Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 39
  1. 26-08-11 23:58 #16
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Πανο εκ μερους του φόρουμ ευχαριστησε τον Διονυση Βολικο για την συνεντευξη του.
    Κατ΄αρχην ξεκινωντας από το τελος,η φωτογραφία ειναι φοβερη.Σπουδαίος αθλητης.
    Μου εχει κανει εντυπωση σε αυτον τον αθλητη το πόσο νεαρος ειχε αποκτησει αυτη την φοβερη ποιοτητα.
    Επίσης μου ειχε προξενησει την περιεργεια γιατι όντως σταματησε πολυ νωρις ενω ήταν στα φόρτε του,νομίζω ότι θα ειχε προσθεσει πολλους τίτλους ακόμα στο ενεργητικο του..Ελπίζουμε να τον ξαναδούμε στους αγωνες
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-08-11 13:34 #17
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    πολυ ωραιεσ φωτο,σκασμενος και οι κοιλιακοι τουβλα
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-08-11 13:48 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων


    Βbing.gr:
    Διονύση η τελευταία σου αγωνιστική προετοιμασία ήταν το 1987 σε ηλικία 24 ετών. Γιατί σταμάτησες τόσο νωρίς το bodybuilding;


    Δ.Β:Γιατί διαπίστωσα ότι για να πετύχω περισσότερα πράγματα έπρεπε να ρισκάρω την υγεία μου. Επίσης με απογοήτευσε το πνευματικό επίπεδο των ξένων μεγάλων πρωταθλητών που γνώρισα και έζησα μαζί τους και έπαψα να τους θαυμάζω. Για αυτό το 1987 πήγα στο στρατό και σταμάτησα τους αγώνες. Μετά το στρατό συνέχισα να γυμνάζομαι εντατικά αλλά όταν έφτασα τα 102 κιλά βάρος που έφτανα για πρώτη φορά άρχισα να βρίσκω το σώμα μου υπερβολικό. Τότε έχασα και το τελευταίο κίνητρο για τους αγώνες.




    Βbing.gr:
    Γνωρίζουμε ότι είχες υποστηρίξει κάποτε μια τελείως διαφορετική άποψη με την προοπτική να γίνει το άθλημα Ολυμπιακό και να ανακόψει την υπερβολή. Πες μας κάτι για αυτό.



    Δ.Β:Ξέχασα να σας πώ ότι από τους βασικούς λόγους που σταμάτησα ήταν ότι κατάλαβα ότι δε θα γίνουμε Ολυμπιακό άθλημα. Είχα πεί τότε ότι για να γίνουμε αποδεκτοί σαν άθλημα στον κόσμο, έπρεπε να μπούν περιορισμοί. Πρότεινα λοιπόν οι αθλητές να ζυγίσουν το πολύ 10 κιλά πάνω από τα δύο τελευταία νούμερα του ύψους τους, δηλαδή ένας αθλητής με ύψος 1.80 να ζυγίζει το πολύ 90 κιλά. Έτσι θα φτάναμε σε καταπληκτικά επίπεδα γράμμωσης και συμμετρίας κάτι που αρέσει σε όλο τον κόσμο.




    Βbing.gr: [/B]Τι θα συμβούλευες τους νέους αθλητές;
    [/B]

    Δ.Β:Μόνο ένα πράγμα: «Μέτρον άριστον»

    Αυτη η συνεντευξη του δειχνει οτι αυτος ο ανθρωπος εχει παιδεια και αξιες που δε θελησε να θυσιασει για τη δοξα,ισως ενας απο τους λιγους αθλητες που εβλεπε και βλεπει το bodybuilding απο τη σωστη οπτικη γωνια κατα τη γνωμη μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-08-11 13:55 #19
    Προεπιλογή
    Καταπληκτικός άνθρωπος,πήγαινα στο γυμναστήριο του πριν κάποια χρόνια,πάνε αρκετά βέβαια και δεν παίζει να με θυμάται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-08-11 16:32 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο βολικός πάντως δημιούργησε πρότυπα με το σώμα του , όπως και άλλοι κορυφαίοι της εποχής όπως μπουρνάζος .
    αλλα δεν είναι κακή ιδέα κι αυτη , πολλες φορές μπορεί κάποιος να προσφέρει περισσότερα στο άθλημα απο άλλο πόστο παρα σαν αγωνιστικός , αλλα να εγω είπα αν κατέβαινες για να κάναμε κερκίδα με τα παιδια απο το φόρουμ και πρίν έβγαινες στην σκηνή θα είχαμε και μαζορέτες
    εγω θα ερθω με αυτο το μεγαλο δαχτυλο που δειχνει στισ ταινιεσ να γραφει νο1 και θα γραψω muscleboss . αν και βεβαια μπορει να περασω απαρατηρητοσ με ενα χερι 2 μετρων .
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-08-11 16:34 #21
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    δεν γινόταν να τα πεί καλύτερα , αυτο δείχνει πόσο ξέρει ο άνθρωπος την πραγματικότητα και πόσο συνειδητοποιημένο άτομο είναι , πάντα μου άρεσε ο διονύσης και τον θαύμαζα σαν αθλητή , αλλα και με αυτα που λέει και τις σκέψεις του δείχνει και την ποιότητά του σαν άνθρωπος .

    τον είχα δεί απο κοντα το 85 στην πάτρα σε μια καφετέρεια καλοκαίρι , όταν ήμουν φαντάρος και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση η ποιότητα που είχε στο σώμα του
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-08-11 17:35 #22
    Το avatar του χρήστη Metal Machione

    Εγγραφή
    20-08-2011
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    40
    Προεπιλογή
    Πω πω τρομερός!!! Φοβερά πλασμένο σώμα/...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-09-11 11:16 #23
    Το avatar του χρήστη D.ANTONIADIS

    Εγγραφή
    03-12-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    318
    Post
    OLD TIME CLASSIC
    D.ANTONIADIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-11-11 13:25 #24
    Προεπιλογή
    Πληροφοριακά και μόνο,ξέρετε τι ύψος έχει αυτός ο καταπληκτικός αθλητής; Αγωνιζόταν στην ψηλή κατηγορία της WABBA από ό,τι γνωρίζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-11-11 22:21 #25
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    Ένας από τους καλύτερους αθλητές που έχω δει, πολύ καλό posing... και για τα δικά μου ιδανικά το καλύτερο σώμα...
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-11-11 12:08 #26
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 φωτογραφίες του Διονυση Βολικου,πραγματικα υψηλού επιπέδου αθλητης






    προφανως το καλυτερο καλουπι απο τους παλιους με κοιλιακους ντορτια ο ανθρωπος αυτος πρεπει να εχει μικρο σκελετο και με το που εβαλε μυες εδειξε αμεσως.αν συνεχιζε θα εφτανε πολυ πολυ ψηλα,απο οτι διαβασα πρεπει να σταματησε 25 χρονων
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-02-15 19:30 #27
    Προεπιλογή
    Ο κ.Διονυσης ειχε αυτο που λεμε τη μαγεια! Το σωμα του ηταν πολυ μπροστα απο την εποχη του, κερδιζε ατομα με πολυ μεγαλυτερο σωματικο βαρος! Ειχε αριστη συμετρια κ πολυ δυνατα σημεια τη πλατη του που ηταν κ πολυ ανοιχτη κ.πολυ συμπαγης, στο γυμαστηριο οι παλιοι που εκαναν ακομα προπονηση ελεγαν οτι ηταν λες κ ειχε καταπιει σταυρο, η λεπτομερια των ποδιων του κ οι εξαιρετικοι του κοιλιακοι ,πιστευω οι καλυτεροι παγκοσμιως, τους οποιους τους εχει ακομα. Μια φορα καναμε προπονηση κ ενας απο τα παιδια τον προτρεπει να δειξει τη κοιλια του, ενω ο κ.Διονυσης δεν ασχολιουνταν πια με τη γυμναστικη, με μας εδειξε τα τουβλα κ ακουστηκε το χαρακτηριστικο "ενταξει παιδια παμε σπιτια μας αδικα το παλευουμε εδω.! Επισης ηταν πολυ καλος ποζερ! Ισχυρη προσωπικοτητα παντα με συμβουλευε κ με βοηθουσε ηταν ανθρωπος με τον οποιο μπορουσες να μιλησεις για πολλα θεματα!Το γεγονος οτι υλοποιησα το παιδικο μ ονειρο να ασχοληθω με το bodybuilding, ειναι οτι το πρωτο μ γυναστηριο ηταν το δικο του Γνωρισα απο κοντα τον κ. Βολικο προκειται για εναν πολυ εξυπνο ανθρωπο και με αποψη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-04-15 11:29 #28
    Προεπιλογή
    Δ.Β:Γιατί διαπίστωσα ότι για να πετύχω περισσότερα πράγματα έπρεπε να ρισκάρω την υγεία μου.
    Αυτό χρειάζεται επεξήγηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-04-15 19:21 #29
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.612
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο phisakel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό χρειάζεται επεξήγηση
    ^^ Πιο λιανά, δεν γίνεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-04-15 21:22 #30
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Χαχαχα σωστος ο Κωστας!!
    Η συνεχεια της ιδιας απαντησης ειναι πιο απογοητευτικη....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nive : 19-04-15 στις 21:25
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία