Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ποιο μέρος του σώματός σας, σας νοιάζει περισσότερο;

Ψήφισαν
38. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Πλάτες

    11 28,95%
  • Κοιλιακοί

    8 21,05%
  • Στήθος

    14 36,84%
  • Πόδια

    5 13,16%
  • Γλουτοί

    1 2,63%
  • Χέρια

    10 26,32%
  • Πρόσωπο

    9 23,68%
  • Πέος/Αιδοίο

    9 23,68%
Multiple Choice Poll.
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 23
  1. 30-11-10 05:20 #1
    Το avatar του χρήστη MpampisMauros

    Εγγραφή
    30-11-2010
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    5
    Cool Θέλω Πλατάρες-Εξαρτάται ΚΑΙ απο τον τύπο σώματος όμως;
    Γεια σας αγαπητοί συναθλητές και συναθλήτριες.
    Έγινα μέλος μόνο και μόνο για να δημιουργήσω αυτό το θέμα για αυτό
    λοιπόν θέλω τις καλύτερες ιδέες σας.

    Μου έχει δημιουργηθεί ένας ανεξάντλητος πόθος, τον τελευταίο χρόνο, για να "ανοίξω" την πλάτη μου. Η προσπάθειά αυτή άρχισε έπειτα από μία σύντομη συζήτηση που είχαμε με τον πατέρα και τον αδερφό μου περί γυμναστικής:
    -Πατέρας:Το σκαρί σου μικρέ δεν είναι τέτοιο που να μπορείς να βάλεις όσο όγκο θες.
    -Αδελφός:Συμφωνώ, δεν είναι ο τύπος του σώματός σου τέτοιος.

    Και ερώτω λοιπόν όλους εσάς: έχουν όντως τόσο μεγάλη σημασία οι γενετικές μας προδιαγραφές; Υπάρχουν, γνωρίζετε περιπτώσεις ατόμων που να αποδεικνύουν το ακριβώς αντίθετο; Δηλαδή, το ότι με πολύ και σκληρή δουλειά+ξεκούραση+σωστή διατροφή να "ξεπερνούν τον εαυτό τους";

    Από ένα παρόμοιο αλλά όχι για τον ίδιο σκοπό θέμα κράτησα απ'όλα το εξής:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leangains Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οι ώμοι σου είναι αρκετά πιο ανοιχτοί σε σχέση με τη λεκάνη σου, η πλάτη σου έχει χώρο να ανοίξει.
    Αν είναι κλειστοί θα πρέπει να μεγαλώσουν κ οι ώμοι αρκετά περισσότερο, για να αναδεικνύεται η πλάτη.
    Πέρα από αυτά μια πλάτη για να είναι "ωραία" πρέπει να έχει πυκνότητα κ εύρος, συχνά θα δεις άτομα με εύρος, χωρίς πυκνότητα κ πιο σπάνια πυκνότητα χωρίς εύρος.
    Προσωπικά με νοιάζει αποκλειστικά και μόνο να αυξήσω το εύρος της πλάτης μου σε τρομακτικά επίπεδα! και η πυκνότητα ούτε που με νοιάζει. Και εδώ ακριβώς θέλω την βοήθειά σας:
    1)Είναι ιδέα μου ή χρειάζονται και π.χ. πιέσεις στήθους με αλτήρες σε πάγκο, έτσι ώστε "ανοίγει" και το μπροστινό μέρος του σώματος μαζί με τις πλάτες; Επίσης, το καλό stretching όσον αφορά τον κορμό του σώματος θα μπορούσε να δώσει μια ώθηση παραπάνω;

    2)Το προφίλ μου:
    Ύψος: 1.80
    Βάρος:71 κιλά
    Ηλικία: 18
    Κιλά που σηκώνω:
    -Κωπηλατική:3 σετ 6 επαναλήψεις 70 κιλά
    -Άρσεις θανάτου:2 σετ 2-3 επαναλήψεις 120 κιλά
    -Μονόζυγο:έχω ξεπεράσει τις 20 συνεχόμενες και προσωπικά πιστευώ ότι από αυτό το σημείο και μετά αρχίζεις και βαριέσαι και στην τελική κερδίζεις αντοχή κυρίως. Οπότε από σήμερα ουσιαστικά πάω να αγοράσω την ειδική ζώνη και ξεκινάω τις έλξεις με πρόσθετο βάρος (η λαβή με τις παλάμες προς τα εμπρός εννοείται..)
    -εμπρόσθιες πιέσεις στήθους σε πάγκο,κωπηλατική με αλτήρες στο 1 ή και στα 2 χέρια, πιέσεις ώμων με αλτήρες στο 1 ή και στα 2 χέρια όρθιος (δεν μ'αρέσει καθιστός):σε όλα τα παραπάνω 3 σετ των 6 επαναλήψεων με τους 30κιλους αλτήρες
    Δεν ξέρω γιατί αλλά ενώ σηκώνω βαριά κιλά το σώμα μου όπως βλέπετε είναι μέτριο και σίγουρα δεν το λες ανοιχτό.
    Όποτε πάω στο γυμναστήριο φτιάχνω πρόγραμμα μόνο με 3 από τις παραπάνω ασκήσεις και 20 λεπτά έντονο ελλειπτικό ή ποδήλατο. Έχοντας δώσει τόσο πολύ έμφαση στην πλάτη δεν καταλαβαίνω γιατί απλά δεν ανοίγει!

