητες εκεινα τα χρονια!!! Φοβερο υλικο μπραβο ( συμφωνω οτι ο Γ. Κουκος ηταν πολυ μπροστα για τα Ελληνικα δεδομενα !!!!!!!!!!!!!!!)
    Απάντηση με παράθεση