Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 25 από 25
  1. 15-11-07 00:13 #16
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    2. λιποδιαλυτικό σε περίοδο όγκου?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pikolo
    το λιποδιαλυτικο ναι για ενεργεια το πηρα..
    H όλη λογική που έχεις για την χρήση ενός λιποδιαλυτικού είναι λάθος.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-11-07 00:15 #17
    Προεπιλογή
    πρωτη φορα το πηρα πριν την προπονηση........δεν θα το κανω αν ειναι εις βαρος μου...απλα το πηρα για την καφεινη..
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-11-07 00:25 #18
    Προεπιλογή
    η πολυ καφεινη ανεβαζει την πιεση και φερνει ταχυπαλμιες.αν δουλεψες και εντονα με πολλα κιλα,υστερα απο ξενυχτι ,ολα μαζι μπορει να δημιουργησαν το προβλημα.μαλλον ανεβηκε πολυ η πιεση σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-11-07 00:25 #19
    Retired mod
    Το avatar του χρήστη gpol

    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περ.
    Kerkira
    Μηνύματα
    987
    Προεπιλογή
    Ισως να παιρνεις λιγη καφεινη πριν την προπονηση, ακομα και σε περιοδο ογκου να μην ειναι κακο, γιατι αυξανεται η οξειδωση των λιπων και εξοικονομεις υδατανθρακες. Το προβλημα που μπορει να αντιμετωπισει με την καφεινη ειναι η αφυδατωση, στην περιπτωση του Pikolo Πιστευω οτι ειναι απο την πιεση που υπεστει. Απλα αν συνδιασεις καφεινη με υδατανθρακες, παει χαμενη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-11-07 00:37 #20
    Προεπιλογή
    και εγω απο τηνν πιεση πιστευω οτι ειναι αλλα ετσι και αλλιως θα παω καλου κακου σε ενα οφθαλμιατρο...ευχαριστω παιδια..
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-11-07 10:50 #21
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Μπορει να ειναι και το αλλο.Χωρια απο την ηδη πολυ καφεϊνη που ειχες παρει,ισως να ηταν και λογω της συνεχης νοραδρεναλινης που ειχες κατα την ασκηση και η πιεση σου ανεβαινε περισσοτερο.Σου εχει συμβει τιποτα παρομοιο και με σκετο πρασινο τσαϊ μηπως? Αν ναι,τοτε ή παιρνε λιγοτερο,ή αστο εντελως στην ακρη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-11-07 14:12 #22
    Προεπιλογή
    Pikolo καταρχας μην πανικοβαλεσε.Εγω προσωπικα προπονουμαι εδω και χρονια με φακους επαφης και δεν ειχα ποτε καποιο προβλημα ακομα και οταν εκανα πολλα κιλα.
    1.Μπορεις να παρεις καφεινη σε περιοδο ογκου μεχρι 200μγ πριν προπονηση αλλα περιπου 2 ωρες πριν.
    2.Μια συμβουλη που ειχα διαβασει συγκεκριμενα στο Mens Health ελεγε οταν κανουμε προπονηση με βαρη να μην κλεινουμε τα ματια γιατι μπορει να δημιουργηθει προβλημα στους κερατοειδεις.
    Αν πας παντως στον οφθαλμιατρο ενημερωσε μας και μας.....
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-11-07 14:14 #23
    Προεπιλογή
    δεν κανω προπονηση με κλειστα ματια παντως..θα παω απο δευτερα...να δω τι θα γινει...
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-11-07 14:34 #24
    Προεπιλογή
    Προφανος ειναι υψηλη πιεση...... αν κανεις της επαναληψης και σχετικα αργα τοτε θα ανεβη πιο ευκολα....
    Της μερες που νιοθης ετσι απεφηγε τα πολλα κιλα και προσπαθησε να αναπνεης κατα τη διαρκια της ασκησης "σωστα" (πχ. στον παγκο - οταν κατευαζης τη μπαρα εκπνοη και οταν την ανευαζης εισπνοη-ξερω οτι ακουγετε αναποδο αλλα αυτος ο τροπος ενδικνετε )οστε να αποφευγης παραπανο πιεση..... και κατη ακομα σημαντικο που βοηθαει ειναι να πινεις νερο κατα τη διαρκια .... (μικρες γουλιες οστε να μενεις ενιδατομενος - οχι ολοκληρα λητρα με αποτελεσμα να μην μπορεις να ασκηθης απο το φουσκομα )
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 16-11-07 17:49 #25
    Προεπιλογή
    το mens health λέει να μη κλείνεις τα μάτια; λολ βάλε σελοτέιπ τότε

    στον πάγκο όταν κατεβάζουμε την μπάρα εισπνέουμε και όταν ανεβάζουμε εκπνέουμε (εκτός άμα κάνεις πολλά κιλά και επίτηδες κρατάς λίγο την αναπνοή στο τέλος)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12