    3)Τέλος, εκεί που θέλω να καταλήξω είναι αν πέρα από τις ασκήσεις που κάνω ίσως χρειάζομαι να αλλάξω το πρόγραμμά μου με κάποιες πολύ εξιδεικευμένες ασκήσεις για κάποιο διάστημα έτσι ώστε να αυξήσω το εύρος της πλάτης που όπως είπα και παραπάνω είναι το μόνο ζητούμενο. Ο όγκος έχει σχέση με το εύρος, δηλαδή πρέπει οπωσδήποτε να βάλω όγκο για να αυξηθεί το εύρος της πλάτης μου;
    Α και να μην ξεχάσω, το ότι καταφέρνει κάποιος να σηκώνει όλο και περισσότερα κιλά σημαίνει αυτομάτως ότι και οι μυς του θα αναπτύσσονται ανάλογα ή όχι;
    Και ποια είναι τέλος πάντων αυτή η ιδανική αναλογία σε σετ και επαναλήψεις για κάθε άσκηση που κάνει κάποιον να "ανοίγει";

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας αν καταφέρατε να φτάσετε μέχρι εδώ.

    Υ.Γ:Θα καταφέρω ποτέ να αποκτήσω αυτές τις πλάτες; Και ας μείνει το υπόλοιπο σώμα μου το ίδιο..

    Τα "βασικά" για όλους και όλες που γυμνάζουν την πλάτη τους.

    έλξεις σε μονόζυγο,βαριές άρσεις θανάτου, κωπηλατική με αλτήρες ή μπάρα και εμπροσθολαίμιες ή οπισθολαίμιες έλξεις σε μηχάνημα (αν και προσωπικά τις απεχθάνομαι).

    ...Και μερικές φωτογραφίες από πλάτες που αξίζει να θαυμάσεις:


    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MpampisMauros : 01-12-10 στις 03:36
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-11-10 05:42 #2
    Το avatar του χρήστη MpampisMauros

    Εγγραφή
    30-11-2010
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μια χαρα υπαρχει επιλογη επεξεργασιας..απλα πατας edit,κ βαζεις οτι αλλο θες.
    Sorry έχεις δίκιο απλά αφαίρεσα την τεραστίων διαστάσεων φωτογραφία του σώματος μου που "έκρυβε" τις επιλογές και το είδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MpampisMauros : 17-03-11 στις 12:47
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-11-10 12:40 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    φιλε μια χαρα υπαρχει επιλογη επεξεργασιας..απλα πατας edit,κ βαζεις οτι αλλο θες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-11-10 12:49 #4
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Πέος/Αιδοίο?????????
    WTF
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-11-10 13:45 #5
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Το 'χεις πάρει ΕΝΤΕΛΩΣ λάθος φίλε μου.

    Είναι άτοπο να έχεις σαν στόχο να αναπτύξεις μόνο μία μυική ομάδα!!!

    Θα χαθεί η μυική ισορροπία και πολύ πιθανόν να καταλήξεις σε τραυματισμούς.

    Τα κιλά που σηκώνεις μου φαίνονται καλά για τον όγκο σου.

    Πες μας όμως λίγα πράγματα για τη διατροφή σου, την ξεκούραση και όποιες άλλες δραστηριότητες που τυχόν απαιτούν δαπάνη ενέργειας. Ίσως οι θερμίδες που παίρνεις να είναι λιγότερες από αυτές που χρειάζεται ο οργανισμός σου. Πόσο χρονών είσαι;

    Τέλος, το ποιο σημαντικό απ' όλα: τα ίδια ακριβώς άκουγα κι εγώ όταν ήμουν 16 χρονών, 180cm και 72 κιλά - ότι δηλαδή ο σωματότυπός σου είναι λεπτός, έχεις λεπτά κόκαλα, δεν έχεις μεγάλο θώρακα, οι μυς σου είναι μικροί, κλπ.

