Σελίδα 10 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 136 έως 150 από 298
  1. 25-05-10 20:15 #136
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jumaru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείς να προσθέσεις κάποια καινούργια που δεν υπάρχει? Αν ναι : ανοίγεις το πρόγραμμα και πας FOODS, εκεί που λέει ---ΝΕW FOOD--- (λίγο δεξιά) διπλό κλικ. Η οπουδήποτε στο χώρο με τα γράμματα δεξί κλικ και ADD , με τον ίδιο τρόπο κάνεις και edit μια τροφή που υπάρχει ήδη. Το ποσοστό λίπους εννοείτε οτι θα είναι οτι ναναι εφόσον δεν σου κάνει λιπομέτρηση , το βγάζει απο αναλογία καθαρά περιφέρειας και ύψους οπότε άν έχεις κάνει λιπομέτρηση βάλε εσύ το σωστό.
    που βρισκο τις τροφες που εχει αποθηκευμενο το προγραμα δεν καταλαβα...ας πουμε που εχει βρομη , γαλα κλπ ?
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-05-10 20:33 #137
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    που βρισκο τις τροφες που εχει αποθηκευμενο το προγραμα δεν καταλαβα...ας πουμε που εχει βρομη , γαλα κλπ ?
    Όταν το ανοίξεις αριστερά λέει FOODS και ξεκινάς να πληκτρολογείς πχ Milk και αρχίζει να σου βγαζει πολλά είδη γάλατος. Μόλις βρεις αυτό που θες το κάνεις διπλο κλίκ και σου λέει μετα δώσε ποσότητα. πχ 200γρ και αυτόματα στο περνάει στο μενού σου. Αν δεν έχει κάτι το κάνεις add οπως προανέφερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-06-10 16:49 #138
    Το avatar του χρήστη alien.carmania

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    καβαλα
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gmalamos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσταρω εδω ενα χρησιμο εργαλειο τουλαχιστον για μενα..Ευχομαι να σας φανει και σας εξυπηρετικο....http://health.in.gr/tools/metritesYg...rmidometritis/
    ωραιος man και εγω αυτον χρησιμοποιώ ειναι και στα ελληνικα...!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-06-10 23:53 #139
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Προυπήρχε στο πρωτο ποστ αν δεν κανω λαθος αλλα δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-06-10 02:52 #140
    Προεπιλογή
    Βασικά έχω μια απορία... Χρησιμοποιώ το fitday, αλλά τη software έκδοση. Ποιο το πρόβλημα; Είχα βρει μια φόρμουλα, που ουσιαστικά δηλώνει την ανάγκη ενός ανθρώπου σε πρωτεΐνες καθημερινά. Έλεγε λοιπόν, πως κάποιος που γυμνάζεται χρειάζεται 1.4 γραμμάριο από πρωτεΐνη ανά κιλό. Εγώ είμαι στα 89 kg, άρα x 1.4 = 124,6. Στο παραπάνω πρόγραμμα, κι ενώ κατανάλωσα 1700 θερμίδες το πολύ σήμερα, μου έβγαλε πως έλαβα 135 γραμμάρια πρωτεΐνης. Εφόσον κάνω τη "βλακεία" κατά πολλούς και κάνω υποθερμιδική δίαιτα ενώ είμαι σε γράμμωση (καίω μυϊκή μάζα, απ'όσο λένε), είναι δυνατόν να παίρνω τόσες πολλές πρωτεΐνες, κάνει λάθος το πρόγραμμα ή κάποιος που γραμμώνεται πρέπει να παίρνει παραπάνω γραμμάρια πρωτεΐνης (κοινώς βρήκα λάθος φόρμουλα); Τα φώτα σας!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-07-10 22:38 #141
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγκέντρωσα διάφορα threads μελών σε ένα
    εδω λεει ο τονοσ σ κονσερβα νερου εχει 50γρ πρωτεινης στα 100 γρ....αληθευει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-07-10 15:05 #142
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα σχετικά απλό είναι το παραπάνω, είναι και στα ελληνικά.

    Το καλύτερο για μένα είναι το calorieking nutrition and exercise manager
    Επίσης κάποιoi δουλεύουνε με το fitday.

    Υπάρχουνε όλα στο ιντερνετ. Αν ψάξεις θα τα βρεις. Αν δυσκολευτείς στειλε πμ.
    calorieking nutrition and exercise manage...ωραιο αλλα στ αγγλικα,μια ερωτηση για προγραμμα ογκου εκει που λεει εξερσαισ τι βαζω; Pump class;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-07-10 11:42 #143
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Μπορείς να βάλεις αυτό, είτε κάτι από το Weight training
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-07-10 14:56 #144
    Προεπιλογή
    εγω σε ολη τη διαδρομη μου για τα ---50κιλα ειχα δεξι χερι το fitday.

    ποτε δεν εκανε λαθος
    14μηνες ουτε 1 πλατο(μονο την10 μερες στο φορτομα κρεατινης ειχα πλατω)
    απιστευτη επιτυχια
    και καταφερα με αυτο το προγραμμα να εχω αστειρευτη ποικιλια φαγητων και τροφων
    η βαση ειναι η πασιγνωση αμερικανικη που εχει και το calorie counter site.

    ειδικα στο σχεδιασμο 6 γευματων ΗΤΑΝ ΜΑΝΙΤΣΑ.

    τελειωποιεις τα γευματα σε χρονο DT.
    κανεις τουμπες τα γραμμαρια απο υδα πρωτ η λιπαρα και τα φερνεις ακριβως στα επιπεδα που χρειαζεσε.
    Τυπωνω menu plan, παω κουζινα και σε ασημενια μπολακια μιας χρησης ετοιμαζω τα γευματα για την Δουλεια.
    αυτο το κανω 14 μηνες και πλεων ειναι πανευκολο.

    και ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ:
    οταν θελω να stwitcaro τις αναλογιες 40 30 30 η 30 40 30 η 30 50 20 ειναι πανευκολο.

    με βοηθησε παρα πολυ και στα γευματα ΖΩΝΗΣ του Barry sears.(στο παιχνιδι με τις ορμονες http://www.trulyhuge.com/bodybuildingdietL02.html )
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosvdm : 09-07-10 στις 14:59
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-07-10 18:25 #145
    Το avatar του χρήστη alien.carmania

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    καβαλα
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή
    einai πολυ χρησιμα απο οτι βλεπω αυτα τα προγραματα...! σε ελληνικα ποια εχει? μονο αυτο που λεει ο στελακος στην αρχη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-08-10 19:24 #146
    Προεπιλογή
    παιδια σορρυ που ξε8αβω το θεμα αλλα διαβασα πως η ζελατινη σε φυλλα ειναι χαμηλης βιολογικης αξιας....απο που τ συμπεραινουμαι αυτο??προσφατως εμα8α για την παρασκευη της και δεν νομιζω να ειναι χαμηλης βιολογικης αξιας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-08-10 21:26 #147
    Προεπιλογή
    Μηπως οι πινακες δεν ειναι "φθινουσας αξιας" αλλα "φθινουσας ποσοτητας"?
    Αν ηταν φθινουσας αξιας στις πρωτεινες που ειναι το αυγο (ωστε να εχουμε ενα ευκολο μετρο συγκρισης)?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-08-10 22:14 #148
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως οι πινακες δεν ειναι "φθινουσας αξιας" αλλα "φθινουσας ποσοτητας"?
    Αν ηταν φθινουσας αξιας στις πρωτεινες που ειναι το αυγο (ωστε να εχουμε ενα ευκολο μετρο συγκρισης)?
    ??? τι εννοεις??
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-08-10 23:32 #149
    Προεπιλογή
    Αν εχω καταλαβει σωστα, "φθινουσα αξια πρωτεινων" σημαινει οτι η πρωτη γραμμη περιεχει την καλυτερη σε ποιοτητα (και οχι ποσοτητα) πρωτεινη.

    Δηλαδη, η ζελατινη σε φυλλα ή το κοτόπουλο εχει καλυτερη ποιοτικά πρωτεινη απο το "Αυγο ασπράδι" (το βρηκα στην 4η σελιδα!).

    Ισχυει !? Ή εχω καταλάβει λαθος τον πινακα?!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-08-10 18:19 #150
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jjx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εχω καταλαβει σωστα, "φθινουσα αξια πρωτεινων" σημαινει οτι η πρωτη γραμμη περιεχει την καλυτερη σε ποιοτητα (και οχι ποσοτητα) πρωτεινη.

    Δηλαδη, η ζελατινη σε φυλλα ή το κοτόπουλο εχει καλυτερη ποιοτικά πρωτεινη απο το "Αυγο ασπράδι" (το βρηκα στην 4η σελιδα!).

    Ισχυει !? Ή εχω καταλάβει λαθος τον πινακα?!
    οχι σε ποσοτητα ειναι....απλα τα 100 γρ ασπραδι αυγου ειναι 4 αυγα για αυτο τ βρηκες στην 4η σελιδα ενω τα 100γρ ζελατινης ειναι αρκετα φυλλα...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 10 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 89101112 ... ΤελευταίαΤελευταία