Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 71
  1. 01-02-11 22:49 #16
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Aν και δεν εχω την τυχη να γνωριστούμε από κοντα,τους χαιρετισμους μας στον Αργύρη.Του οφείλουμε πολλα για την προσφορα του στο αθλημα..
    Χαρα μας όταν έρθει στην Ελλαδα να μας γραψει ή να μας μεταφερεις εσυ Ηλια και καποιες δικες του δηλωσεις από την γευση που του εχει αφησει η ενασχόληση του με το άθλημα μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-02-11 22:55 #17
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν και δεν εχω την τυχη να γνωριστούμε από κοντα,τους χαιρετισμους μας στον Αργύρη.Του οφείλουμε πολλα για την προσφορα του στο αθλημα..
    Χαρα μας όταν έρθει στην Ελλαδα να μας γραψει ή να μας μεταφερεις εσυ Ηλια και καποιες δικες του δηλωσεις από την γευση που του εχει αφησει η ενασχόληση του με το άθλημα μας.
    να σαι σίγουρος κώστα ήδη σ αυτον τον λίγο χρόνο που μιλήσαμε είπαμε αρκετα .
    ο αργύρης πάντα είναι καλοπροαίρετος και αν και πολυάσχολος είμαι σίγουρος οτι μπορεί αργότερα σε ανύποπτο χρόνο να κάνει και ενα χαιρετισμό μέσω του φόρουμ μας , στούς φίλους του αθλήματος
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-02-11 13:44 #18
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Ηλία γνωρίζεις τι αγωνιστική πορεία είχε πριν έρθει για κάποια χρόνια μόνιμα στην Ελλάδα?
    Σίγουρα ηταν εμπνευση και δάσκαλος πολλών αθλητών και όχι μόνο στο bodybuilding
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-02-11 17:24 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλία γνωρίζεις τι αγωνιστική πορεία είχε πριν έρθει για κάποια χρόνια μόνιμα στην Ελλάδα?
    Σίγουρα ηταν εμπνευση και δάσκαλος πολλών αθλητών και όχι μόνο στο bodybuilding
    ο αργύρης επειδή είχε και το γυμναστήριο στην καβάλα όταν ήταν στην γερμανία , κατέβαινε την δεκαετία του 80 σε όλους τούς ελληνικούς αγώνες , είχε κερδίσει μάλιστα το μρ βόρειος ελλάς αρχικα εναν πολύ σπουδαίο αγώνα και μετα κάθε χρόνο σχεδόν κατέβαινε στα πανελλήνια , όπου κέρδιζε πάντα την κατηγορία του , είμασταν τότε στην ιφββ και μετα πηγαιναμε με την ελληνική αποστολή σε διεθνείς και γκράν πρί , όπου ο αργύρης ήταν πάντα φαβορί .

    οι φωτο που υπάρχουν πιο πάνω είναι απο τούς αγώνες που εχω αναφέρει το 87-88 και παλιότερες το 83 -85

    είχε πολύ καλή αγωνιστική παρουσία και ποζάρισμα και πάντα ξεσήκωνε τον κόσμο στην σκηνή , με αποκορύφωμα το 88 στο γκράν πρί στην σόφια όπου είχε βγεί δεύτερος αλλα είχε κερδίσει το κοινό με την παρουσία του και ήταν σαν να ήταν πρώτος , ο πρώτος ήταν απλα πρώτος για τούς κριτές .

    παράλληλα κατέβαινε και σε διεθνείς αγώνες στην γερμανία , με πρωτιές και θέσεις στην τριάδα , επειδη δεν είχε γερμανική υπηκοότητα σαν τον ελευθεριάδη να μπορεί να συμμετέχει στο κανονικό γερμανικό πρωτάθλημα .
    παράλληλα στην ελλάδα ασχολήθηκε με πλήθος αθλημάτων εκτός του ββ , με σημαντικές επιτυχίες σε όλα , με τις γνώσεις του είχε βοηθήσει πολλους αθλητες ολυμπιακών αθλημάτων και μη .

    εγω όπως έχω πεί τις όποιες γνώσεις μου τις χρωστάω στον αργύρη , που μάλιστα επέμενε στο να μου μεταδώσει προγράμματα και συστήματα αποκατάστασης απο τραυματισμούς και καλύτερης απόδοσης των αθλητών , πράγματα που εφάρμοσα σε μένα μετα το ατύχημα .
    αργότερα όταν είχα ομάδες ποδοσφαίρου που χρειαζόταν υποστήριξη , πάντα έπαιρνα τηλέφωνο και συμβουλευόμουν τον αργύρη , γιατι χωρίς γνώσεις και υποστήριξη κανείς δεν μπορεί να λέει ότι τα ξέρει όλα και να παίρνει στον λαιμό του αθλητές .

    όσο αναφορά τούς τίτλους με ακριβείς ημερομηνίες όταν μιλήσω με τον ίδιο απο κοντα ή αν μπορεσει να βρεί χρόνο να μου στείλει θα τα ποστάρω ,, για να μην γράψω κάτι λάθος η ξεχάσω κάτι , γιατι αυτα που έχουμε ζήσει μαζί σίγουρα τα θυμάμε και υπάρχει και το σχετικό υλικό

    αξίζει να σημειωθεί η μεγαλύτερη επιτυχία που είχε φέρει την ναββα στην ελλάδα το 93 και υπήρξε απο κεί και μετα μια περίοδος που γινόταν πολλοι αγώνες σε κάθε άκρη της ελλάδας
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-08-11 19:03 #20
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Mερικες φωτογραφίες του Αναργυρου Τσοπουρίδη,από το Πανελληνιο Πρωταθλημα της WABBA,ετος 1985



    Όνομα: Tsopouridis 1985a.jpg Εμφανίσεις: 1738 Μέγεθος: 261,5 KB

    Όνομα: Tsopouridis 1985.jpg Εμφανίσεις: 1634 Μέγεθος: 88,0 KB

    Όνομα: Tsopouridis 1985b.jpg Εμφανίσεις: 1657 Μέγεθος: 233,1 KB

    Όνομα: Tsopouridis 1985c.jpg Εμφανίσεις: 1684 Μέγεθος: 263,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-11-11 05:26 #21
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    μιάς και υπάρχει αυτο το τόπικ για τον αργύρη , θα αναφέρω και ενα γεγονός που έμαθα πρόσφατα και πραγματικά αναδεικνύει την αξία του και τις γνώσεις του.
    ο Ανάργυρος Τσοπουρίδης έχει βραβευτεί απο την ίδια την γερμανίδα καγκελάριο Αγγελα Μέρκελ , γιατι ξεχώρισε ενα βιβλίο που έχει κάνει για άτομα με ειδικές ανάγκες που πραγματικα κατατάσετε στα πιο σπάνια και εξιδεικευμένα βιβλία του χώρου
    περιλαμβάνει αναλυτικα προγράμματα και συνταγες διατροφής και μαγειρικής με φωτο και αναλυτικα με λεπτομέρειες μέχρι και την παρασκευή τους , γιατι όπως είπα απευθύνετε σε άτομα με ειδικές ανάγκες
    είναι μια δουλεια χρόνων που δικαιώθηκε ανάμεσα σε γερμανούς που διεκδηκούσαν αυτη την θέση

    επίσης να επισημάνω αν και το έχω αναφέρει σε προηγούμενα πόστ , πως ο Αργύρης χρόνια εργαζόταν στο πανεπιστήμιο του φράιμποργκ και σε ενα τμήμα με άτομα με ειδικές ανάγκες , άλλωστε όπως εχω αναφέρει αυτός με τις γνώσεις του με βοήθησε να ξεπεράσω όσο ήταν δυνατόν τον σοβαρό τραυματισμό μου και να μπορώ να αγωνίζομαι ξανά .

    επειδή είναι πολύ δύσκολο ενας έλληνας να έχει τέτοια σημαντική θέση , πάντα υπήρχε ο φόβος να χάσει αυτη την δουλεια και είχε ετήσια σύμβαση , όπου λόγω της δουλειάς που έκανε και αυτα που παρείχε , του ανανέωναν την σύμβαση καθε χρόνο , μέχρι που οι κόποι τόσων χρόνων , γιατι έβγαλε ξανα πανεπιστήμιο με πολυ διάβασμα σε μεγάλη ηλικία και πήρε τα απαραίτητα πτυχεία , ώστε να φτάσει στο σημείο να μην μπορούν να αμφισβητήσουν τις ικανότητες και γνώσεις του να είναι κατοχυρωμένος και να φτάσει να είναι υπεύθυνος του τμήματος αυτού .

    ευχομαι να επικοινωνήσω μαζί του και να μάθω πληροφορίες γι αυτον τον άνθρωπο που εδωσε και είχε να δώσει και στο ελληνικό ββ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-11-11 14:03 #22
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    μπραβο του, πιστεύω πως δεν ειναι αποτέλεσμα μονο προσπάθειας αυτο αλλα και ικανότητας, δείχνει να ειναι πολυ έξυπνος ανθρωπος ο Τσοπουρίδης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-11-11 16:25 #23
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπραβο του, πιστεύω πως δεν ειναι αποτέλεσμα μονο προσπάθειας αυτο αλλα και ικανότητας, δείχνει να ειναι πολυ έξυπνος ανθρωπος ο Τσοπουρίδης.
    έχεις δίκιο φώτη το πείσμα το ειχε αφού τον έλεγα είσαι ποντιος πεισματάρης , αλλα είχε και το μυαλό και οξυδέρκεια να κάνει όλα αυτα και να κάθετε σε μεγάλη ηλικία ξανα να διαβάζει για να πάρει πτυχεία.
    επίσης απ όσο τον θυμάμε όποτε είχε ελεύθερο χρόνο έγραφε άρθρα πάνω σε θέματα διατροφής και προπόνησης και έβγαζε ενα τεύχος περιοδικού και εφημερίδα για ενημέρωση για τα νέα της ομοσπονδίας , των αγώνων και προβολή των αθλητών και έκανε και πολλα σεμινάρια σε όλη την ελλάδα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-11-11 17:44 #24
    Το avatar του χρήστη D.ANTONIADIS

    Εγγραφή
    03-12-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    318
    Thumbs up
    RESPECT
    D.ANTONIADIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-11-11 18:16 #25
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    2 ωραίες φωτογραφίες του Αναργυρου Τσοπουρίδη,

    Από το γυμναστηριο του οταν το διατηρουσε στην Καβαλα


    Όνομα: IMG_0008.jpg Εμφανίσεις: 2481 Μέγεθος: 118,2 KB


    Αλλη μια,με προσωπικη αφιερωση προς τον φίλο του Σπύρο Μπουρνάζο

    Όνομα: IMG_0024.jpg Εμφανίσεις: 1629 Μέγεθος: 120,4 KB

    Αφιερωμενες στον Ηλία που σίγουρα τους ανασύρουν ωραίες μνήμες
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-11-11 18:30 #26
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    η δεύτερη φωτο κώστα παίζει η μάλλον σίγουρα την έχω τραβήξει εγω είναι μεσα στο γυμναστήριο στην καβάλα και είχαμε κάνει εκείνη την μερα μια σειρα απο φωτογραφίες και βίντεο απο τα παλια με τις κασέτες με ποζαρίσματα καμια 5-6 αθλητες απο το γυμναστήριο και μετα τραβούσαμε και βίντεο με ασκήσεις .

    ο αργύρης είχε τρέλα με αυτα συχνά κάναμε βίντεο εκπαιδευτικού χαρακτήρα με εκτέλεση ασκήσεων , εμείς κάναμε και ο αργύρης εκφωνούσε , με σπαστα ελληνικά βέβαια , αλλα μιλάμε για πολύ όρεξη και διάθεση τα έκανε όλα ο αργύρης , πραγματικα ήξερε να μας εμπνέει και θυμάμε χαρακτηριστικά όταν πήγαινα εγω μια άσκηση , έλεγε ο αργύρης στην καμερα : και τωρα μια άσκηση στήθους εκτελεσμένη απο τον αψηλό του γυμναστηρίου μας τον ηλιάκο και γελούσαμε με τα σπαστα ελληνικά του

    η πρώτη είναι τραβηγμένη στο γυμναστήριο στην γερμανία και ίσως να είναι στού φίλου και δασκάλου του χούμπερτ μετζ, πραγματικα με ξυπνάν ωραίες αναμνήσεις και με πάνε την σκέψη μου στην νοοτροπία και ψυχολογία που είχαμε τότε , όμορφα χρόνια πραγματικα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-02-12 18:16 #27
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Mερικες φωτογραφίες του Αναργυρου Τσοπουρίδη από την πρώτη του εμφανιση στην Ελλάδα,το Mr Boρειος Ελλάς 1983,που νικησε την κατηγορία του και τον Γενικο Τίτλο!

    Όνομα: IMG_0048.jpg Εμφανίσεις: 1145 Μέγεθος: 389,6 KB

    Όνομα: IMG_0051.jpg Εμφανίσεις: 1192 Μέγεθος: 95,3 KB


    Όνομα: IMG_0050.jpg Εμφανίσεις: 1156 Μέγεθος: 78,9 KB


    Όνομα: IMG_0055.jpg Εμφανίσεις: 1273 Μέγεθος: 157,3 KB


    Στον Γενικό Τιτλο με τον Μενελαο Μαϊμπούτη

    Όνομα: IMG_0066.jpg Εμφανίσεις: 1186 Μέγεθος: 127,4 KB

    Όνομα: IMG_0070.jpg Εμφανίσεις: 1195 Μέγεθος: 95,8 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-02-12 12:33 #28
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    εξαιρετικος
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-02-12 17:03 #29
    Προεπιλογή
    Τετοιες ''ποδαρες'' εκεινη την εποχη ,δεν νομιζω οτι ειχε αλλος Ελληνας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-02-12 17:18 #30
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    ο Αργύρης είχε φίλο και προπονητή τον Χούμπερτ Μέτζ και στην Νυρεμβέργη εκεί που ζούσε τον έλεγαν το παρατσούκλι ο πλάτς της Νυρεμβέργης , αργότερα τα είχε μεγαλώσει κι άλλο τα πόδια σε σχέση με το 83-85
    τα καλοκαίρια κάναμε μαζί προπόνηση ειδικα ποδιών και τα πόδια πρίν το ατύχημα ήταν το δυνατό μου σημείο ,ήταν μπροστα ο Αργύρης για την εποχή , τραβούσαμε τότε και διάφορα βίντεο προπονήσεων, η εκπαιδευτικά με σωστή εκτέλεση των ασκήσεων και το καλύτερο μας ήταν όταν πηγαίναμε για φαγητό , όλοι οι ταβερνιάρηδες μας αγαπούσαν και μας θέλαν πελάτες τους
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία