Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 78
  1. 03-12-07 23:58 #1
    Προεπιλογή Η ιστορία του Bertil Fox
    Σας παρουσιάζω την τραγική ιστορία του Bertyl Fox οπως την παρουσιασε ο ιδιος σε μια επιστολη προς τον Jim Lensveld εναν φιλο του και εκδότη περιοδικών Bodybuilding.
    Ιδού τι ελεγε γιαυτο που του συνεβη:

    "Last year the bodybuilding community was shocked to hear about the dead penalty for famous bodybuildingchampion Bertil Fox.
    On his native island St. Kits in the Caribbean a jury convicted him for a double murder.
    Victims were his ex girlfriend Leyoca and her mother. During a first trial there was a hung jury, but at the second trial he was convicted as guilty.
    The judges decided Bertil would be killed by hanging.


    My name is Harry de Jonge and I write for several dutch bodybuildingmagazines (so excuse for my bad English). The publisher of one of that magazines, FYSIEK, is my friend Jim Lensveld. He is very well known in the bodybuilding world. He publishes several magazines and his girlfriend is ex pro world champion Juliette Bergmann. Jim is a long time friend of Bertil. Bertil stayed in his house in Middelharnis (Holland) on numerous occasions. You can understand it was a big shock to hear about the drama on St. Kits. We all knew Bertil as a peace-loving and nice person. We wondered, what must have happened that caused him to loose his mind, that he could do such a terrible thing.

    Yesterday (april 15th) was the appeal in this case. Two weeks before this appeal Jim received a dramatic letter from Bertil (19 pages long!) In this
    letter (which I will summarize later on) Bertil not only denied he was guilty, but also tells the story of the scheme against him, with the goal to take his house and gym from him, and the many mistakes that were made at the trial. At the end he desperately asks Jim for help. "Please Jim, come to St. Kitts and save my life. You know me, I'm not a killer." Jim didn't hesitate and flew to St. Kitts. He met a broken men, only a shadow of his former self. Bertil weighted only 160 lbs. He was in a stinking cell now for more then 17 months! Only once in a while he gets out for a shower. He literally lives on bread and water! Jim talked with Bertil for hours and got convinced Bertil was innocent. The trial was a joke, Bertil was convicted on gossip,
    hearsay and because of jealousy.

    Here the story (shortened) from the only living witness of the tragedy that happened in September 1997, Bertil Fox.


    Dear Jim,

    How are you? I hope you and your family are keeping well. I am sure you must have heard about my situation. I would have written before, but I could not get hold of your address because of a jealous so called friend and the fact they did not allow me to write what I want.
    Jim, we have known each other for years and I am sure you know the type of person I am. I have stayed at your house many times and I think you know me as an honest person. Jim I need your help. You must help me to stop this evil man to take everything I worked for all my life and to save my life.

    Before I explain what happened, I will inform you on the situation at that time. Since I bought a piece of land on the island this man, Edmond Tross,
    pushed himself into a friendship with me. His brother was a contractor, so he got his brother tot build the house and gym on my land. Because I had to be abroad often and I trusted him to be my friend, I left all my money in the bank and gave him power of attorney (authorization). That way he could make sure the building would be finished. We agreed he would write all expenses down in a book, so I could see what was happening with my money. When I came back the house was not finished but all my money was spent. I asked him for the book but he couldn't show it to me. We almost came to a fistfight, but I kept my cool. As the place had to be finished I had, for the first time in my life, to take a loan from the bank.
    But everything went well, I was able to pay the mortgage from the money I made with the gym. Of course my friendship with Tross was changed, but we still talked. He trained for free at my gym and he sometimes helped me with electricity things, because that was his job.
    My house is near the ocean on a hillside with a great view, at night you can hear the sea. I did not know at that time that Tross was very jealous about that. Tross is married and has his own workshop. He also has a girlfriend named Dulisca Wallace and she worked at my gym.

    Okay, now I will tell you about the terrible tragedy. I left for a business trip in England on August 29, 1997. I left my ex-girlfriend Leyoca in charge
    of my house and left her a set of keys for the house and for the gym. On my return from England Leyoca was not at the house. I later discovered that my gun and pooch and bullets that I left in the night-stand in my bedroom was missing. (By the way, the gun was licensed). I immediately decided to go to the shop of Leyoca's mother, where she worked. When I entered the shop I saw Leyoca who smiled at me. We exchanged greetings and stepped outside. I asked her about the gun and she told me she gave them to her mother for safekeeping. I asked if I could have them now, and she replied: "sure, no problem, follow me." I followed her into a room in the shop when suddenly her mother walked in, waving with the gun in her hand. She yelled, "Is this what you are looking for?" Leyoca turned towards me en got in the middle of her mother and me and she put her hand on my shoulder as if to stop me form coming further forwards. Her mother pushed me with the hand that hold the gun and yelled that she did not want Leyoca to take 'that' (meaning me) into
    her shop. When she pulled her hand back I grabbed for the gun. She resisted (harry: she weighs 190 lbs) and the gun went off. Leyoca got shot (harry: in the back). I still tried to get the gun but she kept resisting and the gun went off again. She got shot and fell down (harry: research indicated the mother was hit in her crotch and the bullet left the body from her neck ,making the story of Bertil more likely). I grabbed the gun in panick and took my car and drove away. I ended up at the workshop of Tross and saw a guy named Leon Isaac, who worked for Tross. I told him two people got shot. I was in shock and sat down on a bench. Minutes later Tross arrived and after I told him what happened he brought me to the police station. I gave the gun to Tross. In the car we never spoke a word, because I was in shock. At the station I never gave a written statement, I never confessed, I just told what happened. In the shop were all happened there was also another girl working, A. Mathews. When she heerd the firt shot she hide herself in the toilet, so she never saw anything.
    In prison Tross visited me. I asked him to open the gym. His girlfriend worked there, so she could keep the gym open, so the mortgage and bills
    could be paid. He said that I didn't have to worry about the money, he would take care of things. It was Troos who hired my first laywers. Het said they charged me for 100.000 EC dollar. I had 26000 dollar in the bank so I asked him to go to the bank for an extra loon, with the house and gym as security. He came back and sais the bank wouldn't do it. He told me to put the house in his name, so he would get the loon. My business laywer adviced me not to do this, but instead to give my niece Patricia power of attorney and let her get the loon. When Tross found out about this he got furious and told me he did not want to work with Patricia and that Dulisca would leave the job. I could not communicate with anybody and had no choice. i gave him power of attorney. Now Tross and dulisca run the place and nobody could check them. Later on I found out they already were spreding gossip and bad things about me. The laywer he hired for me did everything he said. They obviously wanted to take my house and gym.
    Tross came to me and said the family of Leyoca wanted to sue me and that if I wanted to keep my house I had to put it in his name. Later he visited he with his laywer, and they adviced me to sell the house and gym to him for 200.000 EC dollar, while the place is worth 1.500.000 EC dollar! I refused and Tross became very angry. I decided to put everything in name of my eldest daughter Dorette. I told her to hire an accountant and to be carefull for Tross. But Tross put her up against me. Dorette sold the gym equipment to Tross. Tross rented out one of my appertments and they even changed the name of the gym!
    At the second trial Tross changed his testimony again and now his girlfriend Dulisca testified against me. She was not even there at the first trial!
    Here judges can go home everyday during the trial. St. Kitts is very small and the trial was the talk of the town. there was a lot of gossip and
    badmouthing. Jealousy played an important roll. De judge was biased. The painted a picture of me as a person who was very violant against women, but they did not have a piece of evidence.
    Again, there were no witnesses, no fingerprints, no autopsy, no written statement, no confession, my first laywer was hired by the crown witness
    against me, witnesses were lying I confessed the murders to them, they never took my ply for self-defense serious. There are so many mistakes in this trial it is unbelievable. But they convicted me. Now I try to give my niece patricia in power of attorney, so she can pay the mortgage and they cannot take my house and gym.

    Here Bertil stops describing the things that happened and asks Jim to come over to help. He wants Jim to consider paying the rest of the mortgage, talk with the lawyers etc.Jim is back and tries everything to help Bertil. He promised Bertil to bring his story out, he even contacted Amnesty International.
    Friday (today) will be the result of the appeal. As of yet we don't knowwhat the judged decided."


    Όνομα: bertilfox9.jpg Εμφανίσεις: 1450 Μέγεθος: 46,0 KB

    Όνομα: bertilfox6.jpg Εμφανίσεις: 1291 Μέγεθος: 50,3 KB


    Όνομα: bertil_fox_photo152.jpg Εμφανίσεις: 1607 Μέγεθος: 28,3 KB


    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-12-07 00:01 #2
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    κανας αγγλομαθείς να μας πει περιληπτικά τη λέει ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-12-07 00:06 #3
    Προεπιλογή
    Ειναι συγκλονιστικη.ΔΥσκολευομαι ομως την μεταφραση.ισως ο γκασ κανει κατι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-12-07 00:12 #4
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    αυτοί ήταν τα αστέρια του β.β. οταν εμείς ήμασταν πιτσιρικάδες

    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-12-07 00:21 #5
    Προεπιλογή
    Bertyl Fox, Γιάννη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-12-07 03:15 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Ξεκίνησα την μετάφραση σε καμια ώρα θα το τελειώσω

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-12-07 13:37 #7
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παντως το διαβασα πιο παλια αυτο κριμα ειναι για αυτον και αμα την σκοτωσε καλα την εκανε

    Ειναι ομως απο τα πιο εντυπωσιακα σωματικα τμηματα που περασαν στην ιστορια ναι ξερεται πιο κοματι του λεω το πλαγιο στηθος
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-12-07 16:44 #8
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Τελικα τι εγινε? Ξερετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-12-07 17:53 #9
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    "Πέρσυ η κοινότητα του bodybuilding σοκαρίστηκε απο το άκουσμα του θανάτου του γνωστού πρωταθλητή bodybuilding Bertil Fox. Στο νησί της καταγωγής του St. Kits στην Καραιβική ένα σώμα ενόρκων τον ενοχοποίησε με την κατηγορία της διπλής δολοφονιάς. Τα θύματα του ήταν η πρώην κοπέλα του Leyoca και η μητέρα της. Κατα την διάρκεια της δεύτερης δίκης οι δικαστές τον θεώρησαν ένοχο και τον καταδίκασαν με την ποινή του θανάτου δια απαγχονισμού.

    Το ονομά μου ειναι Harry de Jonge κ γράφω για διάφορα ολλανδικά bodybuilding περιοδικά (οπότε με συγχωρείτε για τα ‘κακά’ μου αγγλικά). Ο εκδότης ενός απο αυτα τα περιοδικά το FYSIEK, είναι ο φίλος μου ο Jim Lensveld. Είναι πολύ γνωστός στο κόσμο του bodybuilding. Εκδίδει διάφορα περιοδικά και η κοπέλα του η Juliette Bergmann ειναι επαγγελματίας πρώην παγκόσμα πρωταθλήτρια. O Jim ήταν παλιός φίλος του Bertil. Ο Bertil έμενε στο σπίτι του στο Middelharnis (Ολλανδία) αμέτρητες φορές. Μπορείς να φανταστείς την μεγάλη εκπληξή του στο άκουσμα του δράματος στο St. Kits. Όλοι γνωρίζαμε τον Bertil ως εναν καλό, αγαπητό κ φιλήσυχο άτομο. Απορούμε τι του είχε συμβεί που τον οδήγησε να χάσει τα λογικά του και να κάνει ένα τόσο τραγικό συμβάν.

    Χθες (15 Απρίλιου) ήταν η έφεση της υποθέσεως. Δυο εβδομάδες πριν την έφεση ο Jim έλαβε ένα απελπιστικό γράμμα απο τον Bertil (19 σελίδες!). Σε αυτό το γράμμα (το οποίο θα το συνοψίσω αργότερα) ο Bertil όχι μόνο αρνήθηκε ότι ήταν ένοχος, αλλά επιπλέον διηγείται κ μία ιστορία μιας υποθέσεως εναντίον του, με απωτερο σκοπό να του πάρουν το σπίτι κ το γυμναστήριο. Στο τέλος, απεγνωσμένα ζήτάει βοήθεια από τον Jim "σε παρακαλώ Jim, έλα στο St. Kitts και σώσε την ζωή μου. Με γνωρίζεις, δεν είμαι ο δολοφόνος". Ο Jim δεν δίστασε κ πέταξε για το St. Kitts. Εκεί συνάντησε έναν βαθύτατα συντετριμένο άντρα, που μόνο με την σκιά του προηγούμενου εαυτου του έμοιαζε. Ο Bertil ήταν μόνο 160 lbs. Ήταν σε ένα δύσοσμο κελί για περισσότερους από 17 μήνες! Μόνο μία στις τόσες έβγαινε για να κάνει μπάνιο. Ζούσε μόνο με ψωμί και νερό! Ο Jim συζήτησε με τον Bertil για ώρες και τον έπεισε ότι ο Bertil ήταν αθώος. Η δίκη ήταν παρωδία, ο Bertil καταδικάστηκε από διάφορα κουτσουμπολιά, διαδόσεις και ζηλοτυπίες. Αυτή η ιστορία (σύντομη) από τον μοναδικό επειζών μάρτυρα της τραγωδίας που συνέβη τον Σεπτέμβριο του 1997, Bertil Fox.

    Αγαπητέ Jim,

    Πως είσαι? Εύχομαι για σένα κ την οικογενειά σου να είστε καλά. Είμαι σίγουρος ότι θα έχεις ακούσει για την κατάστασή μου. Θα σου έγγραφα από πριν αλλα δεν μπόρεσα να κρατήσω την διευθυνσή σου λόγω των γεγονότων οτι δεν με επέτρεπαν να γράψω ότι ήθελα. Jim γνωριζόμαστε για χρόνια και είμαι σίγουρος ότι ξέρεις τι άνθρωπος είμαι. Έμεινα στο σπίτι σου πολλές φορές και νομίζω ότι με ξέρεις ως έναν ειλικρινη άτομο. Jim χρειάζομαι την βοηθειά σου. Πρέπει να με βοηθήσεις να σταματήσω αυτό το κακό, να πάρω τα πάντα για τα οποία έχω δουλέψει τόσο καιρό και να σώσω την ζωή μου.

    Πριν εξηγήσω τι συνέβει, θα σου εξηγήσω την παρούσα κατάσταση. Από τότε που αγόρασα ένα κομμάτι γης στο νησί, γνώρισα κ έγινα φίλος με τον Edmond Tross. Ο αδερφός του ήταν εργολάβος οπότε τον έβαλε να χτίσει το σπίτι και το γυμναστήριο στο οικοπεδό μου. Επείδη έλειπα συχνά απο το νησί τον εμπιστεύτηκα ως φίλο και του έδωσα πλήρη εξουσιοδότηση να διαχειρίζεται τα λεφτά μου στην τράπεζα. Με αυτό τον τρόπο θα εξασφαλίζαμε να τελειώσουν όλες οι απαραίτητες εργασίες. Συμφωνήσαμε να καταγράφει όλα τα έξοδα σε ένα βιβλίο, για να μπορώ να ελεγχω και εγώ τι γίνεται με τα χρηματά μου. Όταν γύρισα πίσω το σπίτι και δεν είχε τελειώσει αλλα και όλα τα λεφτά είχαν ξοδευτεί. Τον ρώτησα για το βιβλίο αλλά δεν μου απάντησε. Σχεδόν ‘πιαστήκαμε στα χέρια’, αλλά αυτοσυγκρατήθηκα. Επειδή οι εργασίες έπρεπε να τελειώσουν για πρώτη φορά στην ζωή μου ζήτησα δάνειο από την τράπεζα. Όλα πήγαιναν καλά μιας κ μπορούσα να το ξεχρεώσω από τα λεφτά που έβγαζα από το γυμναστήριο. Φυσικα η φιλία μου με τον Tross είχε αλλάξει, αλλά συνεχίζαμε να μιλαμε. Έκανε προπόνηση στο γυμναστήριο μου δωρεάν και μερικές φορές με βοηθούσε στα ηλεκτρολογικά διότι αυτή ήταν η δουλεία του. Το σπίτι μου ήταν σε ένα λόφο κοντά στον ωκεανό με φοβερή θέα και την νύχτα μπορούσες να ακούσεις απο εκέι την θάλασσα. Δεν ήξερα ότι ο Tross το ζήλευε τόσο πολύ. Ο Tross είνια παντρεμένος και έχει δικό του εργαστήριο. Επίσης έχει και μια κοπέλα ονόματι Dulisca Wallace η οποία δουλεύει στο γυμναστηριό μου.

    Okay, τώρα θα σου πω την τραγωδία μου. Έφυγα στην Αγγλια για δουλιές στις 29 Αυγούστου. Άφησα την πρώην κοπέλα μου Leyoca να πρόσεχει το σπίτι και της άφησα τα κλειδια του σπιτιού και του γυμναστηρίου. Όταν γύρισα από την Αγγλία η Leyoca δεν ήταν εκεί. Μετά ανακάλυψα ότι και το όπλο μου με τις σφαίρες που είχα για ώρα ανάγκης στο υπνοδωμάτιο μου επίσης έλειπαν (παρεπιπτώντος το όπλό είναι νόμιμο). Αμέσως αποφάσισα να πάω στο μαγαζί της μητέρας της Leyoca's, όπου δούλευε. Οταν μπήκα στο μαγαζί είδα την Leyoca να μου χαμογελάει. Ανταλλάξαμε τους τυπικους χαιρετισμούς και βγήκαμε λίγο έξω. Την ρώτησα για το όπλο και μου είπε ότι το έδωσε στην μητέρα της για ασφάλεια. Την ρώτησα αν μπορούσα να το έχω και μου απάντησε: "ασφαλώς, κανένα πρόβλημα, ακολουθησέ με" την ακολούθησα σε ένα δωμάτιο του μαγαζιού όταν ξαφνικά μπήκε η μητέρα της κουνώντας το όπλο στα χέρια της. Τότε φώναξε "Αυτό ψάχνεις?" Η Leyoca γύρισε προς εμένα και μπήκε αναμεσα μας βάζοντας το χέρι της στον ώμο μου σαν να ήθελε να με σταματήσει να προχωρήσω. Με έσπρωξε μετά η μητέρα της με το όπλο στα χέρια λέγοντας μου ότι δεν θέλει η Leyoca να το πάρει (εννοώντας εμένα) μέσα στο μαγαζί της. Όταν τράβηξε τον χέρι της πίσω, επιχείρησα να άρπαξω το όπλο. Αντιστάθηκε (harry: είναι περίπου 190 lbs) και το όπλο εκπισωκρότησε. Η Leyoca πυροβολήθηκε (harry: στην πλάτη). Προσπάθησα ξανά να πάρω το όπλο αλλά συνέχιζε να αντιστέκεται και το όπλο εκπισωκρότησε για δεύτερη φορά. Η μητέρα της χτήπηθηκε και έπεσε κάτω (harry: οι έρευνες έδειξαν ότι η μητέρα της χτυπήθηκε στην δίκρανο της και η σφαίρα άφησε το σώμα από τον αυχένα, κάνοντας την ιστορία του Bertil ακόμα πιο πιθανή). Άρπαξα το όπλο στον πανικό, πήρα το αυτοκίνητο κα έφυγα μακριά. Κατέληξα στο εργαστήριο του Tross κ βρήκα ένα παλικάρι ονόματι Leon Isaac, που δούλευε για τον Tross. Τον είπα ότι δύο άτομα χτυπήθηκαν. Ήμουν σε πανικό. Λίγα λεπτά αργότερα ο Tross κατέφτασε και του είπα τι συνεβει και έφερε την αστυνόμια. Έδωσα το όπλο στον Tross. Στο αυτοκινητο δεν επαμε κουβέντα, διότι ήμουν σοκαρισμένος. Στον σταθμό ποτέ δεν έδωσα γραπτή αναφορά, ποτέ δεν μετάνιωσα, απλά ανέφερα το τι συνέβει. Στο μαγαζί που συνέβησαν όλα τα γεγονότα μια ακόμα κοπέλα η A. Mathews δούλευε εκεί. Όταν άκουσε τον πρώτο πυροβολισμό κρύφτηκε στην τουαλέτα, οπότε ποτέ δεν είδε το οτιδήποτε. Στην φυλακή ο Tross με επισκέφτηκε. Τον ρώτησα να ανοίξει το γυμναστήριο. Η κοπέλα του δούλευε εκεί, οπότε θα μπορούσε να κρατάει το γυμναστήριο ανοικτό κ έτσι το δάνειο και οι λογαριασμοί θα ξεχρεώνονταν. Μου είπε ότι δεν θα έπρεπε να με απασχολούν τα χρήματα, αφού τα τακτοποιούσε ο ίδιος. Ήταν ο Troos που εκμίσθωσε τους δικηγόρους. Μου είπε ότι με χρέωσαν 100.000 EC δολάρια.Είχα 26000 δολάρια στην τράπεζα οπότε τον ρώτησα να πάει στην τράπεζα και να ζητήσει ένα επιπλέον δάνειο, με εχέγγυο το σπίτι και το γυμναστήριο. Γύρισε πίσω και μου είπε ότι η τράπεζα τον συνέστησε να μη το κάνει αυτό. Μου είπε να βάλει το σπίτι στο ονομά του για να μπορέσει να πάρει το δάνειο. Ο δικηγόρος με συμβούλεψε να μην το κάνω αυτό, αλλά αντί αυτού να δώσω πληρεξούσιο στην αρραβωνιαστικιά μου και να αφήσω αυτήν να πάρει το δάνειο. Όταν ο Tross έμαθε για αυτό έγινε έξαλλος και μου είπε ότι δεν θέλει να δουλεύει για την Patricia και ότι η Dulisca θα παρατήσει την δουλειά. Δεν μπορούσα να επικοινωνήσω με κανέναν και δεν είχα καμμία επιλογή. Του έδωσα την πλήρη εξουσιοδοτηση. Τώρα ο Tross και η Dulisca χειρίζονταν την υπόθεση και κανένας δεν μπορούσε να τους ελέγχει. Αργότερα ανακάλυψα ότι διέδωσαν κουτσομπολιά και άσχημα λόγια για μένα. Οι δικηγόροι που μου εκμίσθωσε έκαναν ότι τους έλεγε. Ήταν φανερό ότι ήθελαν να μου πάρουν το σπίτι και το γυμναστήριο. Ο Tross ήρθε σε εμένα κ μου είπε ότι η οικογένεια της Leyoca θέλουν να μου κάνουν αγωγή αν ήθέλα να κρατήσω το σπίτι μου. Αργότερα μαζί με τον δικηγόρο με επισκέφτηκαν και μου πρότειναν να πουλήσω το σπίτι και το γυμναστήριο σε αυτόν για 200.000 EC δολάρια, την στιγμή που η πραγματική του αξία είναι 1.500.000 EC δολάρια! Αρνήθηκα και ο Tross εξαγριώθηκε. Πήρα την απόφαση να βάλω τα πάντα στο όνομα την μεγαλύτερης μου κόρης Dorette. Την είπα να πάρει έναν λογιστή και να είναι πολύ προσεκτική με τον Tross. Αλλά ο Tross την έβαλε εναντίον μου. Η Dorette πούλησε το εξοπλισμό του γυμναστήριου στον Τross. Ο Tross νοίκιασε τις ιδιοκτησίες μου και άλλαξε ακόμη και τον όνομα του γυμναστηρίου!

