Θέμα: Γλουτενη!

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 05-02-11 17:16 #1
    Προεπιλογή Γλουτενη!
    Καλησπερα καταρχας. Ενας γνωστος που εισαγει διαφορα συμπληροματα μου εφερε απο την αγγλια μια γεναια ποσοτητα γλουτενης επειδη του ζητησα πρωτεινη, και σαν αρχαριος εως νεουδι στα συμπληρωματα θα ηθελα να ρωτησω κανα δυο πραγματα γι'αυτα. Τι φαση η γλουτενη? Πως, ποσο και καθε ποτε πρεπει να την καταναλωνω? κανω καθημερινη ασκηση στο γυμναστηριο 45 λεπτα με μια ωρα οργανα, ειμαι 1.72 και 70 κιλα 20 ετων και ασχολουμε με το γυμναστηριο 4 χρονια με αρκετα διαλειματα (Στρατος, σπουδες κτλ) και εχω φτασει σε αρκετα καλα επιπεδα κατα καιρους, αλλα ποτε μου δεν χρησιμοποιησα συμπληρωματα και μιας και μου ηρθαν απο μονα τους τωρα σκεφτομαι να αρχισω, και ψαχνω καποιον να μου δωσει τα φωτα του, οποτε απευθηνομαι εδω που διαβαζω αρθρα κατα καιρους και ειναι πηγη εμπνευσης και γνωσεων για την καθημερινη μου προπονηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-02-11 21:42 #2
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitris362 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα καταρχας. Ενας γνωστος που εισαγει διαφορα συμπληροματα μου εφερε απο την αγγλια μια γεναια ποσοτητα γλουτενης επειδη του ζητησα πρωτεινη, και σαν αρχαριος εως νεουδι στα συμπληρωματα θα ηθελα να ρωτησω κανα δυο πραγματα γι'αυτα. Τι φαση η γλουτενη? Πως, ποσο και καθε ποτε πρεπει να την καταναλωνω? κανω καθημερινη ασκηση στο γυμναστηριο 45 λεπτα με μια ωρα οργανα, ειμαι 1.72 και 70 κιλα 20 ετων και ασχολουμε με το γυμναστηριο 4 χρονια με αρκετα διαλειματα (Στρατος, σπουδες κτλ) και εχω φτασει σε αρκετα καλα επιπεδα κατα καιρους, αλλα ποτε μου δεν χρησιμοποιησα συμπληρωματα και μιας και μου ηρθαν απο μονα τους τωρα σκεφτομαι να αρχισω, και ψαχνω καποιον να μου δωσει τα φωτα του, οποτε απευθηνομαι εδω που διαβαζω αρθρα κατα καιρους και ειναι πηγη εμπνευσης και γνωσεων για την καθημερινη μου προπονηση.
    Είναι πρωτείνη από δημητριακά και καλά.
    Δεν βρίσκω λόγο να πάρεις γλουτένη και όχι ορού γάλακτος! (whey)
    Τη θεωρώ πολύ καλύτερη της γλουτένης. Εκτός του ότι υπάρχει και τον ενδεχόμενο να μην μπορείς να την αφομοιώσεις αν έχεις δυσανεξία (αλλεργία).
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-09-18 08:41 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Επαναφέρω ένα θέμα που σχεδόν δεν έχει συζητηθεί καθόλου και θα ήθελα τις απόψεις όσων επιθυμούν. Η γλουτένη ποιους και που επιρεάζει? Γλουτένη και bodybuilding, μας επιρεάζει? Κατα πόσο η λουτένη είναι αιτία κατακράτησης υγρών?
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση