Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 60
  1. 29-12-10 23:25 #31
    Προεπιλογή
    μπραβο πολυ καλο αρθρο...
    ηθελα να σε ρωτησω σε τι tempo εκτελεις την καθε επαναληψη?αργα γρηγορα?δινεις καπου εμφαση πχ στις αρνητικες?
    Eat right
    Train hard
    And sleep 10 hours...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-12-10 00:27 #32

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mitsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικόλα σε ευχαριστούμε για το χρόνο που ξοδεύεις και μας διαφωτίζεις!

    Ήθελα να ρωτήσω και εγώ κάτι

    γιατί όταν εκτελούμε ασκήσεις δικεφάλων θα πρέπει η παλάμη μας να κοιτάει ίσια μπροστά και όχι το κορμό μας?

    Επίσης οι ασκήσεις δικεφάλων γίνονται ποιο εύκολα όταν κρατώ τους αλτήρες με τέτοια τρόπο ώστε η λαβή να είναι κάθετα με το πάτωμα. Γιατί συμβαίνει αυτό? και στις δυο περιπτώσεις ο δικέφαλος δεν συστέλλεται?
    εγω μιλαω για την κατωτατη θεση.εκει ολοι σχεδον κλεβουν,στριβοντας προς τα μεσα την παλαμη οση ωρα εκτελουν την επαναληψη του αλλου χεριου,και αφηνουν το δικεφαλο να ξεκουραστει,αφαιρωντας τη μυικη ταση απο αυτον.

    κρατα το χερι σου ετσι ωστε η παλαμη σου να κοιταει ευθεια κι οχι το σωμα σου.

    οσον αφορα τη 2η ερωτηση σου,ειναι καθαρα θεμα μηχανικης της κινησης.γι'αυτο η μια ειναι πιο ευκολη απο την αλλη.ασε που στη μια παο τις 2 συμμετεχει πολυ ενεργα και ο βραχιονοκερκιδικος
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-12-10 00:30 #33

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KeyserSoze Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νικο (και οι υπολοιποι)

    Ξεκινησα να διαβαζω το Part2 αλλα επειδη πρεπει να φυγω και δεν προλαβαινω να συγκεντρωσω αποριες, μονο μια για στηθος προς το παρον:
    Προσωπικα, και στον ισιο και στον επικλινη δινω οτι μπορω. Γενικα στο στηθος. Κανω πεκ-ντεκ, ισιο με μπαρα, επικληνη με μπαρα, εκτασεις με αλτηρες σε επικλινη
    Εχω ομως ενα θεματακι, ενω το πανω και το μεσο στηθος εχουν αναπτυχθει (εως και εντυπωσιακα θα ελεγα), το κατω εχει αναπτυχθει λιγοτερο και το προβλημα μου ειναι στο πλαϊ βασικα. Ενω σε ογκο και πραγματικα σε μυς και δυναμεις το στηθος μου ειναι απο τα βασικα μου δυνατα σημεια, δεν εχω καταφερει να πετυχω αυτο το ομορφο στρογγυλο σχημα που σου δινει το κατω και το πλαινο μερος(οπως ο τυπος στην φωτο του Mitsen, χεχε)

    Τι να φταιει?Τα πολλα κιλα(για τα δικα μου δεδομενα) στους 2 παγκους?
    Θεωρουσα οτι με τις αλτηροεκτασεις αλλα και το πεκ ντεκ το πλαινο θα δουλευε αλλα....(και προσπαθω να τις κανω οσο πιο σωστα και με ρυθμο μπορω ρε γαμωτο)

    δε μπορω να ξερω χωρις να εχω δει φωτο σου.αν ειναι παντως ετσι οπως τα λες
    μαλλον χρειαζεσαι βυθισεις η κατακλινεις πιεσεις.παρεπιπτοντως αν η σειρα των ασκησεων που αναφερεις ειναι αυτη με την οποια τις εκτελεις τοτε δε μου αρεσει καθολου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FoTiS3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο πολυ καλο αρθρο...
    ηθελα να σε ρωτησω σε τι tempo εκτελεις την καθε επαναληψη?αργα γρηγορα?δινεις καπου εμφαση πχ στις αρνητικες?
    ο ρυθμος ειναι απο αργος εως πολυ αργος με παρα πολυ μεγαλη εμφαση στιος αρνητικες.μπορεις να δει και βιντεο μου στο thread "savage log" & "φωτο- savage"
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-12-10 01:07 #34
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ρυθμος ειναι απο αργος εως πολυ αργος με παρα πολυ μεγαλη εμφαση στιος αρνητικες.μπορεις να δει και βιντεο μου στο thread "savage log" & "φωτο- savage"

    μου αρεσει ο τροπος σου...μου θυμιζει dorian yates...
    Eat right
    Train hard
    And sleep 10 hours...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-12-10 01:40 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε μπορω να ξερω χωρις να εχω δει φωτο σου.αν ειναι παντως ετσι οπως τα λες
    μαλλον χρειαζεσαι βυθισεις η κατακλινεις πιεσεις.παρεπιπτοντως αν η σειρα των ασκησεων που αναφερεις ειναι αυτη με την οποια τις εκτελεις τοτε δε μου αρεσει καθολου.
    Bυθισεις κανω και μαλιστα αρκετες αλλα σαν μερος των τρικεφαλων και οχι του στηθους
    Τον κατακλινη τον σκεφτομαι σφοδρα γιατι δεν εχω κανει τα 2,5 χρονια που γυμναζομαι σοβαρα
    Η σειρα μου ειναι ισιος-επικλινης-εκτασεις-πεκ με μικρα διαλλειματα αναμεσα στα σετ, λιγο μεγαλυτερα μεχρι να φτιαξω παγκο/αλτηρες αναμεσα στις ασκησεις