    Εγώ όμως τους έγραφα στα @@ μου!!! Συνέχιζα την προπόνηση

    Κανένας από αυτούς δεν μιλάει τώρα...

    Συνέχισε και μη μασάς
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-11-10 14:14 #6
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Οτι τα γεννετικα παιζουν τεραστιο ρολο παιζουν.Ο καθενας εχει τα δυνατα σημεια του και τα αδυνατα μπορεις να δεις ατομα πχ 100κιλα με ιδιο υψος και 6-7% λιπος να ειναι εντελως διαφορετικοι ο ενας με τον αλλον σε ολα τα σημεια.Τωρα αυτες τις πλατες που ονειρευεσε δεν παιζει να τις φτασεις ποτε χωρις αας γιατι πολυ απλα ειναι πολυ παραπανω απο το φυσικο που μπορεις να φτασεις.Αν θες να δεις καμια νατουραλ πλατη ψαξε καμια φωτο του savage και βαλε αυτο καλυτερα σαν στοχο.
    Υπομονη και επιμονη θελει το πραγμα και μην κανεις το λαθος να υπερπροπονεις την πλατη σου νομιζοντας οτι θα την γυμνασεις περισσοτερο γιατι θα γινει ακριβως το αντιθετο.Το να εχεις ενα συνολικα αρμονικο σωμα ειναι πολυ καλυτερο απο το να εχεις μονο μια πλατη με ευρος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-11-10 15:53 #7
    Το avatar του χρήστη Gorillas

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Espoo-Finland
    Μηνύματα
    622
    Προεπιλογή
    Τι να πρωτοπει κανείς γι αυτό εδώ. Προφανώς το παίρνω ώς το ποια είναι η αγαπημένη σας μυική ομάδα. Γιατί το να δείνει κανείς έμφαση σε μια μόνο μυική ομάδα οδηγεί σε ασυμμετρία όπως προανφέρθηκε.
    Γενικά δίνουμε έμφαση στη πιο αδύναμη μυική ομάδα. Δηλαδή αν προπονούμε κάθε μυική ομάδα μια φορά τη βδομάδα την αδύναμη θα την προπονήσουμε 2 φορές. Πολλοί κάνουν το λάθος να προπονούν την αγαπημένη τους μυική ομάδα παραμελώντας την αδύναμη που συνήθως είναι τα πόδια!
    Σου συνιστώ να διαβάσεις λίγο το φόρουμ σαν νέο μέλος θα σε βοηθήσει αρκετά
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-11-10 16:42 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mitsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέος/Αιδοίο?????????
    WTF


    Τρελο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-12-10 04:39 #9
    Το avatar του χρήστη MpampisMauros

    Εγγραφή
    30-11-2010
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mitsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέος/Αιδοίο????????? WTF
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο noz1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρελο...
    Η ερώτηση της δημοσκόπησης είναι ποιο μέρος του σώματός σας σας νοιάζει περισσότερο; Όσο περιέργο και αν ακούγεται για να καλύψω κάθε πιθανή απάντηση δεν έπρεπε να προσθέσω και την επιλογή "πέος/αιδοίο";


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο metz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 'χεις πάρει ΕΝΤΕΛΩΣ λάθος φίλε μου.

    Είναι άτοπο να έχεις σαν στόχο να αναπτύξεις μόνο μία μυική ομάδα!!!

    Θα χαθεί η μυική ισορροπία και πολύ πιθανόν να καταλήξεις σε τραυματισμούς.

    Τα κιλά που σηκώνεις μου φαίνονται καλά για τον όγκο σου.

    Πες μας όμως λίγα πράγματα για τη διατροφή σου, την ξεκούραση και όποιες άλλες δραστηριότητες που τυχόν απαιτούν δαπάνη ενέργειας. Ίσως οι θερμίδες που παίρνεις να είναι λιγότερες από αυτές που χρειάζεται ο οργανισμός σου. Πόσο χρονών είσαι;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gorillas Εμφάνιση μηνυμάτων
    το να δείνει κανείς έμφαση σε μια μόνο μυική ομάδα οδηγεί σε ασυμμετρία όπως προαναφέρθηκε.
    Πολλοί κάνουν το λάθος να προπονούν την αγαπημένη τους μυική ομάδα παραμελώντας την αδύναμη που συνήθως είναι τα πόδια!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπομονη και επιμονη θελει το πραγμα και μην κανεις το λαθος να υπερπροπονεις την πλατη σου νομιζοντας οτι θα την γυμνασεις περισσοτερο γιατι θα γινει ακριβως το αντιθετο.Το να εχεις ενα συνολικα αρμονικο σωμα ειναι πολυ καλυτερο απο το να εχεις μονο μια πλατη με ευρος.
    (Προς pan0z)Τώρα και εσύ γιατί μου το χτυπάς; Αφού από το θέμα και μόνο καταλαβαίνεις ότι για μένα η πλάτη θεωρείται το πιο δυνατό σημείο σε ένα άντρα. Εξάλλου γούστα είναι αυτά και από την άλλη όταν διατηρείς ισσοροπία στα κιλά που σηκώνεις με τα πόδια και με τα χέρια έχεις αυτό που όλοι αποκαλείται μυϊκή ισσοροπία. Γιατί όταν λέμε μυϊκή ισσοροπία δεν αναφερόμαστε στους μυς αυτούς καθεαυτούς αλλά στο να μπορούμε να λειτουργούμε τόσο με το πάνω όσο και με το κάτω μέρος του σώματος μας το ίδιο καλά. Σωστά; Εξάλλου το bodybuilding αυτό ακριβώς δεν είναι; Το να έχεις δηλαδή ισσοροπία αλλά όχι απαραίτητα αρμονία στο σώμα σου. Να δημιουργείς εσύ τις αναλογίες που πιστεύεις ότι σε κάνουν ευχαριστημένο!

    (Προς Gorillas) Ισχύει το ότι πολλοί δίνουν υπερβολική έμφαση στο πάνω μέρος του σώματος τους και παραμελούν τα πόδια αφού κρύβονται άνετα κάτω από τα jean... Όμως όσον αφορά την περίπτωση μου νομίζω ότι καλύβουν τα πόδια μου μερικές βαριές άρσεις θανάτου καθώς και 20 λεπτά αερόβιας σε κάθε προπόνηση.

    (Προς metz)Μιας και έχεις βρεθεί στην θέση μου ίσως είσαι αυτός που με καταλαβαίνει καλύτερα απ'όλους. Όσον αφορά για το ότι είναι επικίνδυνο να δίνω τόση έμφαση σε μια και μόνο μυϊκή ομάδα ως απάντηση μου κοίτα τα παραπάνω σχόλια. Πέρα από αυτό είμαι 18 χρονών φοιτητής οπότε πέρα από το διάβασμα και το γυμναστήριο δεν κάνω κάποιες άλλες δραστηριότητες που να με κουράζουν. Κοιμάμαι καλά, απέχω από το αλκόολ, τσιγάρο και γενικότερα το junk food. Μόνο μπορεί να ξενυχτήσω καμιά φορά αλλά δεν νομίζω ότι φταίει αυτό, είπαμε το κάνω σαν hobby όχι σαν πρωταθλητισμό. Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι εσύ για να καταφέρεις να κάνεις αυτή την αλλαγή, δηλαδή από τα 16 που ήσουν όπως εγώ μέχρι εκεί που έχεις φτάσει τώρα πόσο καιρό σου πήρε και πως το κατάφερες; Αν θες στείλε μου και personal message για να τα πούμε καλύτερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MpampisMauros : 01-12-10 στις 04:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-12-10 15:21 #10
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    εμενα η ολη φαση μου θυμιζει την ιστορια με τον αιγυπτιο,που στην αρχη τον κοροιδευανε διαφοροι οτι ειναι λεπτος κτλ κτλ...κ μετα πηγε στα αας για να τους βουλωσει!!!

    λεω αυτον που ειχε κ ατυχημα με την μηχανη...ονομα δε θυμαμαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-12-10 16:03 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα η ολη φαση μου θυμιζει την ιστορια με τον αιγυπτιο,που στην αρχη τον κοροιδευανε διαφοροι οτι ειναι λεπτος κτλ κτλ...κ μετα πηγε στα αας για να τους βουλωσει!!!

    λεω αυτον που ειχε κ ατυχημα με την μηχανη...ονομα δε θυμαμαι
    ph βασικά ,όχι ΑΑΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-12-10 16:13 #12
    Το avatar του χρήστη Gorillas

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Espoo-Finland
    Μηνύματα
    622
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MpampisMauros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ερώτηση της δημοσκόπησης είναι ποιο μέρος του σώματός σας σας νοιάζει περισσότερο; Όσο περιέργο και αν ακούγεται για να καλύψω κάθε πιθανή απάντηση δεν έπρεπε να προσθέσω και την επιλογή "πέος/αιδοίο";
    Γενικά ανάλογα με το ύφος της ερώτησής σου ανάλογη θα είναι και η απάντηση που θα πάρεις.

