Σελίδα 467 από 545 ΠρώτηΠρώτη ... 367417457465466467468469477517 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 6.991 έως 7.005 από 8174
  1. 20-06-15 22:12 #6991

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gymele Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην "ταπεινη ομελετιτσα" βλεπει κανεις τα αυγα?



    ειναι μεσα στο ταπερ
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
     

  2. 20-06-15 23:19 #6992
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι ρε γιαννη φετα στο καρπουζι.....
    Ααααα Βαγγελάρα μου δεν έχεις δίκιο....είναι κλασικός συνδυασμός...φαντάσου το τρώγαμε όταν ήμουν μικρός με το συγχωρεμένο τον παππού και τη γιαγιά τα καλοκαίρια που με είχανε μαζί στις διακοπές. Βέβαια!!!!
    Go heavy or go home!
     

  3. 21-06-15 00:56 #6993
    Προεπιλογή
    Δύσκολος ο ρόλος του μποντιμπίλντερ, και εγώ έχω μείνει ξύπνιος ως τώρα διότι πρέπει να καταναλώσω το τελευταίο γεύμα της ημέρας


    Όνομα: DSC08220.JPG Εμφανίσεις: 503 Μέγεθος: 61,5 KB
    Go heavy or go home!
     

  4. 21-06-15 01:17 #6994
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    ΔΕΛΤΑ ουτε σε εχθρο μου δε θα δινα
    If you can make her laugh,you can make her scream
     

  5. 22-06-15 20:19 #6995
    Προεπιλογή


    Γεια σου ρε Μάνο, αυστηρός πάντα και γνώστης σε αυτά τα θέματα και μάλλον έχεις τους λόγους σου, και εγώ κατά καιρούς έχω δει λίστες που χαρακτηρίζουν ως ακατάλληλο μια το ένα και μια το άλλο και έτσι έχω σταματήσει να 'μπαίνω' σε αυτή τη διαδικασία διότι όπως παρουσιάζονται( και μπορεί κα να είνα αλήθεια) στο τέλος δε θα μείνει τίποτα διαθέσιμο για να καταναλώνουμε. Μιας όμως και έγινε η αναφορά εσύ ποιό γαλατάκι θα πρότεινες? (αν θα πρότεινες κάποιο......και βέβαια μη μου πεις φρέσκο από κατσίκα δικιά μας, ρεαλιστική πρόταση θέλω)
    Go heavy or go home!
     

  6. 22-06-15 22:40 #6996
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων


    Μιας όμως και έγινε η αναφορά εσύ ποιό γαλατάκι θα πρότεινες? (αν θα πρότεινες κάποιο......και βέβαια μη μου πεις φρέσκο από κατσίκα δικιά μας, ρεαλιστική πρόταση θέλω)
    Περιμενω κ εγω με περιεργεια την απαντηση του Cobra μια κ ψαχνει διαφορα θεματα.
    Εγω προτιμω οταν βρισκω Δωδωνη η Μεβγαλ αντι για Δελτα ,ετσι για αλλαγη χωρις να εχω καποια στοιχεια οτι υπερτερουν καπου.
    Το Κουκακι εχω ακουσει οτι ειναι καλο ,θα ειχε ενδιαφερον εαν καποιοι ξερουν πραγματικα τι γινεται με το φρεσκο γαλα να μας πουν,η εδω η σε θεμα με το γαλα.
     

  7. 22-06-15 23:31 #6997
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Πολυ ωραιο γαλα ειναι το ολυμπος(φρεσκο γαλα επιλεγμενο 1,5%) υπεροχη γευση και ποτε δεν μου εχει βγαλει περεργη γευση σε αντιθεση με το δελτα αρκετες φορες μου εβγαζε μια περιεργη γευση πολυ ασκημη σαν εμετος μια γευση,εκανα μαλιστα αρκετες φορες παραπονο για αυτο,ετσι αλλαξα απο δελτα και πηγα στο ολυμπος,τωρα κανα χρονο περιπου εχω καταναλωσει αμετρητα μπουκαλια ειναι μια χαρα και το μεβγαλ εχω παρει αρκετες φορες και απο αυτο ευχαριστημενος ποτε δεν μου εχει συμβει κατι παραξενο με την γευση αλλα δεν φτανει σε γευση το ολυμπος που ειναι ακομα πιο γευστικο,τωρα τις τελευταιες μερες περνω το νεο νουνου που βγηκε το φρεσκο, το οποιο ειναι σε προσφορα 99λεπτα μονο,αρκετα καλο στα επιπεδα του μεβγαλ θα περνω αυτο οσο κρατησουνε αυτη την τιμη,αλλα και παλι ενα κλικ κατω απο το ολυμπος......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zisis.z : 22-06-15 στις 23:36
    _______________________________________________________________________________________________________________
     

  8. 22-06-15 23:53 #6998
    Προεπιλογή
    Ενδιαφερουσες γνωμες ,νομιζω καλυτερη αποψη (ως προς την γευση-υφη τουλαχιστον) θα εχει κανεις οταν το πινει σκετο κ χωρις πρωτεινη η κατι αλλο που να του ''καμουφλαρει'' τα χαρακτηριστικα.
     

  9. 22-06-15 23:58 #6999
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων


    Γεια σου ρε Μάνο, αυστηρός πάντα και γνώστης σε αυτά τα θέματα και μάλλον έχεις τους λόγους σου, και εγώ κατά καιρούς έχω δει λίστες που χαρακτηρίζουν ως ακατάλληλο μια το ένα και μια το άλλο και έτσι έχω σταματήσει να 'μπαίνω' σε αυτή τη διαδικασία διότι όπως παρουσιάζονται( και μπορεί κα να είνα αλήθεια) στο τέλος δε θα μείνει τίποτα διαθέσιμο για να καταναλώνουμε. Μιας όμως και έγινε η αναφορά εσύ ποιό γαλατάκι θα πρότεινες? (αν θα πρότεινες κάποιο......και βέβαια μη μου πεις φρέσκο από κατσίκα δικιά μας, ρεαλιστική πρόταση θέλω)
    καλα ο μανος τρωει κατι μπεργερ και κατι μαλακιες συνεχεια και μας τα εχει κανει τσουρεκια με το γαλα εγω πινω μικρες οικογενειακες φαρμες το βρισκω τοπ μετα της αγνο που πλεον καταργηθηκε γιαννο
     

  10. 23-06-15 00:03 #7000
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα ο μανος τρωει κατι μπεργερ και κατι μαλακιες συνεχεια και μας τα εχει κανει τσουρεκια με :
    Καλα δυο σκετα σουβλακακια εφαγε εχτες το βραδυ το παιδι μετα το σεμηναριο! Τι να σου κανουν δυο σουβλακακια για 100 κιλα σωμα συμπαγεις μυς! Πολλα ειναι;
     

  11. 23-06-15 00:15 #7001
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα δυο σκετα σουβλακακια εφαγε εχτες το βραδυ το παιδι μετα το σεμηναριο! Τι να σου κανουν δυο σουβλακακια για 100 κιλα σωμα συμπαγεις μυς! Πολλα ειναι;
    συμπαγεις μυες??πεστου να αλλαξει πλευρο γιατι ονειρα βλεπει
     

  12. 23-06-15 00:33 #7002
    Προεπιλογή
    Μα αφου τον ειδα σου λεω!!
     

  13. 23-06-15 01:22 #7003
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παιδες η αληθεια ειναι οτι το σημερινο αγελαδινο γαλα ειναι ακρως ακαταλληλο για καταναλωση απο πολλες πλευρες που πρεπει να γραφτουν κειμενα για να καλυφθει το θεμα.

    Τι να αναφερω,απο πλευρας αντιβιοτικων,αυξητικης ορμονης,οιστρογονων που περνανε στο γαλα,βλεννα,καταστροφη του ενζυμου φωσφατασης που ειναι υπευθυνο για την απορροφηση του ασβεστιου...
    του ενζυμου ξανθινοξειδαση που στο ομογενοποιημενο γαλα εγκλωβιζεται απο σφαιριδια λιπους και περνα άπεπτο στο αιμα οπου προσκολλαται στα αρτηριακα τοιχωματα και γινεται τραχυ,με αποτελεσμα το σωμα να προσπαθει να αποκαθιστα αυτες τις εκδορες με χοληστερινη,καθιστωντας το ενζυμο αυτο πολυ σημαντικη αιτια στις ΗΠΑ για καρδιακα νοσηματα.

    Επισης ειναι πολυ γνωστο οτι το γαλα συνδεεται με την εμφανιση του παιδικου σακχαρωδους διαβητη.

    Γενικα τα γαλακτοκομικα σχηματιζουν βλεννα λογω της καζεινης.Η καζεινη κανονικα για να διασπαστει απαιτειται το ενζυμο ρεννινη,αλλα η τελευταια δεν υπαρχει στους ανθρωπους(ή στους περισσοτερους) μετα την ηλικια των 4 ετων.Η καζεινη ειναι πολυ κολλωδης γιαυτο κ ειναι κ βασικο συστατικα σε διαφορες μη τοξικες κολλες.Επειδη καλυπτει το πεπτικο συστημα προκαλει και το γνωστο συνδρομο του διαρρεοντος εντερου με ολα τα προβληματα υγειας που συνεπαγεται.Σχηματιζει πολυ βλεννα στο στομαχι λογω της αλλεργικης μας αντιδρασης και της κολλοειδους φυσης της και γιαυτο ισως εχετε ακουσει οτι ευθυνεται και για καρκινου του στομαχου,επειδη μενει πολυ ωρα στο στομαχι και η ολη φαση ευννοει την αναπτυξη καρκινικων κυτταρων.

    Ελπιζω να δωσα μια ιδεα,ολα αυτα μπορει να τα μαθει καποιος αν ψαχτει λιγο...ειναι ευρεως γνωστο το ποσο βλαπτει τον ανθρωπο το γαλα σημερα.


    Εγω Γιαννη πινω μια φορα τη βδομαδα κι αν,αν θελω κατι γλυκο και βαζω μεσα δημητριακα με σοκολατα κτλ.Γαλα ΤΡΙΚΚΗ αν κ αυτο παλι τα ιδια σκατα θεωρω οτι ειναι.Αλλα το ΔΕΛΤΑ ειναι ο,τι χειροτερο και το ξερω απο ατομο μεσα...και αν θυμαμαι καλα πρεπει να χε γραψει και ο Eddie πιο παλια παλι το ιδιο.
    If you can make her laugh,you can make her scream
     

  14. 23-06-15 12:37 #7004
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες η αληθεια ειναι οτι το σημερινο αγελαδινο γαλα ειναι ακρως ακαταλληλο για καταναλωση απο πολλες πλευρες που πρεπει να γραφτουν κειμενα για να καλυφθει το θεμα.

    Τι να αναφερω,απο πλευρας αντιβιοτικων,αυξητικης ορμονης,οιστρογονων που περνανε στο γαλα,βλεννα,καταστροφη του ενζυμου φωσφατασης που ειναι υπευθυνο για την απορροφηση του ασβεστιου...
    του ενζυμου ξανθινοξειδαση που στο ομογενοποιημενο γαλα εγκλωβιζεται απο σφαιριδια λιπους και περνα άπεπτο στο αιμα οπου προσκολλαται στα αρτηριακα τοιχωματα και γινεται τραχυ,με αποτελεσμα το σωμα να προσπαθει να αποκαθιστα αυτες τις εκδορες με χοληστερινη,καθιστωντας το ενζυμο αυτο πολυ σημαντικη αιτια στις ΗΠΑ για καρδιακα νοσηματα.

    Επισης ειναι πολυ γνωστο οτι το γαλα συνδεεται με την εμφανιση του παιδικου σακχαρωδους διαβητη.

    Γενικα τα γαλακτοκομικα σχηματιζουν βλεννα λογω της καζεινης.Η καζεινη κανονικα για να διασπαστει απαιτειται το ενζυμο ρεννινη,αλλα η τελευταια δεν υπαρχει στους ανθρωπους(ή στους περισσοτερους) μετα την ηλικια των 4 ετων.Η καζεινη ειναι πολυ κολλωδης γιαυτο κ ειναι κ βασικο συστατικα σε διαφορες μη τοξικες κολλες.Επειδη καλυπτει το πεπτικο συστημα προκαλει και το γνωστο συνδρομο του διαρρεοντος εντερου με ολα τα προβληματα υγειας που συνεπαγεται.Σχηματιζει πολυ βλεννα στο στομαχι λογω της αλλεργικης μας αντιδρασης και της κολλοειδους φυσης της και γιαυτο ισως εχετε ακουσει οτι ευθυνεται και για καρκινου του στομαχου,επειδη μενει πολυ ωρα στο στομαχι και η ολη φαση ευννοει την αναπτυξη καρκινικων κυτταρων.

    Ελπιζω να δωσα μια ιδεα,ολα αυτα μπορει να τα μαθει καποιος αν ψαχτει λιγο...ειναι ευρεως γνωστο το ποσο βλαπτει τον ανθρωπο το γαλα σημερα.


    Εγω Γιαννη πινω μια φορα τη βδομαδα κι αν,αν θελω κατι γλυκο και βαζω μεσα δημητριακα με σοκολατα κτλ.Γαλα ΤΡΙΚΚΗ αν κ αυτο παλι τα ιδια σκατα θεωρω οτι ειναι.Αλλα το ΔΕΛΤΑ ειναι ο,τι χειροτερο και το ξερω απο ατομο μεσα...και αν θυμαμαι καλα πρεπει να χε γραψει και ο Eddie πιο παλια παλι το ιδιο.
    Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο,και ειπες απλα ενα δειγμα γιατι υπαρχουν ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ ακομα.
     

  15. 23-06-15 18:03 #7005
    Το avatar του χρήστη stef.

    Εγγραφή
    21-05-2013
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    Βραδινό: Σολωμος μαριναρισμενος με μουστάρδα και άνηθο με λιγο αρακά και σαλαταΌνομα: image.jpg Εμφανίσεις: 332 Μέγεθος: 334,6 KB
     

Σελίδα 467 από 545 ΠρώτηΠρώτη ... 367417457465466467468469477517 ... ΤελευταίαΤελευταία