    Καταλαβαινω οτι παιζει ισως ρολο η σειρα αλλα δεν "παρα ειναι" λεπτομερια η σειρα?
    Ισως για το κατω μερος του θωρακα να παιζει ρολο(γιατι ειμαι ψιλοκαλα και λειπει η λεπτομερια) αλλα για το πλαι αμφιβαλλω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-12-10 01:53 #36

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    @φωτη
    ωω dorian...μεγαλη μου τιμη φιλε,να'σαι καλα

    @keyzersoze
    αν διαβασεις το 2ο μερος θα καταλαβεις τι εννοω για τη σειρα των ασκησεων,ειδικα αυτα που λεω περι επικλινη και ισιου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-12-10 04:25 #37
    Το avatar του χρήστη No Cash

    Εγγραφή
    30-12-2008
    Περ.
    Athena
    Μηνύματα
    610
    Προεπιλογή
    κι εγω εχω μια ενσταση σχετικα με τη θεση των καρπων..


    αν πχ.. κανω καμψεις δικεφαλων με στραβομπαρα στο larry scott.... και εχω τους καρπους μου να κοιτανε μπροστα... τοτε μου φαινεται επιβαρυνονται παρα πολυ γιατι πρεπει να βαζω δυναμη να τους κρατησω σε αυτην τη θεση για να μη μου γυρισουν προς τα κατω απο το βαρος.

    ενω αν τους εχω ελαφρως λυγισμενους προς εμενα... χωρις να τους κουναω βεβαια για να κλεψω... τοτε τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα δεν με "τραβαει" τοσο η μπαρα..
    stealin dealin killin
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-12-10 14:07 #38

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    δε μιλαω για μπαρα στο μαξιλαρι,για αλτηρες απο ορθια θεση λεω ρε μπαγασα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-12-10 14:20 #39
    Προεπιλογή
    αυτο το σπλιτ πως το βλεπεις:

    Δ ωμοι-τρικεφαλα
    Τ πλατη
    Τ ρεπο
    Π στηθος-δικεφαλα
    Π ποδια
    Eat right
    Train hard
    And sleep 10 hours...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-12-10 15:15 #40

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    για 4μερο σπλιτ ειναι πολυ καλο.τους τραπεζιους δε τους αναφερεις.βαλε τους με πλατη οχι με ωμους
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-12-10 15:39 #41
    Προεπιλογή
    ναι τραπεζιους μαζι με πλατη τους εχω

    να σε ρωτησω στο αρθρο σου γραφεις οτι στον ογκο κανεις 14-15 σετ για στηθος ενω στην γραμμωση μπορει να κανεις και 20.ποσα σετ πρεπει να κανουμε για καθε μυικη ομαδα στον ογκο??ειναι λιγοτερα απο οτι στην γραμμωση??
    Eat right
    Train hard
    And sleep 10 hours...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-12-10 17:21 #42
    Προεπιλογή
    Φιλε Σαβατζ και εγω ειμαι οπαδος των αρνητικων ελεγχομενων επαναληψεων μιας και δημιουργουν περισσοτερη μυικη καταστροφη [Αν και στο md αναφερει οτι δεν υπαρχουν ερευνητικα δεδομενα που το υποστηριζουν αυτο] μια ερευνα απο το ιδιο περιοδικο δειχνει οτι και και το γρηγορο κατεβασμα εδειξε καλυτερη μυικη υπερτροφια απο το αργο.Μπερδευομαι.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-12-10 17:28 #43
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε Σαβατζ και εγω ειμαι οπαδος των αρνητικων ελεγχομενων επαναληψεων μιας και δημιουργουν περισσοτερη μυικη καταστροφη [Αν και στο md αναφερει οτι δεν υπαρχουν ερευνητικα δεδομενα που το υποστηριζουν αυτο] μια ερευνα απο το ιδιο περιοδικο δειχνει οτι και και το γρηγορο κατεβασμα εδειξε καλυτερη μυικη υπερτροφια απο το αργο.Μπερδευομαι.
    γνωμη μου ειναι να δοκιμαζουμε και να βλεπουμε τι <<πιανει>> περισσοτερο τον καθεναν μας
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-12-10 17:32 #44
    Προεπιλογή
    Σωστο.Απλα το ανεφερα ετσι για το μοχαμπετι η ουσια ειναι να γυμναζεσαι με ενταση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sogoku : 30-12-10 στις 19:13
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-12-10 17:36 #45
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστο.Απλα το ανεφερα ετσι να το μοχαμπετι η ουσια ειναι να γυμναζεσαι με ενταση.
    σωστος!!!Τωρα το τι στυλ προπονησης θα κανεις το βλεπεις και το αλαζεις κιολας αν δεν σου κανει
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία