Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 129 από 129
  1. 02-03-12 11:33 #121
    Το avatar του χρήστη skourias

    Εγγραφή
    25-01-2012
    Περ.
    n.smyrni
    Μηνύματα
    64
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν δεν μπορείς να φύγεις ή ο άλλος είναι καλύτερος σπρίντερ;
    Τότε τα σενάρια είναι 2:
    1)Βγάζουμε από την τσέπη μας το κουκλάκι voodoo και το καρφιτσώνουμε στο γόνατο...
    ή
    2)Σηκώνουμε το t-shirt μας και του δείχνουμε τους κοιλιακους μας ελπίζοντας ότι ο άλλος κατά βάθος είναι gay και θα μας γουστάρει!

    Πάντα λόγω κατασκευής αλλα και ιδιοσυγκρασίας ήμουν υπερ των τεχνων ή αθλημάτων επαφής (πάλη, bjj, judo κτλ)
    Παρόλα αυτά ξέρω ότι δεν ειναι ότι καλύτερο για αυτοάμυνα.
    Πιστεύω ότι κάποιο σύστημα, όπως το krav maga, είναι ότι πιο αποδοτικό από την άποψη ότι δεν χρειάζετε να έχεις φτάσει σε ένα επίπεδο ώστε να το κάνεις να λειτουργήσει...
    Καπνίζω. Είναι πιο υγιεινό απο το να αναπνέω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-03-12 03:12 #122
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skourias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσο για το ποιο είναι το πιο αποτελεσματικο στυλ για αυτοάμυνα...
    Το sprint...

    μη μασας..ολα τα σαγονια ιδια ειναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-03-12 14:02 #123
    Το avatar του χρήστη skourias

    Εγγραφή
    25-01-2012
    Περ.
    n.smyrni
    Μηνύματα
    64
    Προεπιλογή
    Oλα?

    Όνομα: jaw.jpg Εμφανίσεις: 467 Μέγεθος: 5,9 KB
    Καπνίζω. Είναι πιο υγιεινό απο το να αναπνέω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-04-12 21:06 #124
    Προεπιλογή οποιος γνωριζει ας βοηθησει!
    καλησπερα και απο εμενα,
    νεος στο φορουμ λογω του θεματος που με ενδιαφερει και θελω γνωμες.
    λοιπον ειμαι 32χρ ,178 υψος και 75 κιλα...
    κανω βαρη οχι σε επαγγελματικη φαση ουτε σε γυμναστηριο...
    σπιτι 4 φορες την εβδομαδα με ασκησεις βασικες,
    σκουωτ,αρσεις θανατου,πιεσεις κτλ κτλ..ολα με μπαρα για ολα τα μερη του σωματος και με κιλα πολυ ικανοποιητικα..
    θελω λοιπον να ασχοληθω με καποια πολ.τεχνη ή μαχ.αθλημα ..
    αυτο που θελω να καταφερω ειναι να μπορω σε καποια περιπτωση να υπερασπιστω τον εαυτο μου ειτε αμυνομενος ειτε να
    (χτυπα ξυλο) χτυπησω τον αλλον..
    δεν ειμαι τυπος που νευριαζει (σκαω γαιδαρο και δεν θεωρω τη σωματικη ακεραιοτητα λιγοτερο σοβαρη απο σχεδον οτιδηποτε αλλο)απλα μια και απεκτησα κορη νιωθω οτι πρεπει να ασχοληθω με κατι ωστε να νιωθω πρωτα απο ολα οτι μπορω να ανταπεξελθω (να μη τα χασω πχ και να μπορεσω και να την προστετευσω καποια στιγμη...

    παρεπιπτωντος εκτος απο τα βαρη (αν μπορουμε να τα πουμε ετσι) τρεχω και 3 φορες την εβδομαδα γυρω στα 7-8 χλμ και κανω και ποδηλατο...
    οποιος μπορει να μου προτεινει κατι καλοδεχουμενο.
    οπως και καμια σχολη που να μαθω κατι στα σοβαρα προς νοτια προαστεια..
    σας ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-04-12 21:15 #125
    Το avatar του χρήστη s0k0s

    Εγγραφή
    10-03-2012
    Περ.
    Baku - Azerbaijan
    Μηνύματα
    1.893
    Προεπιλογή
    Η πυγμαχια ξεκινησε απο το δρομο οπου συνεχιζεται στο δρομο.
    Προσωπικα θα σου προτεινα ή πυγμαχια ή κικ, εκτος αμα θες πολεμικη τεχνη τοτε wing chun. (προτιμω κικ οπου περιεχει κ πολυ καλη αεροβια, μαθε ενα πραμα καλα κ αγαπησε το)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-04-12 22:14 #126
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    η καλύτερη πολεμική τέχνη είναι αυτη που αρέσει σε κάποιον , όλες μπορούν να συνδιαστούν με τα βάρη είτε σε επίπεδο σωματοδόμησης είτε σε επίπεδο επιδόσεων στην πολεμική τέχνη .
    εφόσον τα βάρη βοηθάν σε όλα τα αθλήματα στην αύξηση δύναμης και επιδόσεων , πχ στο ταε κβοντο τα βάρη είναι βασικά για την δύναμη ταχύτητα , όπως και στο κίκ μπόξ , στο γουιν τσουν δεν χρειάζετε μυική δύναμη είναι καθαρα πολεμική τέχνη βασιζόμενη στην εκμετάλευση της δύναμης του αντιπάλου , είναι καθαρα πολεμική τέχνη που απευθύνετε σε γυναίκες αλλα και σε άντρες , απλα ανέφερα για γυναίκες επειδη δεν έχουν την φυσική δύναμη που έχει ένας άντρας
    και σ αυτη λοιπόν την πολεμική τέχνη μπορεί άνετα να συνδιάσει κάποιος πρόγραμμα με βάρη , όπως και σε όλες
    το θέμα είναι τι ζητάει κάποιος και όλα μετα γίνονται , θέλει να αυξήσει τις επιδόσεις του στα βάρη? θέλει να ασχολείτε με την πολεμική τέχνη που τού αρέσει και παράλληλα να κάνει και βάρη ? τον ενδιαφέρει μόνο η σωματική διάπλαση και την πολεμική τέχνη που του αρέσει θέλει να την κάνει σαν μια μορφή αερόβιας ? όπως πχ το κίκ μπόξ?

    όλα γίνονται και τροποποιούνται και προσαρμόζονται στούς στόχους που έχει ο καθένας και πού θέλει να δώσει προτεραιότητα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-04-12 16:06 #127
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    η καλύτερη πολεμική τέχνη είναι αυτη που αρέσει σε κάποιον , όλες μπορούν να συνδιαστούν με τα βάρη είτε σε επίπεδο σωματοδόμησης είτε σε επίπεδο επιδόσεων στην πολεμική τέχνη .
    εφόσον τα βάρη βοηθάν σε όλα τα αθλήματα στην αύξηση δύναμης και επιδόσεων , πχ στο ταε κβοντο τα βάρη είναι βασικά για την δύναμη ταχύτητα , όπως και στο κίκ μπόξ , στο γουιν τσουν δεν χρειάζετε μυική δύναμη είναι καθαρα πολεμική τέχνη βασιζόμενη στην εκμετάλευση της δύναμης του αντιπάλου , είναι καθαρα πολεμική τέχνη που απευθύνετε σε γυναίκες αλλα και σε άντρες , απλα ανέφερα για γυναίκες επειδη δεν έχουν την φυσική δύναμη που έχει ένας άντρας
    και σ αυτη λοιπόν την πολεμική τέχνη μπορεί άνετα να συνδιάσει κάποιος πρόγραμμα με βάρη , όπως και σε όλες
    το θέμα είναι τι ζητάει κάποιος και όλα μετα γίνονται , θέλει να αυξήσει τις επιδόσεις του στα βάρη? θέλει να ασχολείτε με την πολεμική τέχνη που τού αρέσει και παράλληλα να κάνει και βάρη ? τον ενδιαφέρει μόνο η σωματική διάπλαση και την πολεμική τέχνη που του αρέσει θέλει να την κάνει σαν μια μορφή αερόβιας ? όπως πχ το κίκ μπόξ?

    όλα γίνονται και τροποποιούνται και προσαρμόζονται στούς στόχους που έχει ο καθένας και πού θέλει να δώσει προτεραιότητα
    ηλια δεν ειπες ομως την φραση κλειδι που εχω και καιρο να την δω,τι να σου κανουν οι πολεμικες τεχνες αμα εισαι πιο μαλακος και απο τα συκα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-04-12 17:56 #128
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier Εμφάνιση μηνυμάτων
    ηλια δεν ειπες ομως την φραση κλειδι που εχω και καιρο να την δω,τι να σου κανουν οι πολεμικες τεχνες αμα εισαι πιο μαλακος και απο τα συκα
    σίγουρα η σωματική υποδομή σε συνδιασμό με πολεμική τέχνη έχει άλλη υπόσταση , αλλα υπάρχει και το γουιν τσούν που σαν πολεμική τέχνη δεν χρειάζετε σωματικά προσόντα , αλλα πάντα όταν ό άλλος έχει σωματικά προσόντα είναι έξτρα μπόνους και αποφεύγει περιπέτειες
    απλα εδω μιλάμε για περιπτώσεις ότι μόνο που χρησιμοποιούν την πολεμική τέχνη σαν επιβίωση και αυτοάμυνα , αλλα σαν μια μορφή άσκησης που τούς αρέσει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-07-12 17:28 #129

    Εγγραφή
    08-07-2009
    Περ.
    θυρα7
    Μηνύματα
    302
    Προεπιλογή box
    γεια σας παιδια! σκεφτομαι απο τη νεα χρονια να ξεκινησω παραλληλα με το γυμναστηριο και μποξ.
    στοχος μου ειναι να κανω μποξ γιατι θελω να ξερω να κανω 2 καλα χτυπηματα αλλα περισσοτερο γιατι απο
    κολλητο μου που παει εδω και χρονια ξερω οτι εχει πολυ αεροβια και θελω το χειμωνα που μπαινω
    στον ογκο να παρω οσο το δυνατον λιγοτερο λιπος!

    οσες φορες εχω πει φετος θα κανω μαζι με το γυμναστηριο και αεροβια κανω 1,2 το πολυ 3 εβδομαδες και μετα
    το παραταω το αεροβιο!οση κ@@λα εχω για να κανω γυμνστικη με βαρη αλλο τοσο βαριεμαι την αεροβια!
    ετσι ειπα μηπως και αν ξεκινησω μποξ αυξησω τον ογκο μου οσο το δυνατον πιο ποιοτικα γινεται.χωρις πολυ λιπος
    αλλα να εχω και μια στοιχειωδη αντοχη που δεν εχω τωρα.


    αυτο που σκεφτομαι ειναι να κανω 3 φορες την εβδομαδα προπονηση powerlifting οπως κανω και τωρα και 2
    φορες μποξ.βασικα σκεφτομουνα 4 φορες βαρη και 2 μποξ αλλα επειδη δεν μπορω να γυμναζομαι 6 φορες την
    εβδομαδα καποια μερα θα πρεπει να κανω διπλη προπονηση και δεν ξερω αν ειναι too much!

    να τονισω οτι το μποξ θα το κανω καθαρα για ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ ΜΕ ΒΑΡΗ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟΣ ΜΟΥ
    ΣΤΟΧΟΣ!απο την αλλη ομως εχω διαβασει και οτι αν κανεις παραλληλα με τα βαρη καποια πολεμικη τεχνη δεν παιρνεις ογκο ή
    δεν αποκτας δυναμη και τετοια. πιστευεται οτι αυτα εχουν βαση?ακομα πως πιστευετε οτι ειναι καλυτερο να τα συνδυασω και τα
    2 μαζι? ειναι καλα 3 και 2 μερες?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789