    Στην δεύτερη δίκη ο Tross άλλαξε την κατάθεση του και η κοπέλα του Dulisca κατέθεσε επίσης εναντίον μου η οποία δεν ήταν καν στην πρώτη δίκη! Εδώ οι δικαστές μπορούν να πηγαίνουν σπίτι τους κάθε μέρα κατά την διάρκεια της δίκης. Το St. Kitts είνια πολύ μικρό και η δίκη ήταν το θέμα συζητήσεων στην πόλης. Εκεί δεν υπάρχουν πολλά κουτσομπολιά και ‘κακολογίες’. Η ζήλια παίζει καθοριστικό ρόλο. Οι δικαστές ήταν ‘μιλημένοι’. Με σκιαγραφούσαν σαν ένα άτομο πολύ βίαιο στις γυναίκες αλλά δεν είχαν καμμία απόδειξη για αυτό. Επιπλέον δεν υπήρχε κανένας μάρτυρας, κανένα δακτυλικό αποτύπωμα, καμμία αυτόψία, καμμία καταγεγραμένη δήλωση, καμμία μαρτυρία, ο πρώτος μου δικηγόρος εκμισθώθηκε από τον μεγαλύτερο μάρτυρα κατηγορίας μου, οι μάρτυρες ψεύδονταν ότι εγώ είχα αποδεχτεί τα εγκληματά μου και δεν με ρώτησαν για υπερασπιστώ τον εαυτό μου. Τα λάθη που κάνανε στην δίκη μου ήταν απίστευτα. Αλλά με καταδίκασαν. Τώρα προσπαθώ να δώσω το πληρεξούσιο στην αρραβωνιαστικιά μου Patricia, για να μπορέσει να πλήρωσει το δάνειο ώστε να μην μου πάρουν το σπίτι και το γυμναστήριο.

    Εδω ο Bertil σταμάταει να περιγράφει τα όλα γεγονότα που συνέβησαν και ρώτησε τον Jim να έρθει να τον βοηθήσει. Ζήτησε από τον Jim να επιβλέπει την εξόφληση του υπολοίπου του δανείου του, να μιλήσει με τους δικηγόρους κτλ. ο Jim είνια πίσω και προσπαθεί όσο μπορέι να βοηθήσει τον Bertil. Yποσχέθηκε τον Bertil να επαναφέρει την ιστορία του και να επικοινωνήσει ακόμη και με την Διεθνή Αμνηστία.

    Παρασκευή (σήμερα) θα είνα τα αποτελέσματα της έφεσης. Μέχρι στιγμής δεν ξέρουμε την απόφαση των δικαστών"
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-12-07 20:51 #10
    Προεπιλογή
    Δεν υπαρχουν λογια για αυτες τις καταστασεις....απλα ευχομαι να ειχε μια καλη ζωη και να ειναι καλα οπου βρισκεται τωρα.
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-12-07 21:21 #11
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    ευχαριστώ Gas

    συγκλονιστική ιστορία, Γιάννη η κατάληξη ποια είναι?!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-12-07 21:29 #12
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή


    Mα λέει την κατάληξη στην αρχη

    Πέρσυ η κοινότητα του bodybuilding σοκαρίστηκε απο το άκουσμα του θανάτου του γνωστού πρωταθλητή bodybuilding Bertil Fox. Στο νησί της καταγωγής του St. Kits στην Καραιβική ένα σώμα ενόρκων τον ενοχοποίησε με την κατηγορία της διπλής δολοφονιάς. Τα θύματα του ήταν η πρώην κοπέλα του Leyoca και η μητέρα της. Κατα την διάρκεια της δεύτερης δίκης οι δικαστές τον θεώρησαν ένοχο και τον καταδίκασαν με την ποινή του θανάτου δια απαγχονισμού

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-12-07 22:21 #13
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    ουπς στραβωμάρα, (ποιος ακούει τον ruhl τώρα πάλι ) δεν το διάβασα καλά και νόμιζα δεν εκτελέστηκε η απόφαση ακόμη.
    thanx.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-12-07 09:09 #14
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Πω πω κι εγω νομιζα οτι μαλλον αυτο θα αποφασιζαν οι δικαστες.Λαθος..!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-12-07 23:13 #15
    Προεπιλογή
    Ευχαριστουμε πολυ στρατο.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία