γεια..

σημερα πηρα τισ εξετασεισ αιματοσ.

ολα ηταν καλα εκτοσ απο κατι.

υπαρχει μια εξεταση η οποια σου δειχνει κατα ποσο ειναι καταπονοιμενοι οι μυσ του σωματοσ.
θελω να καταληξω οτι το φυσιολογικο ειναι μεχρι 190 κ εγω ειχα 1490.

τεραστια διαφορα. ενασ οικογενιακοσ φιλο γιατροσ που ετυχε να ηταν σπιτι εκεινη την στιγμη, μου ειπε πωσ ειναι ακροσ ανυσιχιτικο κ μου συστινε αποχη απο γυμναστηριο καμια δεκαρια μερεσ, μεχρι να ξανακανω επανεξεταση.ειναι λεει πολυ σοβαρο διοτι μυσ δεν ειναι μονο ποδια, χερια κτλ, αλλα κ η καρδια. το ποσο 1490 ειναι επικινδινο παρα πολυ για εφραγμα.
μετα την επανεξεταση αναλογωσ τα νεα αποτελεσματα μου συνεστησε προπονηση ποιο πολυ αεροβια με λιγοτερη ωρα στα βαρη, τα οποια θα ειναι πολλεσ επαναληψεισ με λιγα κιλα.οχι ογκο δηλαδη.
να προσθεσω οτι ειμαι 30 χρονων, γυμναζομε γυρω στα 9 χρονια χωρισ υπερβολεσ στα βαρη,(εννοω χωρισ βοηθεια απο αλλουσ, απλα οσο παει μονοσ μου) με εξερετικα προσεγμενη διατροφη βαροσ 75 κιλα υψοσ 1.75.
επισης το τελευταιο διαστιμα περιπου ενασ μηνασ περνω μια γλουταμινι για μετα την προπονηση με δυο σκουπ καθαρης πρωτεινης.καπνιζω περιπου ενα πακετο απο τα 14 μου και ειμαι 30 χρονων.
το περιεργο ειναι οτι πριν κανω τισ εξετασεισ ειχα κοψει λιγο την προπονηση για κανα μηνα.

φιλοι μου αν εχει αντιμετωπισει κανεισ κατι αναλογο,΄'η ξερει κατι για το θεμα, θα παρακαλεσω να τοποθετηθει γιατι εχω στεναχωρηθει αρκετα.

ευχαριστω εκ των πωωτερων.