    Πάντως θα σε προτρέψω εδώ πάλι

    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1266
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-12-10 00:02 #13
    Το avatar του χρήστη metz

    Εγγραφή
    20-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    (Προς metz)Μιας και έχεις βρεθεί στην θέση μου ίσως είσαι αυτός που με καταλαβαίνει καλύτερα απ'όλους. Όσον αφορά για το ότι είναι επικίνδυνο να δίνω τόση έμφαση σε μια και μόνο μυϊκή ομάδα ως απάντηση μου κοίτα τα παραπάνω σχόλια. Πέρα από αυτό είμαι 18 χρονών φοιτητής οπότε πέρα από το διάβασμα και το γυμναστήριο δεν κάνω κάποιες άλλες δραστηριότητες που να με κουράζουν. Κοιμάμαι καλά, απέχω από το αλκόολ, τσιγάρο και γενικότερα το junk food. Μόνο μπορεί να ξενυχτήσω καμιά φορά αλλά δεν νομίζω ότι φταίει αυτό, είπαμε το κάνω σαν hobby όχι σαν πρωταθλητισμό. Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι εσύ για να καταφέρεις να κάνεις αυτή την αλλαγή, δηλαδή από τα 16 που ήσουν όπως εγώ μέχρι εκεί που έχεις φτάσει τώρα πόσο καιρό σου πήρε και πως το κατάφερες; Αν θες στείλε μου και personal message για να τα πούμε καλύτερα.

    Πρώτα πρώτα είσαι αρκετά μικρός οπότε υπομονή.
    Εμένα μου πήρε αρκετό χρόνο γιατί στην αρχή τα έκανα όλα λάθος - διατροφή, προπόνηση, κάπνισμα, ποτό, ξενύχτια κλπ.
    Όταν σοβαρεύτηκα και κατάφερα να προπονηθώ χωρίς τραυματισμούς έβαζα 2-3 κιλά το χρόνο.
    Σιγουρέψου ότι παίρνεις αρκετή πρωτεΐνη.
    Τέλος, μην κολλάς σε ένα στύλ προπόνησης, άλλαζε συχνά (κάθε 1,5-2 μήνες) για να μην συνηθίζει το σώμα σου. Κάνε σετ με 8-12 επαναλήψεις, παίξε και με 15-16επαν, μετά γύρνα στις 4-6 για δύναμη. Γενικά η ποικιλία βοηθάει μακροπρόθεσμα και πιστεύω ότι οι στόχοι σου πρέπει εκτός από ρεαλιστικοί μεσοπρόθεσμοι, πρέπει να είναι και μακροπρόθεσμοι. Έτσι θα έχεις συνεχή πρόοδο.



    Διάβασε λιγάκι τις ενότητες προπόνησης και διατροφής, ψάξτο και λιγάκι στο νετ γενικώς και εδώ είμαστε πάλι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-12-10 01:25 #14
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MpampisMauros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ερώτηση της δημοσκόπησης είναι ποιο μέρος του σώματός σας σας νοιάζει περισσότερο; Όσο περιέργο και αν ακούγεται για να καλύψω κάθε πιθανή απάντηση δεν έπρεπε να προσθέσω και την επιλογή "πέος/αιδοίο";
    ναι ρε φιλε μου, αλλα και να με ένοιαζε τι θα μπορούσα να κάνω παραπάνω?
    (Αυτό θα πει συζήτηση του φούτσου)

    τελοσπάντων θα πω πρόσωπο για ναμαi και on topic
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-12-10 02:13 #15
    Προεπιλογή
    Εγω ειμαι ενας απ τους 6 που φηφισα τη τελευταια επιλογη πρεπει να το παραδεχτω

    Φιλαρακι μου γυμνασου σωστα και τρωγε σωστα και τα αποτελεσματα θα ερθουν. Μη βαζεις κανεναν ως προτυπο σου διοτι δε θα το πιασεις ποτε.

    Ειναι σαν να μου λες παιζω μπαλα θα γινω ποτε μεσι, ή τρεχω στιβο θα κανω ποτε τα εκατο δεκα δευτερολεπτα. Οποτε για να σου απαντησω σαν τις φωτος που εβαλες δε το βλεπω να γινεσαι ειλικρινα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία