Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 55
  1. 07-01-11 19:35 #1
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή Φώτης Πλευρίτης
    Ανοίγω αυτο το θέμα-αφιέρωμα στη συμπατριώτη και φίλο Φώτη Πλευρίτη, που φέτος σάρωσε όπου και αν κατέβηκε.

    Ο Φώτης διατηρεί "σκληροπηρυνικό" bodybuilding γυμναστήριο στο Αγρίνιο, και η πρώτη του συμμετοχή σε αγώνες ήταν το 1999 στον Κύπελλο της ΠΕΣΔ όπου κέρδισε και την κατηγορία -80 κιλών και την 4η θέση στη γενική κατηγορία.

    Θα ξεκινήσω με κάποιες φώτος από τον πρώτο του αγώνα και θα έχει κ συνέχεια.






    Με το φίλο του Γιώργο Τζιλόπουλο (2ο στην κατηγορία) που συναντήθηκαν ξανά φέτος μετά από 11 χρόνια.






    Στην παρακάτω φώτο, πίσω από τον Φώτη διακρίνεται ο πρωταθλητής Γιώργος Ευσταθίου που, από όσο γνωρίζω, είχε βοηθήσει το Φώτη στην προετοιμασία του.





    Και τέλος μια φωτογραφία από την γενική κατηγορία.
    Από αριστερά προς τα δεκιά διακρίνονται: Μάρκογλου, Καραμανλάκης, Γρίβας, Πλευρίτης.

    Τελικά την κατηγορία κέρδισε ο Γρίβας με τον Καραμανλάκη 2ο κ Μάρκογλου 3ο.

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες        
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-01-11 19:51 #2
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    τι υψος εχει ο πλευριτης?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-01-11 20:04 #3
    Προεπιλογή
    Ο Καραμανλακης διαφορετικος μου φαινεται περα απο το σωματικο.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-01-11 20:42 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    πολύ καλό το αφιέρωμα για τον φώτη να τον γνωρίσουν καλύτερα και όσοι δεν τον ξέρουν γιατι είναι σπουδαίος αθλητής και πάντα κατέβαινε με αξιώσεις στούς αγώνες , οι τελευταίες εμφανήσεις έδειξαν πως μπορούσε και έγινε ακόμη καλύτερος και δικαιολογημένα βγήκε γενικός σε όλες τις διοργανώσεις που κατέβηκε

    πάντα άψογα προετοιμασμένος και με ωραίο καλούπι ο φώτης , δύσκολα όταν είναι σε φόρμα μπορεί να τον αντιμετωπίσει κάποιος
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-01-11 20:59 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Πανο πολυ ωραίο το αφιερωμα ,από εναν καταπληκτικο αγωνα!!

    Ο Φωτης ήταν καταπληκτικος απλα οι μαζες που είχαν οι αντίπαλοι του ,του στερησαν μια καλύτερη θεση στον Γενικο.

    Μια διορθωση αν μου επιτρεπεις :Σε αυτον τον αγωνα ,βγηκε 2ος ο Καραμανλακης και 3ος ο Μαρκογλου στον Γενικο,ο δε Καραμανλακης ήταν ο πρωτος του αγωνας και αγωνιστηκε στην κατηγορία εφηβων,αλλα στον Γενικο επεσε και εκεινος στον μεγαλο Βασιλη Γρίβα.Ηταν ενας πολυ ωραίος αγωνας.

    Θελουμε και αλλες τετοιες φωτο από τον Φωτη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-01-11 21:08 #6
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    ^ Κώστα thanks! Το διόρθωσα κ στο αρχικό ποστ. Και έτσι φαίνεται ναι είναι λογικά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι υψος εχει ο πλευριτης?
    1.73

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-01-11 21:46 #7
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο δε Καραμανλακης ήταν ο πρωτος του αγωνας και αγωνιστηκε στην κατηγορία εφηβων
    Κώστα αν μου επιτρέπεις μια διόρθωση κ από εμένα. Ο Καραμανλάκης έπαιξε στα +90 σε εκείνον τον αγώνα.

    Αναλυτικά το αφιέρωμα εδώ: Κύπελλο WABBA-ΠΕΣΔ Μr Oδυσσεια 1999

    Και άλλες 2 φώτο του Φώτη από εκείνη τη περίοδο.
    (Θυμάμαι μου είχε κάνει εντύπωση από τότε, αν και ήμουν ακόμα μαθητής.)

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-01-11 21:52 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κώστα αν μου επιτρέπεις μια διόρθωση κ από εμένα. Ο Καραμανλάκης έπαιξε στα +90 σε εκείνον τον αγώνα.

    Αναλυτικά το αφιέρωμα εδώ: Κύπελλο WABBA-ΠΕΣΔ Μr Oδυσσεια 1999
    Πανο ναι,εχεις δίκιο.Μαλλον μπερδευτηκα γιατι ήταν ο πρωτος αγωνας του Μανωλη και ήταν αρκετα μικρός (22-23)
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-01-11 22:18 #9
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    πολύ καλη φόρμα και με ωραίο καλούπι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-01-11 22:47 #10
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    γεια σου ρε φωτηη..οταν ειμαι αγρινιο στο γυμναστηριο του παω... απ το καλοκαιρι που τον ειχα δει φαινοταν οτι παει για καλα πραματα..
    πιστευω αυτη τη στιγμη τα ποδια ειναι μακραν το καλυτερο σημειο πανω του..τρομακτικα κομμενα..
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-01-11 01:57 #11
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Πολύ καλος αθλητής.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-01-11 14:13 #12
    Προεπιλογή
    ειναι απιστευτος.. οσοι τον εχουν δει απο κοντα εχουν μεινει με το στομα ανοιχτο.
    Μπραβο του!
    Και μπραβο στους αθλητες και στα γυμναστηρια του Αγρινιου!
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-01-11 14:35 #13
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Eνα βίντεο-προσωπικη μου λήψη από τον τελευταίο αγωνα του Φωτη στο Μρ Οδυσσεια 2010 της Wabba,όπου κερδισε την κατηγορία Masters αλλα και τον Γενικο Τίτλο!

    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-01-11 00:39 #14
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    ^ Δε θα μπορούσε να έχει καλύτερη θέση η κάμερα. Λές και πόζαρε για σένα Κώστα

    --

    Θα συνεχίσω με κάποιες ακόμα φωτογραφίες του Φώτη από το Παγκόμσιο της WFF τον περασμένο Οκτώβριο στην Αυστρία τον όπου κέρδισε την κατηγορία των Masters Super Body και τον γενικό τίτλο.










    Κάτι που αξίζει να σημειώσουμε για το Φώτη, είναι οτι από Σεπτέμβριο μέχρι και Νομέμβριο ήταν σε αγωνιστική κατάσταση και όσοι γνωρίζουν από αγώνες, ξέρουν πόσο δύσκολο είναι αυτό... να και μια φώτο.




    Και να κλείσω αυτο το ποστ με κάποιο σχόλιο γαι τη φετινή πορεία του Φώτη Πλευρίτη που ήρθε μετά απο 10 χρόνια αγωνιστική αποχής.
    Ο Φώτης όλο αυτο το διάστημα είχε ρίξει φοβερη δουλεία, σκληρές προπονήσεις, σχεδόν επαγγελματικό πρόγραμμα διατροφής, παρακολουθώντας το άθλημα απο κοντά, απλά δεν συμμετείχε αγωνιστικά. Λίγοι αθλητές στην Ελλάδα νομίζω οτι έχουν δουλέψει τόσο πολύ για τόσο μεγάλη διάρκεια, και το αποτέλεσμα που πέτυχε φέτος δεν είναι τυχαίο.

    Θα πώ και ένα "ανέκδοτο" (Φώτη αν το διαβάζεις ελπίζω να μου επιτρέπεις). Για ένα διάστημα που ήμουν Αγρίνιο και προπονούμουν στο γυμναστήριό του, έφερνε πολλά γεύματά του εκεί και είχα παρατηρήσει πολύ ασπράδι. Οπότε σε μια ερώτηση "μου πόσα ασπράδια τρώς τη μέρα" η απάντηση ήταν
    - Κάνω τη μέρα, εκτος των άλλων, 3 γεύματα με 12 ασπράδια το καθένα, 3x12=36 ασπάδια τη μέρα, άρα χρειάζομαι 30x36=1080 αυγά το μήνα

    ΜΒ
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-01-11 01:01 #15
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    ότι και να πείς είναι λίγο πανο , το αποτέλεσμα τα λέει όλα , αυτη η φόρμα τόσο ποιότητα και σκληράδα δεν γίνετε αν δεν έχεις δουλέψει σε βάθος χρόνου και όταν κάποιος δουλεύει συστηματικα ακόμη και αν δεν κατεβαίνει σε αγώνες για μεγάλο διάστημα , όταν αποφασίσει να κατέβει θα κάνει παπάδες

    θυμάμε που μιλούσαμε πρίν τον δώ και μου έλεγες σε τι κατάσταση ήταν και πραγματικα όταν είδα φωτο είπα πως δεν είχαν ίχνος υπερβολής αυτα που έλεγες

    για μια ακόμα φορά μπράβο στον φώτη παράδειγμα πρός μίμηση η κατάστασή του
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία