Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 129
  1. 24-04-11 21:18 #31
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paulakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ριχνουμε μια πιπα,και οποιος την αρπαξει (γκλου γκλου γκλου).Σημερα εσυ ησουν ο τυχερος
    Eυχομαι μια μερα να ξεφυγεις απο τα προκατακτικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-04-11 23:20 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hollowmask Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλαρακο, σκεψου οτι οσον αφορα το κομματι που συνδιαζει πολεμικη τεχνη- μαχητικο αθλημα και γυμναστικη- βαρη δεν σε νοιαζει τι θα διαλεξεις. Απο την σιγμη που ασχολεισαι με καποια τεχνη- αθλημα πρεπει να προσαρμοσεις ετσι την γυμναστικη και τα βαρη σου ωστε να σε οφελεισουν σε αυτο που θα κανεις. Δεν μπορεις δηλαδη να κανεις προπονηση για bodybuilding και να περιμενεις οτι θα εχει οφελος στην πολεμικη τεχνη- αθλημα. Οπως ειπαν αρκετοι, σκεψου τι θες (θες κατι για αυτοαμυνα, κατι με χτυπηματα, mma [αυτο που λες UFC]) και απο κει και επειτα με την συμβουλη και του δασκαλου/ εκπαιδευτη σου προσαρμοσε τα βαρη και την γυμναστικη σου σ'αυτο. Κανω 3,5 μηνες kickboxing και ακολουθω αυτο που σου προτεινω, και πιστεψε με, εχω δει τεραστια διαφορα
    Προσυπογράφω όσα λες, με την προϋπόθεση ο δάσκαλος/εκπαιδευτής να μην είναι στενόμυαλος. Όπως έχω ξαναπεί, οι δάσκαλοι στην Ελλάδα που γνωρίζουν πραγματικά την ΠΤ ή το ΜΑ που διδάσκουν, είναι πραγματικά λίγοι.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-04-11 00:25 #33
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    η φαση ειναι οτι αυτος που ξεκινησε το θεμα
    μπηκε μια μερα μονο,την μερα που το εγραψε


    οποτε.......
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-04-11 18:21 #34
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    μπορει,αλλα το θεμα δεν το διαβαζει μονο αυτος που το ανοιξε,νομιζω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-11-11 10:34 #35
    Προεπιλογή
    Αν και έχω αργήσει λίγο απλά ήθελα να ανεφέρω πως το UFC που αναφέρει ο Unknown είναι σαν να λέμε στο ποδόσφαιρο το champions league(δηλαδή μια διοργάνωση)το πραγματικό όνομα του αθλήματος είναι Mix Martial Arts η αλλιώς ΜΜΑ .Απλά το αναφέρω για τους μελλοντικούς readers του topic.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-11-11 12:31 #36
    Προεπιλογή .........................
    Προς eysteral .υπαρχουν απατεωνες κ σωστοι σε ολους τους χωρους, το ξεφτηλησες μαθε να εκφραζεσε κ να μην τους περνει ολους η μπαλα.σου εχω κ 3-4 ερωτησεις να δω τι @@@ μαθενεις γτ εχεις πολυ υφακι .απο που καθοριζετε το τυφλο σημειο του αντιπαλου? πως σταματας τις αλυσιδοτες γροθιες κ ποιες ειναι οι βασικες αρχες του συστηματος.
    συγνωμη για το off topic συμφωνω με τα οσα ειπε ο lao αλο το μαχητικο αθλημα,αλο η πολεμικη τεχνη κ αλο η αυτο αμυνα πρεπει να τα διαχωρησετε κ να αποφασησετε τι θελετε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jojosmj : 10-11-11 στις 12:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-11-11 22:18 #37
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    εγω θα επιμεινω ελληνικα πυγμαχια,ελληνορωμαικη παγκρατιο.κατα την ταπεινη μου αποψη κανενας αθλητης μικτων πολεμικων τεχνων δεν θα μπορουσε να σταθει μπροστα στον μαικ ταισον οταν ηταν στις φορμες του και στο εδαφος να τον πηγαινανε που εγω αμφιβαλλω με δυο γεματες στα πλευρα ενω θα προσπαθουσαν να τον κλειδωσουν θα τους εστελνε για τσαι αφου εκεινα τα γαντακια που φορανε ειναι σχεδον ανυπαρκτα σε σχεση με του πυγμαχου.για εμενα οσο πιο απλο ενα συστημα τοσο πιο αποτελεσματικο κροσε ντιρεκτ απερκατ χαιρετε....βεβαια οτι μαθαινει κανει καλο ειναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-11-11 17:06 #38
    Προεπιλογή
    vaggan δεν ειναι ετσι οπως τα λες.παγκρατιο ως πολεμικη τεχνη δεν υπαρχει α ειναι παπατζες που το βρηκανε κ το συνεχησανε το παγρατιο ? απο τα αγγεια πηραν την υλη? box ποιο μποξ απο ολα υπαρχουν 9 ειδη μποξ(αγγλικη πυγμαχια με καθετες γροθιες -ειρλανδικη με αναποδη guard=τοξοτης σε ολο τον κοσμο.
    επησης δν ειναι ετσι οπως τα λες εγω π.χ κανω wing chun σαφως εχω πολλα περισοτερα πλεονεκτηματα απο αυτον που κανει αθλημα ,χτυπαω ματια,αυτια,γενητικα οργανα,σημεια πιεσης κ γενηκως σημεια τα οποια ειναι μλκ κ δεν μπορεις να τα γυμνασεις κ να τα σκληραγογησεις .
    ολα καλα ειναι αναλογα για ποιο λογο τα θες.επησης εχω κανει πολυ sparing(ναι βαζω πυγμαχικα γαντια) με μποξερ καλους οταν βαζω ποδια δεν πλησιαζουν .
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-11-11 12:19 #39
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jojosmj Εμφάνιση μηνυμάτων
    vaggan δεν ειναι ετσι οπως τα λες.παγκρατιο ως πολεμικη τεχνη δεν υπαρχει α ειναι παπατζες που το βρηκανε κ το συνεχησανε το παγρατιο ? απο τα αγγεια πηραν την υλη? box ποιο μποξ απο ολα υπαρχουν 9 ειδη μποξ(αγγλικη πυγμαχια με καθετες γροθιες -ειρλανδικη με αναποδη guard=τοξοτης σε ολο τον κοσμο.
    επησης δν ειναι ετσι οπως τα λες εγω π.χ κανω wing chun σαφως εχω πολλα περισοτερα πλεονεκτηματα απο αυτον που κανει αθλημα ,χτυπαω ματια,αυτια,γενητικα οργανα,σημεια πιεσης κ γενηκως σημεια τα οποια ειναι μλκ κ δεν μπορεις να τα γυμνασεις κ να τα σκληραγογησεις .
    ολα καλα ειναι αναλογα για ποιο λογο τα θες.επησης εχω κανει πολυ sparing(ναι βαζω πυγμαχικα γαντια) με μποξερ καλους οταν βαζω ποδια δεν πλησιαζουν .
    το wing chun ειναι το μονο ξενο που εχω μια αλλη σταση λογω μπρους λι που ειναι και ο αγαπημενος μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-11-11 19:17 #40
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jojosmj Εμφάνιση μηνυμάτων
    vaggan δεν ειναι ετσι οπως τα λες.παγκρατιο ως πολεμικη τεχνη δεν υπαρχει α ειναι παπατζες που το βρηκανε κ το συνεχησανε το παγρατιο ?
    πας στοιχημα?


    http://www.youtube.com/watch?v=MEFfX3vVIE8
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-11-11 10:02 #41
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε αυτοι οι ελληνες παντου πρωτοι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-11-11 10:06 #42
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    επισης μου αρεσει ο στεφανος μιλτσακακης ειναι αθλητης του πανκρατιου ενας θυριωδης τυπος που τον δερνει συνεχεια ο βαν νταμ στις ταινιες
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-11-11 20:20 #43
    Προεπιλογή
    το Pagratio δεν υπαρχει ως πολεμικη τεχνη ,ουτε ειναι τον σπαρτιατων οπως εχουν αναφερει μερικοι ,το παγρατιο ειναι μικτες πολεμικες τεχνικες. ειτε την αθηναικη ειτε την σπαρτιατικοι τις αναφερανε ως παγρατιο=οπως λεμε πολεμικη τεχνη , επησης την εφαρμοζανε οταν βρησκονταν αοπλοι στην μαχη οποτε οτι κ να ειναι αυτο που ονομαζεις εσυ παγκρατιο δν ειναι παγκρατιο ειναι παραλαγη οπως κ το Ninjutsu Οπως κ το muay thai,το taek won do το παραδοσιακο ειχε κονταρη ,το παραδοσιακο μερος τους εχει χαθει-μεταλαχθει η τροποποιηθοι κ εχει μεινει το αθλητικο μερος ,αρα δεν ειναι πλεον πολεμικες τεχνες αλα αθληματα ,αρα εχουν τροποποιηθει κ εχουν αλαξει οι βασικες αρχες κ η νοτροποια .επησης το παγκρατιο ειχε χαθει κ δν υπηρχε καποιος να το συνεχησει. δεν υπαρχει πραγματικη σχολη οτι υπαρχουν ατομα που λενε πως κανουν παγρατιο κανουν παραλαγη του δασκαλου τους κ οχι κατι αρχαιο.οπως κ το muai thai το πραγματικο που βγηκε τοτε δν εχει καμια σχεση με αυτο που βλεπουμε σημερα κ εχουν βγει αλα 7 ειδη thai
    επησης γνωρηζω τον ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΙΤΣΑΚΑΚΗ . να το αρχικο στυλ του Muay Thai http://www.youtube.com/watch?v=pvuKiQlDNDw
    εδω εχω ατομο που αναλυει το πως πολεμαγανε οι αρχαοι αναπαραστασεις κλπ κ εξηγει τις διαφορες μαχητικες τεχνικες http://www.youtube.com/watch?v=JC37ek7xT_w.δν θελω να προσβαλω κανεναν που κανει παγρατιο η Ninjutsu εφοσον σαν καλυπτει κ σας γεμηζει να το συνεχησετε
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-11-11 20:33 #44
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    jojo τι γνωμη εχεις για το Ninjutsu?μιλαω καθαρα για το μαχητικο κομματι,δεν με ενδιαφερει το παραδοσιακο μερος
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-11-11 21:49 #45
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jojosmj Εμφάνιση μηνυμάτων
    το Pagratio δεν υπαρχει ως πολεμικη τεχνη ,ουτε ειναι τον σπαρτιατων οπως εχουν αναφερει μερικοι ,το παγρατιο ειναι μικτες πολεμικες τεχνικες. ειτε την αθηναικη ειτε την σπαρτιατικοι τις αναφερανε ως παγρατιο=οπως λεμε πολεμικη τεχνη , επησης την εφαρμοζανε οταν βρησκονταν αοπλοι στην μαχη οποτε οτι κ να ειναι αυτο που ονομαζεις εσυ παγκρατιο δν ειναι παγκρατιο ειναι παραλαγη οπως κ το Ninjutsu Οπως κ το muay thai,το taek won do το παραδοσιακο ειχε κονταρη ,το παραδοσιακο μερος τους εχει χαθει-μεταλαχθει η τροποποιηθοι κ εχει μεινει το αθλητικο μερος ,αρα δεν ειναι πλεον πολεμικες τεχνες αλα αθληματα ,αρα εχουν τροποποιηθει κ εχουν αλαξει οι βασικες αρχες κ η νοτροποια .επησης το παγκρατιο ειχε χαθει κ δν υπηρχε καποιος να το συνεχησει. δεν υπαρχει πραγματικη σχολη οτι υπαρχουν ατομα που λενε πως κανουν παγρατιο κανουν παραλαγη του δασκαλου τους κ οχι κατι αρχαιο.οπως κ το muai thai το πραγματικο που βγηκε τοτε δν εχει καμια σχεση με αυτο που βλεπουμε σημερα κ εχουν βγει αλα 7 ειδη thai
    επησης γνωρηζω τον ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΙΤΣΑΚΑΚΗ . να το αρχικο στυλ του Muay Thai http://www.youtube.com/watch?v=pvuKiQlDNDw
    εδω εχω ατομο που αναλυει το πως πολεμαγανε οι αρχαοι αναπαραστασεις κλπ κ εξηγει τις διαφορες μαχητικες τεχνικες http://www.youtube.com/watch?v=JC37ek7xT_w.δν θελω να προσβαλω κανεναν που κανει παγρατιο η Ninjutsu εφοσον σαν καλυπτει κ σας γεμηζει να το συνεχησετε
    και τι εχεις να πεις για τον στεφανο οτι ειναι παπατζας??αμφιβαλεις επισης οτι η πυγμαχια ειναι αποτελεσματικη σαν αυτοαμυνα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία